Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaķis uzbrūk, ko darīt?

 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Sveikas,
man ir problēma, kuru nezinu kā risināt. Tātad dzīvoju dzīvoklī kopā ar vēl divām meitenēm, vienai no viņām ir kaķis. Kaķis ir ļoti valdonīgs, ja kaut kas nenotiek pēc viņa prāta, tad viņš dusmojas un dara riebeklības.
Kaķi nelaižu savā istabā, jo viņš ir iedomājies, ka esmu medījums un visu laiku mani "medī", t.i. uzbrūk - metas ar nagiem un zobiem rokās, kājās, tāpēc izvairos no komunikācijas ar kaķi vispār - nemīļoju, nedodu ēst, istabā nelaižu. Tādās reizēs, kad kaķis man uzbrūk saķeru viņu aiz skausta un piespiežu pie zemes un skaļi saku, ka nedrīkst. Esmu aplējusi ar ūdeni, bet nelīdz un turpina man uzbrukt. Kaķis ir tik uzmācīgs tikai attiecībā pret mani, arī visvairāk grib nākt pie manis istabā, pārējās liek mierā. Godīgi sakot mani māc izmisums jau, piemēram, šovakar kaķi nelaidu istabā un atkal uzbruka man, koda kājā un leca rokā. Ļoti spēcīgi kaķi paņēmu aiz skausta un sabāru, sāka pat ņaudēt.
Ko darīt, lai kaķis mani liktu mierā? Tagad vēl ziema, tad apģērbs ar garām rokām, bet kas būs vasarā? Pat baili domāt?
Varbūt varat ieteikt man kaut ko - kā rīkoties,kad kaķis atkal uzbrūk? Kā pārtraukt šo visu? (t)
30.01.2017 20:17 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Tā ir kaķene - sterelizēta, no patversmes.
30.01.2017 20:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vispār ieteiktu viņam dot kādu kaķu gardumu (pajautā saimniecei, ko drīkst dot). Dzīvnieki savus "barotājus" vairāk ciena. Par to ūdeni... vari pie durvīm turēt ūdens pudeli ar izsmidzinātāju un kā ej ārā/iekšā tā uzpūt uzbrūkošajam dzīvniekam (parasti viņš tup vienā un tajā pašā vietā - tad nu trāpīt var gana viegli). Žņaugt vai sist gan nevajag...
30.01.2017 20:21 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Es viņu nežņaudzu, tikai aiz škvarņika paņēmu, jo savādāk kaķi nevar atraut, apķeras ap roku un kož kā traks, aiz škvarņika velkot nost vismaz atlaiž vaļā.
Kaķim dod ēst tikai saimniece, jo viņš ir uzbarojies un no rīta tiek iedota dienas norma.
30.01.2017 20:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sadali ar saimnieci to devu - lai daļu iedod tev. Un ko vispār saimniece saka par savu dzīvnieku?
30.01.2017 20:27 |
 
Reitings 98
Reģ: 07.11.2016
Izklausās pēc agresijas.Iespējams kaut kas mazotnē nav izdarīts līdz galam audzināšanas ziņā (varbūt, kad bija maziņš pārāk maza uzmanība tika veltīta viņam). Vai arī tiek ļauta pārāk liela vara. Viņš saprot, ka VIŅŠ ir vadonis un noteicējs savām darbībām. Aizej labāk pie vetārsta pakonsultējies ko darīt, lai nenodari dzīvniekam pāri.
30.01.2017 20:27 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Kaķiem patīk medīt, viņai vajag nodarbošanos, lai šo vajadzību apmierinātu. Kādam būtu ar viņu jāspēlējas, lai viņa izliktu šo enerģiju. Un kaķi nav kā suņi, viņi nemācās no sodīšanas.
Tīri teorētiski, kad uzbrūk un ķerās potītēs, vajadzētu nevis mēģināt izvairīties vai bēgt, bet tieši pretēji - tā kā pastumt savu kāju pretī. Nu tā, lai kaķis apjuktu, jo uztver tevi par medījumu, bet medījumi parasti bēg.
Un jā, sarunā ar saimnieci, ka tu viņu barosi, ja vari. Kaķis mēģinās tev pielabināties, kad gribēs ēst, nevis uzbruks.
30.01.2017 20:30 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Bija runāts ar vetārstu par šo, teica, ka nomierināšoties ar laiku. Viņai periodiski tas uznāk, bet šitik traki nav bijis nekad. Kad kaķis nebija parādījies savu raksturu, tad es ar viņu mīļi sadzīvoju, gulēja pa nakti pie manis gultā un tml., bet tad sāka mani necienīt un es tā teikt ar kaķi vairāk "nedraudzējos". Viņa jau grudra - meģina pielabināties, lai tik viņu istabā ielaižu, bet vairs šitas viss viņai neiet cauri un tagad sākas - iIr kā pielipusi man, sēž pie durvīm, skrien pakaļ, visur seko un kož, jo laikam ignorēju :(
30.01.2017 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 705
Reģ: 17.10.2013
Jāsāk ar to, ka kaķi nedrīkst!! sist. Tas vēl vairāk uzbudinās kaķi.
Mēģini spēlēties, nodarbināt kaķi. Pieredze liecina, ka ja kaķis ir garlaikots, tad viņš speciāli meklēs problēmas. :D
Maniem kaķiem patīk "kaķu kociņi", kā arī Dreamies- tos var ielikt tajās bumbiņās kas spēlējoties krīt ārā.
Ja galīgi netiek galā, klīnikās ir nomierinošā barība.
Bet nu veiksmi! :)
30.01.2017 20:45 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
1. kaķis nav suns.
2. ja pirms tam ir bijusi piekļuve tavai istabai un tagad pēkšņi vairs nē, nebrīnies, ka notiek šādas situācijas.
3. lai tevi nemedītu, vismaz stundu dienā ir jānodarbojas ar dzīvnieku - jāspēlējas. ne tieši tev, bet vismaz kādam.
4. es tevi pašu piesistu, ja būtu saimnieces vietā, jo izglītot viņa tevi acīmredzot nespēj. un pati arī gan jau negrib/daudz neizprot.
30.01.2017 20:48 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Par ko mani piesist? Es vismaz cenšos situāciju risināt, tāpēc vēršos te. Ja būtu jēlas rokas no kaķu uzbrukuma šaubos vai jūs ļautu uzbrukt un kaķi neatvilktu aiz skausta nost no sevis. Starp citu esmu bijusi vienīgā, kas ar kaķi spēlējās un kad to darīju, tad viņa bija mierīga. Saimniece praktiski nav mājās nekad un ar kaķi nenodarbojas vispār (t) Izskatās, ka mans vienīgais risinājusm ir pievērst kaķim vairāk uzmanību un laist istabā :(
Kaķis pēc mana sabārien bēdīgs sēž virtuvē un pat netuvojas vairāk :-(
30.01.2017 20:58 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
Nu, ja kaķi nebaro un mūk prom no viņa, tad problēma nepazudīs.
Jālolo un jāļauj justies kā mājas saimniekam!
Kaķi mēdz būt augstprātīgi pakaļas, ar to jārēķinas
30.01.2017 21:00 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Cilvēcīgi jau to kaķi var saprast. Viņš visu laiku viens, saimniece nav mājās, otra kaimiņiene ignorē kaķi jau no sākta gala un es - vienīgais cilvēks, kurš sākotnēji bija vienmēr viņa kompānijā, tagad ignorēju arī un nabags visu laiku viens, gan jau apjucis :-/ Tāds koks ar diviem galiem - nav mans kaķis, bet kā vienīgo rezultātu redzu uzņemties atbildību kā par savu. Eh.
30.01.2017 21:06 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Cosmoo atkal izcelaas :D esmu liela kakju miile, maajaas pasai ir kakjis. Esmu dziivojusi arii ar liidziigu kakeni, kas uzbruuk un skraapee. BET ja es dziivotu ar kaadu kopaa un man peeksni saaktu uzbrukt kakkis , tad es arii vinu nemtu aiz skuras. A kaa tad savaadaak? Laut skraapeet? Ok es meeginaatu sadraudzeeties dodot kaarumus , paspeeleejoties, bet tas nebuutu mans pienaakums. Pienaakums ir saimniecei tikt ar to galaa. Kaada man dala vai bijusi vai nav bijusi piekluve(ja man nepatiktu kakki) negribu un nelaizu, tas nenoziimee , ka var saakt uzbrukt. Paari jau es vinam nedaru tikai ignoreeju. Taa ka nevajag te gudri dirst par kaut kaadaam piesisanaam.
30.01.2017 21:11 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Cik vecs kaķis?
Parasti jau šitā uzvedas jauni kaķi, kamēr tas tīņu vecums pāriet, bet protams kaķiem var būt tažādi raksturi un tie dažādi uztver civēkus.
30.01.2017 21:12 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Kaķim varētu būt apmēram 1.5 gadi. Pie mums ir kādus trīs mēnešus un kad paņēma bija apmēram 9 mēneši.
30.01.2017 21:14 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Booboo.
Arī.
Kaķiem ir dažādi tie raksturi. Man bija kaķene kura svešiem kājās klupa. Mammai ir līdzīga kaķene ( tikai trakāka ;) ), otra gan mīlīgā pēc velna.
Varbūt arī tas ka Tava istaba nav pieejama viņai ietekmē uzvedību, jo man bija līdzīga situācija ar draudzenes kaķi ; šausmīgi meta spalvu un es negribēju viņu savā istabā rezultātā, kā tika manā istabā tā pietaisīja gultu. Tāpēc iesaku Tev priecāties :-D Tev nav tik traki :-D
30.01.2017 21:20 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Vienu gan es zinu skaidri - kaķi man nekad nebūs!
30.01.2017 21:25 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tā jau samērā jauns kaķis un trakot vēl gribas, bet kaķim ir jānosprauž robežas.
Ieteiktu Tev uzbrukuma nrīdī novērst viņa uzmanību. Piemēram aizmetot bumbiņu vai to spalvu gumijā. Kaķim trūkst komunikācijas, itsevišķi ja Tu viņam to sākumā devi.
30.01.2017 21:27 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu jā, un, ja tu esi vienīgais cilvēks, kuru kaķis visbiežāk satiek - kuram tad vēl kaķis var izrādīt savu neapmierinātību, ka tiek ignorēts?...
30.01.2017 21:33 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Grūti ar tām robežām, jo vispār neklausa. Pa galdien staigā, kāpj leduskapī, lien ēdiena traukos un tml, izaudzināt nevar nekā (t)
30.01.2017 21:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits