Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

(Sa)dzīve pēc gudrības zobu operācijas?

 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Pēc nedēļas man ir plānveida gudrības zobu operācija. Operēs abus zobus vienā pusē, ņemšu sedāciju, operācija pie dr.Bīgestāna Institūtā.
Teikšu godīgi, ka ārprātā baidos! Man nekad mūžā nav rauts/operēts zobs, turklāt ir dikti zems sāpju slieksnis.
Meitenes, kam ir pozitīva (cik nu var būt) pieredze ar gudrības zobiem - vai ir kādas lietas, padomi, ko varat ieteikt par pēcoperācijas periodu? Ko un kā ēdāt? Kas būtu jāievēro? :-)
24.02.2017 19:53 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
Operācijas dienā ik pēc laiciņa uz vaiga turi ledus kompresi, tā izvairīsies no milzīga pampuma.
Ēs labāk mīkstu un šķidru pārtiku pirmajās dienās.
24.02.2017 20:06 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Viss būs Ok. Tev ir paveicies, ka būsi pie ļoti laba ķirurga!
24.02.2017 20:12 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Pietūkums var būt, kā jau minēja. Protams, ka ari paēst uz attiecīgās puses vismaz 2 ned būs grūti.
Noteikti, ka Tev izrakstīs ari stiprākas pretsāpju zāles un iespējams ari antibiotikas. Vari nopirkt aptiekā Corsodyl un paskalot 1 ned.
24.02.2017 20:14 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ja strādā, tad galvenais noskaidro kā dabūsi slimības lapu. Man tā problēma ar lapas dabūšanu bija lielāka kā neērtības no izrautiem zobiem.
Katram jau reakcija var būt savādāka. Sedācijai ir atsāpinošs efekts, bet kā baiļu noņēmējs tas uz mani neiedarbojās.
24.02.2017 20:25 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Man 21. martā plānota sedācija, arī vienā pusē. Ceru, ka padalīsies ar pieredzi, lai es zinātu, ko sagaidīt. Arī zems sāpju slieksnis un satraukusies esmu. :D
24.02.2017 20:31 |
 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
Man izoperēja bez sedācijas. Sāpīga bija tikai anestēzijas šprice, pēc tam nekas nesāpēja, vienīgi bija spiediena sajūta apakšžoklī, kad zobu kustināja un vilka laukā. Pēc tam izrakstīja antibiotikas un pretsāpju tabletes, pirmā diena pagāja ar ledu pie vaiga. Ēst varēju tikai remdenu, mīkstu ēdienu. Labi, ka biju sagatavojusies un iepirkusi banānus pirmajām dienām... tad nu dzīvoju no tiem un kartupeļu putras. Cik atceros, ārsts neļāva lietot piena produktus, jo tad vairojoties baktērijas, jogurtiņi nenoderēja.
Pirmās nedēļas ikdiena nebija tik traka, vienīgi ar ēšanu bija problēmas, jo nevarēju plaši atvērt muti, ēdiens ķērās šuvēs. Arī apkārtējiem lūdzu nesmīdināt, jo gardi smieties bija sāpīgi. Naktīs gulēt varēju uz otra vaiga. Ā un smirdēja mute, tas arī viss, un man paveicāš, pietūkuma nebija.
Par zemo sāpju slieksni = man ir ļoti bail no jebkurām sāpēm, bet tā kā ir bijušas vairākas ļoti briesmīgas pieredzes ar zobārstiem un ķirurgiem, kas saka, ka neko nejutīšu, bet realitātē esmu kliegusi no sāpēm, ģībusi un spērusi, tad katru reizi bailēs trīcu un raudu. Ārsts diezgan ilgi mēģināja pierunāt atvērt muti, lai sāktu griezt, taču tik tiešām, neko nejutu!!! Pie šuvju izņemšanas arī paraudāju no bailēm, jo ir bijusi pieredze, kad bez atsāpināšanas griež ar skalpeli un rauj ārā ieaugušas šuves no mutes, taču par brīnumu arī neko nejutu!!
24.02.2017 21:02 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man izoprēi visi 4 gudrības zobi ar sedāciju. No sākuma 2 vienā pusē un pēc mēneša otrā. Sedacija ir feina lieta, jo tiklīdz sāk durt, jau kājas mīkstas un tev viss vienalga. Jā, var just, ka kaut ko ar tevi dara, bet tiešām man bija stipri vienaldzīgi. Es pat pagulēju procedūras laikā
24.02.2017 21:11 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Pusi komentāra nogrieza :( man nekas nesāpēja. Smagākais bija, ka operācijas dienā aizliedz ēst un dzert kaut ko karstu. Un man sākās lomkas pēc tējas. Pampums nogāja dienas laikā.
24.02.2017 21:14 |
 
Reitings 429
Reģ: 03.01.2017
Man pēc gudrības zoba bija baigi grūti sāksim ar to , ka pēc operacijas parunat grūti bija , asinis naca ara , un neko paest nevareju nakama diena uzleca pari 38 gradiem tempreatura tad visu dienu guleju ar neko needu aiznakamaja jau saku est jogurtinu udeni ar salminu un tad jau palika labak :D ledu turi pie vaiga :)
bet kad man taisija ar norkozi, jeb tu juties, ta ka izdertu divus sapmjus uzreiz tad bija pec operacijas daudz daudz vieglak,
24.02.2017 23:57 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man rāva gudrības zobu ar standarta špricīti, bija v veida sakne, tā teikt - problemātisks zobs, mans zobārsts atteicās ar viņu pērties...
Pierakstījos pie ķirurga, zoba raušanas dienā likās, ka noģībšu, sēdēju krēslā un asaras sprāga ārā, bet..... Tieši tāpēc arī mazāk jālasa internets!!!!
Man nebija vispār neviena pati problēma!!!!!! neviena!!! Pirmkārt, raušana vispār nesāpēja, kaut arī man tur laikam viņu kala ārā! Otrkārt, nebija ne sāpes, ne uztūkums, nekas! Treškārt, vakarā pēc sajūtām arī varēju uz disko iet, ābolus grauzt un vēl visu ko darīt!!
Lai veicas!
25.02.2017 00:04 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Man rāva trīs gudrības zobus ar sedāciju. Pati raušana nebija nekas traks, sedācija tiešām rada "pofig viss" sajūtu, bet pēc tam..nu, es teiktu, ka gāja samērā smagi. Dienas 3-4 uzņēmu pārtiku tikai šķidrā veidā (smūtiji caur salmiņu) un nevarēju muti atvērt, pēc tam nedēļas 2-3 bija problēmas ar košļāšanu, jo raušanas vietas sāpēja pat nedaudz sasprindzinot žokli. Negribu biedēt, bet atkopšanās var būt ļoti nepatīkama. Iespējams, ka tas bija saistīts ar zobu nenormālo šķībumu (tāpēc arī rāvu, jo deformēja žokli), bet ej nu sazini.
Vienā sejas pusē bija iespaidīgs pampums, kas pārgāja ~ 4 dienu laikā.
Man vēl sāka iekaist vietas ap šuvēm, lai gan diegiem būtu bijis jāuzsūcas, tā ka nācās arī pašai diegus vilkt ārā, tas nebija patīkami.
Galvenais, ievērot maksimāli iespējamo higiēnu un kārtīgi dzert pretiekaisuma zāles, ja tādas izraksta. Ja vienā pusē raušana, tad varbūt būs vieglāk.
25.02.2017 01:21 |
 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
man ar smaga pieredze... tiesa, pirms gadiem 10. kad sedācija vēl nebija piedaavaajumaa. raava vienaa pusee abus- augsaa un apaksaa. bija antibiotikas jasak dzert jau paris dienas pirms... pati operacija nekas traks, bet kad izgaaja narkoze... bija ari pretsapju lidzekli izrakstiti, bet nedomaju ka bus tik traki... muti atvert nevar, baribu uznemt caur salminju, viss vaigs samampis... un taads apmeeram vel 2 ned bija. tiesa, pampums mazinaajaas, bet ne viss uzreiz... diegi pasi uzsuucaas un veelaak jau viss ok. man gn vasaraa bija, tad vieglaak... saadaa laikaa buutu bailes tur ko apsaldeet... bruuces tomeer... un jaa. slimiibas lapa arii...
man bij SI dr. Grasmane... bet vina jau viziite pirms visu izskaidroja un sarakstiija, tiesa... tad to aprakstu par zokla mazkustiigumu, pampumu utt.. vispaar neuztveeru...
reaali man vajag arii otraa pusee raut abus, bet taa arii neesmu saduusojusies... gan visas taas eopoejas deel gan arii tiiri deel finanseem..
bet nu lai viss veiksmiigi... tagad taa sedaacija esot laba lieta, gan jau nebuus tik traki.... varbuut no katra organisma ari atkarigs.. zinu cilveku, kas dazas dienas pec gudribas zoba rausanas skreja maratonu
28.02.2017 09:08 |
 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
un jaa... noteikti iesaku pirms tam jau iegaadaat auglus, sulas utt.. lai vari smuutijus taisiit vai kko, ko var uznemt caur salminu un neesi galiigi badaa...
kko kas nav jakoslaa.. bernu abolu biezeni vai ko taadu...
jo nu es ar tadu aizpampusu vaigu izvairijos uz ielas radities un tas pirmas dienas pec operacijas ari noguleju majaas
28.02.2017 09:11 |
 
Reitings 13
Reģ: 10.04.2015
SI otrā pusē ir sejas žokļu ķirurģijas centrs- rāvu tur visus 4 uzreiz ar pilno narkozi. Nekādu nepatīkamu atmiņu- aizbraucu ap 8, bija dzīvā rinda, sanāca jau pēc 2 h operācija. Aizmiedz, kad pamosties, liekas, ka vēl tik būs, bet pasaka, ka viss jau izdarīts. Jāsaka, ka man vēl neviens zobs nebija izšķīlies, arī nekad nebija sāpējuši, izrāvu, jo zināju, ka kaut kad tas būs jādara (pēc rentgenuzņēmuma). Pēc nedēļas braucu izņemt šuves. Visnepatīkamākā bija narkozes iziešana, bet kopumā nekas traks, jau pēc 5 dienām ēdu normālu pārtiku. Ja jārauj visi, iesaku visus izraut pie 1 reizes!
28.02.2017 09:23 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Man rāva tikai ar parasto anastēziju,pie tam tas nebija plānots, to izdarīja ārsts nakts dežūras laikā, pilnīgi neko nejutu. Pēc tam nebija arī pampuma. Man bija vairākas reizes jābrauc pie ārsta zāles likt, jo visu laiku veidojās iekaisums, kas sāpēja, tajā laikā biju stāvoklī un nevarēju lietot antibiotikas, bet viss beidzās labi :)
28.02.2017 09:52 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
man izrāva gudrības zobu, it kā tas būtu bijis parasts zobs, varbūt 3-3 dienas dīvaina sajūta bija, bet pēc tam, it kā nekas tāds nebūtu bijis.
protams, ja 2 uzreiz rauj, ir smagāk, bet tas arī atkarīgs, cik tev tie zobi dziļi, saknes un tā! varbūt arī, ka būs čiks un viss!
28.02.2017 09:56 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Meitnes, kas te jautāja, lai uzrakstu, kā man gāja un uz ko gatavoties. ;-)
Vakar izoperēja abus gudrības zobus. Pati operācija ar visu urbšanu/kalšanu, kaula dalīšanu ilga zem 20min abiem zobiem kopā. Sāpju nebija, tik tāda nepatīkama sajūta, bet dakteris iešpricēja vēl papildus devu un viss. Sedācija padara apdullušu, bet es vienalga biju iespringusi, pulss augšā. Tā kā grūti iedomāties, kas būtu bijis bez sedācijas! :-O Ir pampums, bet žokli atvērt varu. Ēdu banānus, krēmzupu un biezpiena desertus. Apetīte ir un ieēst var, salmiņu nevajag, iztieku ar mazo karotīti. Protams, dzeru antibiotikas un pretsāpju/pretiekaisuma zāles kā norādīts. Ļoti ceru, ka viss arī tālāk būs labi.
Mans pagaidām galvenais secinājums - pati operācija nav tik nepatīkama kā laiks pēc tam.
08.03.2017 15:24 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 29.01.2009
Laimigās tās, kurām viss viegli pagāja.
Man pati operācija bija salīdzinoši viegla, gaidīju ko trakaku, arī grieza, urba, kala, ārsts pēc tam stāstīja. Biju ļoti nobijusies, bet to pārcietu labi. Trakākais sākas pēc tam. Naktī piecēlos no tā, ka drebuļi kratija, saka asins pa muti tecēt. Pārbijoa ne pa jokam. Vaigs sapampa, parādījās zilums. Visu ēdu blenderetu kādu nedēļu. Pusotru nedēļu deva slimības lapu, uzreiz, kaut gan pēc operācijas biju gatava jau nāk dienā iet uz darbu un teicu, ka nekādu lapu man nevajag.
Bija jādzer gan antibiotikas, gan ļoti stipras pretsāpju zāles. Un labi, ka tādas bija.
11.03.2017 22:17 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
cik jāmaksā vidēji par pilnīgu anestēziju?
11.03.2017 22:33 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Winterra
sākumā konsultācija ar anesteziologu un ārstējošo ārstu, par kuru 25 eiro jāmaksā un tad atkarībā no ilguma.
Izvilku no Stomatoloģijas instūta mājaslapas -
Vispārējā anestēzija operācijas laikā līdz 30 min - 120.00
Vispārējā anestēzija operācijas laikā (pirmā stunda) - 185.00
Vispārējā anestēzija operācijas laikā: piemaksa par katru nākamo stundu - 100.00
11.03.2017 22:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits