Vecmeitu ballīte-kā saplānot?

 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Sveikas,
mēs 8 meitenes (vistuvākās vecmeitai) esam saņēmušas vēstuli no vecmeitas, ko viņa vēlas savā vecmeitu ballītē, es saprotu, ka tāda ballīte ir tikai vienreiz (cerams) mūžā un gribētos gan viņai, gan mums, lai tā būtu lieliska, bet nu viņas vēlmes ir uhhh...:-/
Pinterestā noskatītas visas labākās (un dārgākās) idejas, liek mums stipri iespringt.
Jo finansiālais stāvoklis mums katrai meitenei ir ļoti atšķirīgs (līgava ir labi situēta, precizāk viņas topošais vīrs). Viņas vīrs dosies ar saviem draugiem vecpuišu ceļojumā uz Nicu - draugi visu apmaksā.
Pagaidām sanāk mums katrai ~300 eur, visu sarēķinot.
Kāzas būs maijā.
Cik jūs tērētājāt vecmeitu ballītei?
Varbūt ir kādas izteikti jaukas idejas?
Jo kaut kādus tilla svārkus, izbraucienus pie jūras, botānisko dārzu, piknikus, jocīgās kūkas, čipendeilus un vecrīgu viņa nevēlas (tas gan sakrīt arī ar mūsu vēlmēm).
Varbūt padalieties, ja kādai ir bijis līdzīgi, jo tāda sajūta, ka šobrīd galvenais ir, lai viss būtu dārgi un glamūrīgi, manuprāt, galvenais taču ir emocijas un tikai tad nauda.
24.02.2017 10:47 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vecmeitu ballītes ir viena ļoti sarežģīta padarīšana, man nav gadījusies neviena ballīte, kurā nebūtu nesaskaņu, strīdu utt. Jo īpaši grūti gāja balllītē, kurā bija daļiņa latviešu meitenes un daļiņa krievu tautības meitenes. :-/
Par pēdējo ballīti maksāju 50 eur (bet pārējās meitenes maksāja mazāk).
Lai līgava nebūtu vīlusies, vislabāk tiešām ar viņu aprunāties, ka daudzkas no viņas vēlmēm netiks īstenots finansiālo apstākļu dēļ, lai nav viņai nepatīkama sajūta ballītē.
24.02.2017 22:35 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Es arī 50 eiro nemaksātu, ko te dažas piemin kā normu. Tā ir liela nauda kaut kādai ballītei. Un vispār vecmeitu ballītes ir ievazāta, lieka tradīcija, kam nav nekādas jēgas. Draudzenes var satikties un patusēt arī tāpat, nevis pirms kāzām un bez muļķīgiem tērpiem un uzdevumiem.

Nu šis gan manām ausīm šķiet mazliet skumji. Tomēr tā var būt forša, gana liela ballīte, kur satiekas visas meitenes un viss taču maksā. Tāpat kkādas atrakcijas, fotogrāfs utt. Pašām taču arī ir patīkami piedalīties tajā pasākumā,ne? Un kāpēc vajag muļķīgus tērpus un uzdevumus? Var taču dažādi forši pavadīt laiku un tas nereti prasa naudu tāpat. Īpaši, ja palikšana kaut kur pa nakti. Var taču sev radīt skaistus svētkus! Tas nerobežojas tikai ar pasēdēšanu kādā kafē. Es to vismaz tā uztveru.
Nesaprotu īsti cilvēkus, kam žēl savai draudzenei (ja tiešām draudzene) un pašai sev foršam pasākumam tādu summu, ja nu vienīgi tiešām nauda trūkst, tad jā! Bet, ja to naudu vienkārši labāk iztērē labāk jaunajā skropstu tušā + acu ēnās, nevis atvēl šādam, gana retam, pasākumam - skumīgi.. (manuprāt)
24.02.2017 23:40 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
mana vecmeitu ballite bija celojums uz piecam dienam, irejam i dzivokli, i masinu... bet!!! tas nebija manas vemlmes, es vispar domaju vecmeitu ballliti izlaist, bet viena draudzene tiesi ta ari teic- ka ta tacu ir lieliska iespeja visam parejam ari radit svetkus, izrautyies no ikdienas! tad nu vina uznemas atrast letas biletes, letu dzivokli, masinas ire nebiaj tik darag, un es piedalijos ar savu dalu ka visas!! bija super un man milzigs paldies vinai velsodien, par to ka pamudoinaja mani teikt ja, un par vinas uznemibu meklet un darit!! tas biaj super piecdiennieks!! aa, un izmaksas bija ap 150 visam, ieksiatot ikdienas esanu!!
24.02.2017 23:55 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
René bija sakarigi un loti labi ieteikumi, izrunajies, piedava sadu alternativu ligavai un jums bus forsi svetki!!
24.02.2017 23:58 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
havaja
wow, nu jums tiešām baigi labi izklausās. un pat lēti tādam pasākumam! Pa Latviju/Baltiju ceļojums vai tālāk?
tieši tā jau arī ir - kāpēc neradīt svētkus. un tās, kas skopojās tādam pasākumam, es īsti nesaprotu :( (uzsvēršu, lai meitenes nepārprot, ja tiešām nav naudas, tad citādāk, bet, ja laicīgi zina, var jau censties iekrāt)
24.02.2017 23:59 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Pēdējā laikā skatoties, klausoties un lasot, kas notiek apkārt saistībā ar kāzām, sāk likties, ka pati kāzu būtība pazūd nebūtībā. Esmu pabijusi pāris kāzās, dzirdējusi stāstus par vēl vairāk kāzām un precējusies pati. Tā vietā, lai viss koncentrētos ap faktu, ka 2 cilvēki beidzot nolēmuši saistīt savus likteņus (cerams) uz mūžu, viss, kas realitātē notiek ir naudas skaitīšana (jo parasti tas, ko tiešām gribas neatbilst tam, ko var atļauties), ņemšanās ar organizēšanu (kur vienoties nav iespējams) un kur tad nu vēl bez plēšanās (katrās, KATRĀS kāzās beigās paliek kāds, kas ir aizvainots, dusmīgs un neapmierināts ar kaut ko vai par kaut ko). Rezultātā parāds bankā (vai vismaz patukšoti iekrājumi), sabojājušās attiecības un nervi čupā. Es, protams, vispārinu un mazliet pārspīlēju. Bet tas, ko gribu teikt.. Es tiešām saprotu, kāpēc mūsdienās daudzi izvēlas neprecēties vispār.
Un nē, es neietu uz vecmeitu ballīti, kur man jāmet 300 eur.
25.02.2017 00:29 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Eve1
Bet var jau apprecēties jebkā. Kaut vai tikai ceremoniju baznīcā vai pat zagsā. Tur jau nu nebūs "kāzu organizēšanas" dēļ, kāpēc cilvēki neprecas.
Bet tas, ka kāzas ir gana liels ieguldījums gan finansiāli, gan emocionāli, gan darbietilpīgi. Tā tas ir. Bet kā jebkurš lielāks pasākums. Un cik tad pasākumus mēs vsp dzīvē rīkojam :D Bet katrs tāpēc var izvēlēties, ko vēlas labāk. Un lielas kāzas vai vispār nelaulāšanās nav vienīgie varianti.
25.02.2017 00:37 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nu šis gan manām ausīm šķiet mazliet skumji.

Kas tur skumjš? Tas, ka es neskrienu pakaļ amerikāņu tradīcijām? Un 50 eiro arī ir liela nauda. Tas, ka vienas var samesties, nenozīmē, ka citas var.
25.02.2017 10:14 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
KAĶIS, nu nevajag visus mērīt pēc savas mērauklas. Cilvēkiem atšķiras gan ienākumi, gan izdevumi, gan vajadzības. Tas, kas Tev 50 eur, citam var būt spļāviens jūrā, bet citam pilnīgs kosmoss.
Es vecmeitu ballīti uztveru kā izklaidi arī sev un to summu neskaitu kā summu, kas atdota/iztērēta tikai līgavai. Bet arī visam ir savas robežas un te pieminētie 300 eur man arī liktos daudz par tādām lietām kā ziedu siena un kronīši.
25.02.2017 13:09 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
freya
Izlasi, lūdzu, visu, ko es rakstīju. Pirmkārt, es to rakstīju par 50eur (!) un pārējo - vnk pārlasi. Izskatās, ka tikai pēdējo komentāru izlasīji.
25.02.2017 14:18 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Nerea
Bet kāpēc amerikāņu tradīcijas? Saorganizēt foršu pasākumu draudzenēm? Nevajag banālās izklaides ar locekļu kūkām un prežu pārdošanām Vecrīgā :D Tāpat jebkuras izklaides maksā naudu, nevajag to saistīt tieši ar Ameriku..
un es vēlreiz iekopēšu, ko teicu par naudas daudzumu
ja nu vienīgi tiešām nauda trūkst, tad jā! Bet, ja to naudu vienkārši labāk iztērē labāk jaunajā skropstu tušā + acu ēnās, nevis atvēl šādam, gana retam, pasākumam - skumīgi.. (manuprāt)

tāpēc, ja tiešām nav tādi naudas līdzekļi, tad citādāk! es to jau rakstīju ;)
25.02.2017 14:22 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
KAĶIS, mani aizķēra Tavi komentāri "Nu šis gan manām ausīm šķiet mazliet skumji. ", "Nesaprotu īsti cilvēkus, kam žēl savai draudzenei (ja tiešām draudzene) un pašai sev foršam pasākumam tādu summu".
Ja cilvēks saka, ka tāda summa (jebkāda) ir par lielu, tad tas nenozīmē, ka šim cilvēkam draudzība neko nenozīmē un draudzenes dēļ viņam ir žēl vai vienkārši negrib šādu summu tērēt. Ir cilvēki, kuri vienkārši nevar atļauties tādu summu tērēt, lai arī cik ļoti gribētu.
25.02.2017 14:27 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bet kāpēc amerikāņu tradīcijas? Saorganizēt foršu pasākumu draudzenēm?

Latviešu tradīcijas tās pavisam noteikti nav. Latvieši paši klāj bagātīgus galdus, nevis gaida, kad citi sametīsies viņu svētkiem. Atklāti sakot, man būtu neērti, ja manis dēļ draudzenes samestos naudu, kaut vai zem 50 eiro, bet es neko nedotu pretī.
Pamatošu, kāpēc man šitās jaunās tradīcijas nepatīk. Es vienkārši neizprotu, kāpēc sievietei būtu jāsvin tas, ka viņa pēdējo dienu/nedēļu ir brīva. Un tad uz šīs koncepcijas pamata aiziet neķītras izklaides, kur cilvēks it kā pēdējo reizi var darīt kaut ko brīvā statusā, bet skatīsimies reāli - morāles normas attiecas arī uz tiem, kas nav precēti, bet ir attiecībās. Savukārt, ja meitenes dara kaut ko, ko var arī aizņemtā statusā darīt, tad kāds sakars ar vecmeitu ballīti? To var darīt jebkurā laikā arī pēc tam. Tātad tādam tusiņam nav jēgas. Un no praktiskā viedokļa tā ir naudas izmešana īsi pirms pasākuma, kurā atkal būs jātērē nauda. Tie, kas to var atļauties, tiem tas ir sīkums, bet citiem tas prasa visu mēneša iztiku. Nu, tas tā, pārdomas par tēmu (jo cilvēki bieži skrien pakaļ kaut kādai modei nedomājot, vai tas vispār ir vajadzīgs, bet sociālā spiediena dēļ negrib atšķirties un izskatīties atpalikuši).
Bet diskusijas autorei iesaku padomāt. Ja nevar atļauties, tad viņai ir tiesības nepiedalīties, jo šādas te vecmeitas iegribas nav nekāds likums, kas obligāti jāievēro.
25.02.2017 14:52 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
freya
Nu es to rakstīju šīs piebildes dēļ:
Un vispār vecmeitu ballītes ir ievazāta, lieka tradīcija, kam nav nekādas jēgas. Draudzenes var satikties un patusēt arī tāpat, nevis pirms kāzām un bez muļķīgiem tērpiem un uzdevumiem.

Jo šeit izskatās, ka ir nevis naudas jautājums, bet kas cits - uzskatīšana, ka šāds pasākums ir vnk nevajadzīgs (jo obligāti vajag muļķīgus tērpus un stulbus uzdevumus :D ) un var aiziet tāpat patusēt. Es tieši par to. ja NEvar atļauties, par to nav runa. Tas nav jautājumu. Es runāju par to, ja NEgrib. :)
25.02.2017 14:53 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
To var darīt jebkurā laikā arī pēc tam.

Es piekrītu. BET! Kaut kā bieži tomēr tā nesanāk?? Jo loģiski domājot - tā ir. Bet mēs taču zinām cilvēkus, ka tāpat vien grūti saņemties noorganizēt. Lielākie pasākumi tomēr top kaut kādā sakarā ( nu vismaz man cilvēkiem apkārt). Citreiz tās ir dzimšanas dienas ballītes - bet tad atkal vienam cilvēkam viss jāorganizē. Vecmeitu/Vecpuišu ballīšu organizēšanās parasti tomēr vairākas meitenes piedalās un visiem svētki.
Un par uztveri - uzskatu, ka to mierīgi var neuztvert kā rakstīji. Jo man apkārtējie vnk uztver kā foršu pasākumu, kad meitenēm satikties un pasvinēt... dzīvi!
25.02.2017 14:57 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tas ir labi, ka meitenes pasvin. Galvenais, lai tas kādam nesagādā šādus nepatīkamus mirkļus kā diskusijas autorei. Un jā, novēlu visiem tādu draudzību, lai būtu tikšanās un tusiņi arī bez grandioza iemesla, turklāt, lai būtu tik jautri, ka neviena pat neiedomātos to nopublicēt instagramā :D (jo, kad ir patiešām jautri, tad nav laika līst internetā).
25.02.2017 15:11 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Nerea
Nu autores gadījums jau ir īpašs izņēmums, manuprāt, to ikviena saprot. :D
25.02.2017 15:20 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Es vienkārši neizprotu, kāpēc sievietei būtu jāsvin tas, ka viņa pēdējo dienu/nedēļu ir brīva. (...) Savukārt, ja meitenes dara kaut ko, ko var arī aizņemtā statusā darīt, tad kāds sakars ar vecmeitu ballīti? To var darīt jebkurā laikā arī pēc tam.

Nu jā, kāpēc gan vispār draudzenes kādreiz satikt, ja to varēs darīt arī kādu citu reizi... :D
.
Man tikšanās ar draudzenēm vienmēr ir mazi svētki, jo mēs tiešām visas esam diezgan aizņemtas. Pavisam, pavisam īpaši svētki ir tad, ja tiek visas no bariņa. Bet es priecātos kādreiz uztaisīt ballīti ar visām draudzenēm - gan pašām tuvākajām no vidusskolas, gan nu jau augstskolā iegūtās. Un kāpēc vecmeitu ballīte nevarētu būt iemesls šādai foršai, meitenīgai sestdienai ar dažādām izklaidēm? :D
.
Par konkrēto situāciju varu teikt, ka vai nu jāizrunājas ar pašu līgavu (kronīši man vispār liekas zomg :D ) vai arī jāiesaista līgavainis kā sponsors, lai topošās sievas idejas arī palīdz realizēt :)
25.02.2017 15:20 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Nerea, piedod, bet man šķiet, ka tavos komentāros šeit spraucas ārā kāda sāpe vai neapmierinātība :)
25.02.2017 15:21 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Un jā, novēlu visiem tādu draudzību, lai būtu tikšanās un tusiņi arī bez grandioza iemesla

Nu ideālas vēlmes jau visām var būt. :D Vnk bieži vien, jo vairāk darbi un citas rūpes, tad tie tusiņi pārbīdās otrajā plānā. Un nav runa par vnk tikšanos, aiziet un izrādi vai pasēdēt. Runāju tieši par pasākumiem, tusiņiem, kur satiekas daudzas draudzenes kopā, ne tikai divas aiziet uz klubiņu padejot :)
25.02.2017 15:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits