Tu citādākas skropstas nebiji pelnījusi, kucīt... :o

 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
Skatījāties vakar sižetu bez tabu, kā vienai meitenei veicās ar skropstu pieaudzēšanu? Man gandrīz slikti palika... Kā cilvēki var tā palaist muti un uzskatīt, ka nekas par to nebūs?
24.02.2017 10:49 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
elzaelza un dr+++
Un nereti jo jaunāks cilvēks, jo mazāk zina.

Tam gan jāpiekrīt. Cita lieta, ka par to būtu jākaunās, nevis jāizmanto kā arguments.
Pati latviski runāju labāk, nekā dažs labs latvietis. Un runāju latviski vai krieviski - pēc noskaņojuma. Ja ceļā trāpas kāds principiāls latvietis, tad arī varu būt principiāla. Un vienalga, tiešām
27.02.2017 14:53 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
Tiiri principa peec . Jo tas ir absurdi Latvijas terirorijaa dzimushiem nepieshkirt automaatisko pilsoniibu

ja ta būtu, mēs sen jau te runātu krieviski, jo viņi savāktu balsis par krievu valodu, eiropā mēs nebūtu, nebūtu nekādi erasmusi utt.
27.02.2017 14:53 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Kurā tad valstī jebkurš piedzimušais kļūst par pilsoni?

Tā ir daudzās valstīs.
Tomēr es nepiekrītu, ka pilsonība jāpiešķir katram, kurš te piedzimis, pirmkārt, šeit nosauktā iemesla dēļ, ka pilsonība ir vairāk nekā piedzimšanas vieta, otrkārt, šāda sistēma varētu novest pie absurdām situācijām. Pieņemsim, atnāk bēgļu bezbērnu pāris, abi nepilsoņi, uztaisa bērnu, kas kļūst par pilsoni, izraidīt bērna (pilsoņa) vecākus no valsts vairs nav iespējams.
27.02.2017 14:54 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
bet tagad jaundzimušie var būt pilsoņi, ja vecāki pasaka, ka VĒLAS, lai viņš ir pilsonis. Kur īsti ir problēma?
http://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsoniba/nepilsonu-berns-pilsonia.html
27.02.2017 15:02 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu,piemēram, UK piešķir UK pasi, ja vismaz 1 no vecākiem ir ar UK pasi un šķiet arī, ja ir permanent stay. Manai mammai viens vecāks latvietis, otrs nepilsonis - viņa arī nepilsone. Pilsonību nokārtoja relatīvi nesen un tikai tādēļ, lai varētu ceļot mierīgi tālāk un nav čakars ar vīzām un vēl kaut kādu iemeslu dēļ, īsti nezinu. Nu un tas taču ir absurds, ka cilvēks ir dzimis šeit, visu mūžu nostrādā šeit, runā perfekti LV valodā, bet viņam ir jācīnās par pilsonību kā tādam trešās šķiras imigrantam. Un tas viss tādēļ, lai parādītu kaut kādu savu latvisko nostāju - no LV puses. Kam tāds cirks ir vajadzīgs? Murgs kaut kāds. Un tie cilvēki, kuri to visu atbalsta, ir galvā neveseli. Pilnīgi nopietni.
27.02.2017 15:05 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Cik zinu, nekāda lielā cīņa par to nav, ja perfekti runā lv valodā. Man kolēģe nupat nokārtoja pilsonību, bet tikai tāpēc, lai arī būtu ar ceļošanu vieglāk - visai ātri tika galā.
UK ir cita vēsture, tas arī ir jāsaprot, ka mēs esam neatkarīga valsts nepārtraukti tikai no 1990.gada! Un tagad jaundzimušajiem nekas nav jāpierāda - pietiek, ka vecāki izsaka vēlmi, arī tad, ja abi ir nepilsoņi.
27.02.2017 15:08 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Selīna , bet tas Aliena statuss attiecas uz relatiivi muusu senchu paaudzi 50-70 gadiigiem .
Nav nekas nokaartots , ja shii vecuma vilveekiem joprojaam jaapazemojas un jaanaturalizeejas izejot nezin kaadus eksaamenus utt . Pashi latvieshi daudzi nezin tik labi Latvijas veesturi , lai noliktu eksaamenu .
Turklaat tajaa eksaamenaa 100% ir jautaajums par "okupaaciju" , kuru krievvalodiigie neatziist , arii shii iemsla deelj vini negrib klaniities .
27.02.2017 15:08 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tā ir viņu problēma, vai viņi atzīst šo vēstures faktu, kas notika. ;)
Un izbeidziet, cik tādu ir 50-70 krievu, kas perfekti runā latviešu valodā un ir integrējušies. 10% no visiem varbūt ir. Tak paskatieties uz ielas uz tām kundzītēm, kāda latviešu valoda????
27.02.2017 15:10 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
dr567309 man ir vināmi līdzīgi gadījumi, kad vecāki ir dažādas tautības, bet bērni ir latvieši. Vai nevarētu būt tā, ka tomēr tavi vecvecāki ir vainīgi pie tavas mammas nepilsonības?
Ja tā (es atvainojos jau laicīgi, ja tas tā nav), tad uzskatu, ka valstij nav jāskrien pakaļ cilvēkiem, kuri ir nepilsoņi, lai jautātu viņa vēlmes - grib vai negrib.
Par naturalizācijas eksāmenu - man ir vismaz 4 pazīstami cilvēki, kuri to ir kārtojuši, pie tam visi no krievu skolām. Teica, ka tas bija mega viegli.
27.02.2017 15:11 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Selīna man arii viens pazina , kursh naturalizeejaas , bet tur jau taa atshkiriiba , ka beerni jau ir muusu paaudze , kurai tas zobs vairs nav taads principa jautaajums . Bet tai paaudzei tas ir slimiigs jautaajums un okupaacijas atziishana un neatziishana ir kaut kas taads , kura deelj nostraadaa princips .
27.02.2017 15:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Selīna , bet tas Aliena statuss attiecas uz relatiivi muusu senchu paaudzi 50-70 gadiigiem .

nu vot tieši tā. 50-70 gadīgie. Es tomēr sliecos domāt, ka lielākajai daļai to cilvēku, vecāki nav latvieši un nākuši tie no citām valstīm. Un vēl daļa nemaz nav te dzimusi, bet iebraukusi. NEKAS viņiem te nepienākas.
Ja kaut kas liekas pazemojoši, tad tā ir viņu problēma.
27.02.2017 15:15 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet Tu esi pārliecināta, ka tur ir šis jautājums, vai tu domā, ka ir?
27.02.2017 15:15 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Selīna tu ljoti kluudies ! Manai labaakai draudzenei abi vecaaki un to senchi naak no Latvijas , bet maate krievvalodiiga , teevs no latvieshiem . Maatei aliena statuss joprojaam , lai gan vina un vinas vecaaki piedzima Latvijas teritorijaa .
Diivaini ne ?
27.02.2017 15:17 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Apple_pie zinu , ka ir :)
27.02.2017 15:17 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un kāpēc viņa necenšas tad iegūt pilsonību? Kas viņai liedz šo prieku?
27.02.2017 15:18 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ja arī ir - tas ir vēstures fakts, kuru mēs nevaram aizmirst. Kā arī tā atzīšana arī parāda, ka cilvēks vēlas tiešām būt šīs valsts pilsonis un daļa no tās.
27.02.2017 15:18 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es paskatījos mammas to "pilsonības" grāmatiņu - esmu 99.9% pārliecināta, ka 9/10 latviešiem pat nezin visu to, kas grāmatiņā sarakstīts. Tādēļ arī tas ir cirks. Man vienkārši ir grūti iztēloties, kā cilvēks var būt tik...aprobežots? ..ka neiedomājas, ka tajos laikos neviens nevarēja zināt to, ka PSRS izjuks. Nejau tikai latviešiem tajā brīdī dzīve mainījās, bet arī Latvijas krieviem. Kamēr latvieši gavilēja, krievi baidījās, nezināja kas būs, ko gaidīt. Un tie ir parasti cilvēki - tādi paši kā mēs. Kuri ikdienā dzīvoja tādu pašu dzīvi kā mēs pārējie. Un mēs, riebīgie latvieši, jau 30 gadu garumā apbižojam tos, kuri nav vainīgi pie vēstures. Latvija mūsu laiku Latvijas krieviem ir tikpat daudz mājas kā latviešiem. Mēs neesam ne gramu labāki, ne sliktāki kā viņi. Latvija par brīvu valsti atkal kļuva jau tādā sastāvā, kādā tā bija - ar visiem krieviem, tieši tādēļ es nesaprotu to pretestību valodai, pretestību LATVIJAS krieviem. Jo tomēr LV krievi un Krievijas krievi ir divas pilnīgi dažādas lietas. Un noliegt LV krievu piederību Latvijai un savu piederību šai valstij likt augstākā plauktiņā kaut kādu izdomātu ideālu, nevis realitātes dēļ... skumji! Un es atceros, kā 90-ajos mums dārziņā teica, lai ar krieviem nedraudzējamies. Un skolā arī ne atklāti, bet tomēr atstūma krievvalodīgos. Un tāpat tas turpinās joprojām teju 30 gadus vēlāk. Tas nav skaisti vai svētīgi - tas, ko latvieši dara. Latvieši nevis savu godu aizstāv, bet gan soda nevainīgus cilvēkus ar savu attieksmi gan vārdos gan domās. Principiālisms - vājības pazīme. Bet nu pats jautrākais ir kādā ballītē vai kompānijā satikt cilvēku ar vārdu, piemēram, Alīna vai tamlīdzīgi, kuri bļauj, ka krievi ir lohi un visiem jānosprāgst... pateikt pāris vārdus krievu valodā un pārjautāt - vai tu tikko pusi manas ģimenes nāvei novēlēji? Un tad aiziet - ā nū, nē, es jau tikai par tiem sliktajiem krieviem. Bet ko tu zini, kurš ir krievs, kurš nav? Ko tu zini, kurš ir labs..kurš nav? Idioti, nevis latvieši. Man ir kauns bieži vien par to, ka mani tautieši ir tādas čūskas :-)
27.02.2017 15:20 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Apple_pie es jau ieprieksshoj komentaaros paskaidroju kaapeec . Taapeec , ka shii vecuma cilveekiem , kuri dziivoja PSRS tas ir principa jautaajums .
Ljoti taisniigi , ka Latvijaa dzimushai krievvalodiigai , kurai saknes no Latvijas , jaakaarto eksaamens ? Vina nav nepilsone , nav imigrante , kurai buutu jaakaarto .
Un piedevaam veel tas jautaajums par okupaaciju . Taa laika krievvalodiigie neatziist okupaaciju , tieshi taapeec ljoti daudziem principa peec negribas pazemoties .
27.02.2017 15:20 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manai labaakai draudzenei abi vecaaki un to senchi naak no Latvijas , bet maate krievvalodiiga , teevs no latvieshiem

tas, ka viņi dzima PSRS laikā, nenozīmē, ka viņiem kas pienākas. Vai tagad visus "kādreiz dzīvojušos" vajadzētu atzīt par latviešiem, ja tie nav latvieši, bet krievi un dzimuši PSRS laikā?
27.02.2017 15:22 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
++++
Tā ir viņu problēma, vai viņi atzīst šo vēstures faktu, kas notika.
Un izbeidziet, cik tādu ir 50-70 krievu, kas perfekti runā latviešu valodā un ir integrējušies. 10% no visiem varbūt ir. Tak paskatieties uz ielas uz tām kundzītēm, kāda latviešu valoda????

Tā ir īpaša "suga" ar imperiālisma nezūdošajām delīrija sajūtām. :-) Ienāk svešā, okupētā valstī un uzstāda savus noteikumus. Un tā dzīvo gadu desmitus. Nē, tā vis vairs nebūs! :-) Latvieši tomēr savas muguras vairs nelieks un no sava zemnieka sindroma sāk atbrīvoties. Paldies Dievam, no šīs okupācijas sīvās cīņās un neatlaidībā izdevās atbrīvoties - tad nu tagad samierinietes ar SAVU statusu. Sen jau varēja būt aizbraukuši prom, ja nejēdz paskatīties Satversmē - Latvijas Republika ir brīva valsts un vienīgā valsts valoda ir latviešu. Viss ar to izteikts. :-) Darba vietā runāju tikai un vienīgi latviski un vadības attieksme ir pašsaprotama - tā tam arī jābūt. Ja gadās krievu "klienti", mēs gan rakstiski, gan mutiski atbildām valsts valodā. Es taču nepieprasītu, lai Francijā ar mani runā latviski. Elementāri. Un vienalga, cik liela latviešu grupa mēs uz Franciju būtu aizbraukuši. Analoģija līdzīga.
.
Manā pieredzē lielākā daļa krievu, ko pazīstu, gan kolēģi, gan paziņas, stipri lielākā daļa, ir patīkami, inteliģenti cilvēki, kuri labākā vai sliktākā līmenī runā latviski. Cienu viņus. Nešķiroju, vai viņš ir krievs vai latvietis, vienkārši patīkams cilvēks ar kuru vai nu ir pa ceļam vai nav. Un neesmu jutusi, ka kāds gribētu vai pieprasītu, lai runā krievu valodā. Godīgi sakot, nespēju iztēloties šādu situāciju, ar to arī tad komunikācija beigtos. :-)
.
Savukārt tie, kuri nerunā nemaz, parasti - pēc pieredzes - tomēr ir pensionāri vai "izskaloti jaunieši", kuri joprojām sajūsminās par 9.maiju utt. Ar to tad arī tad viss izteikts - tā arī ir tā īpašā "suga", par ko diži nav vērts runāt.
27.02.2017 15:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits