Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ja neveicas darba intervijās...

 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
Pēdējā laikā aktīvi meklēju darbu. Esmu bijusi uz 3 darba intervijām - nevienā vakancē neesmu pieņemta... Man ir 2 augstākās izglītības, izskatos labi. Kādi tad objektīvi kritēriji vēl tiek izskatīti, lai kandidāts tiktu pieņemts? Rupjiem vārdiem nelamājos, uz visiem jautājumiem atbildēju, ierados laikā... :-(
Tāda sajūta, it kā ap mani būtu "darbā neņemšanas" vainags... :-( Ar ko pieņemtie kandidāti ir bijuši labāki par mani? :-/ Ja zinātu, kas man vainas, varētu to labot.
Varbūt kādai ir bijis līdzīgi? :-(
18.02.2017 10:06 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tas viss ir lieliski :-D un apsveicami, ka nelamājies :-D bet darba pieredze Tev ir? Kompetence, motivācija?
18.02.2017 10:19 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
3 darba intervijas nav nekāds rādītājs. Cilvēki iet uz vairākiem desmitiem interviju un vienalga darbu nedabū. Atkarīgs kādā jomā darbu meklē, ja kur būs jākontaktējas ar cilvēkiem, tad loti skatās kā sevi pasniedz. Tādās vietās darba devēji parasti izvēlas pretendentus, kas māk skaisti liet sīrupu ausīs.
18.02.2017 10:20 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Man šķiet, ka 3 nav tas skaitlis pie kura sev neveiksmju vainagu uzlikt. Iemesli var būt daudz un dažādi. Ko Tu velc uz intervijām? Vai uzturi acu kontaktu? Balss ir mierīga vai satraukta? Kad Tu atbildi uz jautājumiem, vai intervētājs izvēlas pozitīvu vai noraidošu žestu valodu?
.
Vai pašai pēc šīm intervijām likās, ka biji lieliska?
18.02.2017 10:21 |
 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
tas par nelamāšanos bija vairāk ar ironiju,jo manī ir skumjas, par neveiksmēm, nemaz neslēpju... ;-):-D
par motivāciju arī vienmēr pastāstu, sūtu cv tikai tiem darbiem, kas ļoti ļoti interesē... un kas atbilst izglītībai, pieredzei
18.02.2017 10:23 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Trīs darba intervijas nav rādītājs. Vēl nav par uztraukties. Tu tak necerēji, ka otrajā darba intervijā Tevi uzreiz pieņems darbā. Es aizgāju ap 10 darba intervijām ,kamēr atradu ,ko vēlos un darba devēju ,kurš vēlas ,lai es pie viņa strādātu.
18.02.2017 10:24 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Šis laikam būs viens no retajiem gadījumiem, kad jāiesaka daudz kritiskāk paskatīties uz sevi. Tas, ka Tu nedari acīmredzami nepareizas lietas, nenozīmē, ka Tu labi sevi pasniedz. Tas, ka Tu atbildi uz visiem jautājumiem, nenozīmē, ka Tavas atbildes ir labas. Ar tādu attieksmi var kandidēt uz tādām vietām, kur darba devējam pietiek tikai ar to, ka kandidāts nav neadekvāts, bet Tu ar 2 augstākajām esi pārāk kvalificēta tādiem darbiem. Nepietiek ar to, ka esi adekvāta, Tev jābūt labai - labākajai no kandidātiem.
18.02.2017 10:28 |
 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
sniegpulkstenit, vai tu saprati beigaas, kaapeec tiesi sajaa 10tajaa darba vietaa tevi pieneema, bet paareejaas nee?
18.02.2017 10:29 |
 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
paldies donata
18.02.2017 10:29 |
 
Reitings 56
Reģ: 20.11.2016
Iemesli var būt dažādi, sākot no sliktas sevis parādīšanas, beidzot ar tādu vienkāršu lietu kā veiksmi. Pēdējais stāsts ko dzirdēju- meitene aizgāja uz interviju un viņu paņēma, kaut nebija liela pieredze. Vadītāja vnk esot saskatījusi sevi, kad sākusi strādāt. Pēc tam pati sūtījusi atteikuma vēstules meitenēm, kas bija viņas konkurentes- sievietes ar lielu pieredzi attiecīgajā amatā.
Reizēm jābūt īstajā laikā īstajā vietā.
18.02.2017 10:31 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja tie bija "sapņu" darbi, kur nepieņēma, var mēģināt sakontaktēt draudzīgāko HR/atlases pārstāvi un pajautāt, kas pietrūka līdz pieņemšanai darbā.
18.02.2017 10:35 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Ne vienmēr augstākās izglītības vai kādi citi ojektīvi iemesli ir iegansts pieņemt vai nepieņemt darbā. Nesen piedalījos vienā atlases procesā. Paralēli izglītībai un prasmēm, kas bija visām kandidātēm, mēs meklējām arī konkrētas personības iezīmes, jo bija nepieciešams, lai jaunā darbiniece spētu sastrādāties ar konkrētiem cilvēkiem. Visas viņas bija izglītotas, pieredzējušas un motivētas. Bet darbu dabūja tā, kurā mēs spējām saskatīt personības šķautnes, ko meklējām.
18.02.2017 10:40 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Ja ir tik skarbi secinājumi pēc nieka 3 intervijām, tad tas ir diezgan traki.
Man ir gadījies gan ar pirmo sarunu tikt ļoti labā darbā, kur pat nesapņoju nokļūt, gan arī savulaik pastaigāt pa n-tajām intervijām. Iemeslu varētu būt daudz.
Jautājums - vai tev ir labas atsauksmes no iepriekšējām darba vietām? Bieži zvana pa kluso, tev neprasot un nebrīdinot uz iepriekšējām darba vietām un ja gadīsies uzzvanīt kādam, kuram nepatiki, tad esi automātā izsvītrota.
Pie izskata, pozitīvas attieksmes, un sevis pasniegšanas būs vien jāpiestrādā. Un saņemies, 3 intervijas vispār nekas nav :)
18.02.2017 10:45 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Īstenībā jau lielākoties bija tā,ka darba devējs, gan es sapratu- mēs negribam vienam ar otru sadarbību. Kāpēc es neizvēlējos ,kaut kur strādāt?Lielākoties- pārāk maza alga, vēl ,kaut kur nepatika attieksme. Kāpēc ar mani neizvēlējās- nezinu. Tik divās vietās no vēl tām 10 es būtu gatava strādāt ,kur man izvēlējās nepiezvanīt.., bet vienā no tām jau vajadzēja uzreiz ,lai visu pārzin 100% .
Kāpēc izvēlējos tieši tur strādat? Patika attieksme darba intervijas laikā, viņiem mans nosauktais algas cipars bija ok, pretīmnākoši, gatavi apmācīt neviss kā daļā darbu uzreiz grib ,lai visu zin un māk.
18.02.2017 10:48 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Kad man ir gadījies būt pie darbinieku meklēšanas, viens no kritērijiem ir arī tas, ka tiek meklēts arī kolēģis, ar kuru būs jāsēž vienā kabinetā, jāstrādā komandā pie kopīgiem projektiem, nevis tikai darbinieks. Labs CV vien nenozīmē, ka pieņems darbā... Dažkārt labs CV nozīmē to, ka attiecīgais darbinieks gribēs lielāku algu, nekā konkrētajā darbavietā piedāvā/ priekšnieka amata vietu/ ātri atradīs citu darbu, tāpēc pieņem cilvēku ar mazāku pieredzi/ambīcijām... Vēl darba devējs uzreiz pamana štancētās motivācijas vēstules, kurās ir pamainīts tikai firmas nosaukums, daudz gramatikas kļūdu CV (ja darba pienākumos ir jāraksta daudz e-pastu, tekstu, prezentāciju, tas arī ir no svara)... Vārdu sakot, iemeslus varētu skaitīt un skaitīt - pat līdz banālam faktam, ka tu vienkārši nepatiki nākamajam priekšniekam.
18.02.2017 10:52 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Kompetence, pieredze, profesionāls izskats un runa ir viena lieta, bet... parasti darba devējs tik pat lielu uzmanību kā iepriekšminētajam, pievērš arī tam, cik labi Tu iederēsies kolektīvā. Un reizēm pietiek ar to, ka ar Tevi klikšķa nav, bet ar kādu citu ir...
18.02.2017 12:22 |
 
Reitings 267
Reģ: 13.09.2016
Nu gan, 3 intervijas. Cilvēki mēnešiem uz intervijām staigā un nedabū darbu. Man ar to veicās, man nebija nekādas darba pieredzes, aizgāju uz 2 intervijām, otrajā dabūju darbu.
Nepieņēma acīmredzot tāpēc, ka bija kāds amatam piemērotāks par tevi. Tu jau nezini, kāda pieredze, izglītība un visādi citādi labumi ir citiem kandidātiem.
18.02.2017 12:40 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
Atceros, pirms vairākiem gadiem, arī, kad gāju uz darba interviju, domāju līdzīgi- itkā izglītība ir, pieredze arī, bet neņem.
Tagad atskatoties uz to, saprotu, ka īsti tomēr nemācēju sevi pasniegt. Uz vienu vietu uzņēmumā kandidē vairāki cilvēki un darba intervijā ir jāliek saprast, kāpēc darba devējs būtu ieinteresēts izvēlēties tieši sevi, jābūt labam pārdevējam.
Pēc 3 darba intervijām noteikti nevajag nokārt degunu, jārēķinās ari ar to, ka daudzos uzņēmumos darba intervijas ir tikai formālas, kandidāts, kurš tiks pieņemts jau ir zināms..
18.02.2017 12:42 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Es pēdējā gada laikā esmu piedalîjusies entajās intervijās, kā intervētājs gan.
Pirmkārt, jā- zvana pa kluso iepriekšējām darba vietām, jo cik vien reizes nav bijis, ka saka vienu mums, darba devējs pilnīgi citu stāstu pastāsta. Varbūt tas ir iemesls.
Otrais, es ļoti apskatu to, kā kandidāts iederēsies komandā. Man svarīgi, lai visi komandā var sastrādāties un viss ok.
Trešais, tas cik cilvēks ir vispār pārliecināts par sevi- bieži ir vai ju tā, ka domā, ka Dievs, vai tieši otrādi, tāds kas nevar pār lūpu pārspļaut.
Nu un pēdējais- tāpat kā mīlestībā- man vajag klikšķi. Ja man ir kaut viena šauba, tad ir nē!
18.02.2017 12:52 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
pievērš arī tam, cik labi Tu iederēsies kolektīvā. Un reizēm pietiek ar to, ka ar Tevi klikšķa nav, bet ar kādu citu ir...

Tieši tā. Turklāt kritiski pastaties, kāda Tu izskaties no malas. No iepriekšējās darba devējas, kad viņa meklēja jaunu darbinieku, dzirdēju atsauksmi par vienu no pretendentēm, ka "Tā jau varētu ņemt, bet uz pieres rakstīts, ka būs intrigu vērpēja". Ar šo es gribu pateikt, ka vari būt perfekts darbinieks, bet ja Tev "redz cauri" un turklāt neredz neko labu, tad labāk paņems darbinieku ar pozitīvāku raksturu un vairāk pamācīs lai tikai izvairītos no konfliktiem kolektīvā.
Turklāt tiešām - 3 intervijas... :D
18.02.2017 12:55 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Trīs intervijas ir maz.
Pēdējā laikā,uz cik intervijām esmu bijusi, liela daļa no HR ir tās ūber pozitīvās,no kurām lielākā daļa (ne visas), izskatās,ka tikko sākušas intervēt. Nevis intervē pa tēmu,bet uzdod jautājumus, bez maz vai,no sērijas- kas skolas solā ir mācīts,ko varētu nu pajautāt. Ja pat man ir bijusi interese sludinājumā, HR nosit visu vēlmi. Ja mani intervē stundu (vairāk), nu tad lai vismaz tie jautājumi ir pa tēmu,konkrēti.
Protams, bez izglītības, pieredzes, ļoti svarīgi ir tas,kā tu sevi pasniedz.
18.02.2017 13:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits