Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Palīgā - gribu izglītoties

 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
Sveikas dāmas.
Šķiet, vienreiz jau veidoju diskusiju, bet atbildes nesaņēmu.
Situācija ir sekojoša : Latvijā nedzīvoju jau visai krietnu laiku, dzīvoju Anglijā. Jau sen gribu studēt, taču tam nebija līdzkļu un laika. Tagad esmu saņēmusies, ka vairs gaidīt nevar ( + tam visam skandinātais brexits..) .
Lai gan dzīvoju šeit, man joprojām ir ļoti neskaidra sistēma, kā es ar saviem Latvijas beigšanas dokumentiem varu šeit sàkt studijas.
Vai kāda LŪDZU var man paskaidrot, dot padomus vai dalīties pieredzē kā jūs, māsa, brālēns vai draudzene iestājāties studijās Anglijā ar Latvijas diplomu?
Esmu gatava šeit iet sagatvošanās kursos, likt IELTs vai jebkuru citu valodas kursu(ko zinu, ka jāliek būs tāpat, bet pagaidām vēl piebremzēju), gatava kaut atsēdēt koledžu.. Es vairs vienkārši to nevaru vilkt garumā, jo nevēlos studēt līdz 40 gadu vecumam..bet kā saka - labāk vēlu nekā nekad.
Esmu kontaktējusies ar "firmām" Latvijā, kas it kā palīdz iekārtot UK universitātēs, bet atbildes, ko esmu tiktāl saņēmusi ir vai nu nekādas, vai arī viņi darbojas pēc principa :"
slēdz līgumu, maksā ragā , un tad pateiksim vai Tu vispār tur kaut kur vari iestāties."
Nevienam ģiemenē vai draugu lokā šādas pieredzes nav, tāpēc ļoti ļoti ceru, ka jūs, dāmas, varat mani nedaudz ievirzīt pareizajā gultnē vai varbūt ieteikt kaut vai kompāniju, kas tiešām
Palīdz iestāties UK universitātē, nevis tikaj dod solījumus, un beigās tikai atsūta skolas mājaslapu ( pārspīlējot šis bija piemērs, bet ļoti baidos izniekot laiku)!
Būšu ĀRPRĀTĪGI pateicīga par jebkādu informāciju / pieredzi / stāstiem!
Priecīgu Valentīndienu visām
14.02.2017 01:26 |
 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
Esmu arī mēģinājusi uzdot jautājumus apkàrt esošajām Universitātēm, bet vairākums rīko "atvertās dienas" uz ko līdz šim laika tikt darba un ģimenes dēļ nebija, bet jautājumus uzdotos caur epastiem/telefoniem nevies īsti negrib atbildēt, jo interesentu ir daud..
14.02.2017 01:28 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Tu esi painteresējusies, kādas ir studiju maksas?
Ja jau esi tik ļoti iespringusi, paņem dienu brīvu un dodies uz atvērtajām dienām. Kā tad Tu vēlāk domā studēt ar tādu aizņemtību?!
Papildus info - kaut facebookā meklē grupas, cilvēkus, veido diskusijas. Pēc atslēgas vārdiem googlē jābūt kādiem forumiem utml. Kā ar British Council? Kaut LV weblapu apskaties.
14.02.2017 01:59 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
tur macibu maksa ir fenomenaala :D man draudzene studee anglijaa, bet nezinu kur tiesi, nezinu ka vinja iestajas, bet ir teikusi,ka vina par to naudu butu labak maju nopirkusi :D :D
14.02.2017 08:14 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Maksa par studijām ir liela, tāpēc iesaku rúpīgi padomāt, ko vēlies studēt un kur. Ñemot vērā, ka vismaz vienu laiku varēja iegūt grādu studējot par Deividu Bekhemu, es tiešām uzskatu, ka daudzas programmas un Uni var būt reāla laika un naudas izmešana. Iesaku izdomāt, ko studēsi, tad izvēlies 2-3 universitātes (es izvēlētos kādu no Russell group vai to, kura "kotējas" tavā izvēlētajā lauciñā). Ir noteikti vajadzīgs valodu apliecinošs dokuments, IELTS darbojas gandrīz visur, bet ieteiktu vēl pārliecināties Uni mājas lapā vai nav vēl vienkāršāks variants.
Neesmu dzirdējusi, ka LV diploms būtu problēma, bet sakarā ar studiju maksu un dzīvošanu, ir dažas Uni, kuras var prasīt pierādījumus tam, ka vari atłauties maksāt.
14.02.2017 10:26 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Njā, par studiju izmaksām arī es iesaku krietni painteresēties un apsvērt visus par un pret. Es arī aizbraucu uz UK lai studētu, beigās sapratu, ka viena pati to noteikti nepavilkšu. Manos laikos student loan varēja saņemt tikai pilna laika studenti, bet tad tas nozīmētu to, ka es nevarētu strādāt, bet izdzīvot Londonā bez darba vai tikai part time darbu...arī nereāli. No senčiem tādas summas prasīt būtu neprāts. Tā nu es beigu beigās sāku mācīties e-studijas LV. Atkal jau - manos laikos, maksimāli ko varēja iegūt ar e-studijām bija 1. līmenis, ko pēc tam varēja turpināt jau klātienē un līdz bakalauram aizvilkt, bet tagad augstskolas piedāvā arī bakalauru iegūt ar e-studijām un maksā 100-150eur mēn vidēji, ko ar UK algām viennozīmīgi var atļauties.
14.02.2017 10:54 |
 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
Sveikas!
Bus bez garumzimem, atvainojos.
Par studiju maksu visu esmu jau atrisinajusi - ir iekrats pietiekami daudz, lai nosegtu visu.
14.02.2017 11:10 |
 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
Jau gadus atpakal iesaku studijas Latvija, RSU, taka zinu, ko velos studet. Diemzel, studijas nacas pamest, personisku apsverumu del.
Tacu medicinas fakultates seit ir loti liela konkurence, ka ari ir loti daudz universitasu, kas piedava sadas programmas, tapec ir gruti tikt uz katras universitates atvertajam dienam. Protams, maksimali censos pieteikties ari uz tam, bet butiba, ierodoties universitate vini man paskaidros, kadas ir uznemsanas prasibas visparejas, un noteikti nevelesies man izskaidrot katru soliti, ko un ka darit, jo ka jau mineju - darba viniem ir daudz, un gribetaju divtik..
Cereju, ka ir kada meitene, kura ari ir bijusi kaut lidziga situacija, un ir tikusi universitate. Saprotu, ka sis jautajums skiet mulkigs, bet man ar to arzemes nav bijusi pieredze, un man visi sie procesi ir svesi.
:-)
14.02.2017 11:13 |
 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
dr567309 - Ka pieteicies sim e-studijam? Un ko studeji, ja nav noslepums?
14.02.2017 11:14 |
 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
Paldies, pasadena - apmeram ta ari censos darit, tacu nezinu isti ka vini nems preti manu diplomu, un man iespejams butu japiemacas vel klat zinatne, jo man vidusskola Latvija saprotams, ka sada prieksmeta nebija, bet prasiba ta ir.
Ka jus darijat ar diplomiem? Tos partulkojat, pielidzinajat limenus atbilstosi Anglijas/arvalsts vertesanas sistemai?
14.02.2017 11:15 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Normālas augstskolas tevi ar Latvijas vidusskolas diplomu neuzņems. Tur ir pilnigi cita kārtība vidusskolā, padziļināti tiek mācīti tie priekšmeti, kuri ir saistīti ar turpmākajām studijām, tajos arī tu kārto eksāmenus. Visticamāk, tev liks mācīties foundation year, kur apgūsi attiecīgos priekšmetus UK vidē, lai pēc tam varētu iestāties mācīties bakalauru.
Dokumenti ir jāpārtulko pie notāra. Pati neko nedrīksti pielīdzināt.
14.02.2017 12:12 |
 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
blackpoetry - Ka jau mineju, esmu gatava iet papildus kursus, vai ari to foundation year. Un es neteicu, ka pati taisos tulkot diplomu, tas ir pilnigi pashsaprotami, ka tada veida tas nav apstiprinats !
Visu to es saprotu, bet es cereju uz kadas pieredzi, kur varat isuma pa punktiem uzrakstit kas un ka ir jadara..
Ka meitenes mineja - sakot ar budzeta planosanu, un augstskolu izveli.
Bet tiesi mans jautajums ir - ko talak.
Vai sakt ar IELTS, kurs ir derigs 2 gadus, vai tomer uzreiz jau pasai meklet sadu Foundation year opciju, vai ari to piedava Universitate. etc..
14.02.2017 13:16 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Es gan nezinu ko vēlies studēt un man ir pieredze ar Īriju. Mācijos koledžā 2 gadus, apguvu frizieres profesiju. Abi gadi kopā man izmaksāja 5500 euro.
Tātad, sāku ar to, ka pieteicos online konkretai skolai. Pēcāk atnāca vestule kur prasīja dažu papīru kopijas - pase, papīrus no iepriekš iegūtās izglītības. Kad tos nosūtīju, saņēmu uzaicinājumu uz angļu valodas testu kurš notika turpat skolā. Pēcāk saņēmu vēstuli ar norādi, ka esmu nolikusi veiksmigi un man tiks drīzumā paziņots vai esmu ieguvusi vietu. Bija 980 pieteikušies, bet pirmajā gadā bija šķiet tikai 90 vietas. Protams saņemu vēstuli ka man vieta piešķirta un pielikumā apstāstīts cik kas maksā un veids kā nauda jāiesniedz. Bija jāiet uz pastu jātaisa money order un lapu ar pierādījumu iesniedzu skolai, skaidru naudu neņem. manā gadijumā otrais gads nebija automātiks, bija obligāti janoliek visi pirmā gada ekši, kā arī apmeklējumus ņēma vērā. Gadā varēja būt 10 neattaisnoti kavējumi plus 6 ar ārsta zīmi. Ja pāriet pāri, lido ārā bez brīdinājuma un viņiem neinteresē, ka tu esi maksājis lai mācītos. No mana kursa 3 izlidoja jo domāja, ka būs haļava.
Nezinu vai mana ieredze tev ko palīdzēs, bet izdomāju padalīties.
14.02.2017 15:16 |
 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
Beibe.Marta - Liels paldies par informaciju.
Es velos studet medicinu, precizak - apgut ginekologes profesiju, ko jau uzsaku Latvija. Bet sobrid ir situacija, ka mani vidusskolas eksameni isti seit vera nemti netiek, tapec cereju, ka ir iespeja iziet kadu paatrinato koledzas kursu, lai varu nolikt GCSE'S (Anglijas beigsnas eksameni) .
14.02.2017 16:53 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Es ieteiktu noskatit skolu un iet uz administraciju ar jautajumiem ko darit. Bet parasti jau caur epastu ari ir atsaucigi.
14.02.2017 19:07 |
 
Reitings 168
Reģ: 22.09.2009
Nevajag pārspīlēt, nemaksā ne desimtā daļa no mājas cenas un Latvijas diploms ir pielīdzināms mierīgi, jo ir Eiropas Savienība.
14.02.2017 19:24 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Esmu iestājusies un mācījusies 3 dažādās UK augstskolās. Neviena te ar karoti tev mutē informāciju neielies, tomēr pašai ir jāsazinās ar izvēlēto augstskolu un jānoskaidro labākā rīcība. Pieteikums tev būs caur UCAS sistēmu, uz to laiku tev jau būs jābūt gataviem visiem dokumentiem. Par IELTS es pārāk neiespringtu, tas ir pāris mēnešu jautājums, neredzu jēgu gadu iepriekš kārtot.
To, vai tev vajadzēs foundation year un to, kādi priekšmeti jāmācās, tev noteikti atbildēs izvēlētās augstskolas administrācija. Mājas lapā parasti ir daudz informācijas.
Britu augstskolas parasti iesaka tēriņiem atvēlēt vismaz ap 1000 mārciņām mēnesī (protams, neskaitu studiju maksu).
14.02.2017 19:24 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Barcelona, nestāsti te muļķības. Ja tev nav pabeigta starptautiskā bakalaureāta klase vidusskolā (kur tiek kārtoti attiecīgie eksāmeni), tad normālai britu augstskolai tavs Latvijas diploms nederēs.
Cita lieta ir bakalaura un maģistra diplomi, tie tiek atzīti.
14.02.2017 19:27 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Atrodi programmas, kuras gribi studēt, un viņu mājas lapās arī skaties kādi ir nosacījumi. Parasti jau visām universitātēm ir pa valstīm pat sadalīts, vai arī norādīts admission nodaļas epasts, kur rakstīt . Lielākā daļa tevi ar Latvijas vidusskolu pa taisno neņems, bet dažas tomēr ņem, piemēram, uz ātro apskatījos Southampton (ne medicīnu gan) un viņi ņem ar Latvijas atestātu, ja vidējā virs 8 un eksāmenos virs 70%.
Cik tālu tu RSU tiki? Dažreiz Latvijas bakalaura pirmos kursus pielīdzina foundation year un paņem pa taisno.
Plus vēl:
1) medicīnā ir nenormāla konkurence un ļoti grūti tikt pat ar Anglijas vidusskolas A* visos priekšmetos
2) uzņemšana notiek caur UCAS. Konkurences dēļ medīcīnai bieži universitātes nosaka papildus lietas, piemēram, interviju, tāpēc pieteikšanās termiņš ir agri un uz studijām, kas sākas šī gada septembrī, tu uzņemšu esi nokavējusi
3) GCSEs ir pamatskolas gala eksāmeni. Tos tev tiešām neviens neprasīs.
4) atrodi programmu -> apskaties viņu mājas lapā uzņemšanas prasības -> neskaidrību gadījumā sazinies ar admissions office . Izklausīsies skarbi, bet, ja tu nespēj šos soļus patstāvīgi izpildīt, tad ļoti šaubos, ka spēsi pavilkt studijas Anglijas augstskolā.
14.02.2017 20:31 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
1) jāpiesakās caur centralizēto sistēmu
2) risini valodu laikus. IELTS jādabū ir prasītais rezultāts. Daudz ir atkarīgs no tā, cik labi zini testa struktūru. Tas nozīme, ka neskatotioes uz to, ka valoda var būt laba, ar testu var nepaveikties. Atstāj rezervi.
3) Tve kā ES pilsonei, līdz kamēr brexit ir noticis, ir tiesības uz valsts kredītu, ja tas ir nepieciešams
4) izvēlies pieprasītu profesiju, lai būtu vieta darba tirgū.
Tas viss. pati mācījos UK pirms 8 gadiem, tā kā mana praktiskā pieredze diez vai būs Tev aktuāla.
14.02.2017 21:17 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Domāju par vēlu apsvērt studiju uzsākšanu šogad. UCAS deadlains bija jau janvāra vidū. Kaut gan teorētiski joprojām pastāv iespēja pieteikties atsevišķām programmām/universitātēm, iespēja dabūt ko normālu ir krietni zemāka. Tuition fees var variēt starp Velsu, Skotiju un Angliju. Šobrīd jaunais standarts Anglijā ir GBP 9250, ko nosegtu student finance. Bet ir jāņem vērā, ka tas ar garantiju ir 2017-18 gadam, brexit varētu radīt apstākļus, kādos noteikumi varētu mainīties, bet visticamāk pamatīgu izmaiņu finansēšanā nebūs līdz 2019. gadam. Pēc tam ļoti iespējams, ka eiropiešiem, arī nāksies maksāt international fees bez iespējas ņemt kredītu (mans kurss, piemēram, izmaksātu GBP 18800 gadā). Es personīgi iekrāju divarpus tūkstošus pirmts došanās uz UK, nokārtoju papīrus priekš income assessed bursary (izmaksā universitāte, ratificē student finance), kas man dod papildus GBP 3000 gadā. No sākuma nācās pabeigt foundation year, jo Latvijas izglītības sistēma nepiedāvā iespēju iegūt A-levels ekvivalentus. Jā, Russel group universitātēm ar Latvijas diplomu vien nepietiks. Pirmais gads samērā viegls, tāpēc paņēmusi universitātei piesaistītu part-time darbu. Pēc tam strādāju semi-full time vasarās, šobrīd meklēju apmaksātu praksi studiju jomā.
15.02.2017 04:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits