Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Klapatas ar kaķi

 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Sveikas!
Te nesen vienai meitenei bija problēmas ar kaķi un cosmietes deva daudzus labus padomus. Varbūt, ka arī man varēsiet palīdzēt. Situācija sekojoša.
Ir kaķis, nepilns gads. Kastrēts decembrī (jau bija sācis iezīmēt teritorijas), pēc kastrēšanas viss bija ideāli. Nesen janvāra beigās pieķēru, ka 2x ir aizkakājis man gaiteni (kaste arī gaitenī stāv). Sabāru kaķi, bet izskatījās, ka viņš to procesu vairāk izbaudīja. Tad pirms dažām dienām aizčurāja vannas istabā paklājiņu. Šorīt no rīta, kamēr es biju WC, nolika man kluci tieši pie WC durvīm! Un skatās tādām izaicinošām acīm "Un ko tu man tagad izdarīsi?". Sāk zust pacietība. Nekādas pazīmes par veselības problēmām nav bijušas. Turklāt, lielākoties jau iet uz kasti, tikai pēdējā laikā sāka ik pa dažām dienām izmest tādus jokus.
Kaķis tiek barots labi, kaste tiek tīrīta nu jau 2x dienā. Uzmanība tiek veltīta maksimāli daudz, gan no rīta, gan vakaros pēc darba. Ar kaķi tiek runāts, tiek glāstīts un vispār tiek lutināts kā bērns. Smiltis ir variētas dažādas, visu laiku gāja uz kasti labi. Jau pat esmu sākusi lielīt un glaudīt katru reizi, kad kastē nokārtojas.
Kut varētu būt problēma? Kas vēl tam bezkauņam nepatīk?:-/:'-(
08.02.2017 17:10 |
 
Reitings 204
Reģ: 06.01.2017
"Un ko tu man tagad izdarīsi?", pazīstu šito skatienu.
Man arī ir šitāda rakstura kaķis. Un, vēl viss lielajā penterī aprakstītais.
Vispār šausmas. Es nesaprotu, kas man lika viņu paņemt???
Ļoti nožēloju to.
Un, tāds šausmīgi nesaticīgs.:-/
09.02.2017 18:27 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Varbūt vińš tà atriebjas par kastrèšanu :/ mana arī pèc operàcijas līdzīgi izpildījàs. Sàkumà mèginàju bàrt un iebàzt degunu sadarītajà, bet pamanīju, ka tà mūsu karš tikai saasinàs, liku mierà. Piečuràja manu somu- izmetu, piečuràja grīdu- izmazgàju. Istabas, kur skapji un drèbes tika vèrtas ciet, guljamistabà vinja neko tàdu nedarīja, jo pašai tur patika gulèt. Tad nu mūsu karš bija gaitenji, vannas istaba un viesistaba :D izmesta soma, pàris apavi, paklàjs. Kad vinja saprata, ka man vienalga uz vinjas izdarībàm un ka izdarot ko sliktu vinjai visi gardumi un lutinàšana tiek nogriezta līdz sausajai paikai un ūdenim- nekàdu spèlju, nekàdu gardumu, nekàdas komunikàcijas- vinja laikam saprata, ka tomèr karš nav vajadzīgs. Laikam 3 nedèljas pilnīga ignora un kakje palika normàla. Kad pàrvàcàmies, domàju viss atkàrtosies, jo kakje īpaši laimīga nebija, bet nè, ir viss ok.
09.02.2017 18:46 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Màjà vairs neviena istaba nav jàtur aizvèrta un kakje pierada beidzot pie jaunajàm màjàm un ir laimīga ;)
09.02.2017 18:48 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Nezinu, vai viņš var atriebties par kastrēšanu, jo no tās atgāja izcili viegli. Jau tajā pašā vakarā leca un spēlējās. Un tā kā jau pavēlu būtu atriebties, gandrīz 2 mēneši pagājuši.
09.02.2017 19:44 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Pamegini nomainit smiltinas. Vai maajas nav vel citi dzivnieki? Citi kaki?
09.02.2017 20:03 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
varbut pamegini silkona pakaisus? maniem kaķiem sie patik vislabak, un man ari :D
iespejams ka vinam nepatik vieta, kur kaste nolikta. cilveki doma, ka kaķiem vajag privatumu, bet vinam ka jau dzivniekam ir instinktos nokartoties tur kur ir laba redzamiba un nav ta teikt 'bezizeja' ja nu ir 'jabeg'
09.02.2017 20:17 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Pat, ja kaķi neizrāda nekādus citus simptomus (izņemot šo kakāšanu), tas nenozīmē, ka veselības problēmu nav, jo kaķi mēdz savu vārgumu slēpt, jo vārgos dabā atsijā. Tas notiek instinktīvi. Vislabākais ir aizvest kaķi pie ārsta, lai veiktu analīzes, teorētiski urīnu analīzēm var ievākt arī pats un aiznest uz vet klīniku, kas nosūtīs analīzēm, bet tad vajag, lai kaķis pačurā uz tīras vietas (audumā var būt veļas pulvera daļiņas, uz grīdas kaut kādi mazgāšanas līdzekļi), lai nav nekādu piemaisījumu. Ir arī kastē beramais pildījums, kas paredzēts tieši urīna analīžu noņemšanai. Pēc kastrēšanas vedot varēja apsaldēties, varbūt tagad ir kāds iekaisums, kas neārstēts var attīstīties līdz asiņu čurāšanai. Varbūt kādas novēlotas komplikācijas zarnām, ka tieši kakāšana. Varbūt mincis demonstratīvi kakā nevis tāpēc, lai parādītu, kāds ir varonis, bet tāpēc, ka grib, lai pamana, ka viņš slikti jūtas. Tas ir veids, kā kaķi prasa palīdzību. Var būt daudz dažādu iemeslu, kāpēc tā dara, noteikti nevajag izturēties nejauki, kamēr ārsts nav pateicis, ka tā 100% nav veselības problēma. (tas nav aizrādījums, man sāpīga tēma, šobrīd ārstējam minci, kuru bijušie saimnieki neveda pie ārsta, lai gan kaķis ir slims nevis čurā stūros prieka pēc.)
09.02.2017 20:31 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Smiltiņas regulāri tiek mainītas, nevaru pati pagaidām saprast, kuras šim patīk vislabāk. Zinu tikai to, ka tie kristāli negāja pie sirds. Bet silikons gan vēl nav mēģināts, vajadzēs laikam nopirkt :-) Citu kaķu nav un nav bijis pat šajā dzīvoklī.
Un kaste tiešām ir tādā vietā, no kurienes viņš visu redz. Turkāt, kaste ir ar jumtiņu, kā ka pats sēž un kārto lietas neredzams, bet uz citiem glūn pa durtiņām :-D
09.02.2017 20:32 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
krissycat, oho, nu gan sabiedēji :-/ Rīt piezvanīšu ārstam. Viņš vēl jaunn, ļoti runātīgs. Lec, trako, dauzās, pa sienām skrien. Tāpēc ne viemēr var saprast, ko kurš ņaudiens nozīmē.
09.02.2017 20:37 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Profesore, vienkārši pieredze ir tāda, ka lielākajā daļā gadījumu tās ir veselības problēmas, īpaši, ja uzvedības maiņa sākas it kā ne no kā. Ja ikdienā ir kādas izmaiņas, tas kaķim var radīt stresu, no kura arī var čurāšanas vai citas problēma rasties, bet arī to palīdz atrisināt ārsts. Labāk tādas lietas atrisināt uzreiz, gan pašiem māja tīra, gan arī mincim nav jāmocās.
09.02.2017 20:47 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Man nav savas mašīnas. Ja es šajā aukstumā viņu ar sabiedrisko kaut kur vedīšu, nebūs tikai sliktāk?
09.02.2017 21:20 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Profesore, vai nav kāds draugs/paziņa, kuram palūgt aizvest? Sabiedriskais kaķim noteikti sagādās tikai papildus stresu un pārdzīvojumus, tas nav labs variants neatkarīgi no laikapstākļiem. Ja nav paziņu, kuri varētu izlīdzēt, iesaku izmantot taksometra pakalpojumus. Ja nav svarīgi apmeklēt to pašu klīniku, kur tika veikta kastrācija, vienmēr var sameklēt iespējami tuvu klīniku, kurai ir labas atsauksmes.
09.02.2017 22:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Pat, ja kaķi neizrāda nekādus citus simptomus (izņemot šo kakāšanu), tas nenozīmē, ka veselības problēmu nav, jo kaķi mēdz savu vārgumu slēpt, jo vārgos dabā atsijā. Tas notiek instinktīvi. Vislabākais ir aizvest kaķi pie ārsta, lai veiktu analīzes, teorētiski urīnu analīzēm var ievākt arī pats un aiznest uz vet klīniku, kas nosūtīs analīzēm.

Es ļoti piekrītu šim.
Ja man būtu šāda problēma, pirmais - mainītu smiltis, ja smilšu maiņa nelīdzētu, vestu pie veta. Man ir labs vets, kurš spēj precīzi diagnosticēt slimības, otrkārt, ja izrādītos, ka kaķis ir vesels, mūsu vetu uzskatu par "kaķu psihologu", kurš labāk par jebkuru citu paskaidros, kādi varētu būt psiholoģiskie iemesli šādai uzvedībai, un, galvenais, ko ar to visu iesākt.
10.02.2017 00:42 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Rīgā taxify takši ir sabiedriskā transporta cenās! Kad man vēl nebija mašīnas, es savu kaķi regulāri bez problēmām vadāju pie veta ar taksi.
10.02.2017 00:43 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es esmu lasijusi, ka kaki ta dara, ja jutas svarigaki par saviem saimniekiem vai jut kadu aizvainojumu no cilveku puses. Nezinu, protams, cik taja taisnibas...
10.02.2017 01:04 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Atskaitīšos, kā man gāja ar kaķi.
Ārsts nonāca pie slēdziena, ka tā kakāšana vienā kaktā nav veselības problēma, bet uzvedības niķi. :-/ Iedeva arī vairākus padomus, kā ar to cīnīties. Izteica versiju, ka varbūt kaķi ir kaut kas pārbiedējis vai sācis nomākt manā dzīvoklī. Tās varot būt gan jaunas smaržas, gan jaunas tehnikas iegāde (lai arī man nekas jauns nav parādījies, ja nu vienīgi veļas mīkstinātājs, bet tas jau skan absurdi :-D).
Ieteica ielikt vēl dažas kastītes, eksperimentēt ar smiltīm. Ja nu nepalīdzot, tad esot arī stresu mazinošās apkakles kaķiem un sprejs, lai no tās vietas viņu atbaidītu.
Mēģināju gaitenī grīdu ar citronu ieziest, jo lasīju, ka kaķiem nepatīkot citrusi. Tas citrons viņam bijis nebijis, aizgāja vēl palaizīja grīdu tajās vietās un tīri labi tur jutās.
15.02.2017 15:00 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Jauns veļas mīkstinātājs ir jauna smarža.
15.02.2017 15:04 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Mēģināju gaitenī grīdu ar citronu ieziest, jo lasīju, ka kaķiem nepatīkot citrusi. Tas citrons viņam bijis nebijis, aizgāja vēl palaizīja grīdu tajās vietās un tīri labi tur jutās.

:-D:-D:-D:-D
15.02.2017 15:14 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Šonakt naktī izdzirdēju, ka viņš man gaitenī skrāpē grīdu, tātad jau gatavojas kārtējam noziegumam. Ātri pielecu no gultas, ieslēdzu gaismu un sabāros. Goda vārds, tas kaķis nopūtās :-O un aizgāja uz kasti, kur visu kārtīgi izdarīja.
15.02.2017 15:16 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Aksioma, tiesa. Bet nu tāda juteklība liekas jau galējība, pirms tam ir mainījušies vairākkārt citi veļas mīkstinātāji.
15.02.2017 15:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits