Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs veikalā

 
Reitings 231
Reģ: 19.01.2015
Sveikas/-i!
Nezinu, vai kāda/-s varēs un vēlēsies man kaut ko ieteikt, bet, ja nu tomēr.. :-)
Cik es zinu, bieži vien izaugsme darba vietā prasa gadiem ilgu pieredzi, taču es vēlos uzsākt savu kāpienu pa karjeras kāpnēm, es to vēlos uzsākt, strădājot veikalā, un es vēlos to uzsākt kā vecākā kasiere/veikala maiņu vadītāja. Tikai ir kāds bet . Man nav tās ilgās darba pieredzes, lai jebkurā veikalā pretendētu uz šo amatu. Ir vēl viens bet . Es zinu, ka dažos veikalos par maiņu vadītāju ir iespējams tikt apmācītai uzreiz pēc nostrādāta pārbaudes laika. Un te nu būs mans pēdējais bet - es nezinu konkrētus veikalus, kuros varu cerēt uz tik ātru apmācību un paaugstinājumu amatā, ja tā to var nosaukt. :-)
Varbūt izklausās, ka es baigi daudz gribu, un varbūt tā arī ir :-D, bet es noteikti neprasu neiespējamo.
Tad nu mans jautājums vienā teikumā- vai kāda/-s nezina kurā veikalā Rīgā vai pierīgā (praktiski jebkură rajonā, ja neskaita Pārdaugavu) ir iespējams pretendēt uz vecākā kasiera amatu bez gadiem ilgas pieredzes?
Varbūt tomēr tas ir iespējams praktiski jebkurā veikalā, ja pienācīgi strādāju un neslēpju savu potenciālu?
Būtībā es vairāk apsveru ideju par darbu pārtikas veikalos, taču, ja reiz šo diskusiju esmu izveidojusi, tad pie reizes varbūt kādai šeit ir kas bilstams par izaugsmes iespējām, piemēram, Drogās?
Atvainojos par garo penteri, bet būšu ļoti pateicīga par katru ieteikumu/domu/padomu.
27.02.2017 15:24 |
 
Reitings 346
Reģ: 04.10.2015
Varbūt tomēr tas ir iespējams praktiski jebkurā veikalā, ja pienācīgi strādāju un neslēpju savu potenciālu?

Domāju,ka jā.Paradīsi sevi un kad būs brīva vakance iespējams to piedāvās tev.Es pati esmu strādājusi pāris veikalos,zinu vairākus piemērus gan apğērbu, gan pārtikas veikalos, kuros cilvēkus paaugstina,jo labi strādā.
Nezinu gan cik vienkārši ir tikt tādā vietā bez pieredzes.
27.02.2017 16:43 |
 
Reitings 6
Reģ: 22.02.2017
Kādēļ uzreiz gribi būt vecākā kasiere, ja pirms tam neesi strādājusi pat līdzīgā amatā. Labāk pamācies, savādāk kasē sanāks iztrūkums un noēdīs visu naudu un būs jāskrien uz one credit. Lēnāk brauksi, tālāk tiksi..
28.02.2017 17:21 |
 
Reitings 10
Reģ: 03.03.2017
Lai kļūtu par vecāko vienmēr un visur vispirms būs jānostrādā kā pārdevējam 1.līmenī. VIENMĒR.
Bet kur attīstīties - jautājums kādu nozari pati gribi?
Lielveikali - RIMI, MAXIMA
Kosmētika - DROGAS, DOUGLAS
Dzīvnieki - DINO ZOO (neiesaku).
Viņos visos ir karjeras iespēja, bet jautājums vai Tev ir potenciāls? Vai Tu esi laba savā amatā;-)
Veiksmi!
04.03.2017 09:58 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Jā, lai saprastu kā vadīt, ir jāzina paši pamati. Neviens nav uzreiz pieņemts vadītāja amatā bez kaut kādas iepriekšājās pieredzes. Galvenais ir ar kaut ko sākt. Sākumā būs jāpastrādā par to kasieri/pārdevēju, un būs sevi jāpierāda, lai tālāk kāptu augstāk.
Veiksmi!
04.03.2017 10:09 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Nez kāpēc Tu domā, ka Tev iespējas būs kļūt par vecāko kasieri pēc 3mēnešiem?
Manuprāt, paamata paaugstinājumam ir nepieciešams lielāks laiks. Es vismaz jaunu , zaļu gurķi neceltu augstākā amatā pēc 3mēnešiem, bet gan dotu iespēju kādam ,kas jau nostrādājis pusgadu, 1gadu.
Jāskatās vai tajā laikā vispār būs brīva tāda vakance. Kā Tu vai darba vieta var paredzēt,ka vecākā kasiere ies prom tieši pēc 3mēnešiem? Parasti jau atlūgumu uzraksta mēnesi iepriekš. Manuprāt, Tev ir ļoti mazas iespējas uz amata paaugstinājumu tieši pēc 3mēnešiem.
Iestājies, kaut kur strādāt, pierādi sevi , esi aktīva, veic savu darbu uz 100%, vairāk kā pēc 3mēnešiem vari dot mājienu,ka esi gatava kādam citam amatam, ja gadījumā ,kas gadīsies.
04.03.2017 10:15 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Manuprāt, paamata amata
04.03.2017 10:16 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Ir taču iemesls kāpēc par vecāko kasieri nevar kļūt bez pieredzes. Pirmām kārtām Tev būtu jāzin kā tikt galā ar visam situācijām kurās nokļūst kasieres un to bez pieredzes ir grūti apgūt jo teorija ir viens, bet prakse pavisam kas cits. Zinu ko runāju, jo pati pēc diviem gadiem no kasieres amata kļuvu par vecāko kasieri. Es pat uz to baigi negāju, man pašai piedāvāja, tajā pat laikā toreizējo vecāko kasieri paaugstinot. Bet manā darba vietā vecākā kasiere ir arī uzskaitvede un nedaudz grāmatveža palīgs, tāpēc man tā vispār bija ģeniāla iespēja.
Šajā darbā esmu saskārusies ar dažādām situācijām, kur reāli var kasieres sadarīt tādas muļķības, kuras man pēc tam ir bijis jāstrebj, tāpēc tas ir otrs iemesls, kāpēc bez pieredzes būtu grūti so darbu vispār darit.
04.03.2017 10:25 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Es paralēli neklātienes studijām strādāju apģērbu veikalā. Uzņēmums ir liels un zem tā ir 5 brendi. Vienmēr darbs tiek sākts ar pārdevēja amatu, taču, ja atbrīvojas kāda cita vakance, kas jau ir augstāks līmenis, piemēram, vecākais pārdevējs vai stilists, tad uz šo amatu ir iespējams pieteikties ikvienam no uzņēmuma un tikai tad meklē no ārienes, kas praktiski nekad nenotiek, jo pārdevēji vēlas izaugsmi.
Taču tas, ka tu gribi būt pēc iespējas ātrāk vecākā kasiere, tas nenozīmē, ka tā notiks! Ir sevi ļoti jāpierāda, lai tevi ievērotu. Piemēram, kad manā uzņēmumā meklēja stilistu, es pieteicos uz šo vakanci pēc 4 mēnešu būšanas pārdevēja amatā. Kopā pieteikušies bijām 12 cilvēki, no kuriem bija gan vecākie pārdevēji, gan cilvēki ar gadiem ilgu pieredzi pārdevēja amatā un es biju visjaunākā un neilgāk strādājošā, taču izvēlējās mani. Tāpēc paaugstinājums ir iespējams, taču arī tas negarantē, ka kāds tevī saskatīs potenciālu.
04.03.2017 10:34 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Varbūt tomēr tas ir iespējams praktiski jebkurā veikalā, ja pienācīgi strādāju un neslēpju savu potenciālu?

Ir tieši tā.
BET!
Tas nenotiks ātri. Runājot par tiem zaļajiem gurķiem, kurus paaugstina pirms vecajiem darbiniekiem.. Es esmu tas zaļais gurķis. Man paveicās, jo sakrita visi apstākļi: bija, pirmkārt, vakance (kas netiek izsludināta konkursā, jo vienmēr ņem kādu no iekšienes). Un nav garantēts, ka tev būs vakance uzreiz. Un nav garantēts, ka darba devējs Tevī redzēs to, ko meklē.
Katrā ziņā ļoti ļoti reti ir tādi gadījumi, kad par vecāko kasieri, piemēram, tiek ņemts cilvēks no malas.
04.03.2017 11:20 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Bet man ļoti simpatizē, ka Tu tiešām zini, ko gribi un ej uz to, meklējot veidus, kā rāpties tikai uz augšu! Tādi cilvēki tālu tiek! :)
Tāpēc sūtu veiksmi, lai izdodas! :)
04.03.2017 11:22 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
es ar rāpjos pa veikalu kāpnēm :D Bet nu tiesa gan, man tas prasījis apmēram 3 gadus, kad no pārdevējas tiku līdz vadītājai. Bet nu nevienam viršu nelīdu, bet gan pildīju savus pienākumus kā nākas un amatus man vnk piedāvāja.
04.03.2017 11:33 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Nav svarīgi cik ilgi strādā uzņēmumā, galvenais KĀ tu strādā, ja būs viss labi un tevī saskatīs potenciālu, vari jau pēc mēneša tikt augstāk ;)
Iepriekšējā darba vietā saskāros ar pārmetumiem no kolēģiem, kas ilgāk strādāja par mani, ka redz es eju uz paaugstinājumu, mani paņem un viņus nē, bet viņi tak ilgāk strādā... Bet es vienkārši strādāju labāk un viss..
Tākā, ej uz savu mērķi un viss būs ok, veiksmi ;)
04.03.2017 12:47 |
 
Reitings 135
Reģ: 12.03.2016
Es strādāju kafejnīcā , sākumā mani pieņēma tā teikt kasē un apmācīja virtuvē , pēc tam sekoja apmacisana pašā kasē un nu jau esmu trešo dienu kā maiņas vadītāja. 16. martā būs divi mēneši kā tur strādāju, tā kā ja sevi paradīsi tad kāpt uz augšu var ļoti ātri :-)
04.03.2017 14:19 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Man paziņa arī 2-3 gadu laikā Dino Zoo tika par veikala vadītāju no paša parastākā darbinieka, bet tur jārēķinās, ka, ja darbinieki saslimst/aiziet utml un nevari atrast nevienu vietā, pašai jāiet strādāt, jo tā ir Tava abildība. Konkrēti viņai nevienu mēnesi nesanāca standarta 160h, bet 170-200h.
04.03.2017 14:19 |
 
Reitings 10
Reģ: 03.03.2017
Nez kāpēc Tu domā, ka Tev iespējas būs kļūt par vecāko kasieri pēc 3mēnešiem?
Manuprāt, paamata paaugstinājumam ir nepieciešams lielāks laiks.

realitātē pēc 3 mēnešiem cilvēks liek pirmo eksāmenu. Lai kļūtu par 1.līmeņa pārdevēju.Pēc tam jau atkarīgs no paša cilvēka, pēc cik liela laika mācīsies tālāk. Bet tur arī skatās jau pieredzējis vecākais un priekšnieks, vai Tev vispār piedāvāt tādu iespēju.
Ir gadījumi, kad noliek eksāmenu pēc 3.mēnešiem un tad atkal pēc mēneša jau liek vecākā eksāmenu. Bet tur vajag potenciālu
04.03.2017 18:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)