Klapatas ar kaķi

 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Sveikas!
Te nesen vienai meitenei bija problēmas ar kaķi un cosmietes deva daudzus labus padomus. Varbūt, ka arī man varēsiet palīdzēt. Situācija sekojoša.
Ir kaķis, nepilns gads. Kastrēts decembrī (jau bija sācis iezīmēt teritorijas), pēc kastrēšanas viss bija ideāli. Nesen janvāra beigās pieķēru, ka 2x ir aizkakājis man gaiteni (kaste arī gaitenī stāv). Sabāru kaķi, bet izskatījās, ka viņš to procesu vairāk izbaudīja. Tad pirms dažām dienām aizčurāja vannas istabā paklājiņu. Šorīt no rīta, kamēr es biju WC, nolika man kluci tieši pie WC durvīm! Un skatās tādām izaicinošām acīm "Un ko tu man tagad izdarīsi?". Sāk zust pacietība. Nekādas pazīmes par veselības problēmām nav bijušas. Turklāt, lielākoties jau iet uz kasti, tikai pēdējā laikā sāka ik pa dažām dienām izmest tādus jokus.
Kaķis tiek barots labi, kaste tiek tīrīta nu jau 2x dienā. Uzmanība tiek veltīta maksimāli daudz, gan no rīta, gan vakaros pēc darba. Ar kaķi tiek runāts, tiek glāstīts un vispār tiek lutināts kā bērns. Smiltis ir variētas dažādas, visu laiku gāja uz kasti labi. Jau pat esmu sākusi lielīt un glaudīt katru reizi, kad kastē nokārtojas.
Kut varētu būt problēma? Kas vēl tam bezkauņam nepatīk?:-/:'-(
08.02.2017 17:10 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
mani atkal satrauc tas, ka kaķis ir jau 4 gadus vecs, bet augumā tik mazs un brīžiem pat izskatās izkāmējis, kaut ēd daudz. ir attārpots, ir vests pie veta, kur saka, ka viss ok. kaķis skaida , dauzās, murrā. itkā nekas neliecina, ka kaut kas nebūtu kā vajag. taču brīžiem izskatās kā sāniņi iekritušies tā itkā nedotu ēst :D tā noteikti domā kaimiņi , kas staigā gar logu , kad kaķis sēž uz palodzes :D barība arī tiek dota zooveikalā pirkta , pārsvarā royal canin.
savu kaķi baru kā cilvēku, ar skaļāku balsi stāstu, ka tā nevar, tagad kārumus par to nedabūs. kad lien , kur nevajag, tad uzbļauju, ka nevar, pārstāj to darīt. bet visā visumā man ir ļoti miļš kaķis, bet ļoti nerātns.
16.02.2017 11:37 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manā lielākā klapata ar kaķi ir tāda,ka viņa vienmēr paedot ,pēc tam cītīgi ap bļodiņu kašā tā itkā būtu tur nokārtojusies

manējais darīja tā tad, kad viņam nepatika trauciņa saturs :-D lika saprast, ka šos sū. viņš neēdīs :-D
16.02.2017 11:59 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Vakar tajā vietā, kur viņš bija pasācis nokārtoties, uzliku jaunu kasti ar cita veida smiltīm. Kasti vispār eksperimenta dēļ biju nopirkusi vislētāko un mazāko. Un brīnums notika! Kopš tā brīža pagaidām visas savas vajadzības ir kārtojis tieši tajā kastē!
Vieta jau, protams, visneērtākā, kādu vien varēja atrast. Kad nāk iekšā pa ārdurvīm, ir risks ar zābaku iekāpt nejauši tajā jaunajā kastē. Citādi pagaidām nav iespējas tur mēbeles sastumt :-/
Un vēl maza "obida" uz kaķi, jo iepriekšējā kaste jau arī ir moderna, ar durtiņām un jumtiņu. Viņam arī patika tās durtiņas virināt agrāk. Un še tev. Lai sēž savā lētajā kastē.
Tikai vakar parādījās jauna dīvainība. Kā izkāpj no kastes, tā sāk skrāpēt visādas durvis (tualetei, skapim, kumodei...). Interesanti, no kā tas?
16.02.2017 15:03 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
jo vairāk lasu, jo vairāk šaustu sevi par to, vai kaķis vispār bija laba ideja :-D
16.02.2017 15:07 |
 
Reitings 28527
Reģ: 11.02.2015
Patīkami bija lasīt krissycat izglītotās atbildes ;) +
kā kaķus savalda vispār?

Es ar skaņu "pšssst", kas it kā atdarina kaķu dabisko šņācienu, kā viņi viens otram pasaka "at*isies" :D :D Ja galīgi kaķim šīberis aizvēries, tad ar pirkstiem uzšļakstinu dažas ūdens piles.
Viņam arī patika tās durtiņas virināt agrāk. Un še tev. Lai sēž savā lētajā kastē.

A pamēģini pamat-kastei tās durtiņas uzlocīt uz augšu, lai nevirinās. Varbūt nepatīk kārtojoties pašam savā smacienā sēdēt, jo tās durtiņas tomēr aiztur arī gaisa apmaiņu. + mazāk pārredz visu, kaut arī caurspīdīgas.
Kā izkāpj no kastes, tā sāk skrāpēt visādas durvis (tualetei, skapim, kumodei...). Interesanti, no kā tas?

Varbūt atskaņas no wc kastes durtiņu virināšanas? Vienīgais, ko varu iedomāties :D
16.02.2017 15:36 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Kaķi nekad nebaru un nesodu. Tā vietā mudinu kaķi saprast, ka laba uzvedība nes labumu, bet slikta nē. Piemēram, kad kaķim bija paradums traki ņaudēt, ņaudēšanu (un pašu kaķi) pilnībā ignorēju. Pievērsos kaķim tikai tad, kad beidza ņaudēt. Ar laiku kaķis saprata, ka ņaudēšana neko labu nedod, tāpēc arī šī uzvedība pārtraucās.
16.02.2017 15:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits