Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atlūgums

 
Reitings 98
Reģ: 07.11.2016
Čiu!
Dienā, kad nolēmu uzrakstīt savu pirmo atlūgumu, nedomāju, ka radīsies jautājumi. :-D Tad nu tā!
Strādāju vienā darba vietā uz iepriekšējās darbinieces prombūtnes laiku, kura atgriežas 2018.gada martā. Es varu rakstīt atlūgumu, ka vēlos pārtraukt darba attiecības šā gada jūnijā? :-D Nu, respektīvi, vai ir obligāti jānostrādā līdz brīdim , kamēr atgriežas iepriekšējais darbinieks? Kā ir ar to atstrādāšanu pēc uzteikuma? Palīgā.
15.02.2017 00:02 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Parasti 1mēn jānostrādā no atlūguma iesniegšanas brīža ja izturēts pārbaudes laiks.
15.02.2017 00:15 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Tu vari rakstit atlugumu, kad velies.
Nosacijums uz prombutnes laiku attiecas uz DD un dod tam tiesibas pienemt darbinieku ar nepatstavigu ligumu, kuram nav tiesibu prasit nodarbinatibu pec tam, kad prombutne esosa persona ir atgriezusies.
15.02.2017 00:16 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
papildināšu ar naivu jautājumu, sniedzot atlūgumu ir jāraksta, ar kuru datumu gribu tikt atbrīvota no darba? piemēram, ja tagad iesniedzu, man ir jānostrādā vēl līdz 15. martam vai marta beigām? ja vēlētos beigt strādāt marta beigās, būtu jāiesniedz februāra beigās vai varu rakstīt atlūgumu 1,5 mēn iepriekš?
nekad neesmu iesniegusi atlūgumu :)
15.02.2017 07:37 |
 
Reitings 74
Reģ: 28.12.2009
TalisQualis Es domāju, ka droši vari rakstīt šodien. Darba devējs varētu būt priecīgāks no tāda viedokļa, ka ir ilgāks laiks atrast jaunu darbinieku un vēl vari pat apmācīt mazliet to.
15.02.2017 09:11 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
sniedzot atlūgumu ir jāraksta, ar kuru datumu gribu tikt atbrīvota no darba?

ir jāraksta, piemēram, "Lūdzu atbrīvot mani, .. (vārds uzvārds), no ... (amata nosaukums) amata Jūsu vadītajā uzņēmumā pēc pušu vienošanās, kā pēdējo darba dienu nosakot 2017. gada ... (datums)."
Nu vismaz mums uzņēmumā aptuveni šādi raksta, paskatījos dokumentos. Nekas grūts :-)
15.02.2017 09:20 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
aptuveni kā leni rakstīja.
tikai pirms raksti atlūgumu, ir jāiet runāt ar vadību. neviens nesviež papīru sejā pirms nav nekādas norunas par to, jo mēnesis ir maksimums cik ilgi var noturēt darbinieku, bet arī pēc pārbaudes laika atbilstoši 114.pantam vari vienoties par dajebko, piemēram, ka beidz darbu tajā pašā dienā vai pēc 2 mēnešiem.
15.02.2017 09:47 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
tikai pirms raksti atlūgumu, ir jāiet runāt ar vadību. neviens nesviež papīru sejā pirms nav nekādas norunas par to, jo mēnesis ir maksimums cik ilgi var noturēt darbinieku

Interesanti, kas man vēl būtu speciāli jārunā ar vadību? Viņiem ir mēnesis laika, lai sagatavotos situācijai, ka mani pakalpojumi vairs nebūs pieejami.
Es nerunāju par gadījumiem, kad atlūgums ir nožēlojama vadības šantāža ar mērķi izsist lielāku atalgojumu. Un šādos gadījumos tālredzīga vadība šādai šantāžai nepakļausies 8-)
15.02.2017 10:48 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Es nerakstītu tik agri, reāli tu piekriti to darbinieci aizvietot un darba devējs ar to rēķinās, un atrast darbinieku uz atlikušajiem mēnešiem būs grūti. Nebūs pēc tam tev jāklausās visu laiku pārmetumos, domā attieksme pret tevi nemainīsies?
15.02.2017 10:55 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
v35 - nav jau jārunā, bet tā normāli cilvēki dara. Sākumā izrunā ar darba devēju, pēc tam jau raksta atlūgumu. Baigā princese - "mani pakalpojumi nebūs vairs pieejami". Tev par šiem "pakalpojumiem" maksā, starp citu :-D
15.02.2017 11:27 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Interesanti, kas man vēl būtu speciāli jārunā ar vadību? Viņiem ir mēnesis laika, lai sagatavotos situācijai, ka mani pakalpojumi vairs nebūs pieejami.

nav jau dd jālūdz - ļaujiet man uzrakstīt atlūgumu :-D, vienkārši cilvēciski pabrīdināt un paskaidrot (tas gan pēc vēlmes), kādēļ ej prom.. tas ir tikai normāli.
un tomēr, ja autore atrada labāku piedāvājumu, neuzskatu, ka viņai būtu jāpaliek šajā darba vietā līdz tam datumam, kad atgriežas darbiniece, ko viņa aizvieto. nu jā, dd tas, protams, sagādās neērtības, bet šajā gadījumā autorei laikam tomēr jādomā par sevi un savām interesēm vairāk.. bet nu parunāt/pabrīdināt šādā situācijā noteikti vajadzētu.
15.02.2017 11:41 |
 
Reitings 206
Reģ: 16.06.2011
Un darba devējs var nepiekrist uz abpusēju vienošanos. Tev jāatrunā šis jautājums. Jo pagaidām izskatās pēc pašas vēlēšanās, nevis abpusējās.
15.02.2017 12:25 |
 
Reitings 180
Reģ: 19.08.2015
Man bija tieši tāda situācija, kad pieņēma darbā uz citas darbinieces prombūtnes laiku, taču, lai arī darba devējs un kolektīvs bija lielisks, saņēmu un piekritu labākam darba piedāvājumam no finansiālā viedokļa. 2 gadu vietā nostrādāju pus gadu, aprunājos ar priekšnieci un izskaidroju situāciju (Tev, protams, nekas baigi nebūtu jāpaskaidro, bet manā situācijā ar priekšnieci bija labas attiecības, kuras negribējās tā pēkšņi sabojāt, uzmetot atlūgumu), vienojāmies, ka nostrādāju vel mēnesi un viss kārtībā.
Savukārt vēl pirms tam, biju TalisQualis situācijā. Arī tajā darbā ar priekšnieci bijām labās attiecībās. Mutiski pabrīdināju apmēram 2 mēnešus iepriekš, ka došos prom, bet atlūgumu rakstīju mēnesi pirms darba attiecību izbeigšanas, jo pati priekšniece tā lūdza. Draudzenes mammas priekšnieks šādā situācijā pateica - nu redzēs, gan jau varēsi iet prom jau pēc mēneša. Tīri teorētiski jau viņš tā nemaz nedrīkst darīt, ja darbinieks nevēlas iet prom ātrāk. Darba tiesības baigi nepārzinu, bet es pabrīdinātu mutiski, bet rakstisku atlūgumu ieniegtu mēnesi pirms aiziešanas.
15.02.2017 12:38 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
nav jau jārunā, bet tā normāli cilvēki dara. Sākumā izrunā ar darba devēju, pēc tam jau raksta atlūgumu. Baigā princese - "mani pakalpojumi nebūs vairs pieejami". Tev par šiem "pakalpojumiem" maksā, starp citu

Nu bet kas tur vēl būtu jāizrunā? Atlūgumā viss jau ir pateikts. Un - jebkurš normāls darba līgums paredz, ka viena no pusēm to var uzteikt. Tā ir normāla, nevis kaut kāda izņēmuma situācija.
15.02.2017 17:11 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
vienkārši cilvēciski pabrīdināt un paskaidrot (tas gan pēc vēlmes), kādēļ ej prom.. tas ir tikai normāli

Atlūgums mēnesi pirms darba attiecību izbeigšanas jau arī ir šis brīdinājums. Un par iemesliem jau nu gan man nevienam nav jāatskaitās.
15.02.2017 17:13 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
v35, ar tādu attieksmi tā tik turpini, tev veiksies! :-D Ja tu zini jau 3 mēn. iepriekš, ka iesi prom, tad priekš kam jāvelk līdz pēdējam? Ja ir normālas attiecības ar DD un nedraud kaut kāda attieksme utt, tad kur problēma? Ak jā.. principi. Pareizi.
15.02.2017 17:15 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
2 gadu vietā nostrādāju pus gadu, aprunājos ar priekšnieci un izskaidroju situāciju (Tev, protams, nekas baigi nebūtu jāpaskaidro, bet manā situācijā ar priekšnieci bija labas attiecības, kuras negribējās tā pēkšņi sabojāt, uzmetot atlūgumu), vienojāmies, ka nostrādāju vel mēnesi un viss kārtībā.

Savulaik uzrakstīju atlūgumu darba vietā, kur biju nostrādājis vairāk kā piecus gadus. No idejas, ka varētu iet prom, līdz atlūguma uzrakstīšanai pagāja... nu, varbūt diena vai divas. Turklāt tās iekrita nedēļas nogalē, līdz ar to nekāda komunikācija ar uzņēmuma vadību principā nebija iespējama.
15.02.2017 17:17 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
ar tādu attieksmi tā tik turpini, tev veiksies!

Lai nu par ko, bet par veiksmes trūkumu gan nesūdzos.
Ja tu zini jau 3 mēn. iepriekš, ka iesi prom, tad priekš kam jāvelk līdz pēdējam?

3 mēneši? Tu joko? Kāds tik ilgi uz priekšu zin, ka gribēs iet prom no darba?
Man ilgākais periods starp ideju un atlūgumu ir bijis... nu, varbūt nedēļa. Maksimums.
Ja ir normālas attiecības ar DD un nedraud kaut kāda attieksme utt, tad kur problēma?

Atkarīgs, ko uzskata par normālām attiecībām. Es pieņemu, ka man ir jāzin tikai tas, kas attiecas uz mani. Un attiecīgi - darba devējam ir jāzin tikai tas, kas attiecas uz viņu. Viss.
15.02.2017 17:22 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
tu tēmas tekstu vispār izlasīji? Nu to, ko autore uzrakstīja. :-D
15.02.2017 17:34 |
 
Reitings 98
Reģ: 07.11.2016
Es domāju par to pašu, ko šeit pieminēja. Cilvēciski iešu pateikt, ka ir radies labāks piedāvājums. Esmu jau vairāk kā gadu šajā darba vietā aizvietojusi iepriekšējo darbinieci. Laiks viņiem būs ko sagatavoties, jo vasaras mēneši mums ir brīvi.
15.02.2017 18:38 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
3 mēneši? Tu joko? Kāds tik ilgi uz priekšu zin, ka gribēs iet prom no darba?

Jā, es piemēram zinu, ka savā darba vietā strādāšu līdz augusta sākumam, jo pēc tam braukšu prom. Un es to zinu jau kopš pagājušā gada decembra.
Ar vadību par to esmu runājusi un pabrīdinājuši par saviem plāniem. Manuprāt, tas ir tikai cilvēciski. Mana gadījuma vel jo vairāk, jo es gribu iet prom uz abpusēju vienošanos nevis uz pašas vēlēšanos. Plus es zinu, ka mēneša laikā būs pagrūtāk atrast darbinieku manā vietā jo mana amatā ir apvienotas vairākas profesijas un mēnesis būtu kā reiz tikai apmācīšanai vien, kur nu vēl darbinieka atrašanai.
Ja es būtu darba devējs es arī gribētu, lai ar mani vispirms parunā par to, nav jau jāstāsta iemesls ja negrib, bet cilvēciskums atī ir jāatstāj.
Kam tas nav, tam nu nav ;-)
15.02.2017 18:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits