Jūtos drausmīgi

 
Reitings 45
Reģ: 01.02.2016
Sveiki! Es biju izveidojusi iepriekšējo diskusiju par dzīvi, kas ir aizgājusi neceļos.
Jūs man jautājāt, kur es dzīvoju, atbilde ir - šobrīd dziļi Latgalē.
Nerakstu, lai lūgtu padomu, varbūt lai izkratītu sirdi, jo šobrīd man nav ar ko parunāt.
Šeit nav absolūti nekādu vakanču un nav arī vairāk haltūru. Biju cerējusi dabūt darbu jaunaudzēs stādīt mežus, bet izrādās ka tur nevajag nekādus strādniekus. Esmu izmēģinājusi teju visu - arī darbu caur internetu, mārketingu kosmētikai - nav nekādu panākumu.
Varētu dabūt darbu kādā tuvākajā pilsētā, bet arī nav tiesību, lai aizbrauktu.
Vienkārši nav kur un nav ko. Rīgā es zaudēju darbu, nezinu pat kādēļ. Viss bija labi, pēkšņi vienā dienā aizeju un man pasaka - vari vairāk nenākt! Iedod lapu un rullē atlūgumu. Iemeslu nezinu vēl līdz šai dienai. Līdz ar to zaudēju arī īrēto dzīvokli, jo vietā darbu nebija tik viegli atrast.
Man pašai ir kļuvis tikai sliktāk - galva tik iet uz apli kā pulkstenis ar domu: kur dabūt naudu, pat visprimitāvāko naudu, lai nopirktu viselementārākās lietas kā ēdiens. :-(
Man ir sākusies depresija, eju gulēt 6 no rīta un ceļos 4 dienā! Jūtos kā pēdējā izgāztuve un caurām dienām raudu. :-(
Draugs tik saka, ar besīšanos nekas netiks līdzēts un nemainīsies. Es to ļoti labi apzinos, bet ko tad man darīt? smaidīt un izlikties ka viss ir superīgi? :-(
Man iepriekšējā diskusijā ieteica, lai sāku savu dzīvi sakārtot pa mazam - bet nav jau pat ar ko sākt, jo viss kas bija sasniegts ir noslīcis. Ko gan lai es sāku, ja te ir visapkārt ir mežs!
Bezdarbnieku pabalstu arī nevaru saņemt, nostrādāti bija tikai 5 mēneši.
Šobrīd dzīvojam drauga mātes īpašumā, kur bija nomiris viņas tēvs. Jūtos kā muzejā - visapkārt padomju laika lietas, drēbes mirušā cilvēka vēl stāv skapī. Kā izņēmu no plaukta apsveikumu kartiņas un saliku maisā (tās bija plus mīnus kādas 1000 ) tā drauga māte atbrauca un saka: nu jums tās lietas traucē? ēst prasa vai kā? lai tak stāv.
Es jūtos pagalam neomulīgi tādā dzīvoklī, bet ko darīt ja dzīvot vispār nav vairāk kur? (t)
Ak dievs, kā es gribu braukt atpakaļ uz Rīgu un sākt visu no nulles, bet tādu iespēju nav, jo nav naudas.
Viss ir aizgājis tik tālu, ka vienkārši sāku domāt par pašnāvību. :'-( Es vienkārši nezinu, ko darīt.
07.02.2017 18:53 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Un kas liedz viņam arī braukt ar tevi strādāt uz Rīgu tajā maximā?
07.02.2017 21:35 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ABI BRAUCAT STRADAT UZ TO MAXIMU....ABI...REDZETI JAUNI FEINI CALI STRADAJO MAXIMA ARI AIZ KASES...
07.02.2017 21:35 |
 
Reitings 45
Reģ: 01.02.2016
Vienkārši nespējot iztikt bez manis nevienu dienu. Mums ir siāmas dvīņu variants! :-/
07.02.2017 21:31 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
Un kāds ir iemesls, lai Tevi nelaistu strādāt uz Rīgu?
07.02.2017 21:26 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
Manuprāt, kad ūdens mutē smeļas, tad ir vienalga kur strādāt, ka tik darbs un naudiņa. :-) Nu nav patīkami strādāt par pārdevēju, bet Tev jau nav jāstrādā visu dzīvi veikalā. Vari nostrādāt pāris mēnešus, iekrāt naudu atspērienam. Te daudzas minēja dažādus piemērus. Sieviete, saņemies!
07.02.2017 21:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tad braucat abi uz maximu stradat! Jeb labak badaa sedet un palidzibu lugt?
07.02.2017 21:13 |
 
Reitings 45
Reģ: 01.02.2016
Esmu izmēģinājusi visu. Šķirties nu gan negribu. Draugs uztver to visu ar vēsu prātu, bet es jau krītu panikā.
Būtībā esmu pieņemta viņa ģimenē bez jebkādām problēmām tā kā drauga tēvam ir pilnīgi vienalga kuram sponsorēt tiesības.
Par Maximu - nu mani vienkārši nelaiž vienu nekur. Rīgā kamēr dzīvoju esmu tur strādājusi, diezko patīkami nav.
Ehh, vienkārši purta galvā. Nu gan jau kaut kas atrisināsies ar laiku!
07.02.2017 21:10 |
 
Reitings 220
Reģ: 29.05.2016
Kāpēc drauga tēvs sponsorēs tiesības tev nevis savam dēlam(tavam draugam)?
07.02.2017 20:55 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.12.2016
Tev meitenes jau teica, ka Maximā var atrast darbu ar visām kojām un bezmaksas dzīvošanu. Daudzos veikalos ir redzēti sludinājumi, ka meklē darbiniekus Rīgā Maximā+ apmaksāts transports un dzīvošana. Uzraksti CV, aizbrauc uz tuvāko pilsētu, pastaigā pa kādiem veikaliem vai kafejnīcām, parunā par darbu, varbūt paveicas. Iespēja arī kādā fermā vai saimniecībā piestrādāt. Autobusa biļetei vari aizņemties naudu. Iestājies profesionālajā vidusskolā, ja vien neesi nesen beigusi, būs arī stipendija un kojas, paralēli meklē darbu pilsētā, no stipendijas arī var iekrāt nedaudz. Meklē kursus, tagad daudzviet ir iespēja+ stipendija. Pati arī dzīvoju Latgalē, diezgan dziļos laukos, bet arī te ir iespēja atrast darbu, tikai jāpacenšas. :-) Viss būs labi, arī pēc melnās svītras nāk baltā. Lai cik banāli tas neizklausītos, viss, kas notiek, notiek uz labu.:-)
07.02.2017 20:44 |
 
Reitings 359
Reģ: 25.09.2013
Izlasiju meitenes problemu un uzreiz gribejas piedavat, lai suta cv uz manu darba vietu, kareiz tagad mekle. Bet tad manu uzmanibu pieversa diskusija par nakts parlaishanu, kur shi meitene jau stude, draugs vinjas strada, par iri vinji ari maksa, kaut gan sheit bija minetd, ka dzivo drauga mates ipashuma (shaubos, ka sieviete butu likusi vel kasu iri maksat, ja tapat nauda nav). Kopuma tads interesants stasts...
07.02.2017 20:30 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Es neteikšu, ka jūs esat lūzeri, bet jums ir lūzeru domāšana. Tev sniedz padomus kā uz paplātes, bet Tu neko nevēlies. Nu tad pūstiet savos laukos.8-)
07.02.2017 20:24 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Neņem vērā draugu - ja Tu viņam patiesi rūpētu, viņš ietu kaut vai mežā strādāt un pelnītu naudu.
Pavasarī variet iekopt dārzu, iegādāties vistas - laukos pat pie daudzdzīvokļu mājām ir mazdārziņi un kūtiņas. Tas ir, protams, ja paliksi laukos. Piepelnies ar rokdarbiem.
:-)
Es šādā situācijā pieteiktos strādāt maximā un dzīvotu kojās, ko viņi nodrošina. Pastrādātu pāris mēnešus, iekrātu mazliet naudu. Mēģinātu atrast vietu kādas augstskolas vai tehnikuma kojās (tagad ir daudz brīvu vietu), meklētu iespēju strādāt McDonalds/Hesburger/Statoil vai par viesmīli - ir labāka stundas likme kā Maximā. Rudenī iestātos kādā tehnikumā, apgūtu kādu derīgu profesiju (piemēram, mācītos par šuvēju). Tur maksā stipendiju (ap 90 eito/mēnesī, ja nemaldos) + lētas kojas. Paralēli mācībām vakaros turpinātu piestrādāt par viesmīli vai McDonalds, iztikai sanāktu. Vēlāk būtu profesija, meklētu praksi un darbu.
:-)
Man liekas, ka apkrauties ar mašīnu ir pēdējais, ko vajag, ja nav stabilu ienākumu. Tehniskā apskate, degviela, nodokļi, remonti, ziemas riepas... Rīgā, ja nav bērnu, mierīgi var iztikt bez auto - mazāki tēriņi, mazākas galvassāpes.
:-)
Veiksmi!
07.02.2017 20:23 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es tā arī nesapratu, ko autore vēlas. Neviens ieteikums neder. Vai Tu vēlies, lai mēs saziedojam naudu, lai jūs ar draugu varat neko nedarīt?
07.02.2017 20:15 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
Izejot visam cauri nu vairs neko nesaprotu.
Tad "drauga tēvs PALĪDZĒS SPONSORĒT TIESĪBAS",pēc mirkļa "nenene, drauga tēvs no savas puses piedāvā auto, tiesības, degvielu"
Smird pēc atrunām! Sapurinies, meitēn! Gribi vairāk sasniegt-sāc vairāk darīt; tagad!
Lai vai cik slikts priekšstats par Tavu draugu izveidojies, bet vienu viņš pateica pareizi - ar čīkstēšanu neko nedabūt!
07.02.2017 20:15 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Izskatās,ka tu neko negribi darīt. Tikai attaisnojies,ka draugs negrib to un negrib šito. Paliec savos laukos un nesūksties tad. Gaidiet maisu ar zeltu,kad nokritīs no debesīm.
07.02.2017 20:13 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Gan jau tavs draugs nav briesmonis kopuma, bet doma vairak par sevi, nu ludzu.
07.02.2017 20:04 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ooo vina tetukam vairaki tukstosi uz konta. Uz to tavs chalis gaida? Man butu kauns pienemt tad tiesibas no teva. Esat veseli cilveki, rokad kajas ir, galva tikai jasakarto. Tavs chalis tev ir saskalojis smadzenes. Zinu kapec vins negrib lai tu kautkur brauc viena? Jo vins zin, ka tev ir lieliska iespeja satikt normalu virieti. Vins tevi tur drosaa buurii. Man nacies sastapt tikai sakarigus vechus. Viens darbu atrada divu dienu laika, pilniiga chuhnjaa, ka no rita izgaja no majas, ta vakara atpakal, gaja visur, visus izprasnaja un atrada darbu un atrada galdnieka vietu ar labu algu. Tagad jau uzkapis vel labakaa dzives limeni.
Es nezinu nevienu kurs vienkarsi niktu majas. Un paldies dievam, ka ta. Padomaa.
07.02.2017 20:02 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
Es vispār vairs neko nesaprotu!
Autore tik šausmīgi grib atpakaļ uz Rīgu! Te meitenes dod desmitiem padomu ar ko sākt, kur meklēt darbu, bet, tā vietā, lai piepildītu sapni atgriezties Rīgā, autore liks tiesības, lai varētu katru dienu braukt skaldīt malku!? Wtf!?
Ja cilvēks būtu tādā bezizejas situācijā, steidzami vajadzētu darbu un naudu, un tik ļoti gribētos tikt atpakaļ uz Rīgu, būtu gatavs šajā pašā sekundē darīt visu iespējamo, lai tas notiktu, bet šajā situācijā var redzēt, ka autore reāli negrib neko darīt un nekur braukt bez sava draudziņa, kurš vispār izklausās ne pēc normāli domājoša, strādāt griboša veča, bet kaut kāda tīņa, kuram neko nevajag un neko negribas. Nu ja tāds čalis ir dzīves galvenā prioritāte un svarīgāk par darbu, ēdienu un kāroto Rīgu ir sēdēt blakus tādam tipam un kopā paskaldīt malku, tad uz priekšu! Nevienu padomu, manuprāt, te vairs var nedot.
07.02.2017 20:02 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
degvielu, tiesības un mašīnu

Nu ja visas trīs lietas, tad vēl var domāt.
.
Bet tad ir jēga šos trīs mēnešus pavadīt bezdarbnieku kursos (tiesības uz bezdarbnieka statusu tev IR, arī ja esi strādājusi 5 mēn). Un palūdzat, lai drauga tēvs piepalīdz ar naudu iztikai, kad sāksi strādāt - atdosi, vismaz daļēji.
.
Vai arī mācies pašmācībā kaut vai angļu valodu, to bez maksas internetā var izdarīt.
.
Tev ir jāpaceļ sava konkurētspēja darba tirgū, un it īpaši tāpēc, ka esi viena un tev neviena nav. Tu envari rēķināties, ka tevi visu mūžu uzturēs draugs, dzīvesvietu dos drauga māte un auto sponsorēs drauga tēvs. Agri vai vēlu būs jāķepurojas pašai. NVA kursi, pašmācība, vakarskola, vēlāk varbūt pat studijas budžeta grupā. Tava dzīve būs tāda, kādu tu pati to veidosi. Nevajag plūst pa straumi un gaidīt krustmāti feju.
07.02.2017 20:01 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Es nesaprotu ko tad tavs draugs grib? Lai jums no gaisa nokrit darbs ar supet algu un dzivoklis ari pats atrodas? KO VINS GRIB? Un vispar, parstaj prasit vinam atlauju, tu esi vina partnere nevis meita.
07.02.2017 19:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits