Cik tērējat ceļojumiem?

 
Reitings 349
Reģ: 29.06.2010
Cik jums vidēji izmaksā viens ceļojums? Uz cik cilvēkiem? Un apmēram cik tāls ceļojums.
Un cik reizes gadā braucat atpūtas ceļojumos?
Neprasu aiz plikas ziņkārības, bet lai novērtētu savas ieceres. Mums šobrīd ar draugu ir diskusija par šo. Daudz neesam kopā braukuši, bet dažas reizes ir bijušas.
Līdz šim tas ir 1 ceļojums gadā, apmēram uz 10 dienām, Eiropas līmenī, izmaksā ap 2000 eiro. Draugs jau mazliet čortojas, ka dārgi :-P
Bet es viņam ierosinu ieviest ceļojumus 2x gadā. Un otru tādu tālāku, kas droši vien varētu būt jau 3000.
Tātad kopā gadā tie būtu 5000.
Bet, ja pavisam tāls un eksotisks, tad gadā tikai vienu ceļojumu, jo tur tie visi arī aizietu.
Vai, jūsuprāt, 5tk gadā ceļojumiem ir pieņemami?
10.03.2017 07:48 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man vispār liekas, ka taisnība šajā situācijā nevar būt, jo katram ir savi ieradumi, rocība, vēlmes. Noteikti ir arī 40-gadīgi, kas varbūt īrē dzīvokli Purčikā, bet viņiem gribas paceļot, tāpēc ceļo, kā nu māk, kā var atļauties. Kā mēs citam varam pārmest vispār - tas ir fuj vai tas ir par šiku? Protams, ja sūdzas, ka nekam naudiņas nesanāk, ka lēti ceļot nevar un ka vispār neko pavilkt nevar ikdienā, tad var pārdomāt savus tēriņus un iespējas, bet tā - ceļošana ir neaizmirstama pieredze. Guli krutā viesnīcā vai bambusa būdā - tā ir mūsu pieredze, vienīgā un neatkārtojamā! :)
12.03.2017 23:00 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Tad labāk izlasi, kā tu izteicies par cilvēkiem, kam patīk all inclusive ceļojumi. Un par kādiem ceļojumsim tu runā? Āzijas valstīm? Citiem cilvēkiem neinteresē Āzijas valstis. Kā tu, piemēram, ASV gribētu padzīvot kā vietejais cilvēks? Ja tu aizbrauktu uz Losandželosu, piemēram, tad neviens tur ar sabiedrisko transportu nebraukā, bet pārsvarā pārvietojas ar automašīnu, līdz ar to īrēta mašīna ir visideālākais variants, savukārt Ņujorkā tikai un vienīgi vislabāk ar metro ir pārvietoties. Un, jā, es arī nenoliegšu, ka uzskatu, ka hosteļi un shared bathrooms ir priekš studentiem, bet tāds man ir uzskats, tas nenozīmē, ka man ir taisnība vai arī, ka tev ir taisnība, jo tev ir pretējs viedoklis.
12.03.2017 22:42 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Mēgināju dalīties ar pieredzi, ka, manuprāt, ir forši variēt- citreiz 4* viesnīca, citreiz pamēgināt vietējo dzīvesveidu.
12.03.2017 20:26 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
leillu- Vai tiešām ir grūti izlasīt? Es nenosodu cilvēkus, kas celo 5* viesnīcās vai all inclusive. Es nesapratu tās meitenes, kas sūdzējās, ka ir maz naudinas un par to sanāk tikai 1 celojums gadā, tai pat laikā, gribot tikai 4* viesnīcas un pārvietošanos vien īrētos auto. Es mēgināju ieteikt, kā var izdevīgāk celot, uz ko tika atbildēts, ka tas ir tikai priekš studentiem un vispār ir pretīgi.
12.03.2017 20:22 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Saulesbrille, es nemaz gribot nevaru atļauties daudzas reizes gadā ceļot, ja man atvaļinājums ir 4 nedēļas (nedaudz vairāk sanāk laikam), tad man noteikti ir vajadzīga 1 nedēļa, lai aizbrauku apciemot ģimeni uz LV, vismaz 2 nedēļas vienam lielam un tālam ceļojumam, tad paliek tikai 1 nedēļa pāri, kuru izmantoju ārkārtas gadījumiem vai arī, lai paceļotu kaut kur tepat uz Eiropu. Un, otrkārt, tu jau sacepies un sūdzies citu cilvēku vietā, jo tu nesaprotu, ko cilvēki var iegūt no all inclusive ceļojuma - citus tas apmierina un viņi nesaprot, kā tu vari palikt savā bambusa mājiņā. Tu vari ceļot kaut vai 10 reizes gadā uz Āziju un palikt bambusa mājiņā un dalīties ar labierīcībām, bet ne visi cilvēki ir kā tu. Ja man būtu 18 gadu, tad varbūt tas mani apmierinātu, bet man vairāk nav tāds vecums, es labāk iztērēju daudz vairāk par vienu ceļojumu un neknapinos ceļojumā un izbaudu komfortu, tajā pašā laikā es pagūstu apskatīt tikpat daudz cik tu savā bambusa mājiņā. Man dzīvē ir arī citas lietas un ceļošana nav prioritāte vienmēr. Tak jāsaprot, ka tie cilvēki, kas neceļo tik tālu un bieži, varbūt koncentrējas iekrāt naudu mājai vai mašīnai, vai kaut kam citam.
12.03.2017 19:48 |
 
Reitings 79
Reģ: 11.03.2017
ceļojam vidēji 2 reizes gadā, Eiropa uz diviem cilvēkiem ne vairāk par 1000 eur.
visu savlaicīgi rezervēju.
nezvēlos pieczvaigžņu viesnīcas:)
12.03.2017 19:11 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Haha, nu tādas princeses Laikam, ciemos esot, arī neizmantojat vanasistabas Bet nu labāk jau ikdienā īrēt 2istabnieku purčikā un celojumā dzīvot 4* viesnīcā.

Irēju lielu četristabu dzīvokli vienā no Rietumeiropas galvaspilsētām pašā centrā. Par dzīvi nesūdzos. Bet saprotu, ka cosmo te visas spriež pēc savas sapratnes un pieredzes. :-)
12.03.2017 17:36 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Ceļot var dažādi. Var aizbraukt uz Igauniju un brīvdienās iztērēt 500eur, vai arī nodzīvot Indijā pāris mēnešus par 2000eur. Jautājums ir tiešām - ko un kā gribas. Internetā ir ļoti daudz pieejama informācija par dzīvošanas izmaksām dažādās valstīs dažāda veida ceļotājiem (backpackeriem, zvilnētājiem, sportiskajiem ceļotājiem utt.). Ja gribas iegūt tiešām noderīgu informāciju, iesaku pameklēt interneta plašumos un normālos ceļotāju saitos, jo cosmo diezvai var ņemt par atskaites punktu un ceļošanas bībeli. ;)
12.03.2017 14:59 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Vispār pēdeja gada laikā ar vīru izceļojāmies ļoti daudz. 3 reizes Igaunijā, 2 Lietuvā, 5 Zviedrijā (bet tur daudz darba darīšanu), Polija, Austrija, Itālija, Šveice, Lapzeme, Anglija un Vācija. Un pricipā viss maksāja smieklīgi maz. Visas biļetes pirkām laicīgi, daudz draugu dzīvo šajā valstīs, tāpēc bija, kur palikt pa nakti. Arī par viesnīcām nemaksājām daudz. Parasti, braucot ar draugiem, noīrējam dzīvokli, kura summa, sadalot uz visiem, ir ļoti maza.
12.03.2017 11:30 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Mc.Queen Parīze ir šķietami lēta, ja brauc ar autobusu līdz Viļņai, no Viļņas ar Ryanair lido uz Beauvais lidostu, tur ir ērti autobusi uz centru, bet tas ir šķietami lēti, jo Ryanair jau arī nav par velti, plus vēl vairāku autobusu un metro izmaksas, plus neērto lidojumu laiku dēļ var nākties ņemt taksi - es šādi aplauzos un uzskatu, ka ir vērts gaidīt izpārdošanas, lidot ar Air Baltic uz Šarla de Gola lidostu.
-
Viesnīcas, dzīvokļi Parīzē ir ļoti ļoti dārgi, ja atradīsi kādā tālākā rajonā, tad visur būs jābrauc ar metro un tas arī ir dārgs, tur jārēķina.
-
Bet, kas man patika - kad biju Parīzē, man vēl nebija 25 gadi, līdz ar to visos muzejos, pat Luvrā, tiku bez maksas. Vienīgais, kur maksāju, bija Eifeļtornis.
-
Izmaksas kā jau parasti, atkarībā, cik labā viesnīcā gribi palikt un cik tuvu centram, no dažiem simtiem līdz dažiem tūkstošiem. :-D Ēšana tur restorānos ir ļoti dārga, bet, ja pērk kaut ko ēdamu lielveikalos, nesanāk dārgāk kā Latvijā.
12.03.2017 11:04 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
saulesbrille, a tev neienāk prātā, ka piemēram citiem nepatīk un negribas tik bieži ceļot?
Man tās "tikai divas reizes" ir daudz, bet biežāk par 3 reizēm gadā es ceļot negribētu, pat, ja varētu atļauties ceļot šiki un ar 5*. Tāpat kā nepatīk ceļot ilgāk par 10 dienām, lai cik skaists būtu ceļojums, 10.dienā jau ir pavisam liels besis un gribas uz mājām. Man patīk ceļot, bet patīk arī būt mājās, gulēt savā gultā, ierastajā ritmā.
12.03.2017 10:58 |
 
Patīk
Reitings 3013
Reģ: 09.08.2016
Nost no tēmas - kādā budžetā iekļauties Parīzē? Gribam kaut kad, fiksi aizšaut. :) Kas uz turieni lido?
12.03.2017 08:49 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Saulesbrille, ar saviem uzskatiem tu citus/visus nepārliecināsi, chill! :)
12.03.2017 02:11 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Ir viduscels starp backpackošanu un 5* viesnīcām, tas arī viss. Gadā tērēju ap 10tk celošanai, un pa šo summu mēginu apskatīt visu iespējamo, citreiz prasās pēc numurina ar dormeo un džakuzī, bet citreiz var palikt arī bambusa mājinā, tas viss dod jaunus iespaidus un piedzīvojumus. Tieši Tas arī ir tas, ko vēlos ieteikt- nekoncentrēties uz vienu celošanas tipu kā pareizo, bet miksēt un izmēgināt jaunas lietas. :-) Nepatika dažu meitenu kategoriskais viedoklis, ka shared bathroom ir "below me", tas tomēr ir tāds primitīvs izteikums. Ir bijušas vietas un pilsētas, kur visā pilsētā ir 1 viesnīca. Tā visa ir super pieredze. Var, protams, pieturēties pie all inclusive Tenerifes atvalinājumiem, bet vai ir vērts? Cik daudz no tā iegūst?
12.03.2017 01:15 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
leillu- Ak vai. Es tā neesmu teikusi. Ja var atlauties celot un palikt 5* viesnīcās, super! Bet Tad nevajag sūdzēties, ka celojumi ir dārgi un vairāk par 1 gadā nesanāk. Tas arī viss. Nevajag raut ārā vienu teikumu no konteksta! Viss, ko es gribēju ieteikt, ka ir knifini ar lidmašīnu biletēm, vietējo transportu un viesnīcām, kas lauj palikt super vietās par zemākām cenām.
12.03.2017 01:05 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Pasauli var arī apskatīt, ja paliek 5zvaigžņu viesnīcās. Kas tas par muļķīgu uzskatu, ka ceļojums ir labāks, ja paliek lētākās viesnīcās/hosteļos? Tu paliec hosteļos...ļoti labi. Man patīk palikt viesnīcās, kur duša un tualetes nav jādala, bet tas tak nenozīmē, ka mans ceļojums ir sliktāks par tavējo. Ja es varu atļauties palikt dārgākā viesnīcā kādēļ man būtu jāpaliek hostelī vai airbnb?
11.03.2017 22:37 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Vai tad jau mēs tādās galējībās aizejam?
11.03.2017 22:15 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Nu, ja tā tiešām ir mājiņa, nevis būdiņa, piemēram, ar āra tualeti un izlietni.
11.03.2017 22:13 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Grecia- Ar ko gulta bambusa mājinā, kur būs vannasistaba 5 solus tālāk atškirsies no gultas 4* viesnīcā mēnešreižu laikā? 4* viesnīcā tev kāds vinas palīdzēs apturēt vai satīrīt? Es nesapratu domu gājienu (t)
11.03.2017 22:00 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
callmetwisted- Es nenosodu, ja patīk komforts. Arī man patīk komforts. Es nosodu iesīkstējušus uzskatus, ka ir tikai viens noteikts celošanas veids, kas spēj šo komfortu sniegt. Un, ka airbnb ir tikai studentiem vai cilvēkiem, kas nespēj atlauties 4* viesnīcu.
11.03.2017 21:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits