Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pamācība: kā nopirkt aviobiļetes?

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Jālido no punkta A uz C caur B ar lielo bagāžu. Nekad dzīvē neesmu patstāvīgi pirkusi (un arī komplektējusi lidojumus) biļetes, nav saprašanas ko un kā. Tad nu ļoti lūgšu palīdzību, ieteikumus. Kas ir jāievēro, kam jāpievērš uzmanība, utt.? (Arī attiecībā uz laiku starp lidojumiem. Cik daudz h ir OK?)
Kur vislabāk, ērtāk meklēt? (Skyscaner zināms, par pārējiem neesmu lietas kursā)
Un kā ir ar tiem cilvēkiem, kas piedāvājas piemeklēt un sakomplektēt lētākos, izdevīgākos lidojumus? - kāds viņam no tā labums (jeb viņš gaida, lai es pārskaitu viņam "pateicības naudu"? Viņš man iedod linkus un es pati pērku? Un kā varu būt droša, ka tas " kantoris" ir drošs, uzticams? :D
Atvainojos par bērnišķīgiem iesācēja jautājumiem. :D jautājumu man daudz, ceru uz tikpat daudz atbildēm un informāciju.
30.01.2017 14:32 |
 
Reitings 159
Reģ: 09.12.2016
Kāpēc tev ir jālido cauri B? Tas ir obligāti tur apstāties un iziet laukā no lidostas vai arī kāds cits iemesls, ka nevar pa taisno lidot??
30.01.2017 15:40 |
 
Reitings 92
Reģ: 01.11.2016
Ja pateiksi kurp gribi lidot varbut varu palidzet ar ieteikumiem,jo man ir diezgan liela pieredze saja laucina. Noteikti nevajag nemt biletes caur "kantoriem", cik daudz krapsanas gadijumu un nopirkt biletes jau nav "rakesu zinatne". Ieceko Skyscanner cenas un perc caur konkretas aviokompanijas majaslapu.
Atceries, ja pirksi 2 atseviskas biletes noA uz B un no B uz C, tad gadijuma, ja tiks atcelts lidojums vai kavesies, tad zaudesi otro bileti. Ja perc no A uz C, tad pat atcelsanas gadijuma tiks nodrosinata tiksana lidz C un viesnicas, kompensacijas utt.
30.01.2017 16:23 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Bibo, tāpēc, ka no LV pa taisno nelido :/
30.01.2017 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Derive, tev pm
30.01.2017 16:33 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
ja plānots garāks ceļojums, tad, jā, dari kā Derive raksta - pērc pilnu setu no aviolīnijas, tā būs drošāk un, ja nu kas, vienmēr būs nodrošināts backup.
ja par biļetēm, tad manā pieredzē Momondo vai Tripsta tomēr piedāva lētākus komplektus nekā Skyscanner, kurā vienmēr par kādiem 20eur dārgāk sanāk. Un pa tiešo no aviolīnijas lapas arī ne vienmēr ir lētāk, bet intereses pēc noteikti jāsalīdzina :)
es parasti cenšos, lai layoveri nav ilgāki par kādām 3-4 stundām, jo tas ļoti nogurdina, bet kā minimumu 2h tomēr cenšos ņemt.
30.01.2017 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Paldies!
Vēl kādai kas bilstams? :)
31.01.2017 00:12 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Halloo?
01.02.2017 16:44 |
 
10 gadi
Reitings 822
Reģ: 17.03.2013
Ja pērc tajā pašā Skyscaner, tad redzēsi, ka ir "pārsēšanās". Tad bagāžu automātiski automātiski pārliks un nebūs jāiziet arī ārā no lidostas zonas. (Man bija pārsēšanās Krievijā- nevajadzēja vīzu, jo neeju ārā. Ja būtu pirkusi atsevišķi no Rīgas uz Maskavu un no maskavas līdz Bangkokai, tad vajadzētu vīzu, jo pašai būtu jāiet ārā unjāiečeko bagāža vēlvienreiz.)
01.02.2017 17:31 |
 
Reitings 281
Reģ: 12.03.2009
Es arii iesaku pirkt savienotos lidojumus, nevis pashai kombineet, piemeeram, Ryanair vai arii citu zemo cenu aviokompaaniju piedaavaajumus!
Pashai kombineejot, kaa jau te mineeja, var ieberzties un "pazaudeet" otro lidojumu, ja gadiijumaa pirmais kaveejaas. Arii bagaazja aiziet pa taisno uz galameerkji ar savienotajiem lidojumiem :-)
Varbuut veelies dot kaadu noraadi, uz kuru pasaules malu veelies nokljuut? Tad, iespeejams, mees te vareetu konkreetaak paliidzeet ;-)
01.02.2017 17:42 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Piekrītu meitenèm, ka jàpèrk savienotais lidojums, lai bagàža nav vèlreiz jànodod un reisa kavèšanàs gadījumà tiek nodrošinàta tikšana līdz galamèrkjim.
01.02.2017 17:47 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es nemu connected flight caur kompaniju klm. Loti apmierinaata esmu. Seviski peedejaa lidmasiina ieks klm&delta deeva gan kartigi est ,gan viinu ,alu,kafiju visu ko vien veelies vairaakas reizes. Apkalposana loti laba ari pa izklaidem padomaats ,jo kreeslos iebiuveetas taadas kaaa mini planssetites katrs var skatities ko veelas ir filmu piedaavaajumi.;) un ar savienotajiem reisiem ir taa ka ja kacvejas vini automatiski parcels ..man ar saakumaa bija bail ja nu nokaveeju lidmasinu utt. Bet viss beidzas loti labi un veiksmigi aizlidoju uz asv. Vel esmu dzirdejusi par lutfansu kas ari ir laba aviokompaanija. Katraa zinaa ja ir iespeeja nem klm ws ar viniem diennakts laikaa tiku uz asv vel otro galu , neakaitot to ka zviedrijaa (arlandaa) 11h gandriz pa terminaalu savu tuseju
01.02.2017 18:53 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009

Šis te taču arī skaitās savienotais lidojums, vai ne? (t) un "ne-savienotais" būtu, piem., kādā akciju lapā nopirkt AirBaltic lidojumu Rīga-Brisele un pēcāk lidot no Briseles uz galapunktu ar citā saitā nopirkto Ryanair akcijas lidojumu? (Tas tik piemērs) es pareizi saprotu?
buchmuule, uz Tenerifi gribu lidot. Maijs, jūnijs.
01.02.2017 19:08 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Tas ir azair? Man liekas, ka Azair kā reiz nedod connecting flights, viņš vnk atlasa iespējamos lētos komplektus. Turklāt vairākām lētākajām aviokompānijām nemaz nav iespējas šādiem connecting flights (papildus izmaksas - biļešu sadārdzinājums utt.)
Bet personīgi es neko caur azairu nekad nopirkusi neesmu, tāpēc pieredzes nav - bet esi uzmanīga! :-)
01.02.2017 19:54 |
 
Reitings 1035
Reģ: 29.07.2009
Pārsvarā jebkur, kur būs iesaistītas zemo cenu aviokompānijas (a la Ryanair), nebūs savienotais lidojums, pat ja meklētājs atrod un piedāvā šādu opciju. Kā arī ņem vērā, ka šiem visiem atsevišķi jāpiemaksā par lielo bagāžu. Ja tomēr ir izdevies atrast kādā no online agencies savienoto lidojumu(šis nav tas gadījums), tad arī viss nav tik vienkārši - jo, lai tiktu pārliktai uz citu lidojumu kavēšanās gadījumā, par to būs atbildīga nevis aviokompānija, bet gan aģentūra (respektīvi, saits, kurā iegādājies), un var būt lielāks čakars. Par konkrēto piemēru - šis ir meklēts ar azair, un tie nav savienotie lidojumi. Šī lapa Tevi tikai "redirektē" uz aviokompāniju lapām, kur Tu pērc biļetes atsevišķi.
-
Ja gribi, lai mierīgāks prāts (bet vienalga, ka dārgāk), pērc savienoto lidojumu, kur par nogādāšanu galamērķī būs atbildīga konkrēta aviokompānija. Ja gribi, lai lētāk - vari pirkt ar tiem pašiem lētajiem, un ņem ceļojumu apdrošināšanu (es iesaku Swedbank), kas segs aviobiļetes izmaksas uz nākamo reisu, ja sanāks nokavēt (jāpērk gan būs pašai, bet apdrošināšana atmaksās). Man ir Swedbank zelta kredītkarte, kam piesaistīta ceļojumu apdrošināšana, un tā ir, manuprāt, tiešām labākā no visām apdrošināšanām (lielāks segums un, cik zinu, atsaucība uz apdrošināšanas gadījumiem).
-
Tev der jebkādi datumi maijā & jūnijā, un gribi tieši uz TFS? Uz cik dienām? Varu mēģināt palīdzēt :) Ja gribi meklēt pati, iesaku no sākuma atrast iespējamos variantus caur matrix (http://matrix.itasoftware.com/), kur redzēsi, kādas vispār ir opcijas (un cik ir lētākā). Tad meklē caur online agencies meklētājiem, jo cenas var atšķirties, matrix parāda pašu lētāko iespējamo, bet aģentūras vienalga uzliek savu %. Es izmantoju dažādus - opodo, momondo, tripsta, expedia, kayak, edreams, u.c.
Skyscanner un azair neizmantoju, jo bezjēdzīgi - nav savienotie reisi (ja lidoju "pa lēto", pērku pa taisno no konkrētā zemo cenu pārvadātāja).
P.S. apskatījos matrixā, un izskatās, ka izdevīgākā cena ir 344€, lidojot ar Turkish 31.maijā uz 9 naktīm, bet tuvāk nepētīju. Kā arī refreshojot palikusi tikai šī cena, pirms 5min bija vēl pāris datumi, kas nozīmē, ka turki varbūt sākuši labot cenas(iespējams, bija kāda akcija). Bet turkus noteikti iesaku, labs serviss (ēdināšana, entertainment) + ja ir ilgs layover, lidostā dabū ēdiena vaučerus un var tikt uz viesnīcu/ekskursijā.
01.02.2017 19:57 |
 
Reitings 1035
Reģ: 29.07.2009
Tas % parasti izskatās kā maksa par maksājumiem ar konkrētu kredītkartes veidu - Visa, Amex, utt.
01.02.2017 19:59 |
 
Reitings 1035
Reģ: 29.07.2009
Ak, un jā :D ja izlemsi pirkt atsevišķi (nesavienotus lidojumus), tad tik tiešām labāk skaties, lai ir tās vismaz 2h pa vidu (atkarīgs, protams, no lidostas). Un pārbaudi, cik ir minimālais layover pie apdrošinātāja - iespējams, pat vismaz 3h jābūt pa vidu, lai apdrošināšana segtu šo risku.
01.02.2017 20:08 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Ryanair nav savienotais. Butu vieglak ja mes zinaatu galamerki tad attiecigi butu vieglak ieteikt biletes, bet es nemtu to pasu KLM. Tur bagazu var njemt lielo kas ieklauta cenaa 1 koferis lidz 23 +rokas bagaza kaa ari esana ieklauta cenaa:)
Man butu vairaak taa jautaajums uz naakotni ja lidoju ar savu runci (protams, attalaakaa naakotne kad nokaartosu papyrus gan sev gan kakim) kaa vislabaak paarcelot ar to nabaga dzivnieku? ZInu tik ka vinus ved kaa cargo, bet vairaak neko nezinu...kur garantija ka dzivnieks noklus reizee ar mani galapunktaa? Diemzel savu kaki pamest ari nevaru.
01.02.2017 20:59 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Es, protams, nezinu, bet, manuprāt, no Rīgas lido ļoti maz aviokompānijas, ar kurām ir izdevīgi connecting lidojumi. Varbūt labāk ir ar to pašu ryanair lidot un kkur pa nakti palikt pirms notiek pārsēšanās.
01.02.2017 21:05 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
No LV nav savienotie. Airbaltic no LV laikam neieteiktu. Biletes dargas. Maltites in dzerienus nepiedaava. Pasam jaaperk viss. Un pieseejas pie mana nabaga kofera tiesi kad bija jaakalpj lidmasiina. Gandriz jau piespieda maksaat pa to ka 5cm augstums vairaak:-D bet taa aka pateicu ak taalak man ir connected flight in man ir jaabut tajaa reisaa tad palaida tik koferi nolika atseviski nodalijumaa:-D
01.02.2017 21:11 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Lidojot pa Eiropu arī ar dārgāku aviokompāniju ēdienus nedos un būs jāmaksā par iečekoto bagāžu, ja vien tu nepērc dārgākas biļetes, kur iečekotā bagāža ir iekļaut. Long haul flights 1 iečekotais koferis parasti ir par brīvu, pērkot lētāko biļeti, plus ēdiens ir iekļauts. Ar to pašu KLM, lidojot pa Eiropu, nekas no tā nebūs iekļauts cenā. Un ēdienu varbūt iedos kaut kādas vafeles un sulu, jo pēc būtības nav tik gari lidojumu pa Eiropa un tā tagad ir normāla prakse daudzām aviokompānijām neiekļaut ēdienu īsajos lidojumos.
01.02.2017 22:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits