Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kaķu barība

 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
ar ko jūs barojat savus kaķus? es visu laiku pērku royal canin, jo tā ir vienīgā, ko kaķis ēd, viņš man ir ļoti izlutināts un neēd to, kas pagadās. bet es nesaprotu, vai tās paciņas ir palikušas tukšākas vai kaķis pa ziemu sācis stiiiiiipri vairāk ēst, bet man sāk likties, ka es kaķu barībā tērēju vairāk naudas nekā pati savā ēdienā.
varbūt kāda var ieteikt kādu lētāku alternatīvu?es saprotu, ka es maksāju par to brendu, bet man tiešām kaķis neko citu neēd! piebildīšu, ka kaķis ēd tikai mīksto barību ar putnu gaļu, neēd neko, kas izņemts no bundžas, neēd nekādas standarta lielveikalu barības kā kitekat un whistkas utml.
izklausos pēc trakas kaķu tantes, bet gribu, lai kaķis ir laimīgs.
21.02.2017 21:20 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
hello, hello. kaķu tantes?!
22.02.2017 18:35 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Bet liec porcijas, nevis piepildi trauciņu, kad tukšs. Es baroju ar visu ko - ar sauso un ar konserviem, iedodu kādu gaļiņu vēl. Man gan kaķis ir tikai nedēļu, bet esmu arī 2 suņu saimniece, un man liekas, ka barošanas princips taču tāds pats :-) Pēc tava kaķa KG izrēķini cik barības viņam vajag dienā un attiecīgi sadali šo daudzumu pa ēdienreizēm. Suņiem ir tie mērtrauciņi visur zooveikalos, paķer tur sev vienu un vienmēr zināsi, ka plus mīnus dod ne par daudz, ne par maz :-)
22.02.2017 18:38 |
 
Reitings 64
Reģ: 31.10.2010
Es arī savam britam pērku tikai royal, bet neteiktu, ka mūsējais daudz ēstu. Mums viena slapjā turas kādas 2-3 dienas :-D Neteiktu, ka šī barība ir baigi dārgā, it īpaši dino zoo, kad ir royal atlaides.
Labāk nedaudz pārmaksāt, nevis dot pēdējos mēslus, lai kaķis pēc tam viss slims būtu.:-)
22.02.2017 18:40 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Ak, par barībām. Esi skatījusies DEPO? Es tur suņiem atradu lieliskus konservus lielā bundžā ar gandrīz 100% gaļu - vistas filejas lielos gabalos, nu baigi baigi labie. Varētu būt, ka kaķiem arī jābūt kādai labai barībai lielākos iepakojumos, bet lētāk kā zoo veikalos!
22.02.2017 18:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tavs kaķis ēd tikai mīkstos konservus no tām mazajām paciņām? Tad jau ar tīru gaļu barot būs lētāk.
Kā cilvēks, kam gandrīz visu mūžu ir bijuši kaķi, iesaku aiziet pie vetārsta pēc padoma un pāraudzināt. Nedaudz pabadosies un sāks ēst, ko dod. Pieņemu, ka tā mīkstā barība ir tik ļoti piesātināta ar garšu, ka kaķis grib ēst tikai to.
Pati savu kaķi baroju ar bezgraudu sauso barību, kas ir dārgāka par royal canin sauso , un ar jēlu cāļa un jaunlopa gaļu. Paipalu ola un biezpiens kā rets našķis. Mīksto barību/konservus nav redzējis. Iepriekšējais kaķis arī bija "uzsēdies" uz konserviem.
Un lūdzu nekādus whiskas un kitekatus. Laba sausā barība maksā.
22.02.2017 18:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Runājot par Royal Canin - man paskaidroja, ka agrāk tā skaitījās labu labā barība, kad to veda pie mums no Francijas. Tagad to ved no Polijas un ir sūdzības. Es arī agrāk stāvēju un kritu par Royal Canin, bet tagad ir labākas un kvalitatīvākas barības par to. Protams, RC ir joprojām labāks par to pašu Whiskas, bet tas vairs nav labākais, ko dot kaķim.
22.02.2017 18:57 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Neiesaku dot tikai sauso, īpaši, ja kaķis maz dzer, jo tad neuzņem pietiekami daudz mitruma. Man vetārsts stāstīja, ka royal canin liek klāt garšas pastiprinātājus (sastāvu pati neesmu pētījusi gan, baroju ar citu barību), tāpēc arī kaķim garšo un cita barība sākumā var šķist pliekanāka. Bet ēšana noteikti ir audzināšanas jautājums, ja ir vēlme un varēšana noņemties, veselīgi kaķim ir cilvēka gatavots uzturs, tur tikai jāmācās, ko, kā, cik daudz, utt. Un tiešām - nekādus kitekatus un citas lielveikalu barības, lasīt sastāvu, saprast, kas labs un kas nē.
Tas, ka sāk vairāk ēst, var būt izskaidrojams ar aukstuma tuvošanos, kad instinkti liek uzkrāt rezerves, bet tik pat labi var arī nebūt. Internetā var palasīt, uz kādu svaru cik daudz ir normāli ēst un pēc tā spriest, vai ēd vairāk.
Donata, vai pateiksi, kādas firmas sauso barību pērc?
22.02.2017 19:06 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Krissycat, man ieteica Orijen barību un pagaidām pērku tikai to. Nevienā zoo uz vietas vēl neesmu redzējusi, jāpasūta.
22.02.2017 19:12 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Donata, es tāpat barību pasūtu no zooplus.de (un iesaku autorei tur to pašu royal canin kaut vai pasūtīt, būs lētāk, ja summa aizvelk līdz bezmaksas piegādei), skatos, ka tur arī Orijen ir, paldies par info, palasīšu, paskatīšos, ja ņem 6,8 kg iepakojumu, tad cena ir zem 9 eur/kg, kas nav nemaz tik briesmīgi daudz.
22.02.2017 19:57 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Krissycat, es pērku tepat, zooseta.lv, ir nedaudz lētāk nekā vācu lapā :)
22.02.2017 20:14 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Jēzīt! 9eur/kg par SAUSO BARĪBU nav daudz? Tas ir ārprātā astronomisks, neadekvāts cipars! Gaļa lētāk maksā!
22.02.2017 20:15 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Harmony, ar barību ir tāpat kā ar desu :-) laba sausā kaķu barība, tāpat kā laba desa, būs dārgāka par jēlu gaļu. Plus tur ir sabalansētas uzturvielas, atšķirībā no gaļas, un uz 100g daudz vairāk uzturvielu, nekā gaļā, kuras lielu daļu aizņem ūdens.
22.02.2017 20:28 |
 
Reitings 949
Reģ: 03.02.2016
Es pērku Friskies sterilizētiem kaķiem vai arī zoo veikalā brekkies - šis manai dāmai ļoti garšo. To Royal Canin neesmu pirkusi ne reizi, jo esmu daudz dzirdējusi un lasījusi, ka nav īpaši laba kaķiem (varētu būt dēļ tiem garšas pastiprinātājiem) .
22.02.2017 20:37 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Kaķim dodu grain free barību Applaws, esmu nopirkusi arī Orijen, bet vēl nav sanācis dot. Uzkodas arī dodu grain free, šobrīd ir no Lily's Kitchen un VetIQ. Vēl dodu Webbox gaļas stienīšus. No svaigas gaļas regulāri pērku jēra un pīles gaļu.
Uzskatu, ka tad, ja jātaupa uz dzīvnieka barību, dzīvniekus nav ko turēt. Kas notiks, ja dzīvnieks saslims, būs lieli izdevumi? Metīsiet uz ielas? Tām lētajām barībām arī sastāvs ir šausmīgs.
22.02.2017 20:45 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Donata, pilnīgs fuflo tas viss ir. Jebkura sausā barība ir 200grādos dedzināta un kaltēta un pēc tam mākslīgi atpakaļ salikti visi vitamīni un minerālvielas, jo stundām 200 grādos kaltējot līdz tādai stadijai, lai izveidot to granulu, viss, kas bija vērtīgs ražošanas sākumā, ir gājis bojā. Vienā pašā plikā gaļā nav viss, jādod arī aknas, nieres un kauli un tad būss viss, lētāk un 100x labāk par jebkuru super puper sauso barību. Tu esi tas, ko tu ēd! Sausā barība ir taisnākais ceļš uz visām modernajām problēmām - alerģijas, augoņi, vēži, mutes dobuma problēmas, ādas problēmas un vēl visādas mistiskās vainas, kuras atkal mēģina ārstēt ar vēl dārgākiem sadedzinātiem sūdiem.
Gadus atpakaļ, starp citu, interesējos par barības Carni Love izplatīšanas biznesu. Veikalā šī paika suņiem maksā kaut kur 60eur lielais 12kg maiss, reāli viņš maksā 25eur, tas pats ir ar visiem Orijeniem. Par Royal Canin vispār biju dzirdējusi, ka reālā kilograma cena ir zem eiro. Mēsls tas viss ir, grozies kā gibi. Sausajās barības tiek samaltas visas pabiras, atliekas no kautuvēm, saslaukas no grīdas, tad saceptas, pārlietas ar mākslīgām uzturvielām, garšas pastiprinātājiem un pārdotas par baisām naudām.
22.02.2017 20:49 |
 
Reitings 98
Reģ: 13.12.2014
Meitenes, kas savus mīluļus baro ar Royal Canin, gribu jums paziņot, ka ražošana tagad notiek Polijā, nevis Francijā kā agrāk, tāpēc barības kvalitāte ir krietni pasliktinājusies. Par mīksto barību nezinu, bet sausā barība vairs nav tik trekna kā tad, kad ražoja Francijā. Tagad tā ir kļuvusi sausa, dzīvnieki atsakās ēst. Tagad RC sausā kaķu barība ne ar ko īpaši neatšķiras no lielveikalos pieejamām, bet to faktu, ka ražošanas valsts ir mainījusies un kvalitāte ir pavisam cita, nevienā zoo veikalā neafišē.
No mīkstajām barībām maniem kaķiem ļoti garšo Applaws konservi. Vienīgais, nezinu, kur Rīgā var nopirkt, izņemot Depo. Maksā salīdzinoši dārgi, bet visi kaķi sajūsmā un esmu droša, ka ēd kvalitatīvu ēdienu. Ir ļooti daudz garšu, pat ar jūras kāpostiem. :-D Kaķu man ir daudz (6+) un visi priecīgi! (l)
22.02.2017 20:50 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Meitenes, paldies Jums par linkiem!
Esmu līdz šim sūtījusi no zoofast.lv, bet viņi sūta no Polijas, smiltis atnāca saplēstā iepakojumā un visas konservu bundžas salocītas.
22.02.2017 20:51 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Harmony, pārlaidu acis pār Tavu penteri - vismaz Orijen barība tiek gatavota 90 grādos, viņi sīki un smalki apraksta gatavošanas procesu, kā un no kādām izejvielām. Pašizmaksa visam ir daudz mazāka par pārdošanas cenu, protams. Arī gaļai :-D Vismaz dārgākai barībai ir lielāka pašizmaksa, nekā lētai.
Jā, un tēju tējaspaciņās arī saslauka no grīdas :-D
22.02.2017 22:15 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vispār Harmony, cik es saprotu, Tev ar kaķiem nav nekāda sakara, citādi neieteiktu dot kaulus:-D
22.02.2017 22:17 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Josera (sausā barība). Mūsu gadījumā - sterilizētam kaķim domātā.
Ieteica vetārsts. Tiesa gan šo lielveikalā nevar nopirkt - tikai vetaptiekās. 5eur kg, bet lietojam ieteicamo diennakts devu un ir ok. Vetārsti vienmēr slavē, ka skaista spalva kaķim :)
22.02.2017 22:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits