Grāmatu beztēma

 
Patīk
Reitings 3008
Reģ: 09.08.2016
Gribēju pateikt,ka tuvākajās dienās iznāks After 3.daļa latviski, ja kādai aktuāli. :)
Parunājam par citām grāmatām. Uznācis kaut kāds lasāmais bums. :-D Kas labs lasīts pēdējā laikā? Uzsveru uz pēdējā laikā, lai nav tā,ka iesaka savas viesnīgās 2 grāmatas, kas mūža laikā izlasītas. :-D
21.02.2017 10:38 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Iksten N., Mātes piens un Manfelde A., Virsnieka sievas :-D lasu pašlaik paralēli
21.02.2017 22:23 |
 
Reitings 134
Reģ: 11.10.2010
GOLDEN ja negribas tērēties, dodies uz bibliotēku.. ;) Vismaz es tā pēdējā laikā daru, jo šobrīd nav liekas naudas, lai pirktu grāmatas. Internetā paskatos bibliotēkas katalogā, kurā filiālē grāmata, ko vēlos ir uz vietas, pazvanu, rezervēju un eju pakaļ... ;)
21.02.2017 22:27 |
 
Reitings 548
Reģ: 07.02.2013
Šobrīd lasu Alesandro Bariko "Misters Gvins".
Ļoti, ļoti patīk! (l) Tas autoram raksturīgais poētiskais lakonisms, trāpīgā valoda, vieglās skumjas un arī humors... Un kārtējais Bariko varonis ar šķietami neprātīgu un citiem nesaprotamu ideju - portretēt cilvēkus, bet rakstiski. Esmu lasījusi gandrīz visus latviski tulkotos Bariko darbus, šis pagaidām ir viens no maniem favorītiem, ceru, ka beigas manu sajūsmu nesabojās!
Andžejs Sapkovskis "Pēdējā vēlēšanās" - lasīju pirms tam. Tīri interesants, piedzīvojumiem un kolorītiem tēliem bagāts Fantasy žanra darbs. Iespējams, lasīšu arī turpinājumus, jo šī ir tikai pirmā daļa.
22.02.2017 00:35 |
 
Reitings 121
Reģ: 15.09.2015
22.02.2017 01:53 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Vakar sāku pārlasīt Vonnegūta Čempionu brokastis. Viņa darbus ik pa laikam gribas ņemt rokās no jauna - nemaz, nemaz neapnīk. Un vēl sapratu, ka gribas nopirkt Valentīnas Freimanes Ardievu, Atlantīda!. Savulaik izlasīju, kad biju aizņēmusies, bet sapratu, ka tā ir grāmata, kurai ir jāstāv manā grāmatu plauktā. :-)
22.02.2017 11:46 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Jau minēto "Meža meitas", ko daudzas iesaka, arī būs jāizlasa, bet kaut kad vēlāk. Tur vajag attiecīgo noskaņu. :-)
22.02.2017 11:49 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Pieminētā "Ar dievu, Atlantīda" ir viena no manām vismīļākajām grāmatām.
Vispār pāris mēnešus neesmu lasījusi, paņēmu no draudzenes "Vējiem līdzi", jo gribas izlasīt, bet nevaru saņemties.
Pēdējās lasītās bija mana mīļotā Remarka maratons. Agrāk biju izlasījusi dažas grāmatas, tagad izlasīju nelasītās - Mīli savu tuvāko, Debesīm nav lutekļu, Laiks dzīvot un laiks mirt, Lisabonas nakts, Ēnas paradīzē.
Ā, un vēl pie pēdējām var pieskaitīt Kalnietes "Ar balles kurpēm Sibirījas sniegos" un M.Zālītes "Pieci pirksti". Arī patika!
22.02.2017 11:57 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Zakji, man Ardievu, Atlantīda! arī ir viena no mīļākajām grāmatām, bet, kā reiz, vidusskolas tīņu laikā ārkārtīgi patika Vējiem līdzi. Lasīju bez apstājas abas daļas. :-) P.S. Filma, protams, diezgan liela vilšanās, bet tā jau ir lielākoties.
22.02.2017 12:24 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Ļoti patīk lasīt grāmatas, taču pēdējo 2,5 gadu laikā ļoti maz to esmu darījusi. Kopš man ir meita nu jau puslīdz apzinīgā (nezinu, vai tas ir pareizais vārds) vecumā (2,5 gadi), kad prot jau kaut ko pieprasīt un kurai ārkārtīgi patīk, ka viņai kaut ko lasa priekšā, man visi vakari pirms gulētiešanas paiet bērnu grāmatu lasīšanā. Šobrīd pamazām ejam cauri visiem simt Bikibukiem. Taču, tā kā es arī strādāju, tad šobrīd, kā agrākajos laikos, vairs nav ne mazākā "iekāriena" un spējas lasīt naktīs. Pēdējā grāmata, ko izlasīju pagājušo gadu(s), bija albāņu rakstnieka Ismaila Kadares vienīgā latviski tulkotā grāmata "Ziedoņa puķes, ziedoņa sals". Neparasta, ļoti atgādina dienvidamerikāņu literatūru - Markesu, Borhesu, Asturiasu.
Ja arī būtu vairāk laika, šobrīd kaut kur izčākstējusi vēlme lasīt daiļliteratūru. Lielāko daļu daiļliteratūras klasikas jau esmu izlasīju, zinu, ir daudz jaunu, labu grāmatu, bet nav jau arī īsti vēlmes... Esmu sapirkusies kaudzi populārzinātnisko grāmatu - Dawkins, Greer, Naomi Klein, Khan, bet viss gaida labākus, lasīšanai labvēlīgākus laikus:-D
22.02.2017 12:52 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
No Remarka darbiem ( esmu izlasijusi gandriz visus vina darbus) , mans favorits ir Triumfa arka, kas butiba ir veltijums Marlenai Ditrihai, jo Remarks bija vina iemilejies. Loti skaista gramata.
Esmu Alessandro Bariko fane kops skolas laikiem. Vina valodas izsmalcinatiba mani loti uzruna.Meginasu sameklet pedejos tulkotos darbus.
22.02.2017 12:53 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Tas gan nav pie dailliteraturas, bet salidzinosi nesen esmu izlasijusi ari Jean-Paul Roux " Un choc de religions" La longue guerre de l'islam et de la chrétienté. Ja kada lasa francu valoda, tad varu ieteikt ari so gramatu par religiju vesturi. Nav ne jausmas gan, vai ta ir tulkota latviesu valoda.
22.02.2017 13:09 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Tieši šobrīd lasu "Rietumu frontē bez pārmaiņām".
Pirms tam bija Orvela "Dzīvnieku ferma".
Vēl pirms tam "Ielas kaķis vārdā Bobs" - ļoti patika, vietām raudāju. (s)
Sen lasīta, bet ļoti patika Brice "Krista".
Vēl ļoti patika Žolude "Sarkanie bērni".
Esmu atsākusi it uz bibliotēku, jo grāmatu cenas ir :-O Ļoti patīk pirkt grāmatas, bet nu...Romānus utt.neceļās roka pirkt. 1x izlasīsi un viss. Bet maksāt 16 eur par grāmatu...Nu gribētos, lai es to varu celt, bet nevaru :) Labi, ka ir bibliotēkas.
22.02.2017 13:09 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Oo, Ievas Brices Krista noteikti ir pie maniem latviesu favoritdarbiem.
22.02.2017 13:11 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Cataleya, vai ne! Pirmo reizi lasīju vidusskolā, bet esmu vēlreiz lasījusi. Nesen! Ļoti patīk.
Vēl no latviešu autorēm man patīk Inguna Bauere. Pēdējais, ko lasīju bija "Līdz septītajai paaudzei". Ļoti patika, aizrāva, lika padomāt un sākot lasīt pat apraudājos...Uztrāpījās tik veiksmīgs citāts, ka..
22.02.2017 13:16 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Aa!
Vēl viena, kas mīļa no vidusskolas laikiem D.Rukšāne "Kāpēc Tu raudāji?"
22.02.2017 13:18 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es nesen izlasīju to Greja triloģiju :D Ieintriģēja meiteņu šūmēšanās, kāda tad ir, tāpēc gribējas pašai izlasīt.
22.02.2017 13:40 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Bet vispār esmu grāmattārps, tikai tagad, kad bērns prasa daudz uzmanības, dikti maz laika lasīšanai.
Man patīk "Vējiem līdzi" un Dž. Ostinas, kā arī L.M.Montgomerijas darbi.
22.02.2017 13:42 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Vēl ļoti patika Rūta Šepetis "Starp pelēkiem toņiem". Viegli un raiti lasījās,bet lika padomāt un novērtēt to,kas mūsdienās ir.
22.02.2017 13:51 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
KristīnA!, jāpiekrīt, ka cenas - sevišķi jaunām grāmatām - ir nenormālas, bet ir tādas, ko tiešām gribas savā grāmatu plauktā nevis no bibliotēkas, jo kļūst īpaši mīļas, turklāt diezgan bieži gribas pārlasīt kādu citātu vai dažreiz pat visu grāmatu. :-) Tā pati V.Freimanes grāmata - paskatījos tiko cenu Jāņa Rozē - bāc... :-) Bet uzdāvināšu sev pavasarī. :-)
.
Pēdējos gados vispār esmu pamanījusi, ka man arvien biežāk gribas pārlasīt grāmatas - jau minēto Remarku, tagad arī sagribējās Jaunsudrabiņa Aiju un citas obligātās literatūras grāmatas. No vienas puses - jauki, no otras puses - vajadzētu laikam meklēt arvien ko jaunu. :-)
22.02.2017 14:14 |
 
Reitings 548
Reģ: 07.02.2013
Latvijā grāmatu cenas ir diezgan adekvātas, ņemot vērā nelielo tirgu un to, ka izdošana nav no lētākajiem priekiem. Protams, es arī būtu priecīga par zemākām cenām, tādēļ rūpīgi pārdomāju, vai pirkt attiecīgo grāmatu. Nereti atrodu sev tīkamas grāmatas par zemākām cenām ibook.lv vai Facebook grāmatu maiņas un pārdošanas grupās, un vienmēr esmu priecīga, ja man uzdāvina kādas grāmatnīcas dāvanu karti. :) Starp citu, nedēļas nogalē Ķīpsalā norisināsies Grāmatu izstāde!
Cataleya, varbūt esi lasījusi arī franču autora Maksansa Fermīna darbus? Līdzīgs stils kā Bariko, man arī ļoti patika. Latviski esmu lasījusi trīs viņa grāmatas.
Par "Ardievu, Atlantīda!" - tieši nesen dzirdēju Katrīnas Pasternakas lasītos fragmentus LR1 un apraudājos. Aizkustinoša grāmata, kuru caurstrāvo patiesa inteliģence, nesamākslotība un ticība dzīvei un labajam cilvēkos par spīti drausmīgajiem notikumiem. V. Freimane tieši pirms pāris dienām svinēja 95 gadu jubileju. :)
22.02.2017 16:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits