Apkopojam dzemdību stāstus...

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tēmās par grūtniecību ir daudzi dzemdību stāsti, bet tie ir izmētāti pa vairāk kā tūkstots lapām. Nodomāju, ka būtu jauki, ja šos stāstus apkopotu vienā foruma tēmā :-)
26.01.2017 13:03 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Lūdzu! ;-) Priecē, ka varēju padalīties. :-)
30.01.2017 05:29 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
Neons, liels paldies Tev par visu - gan aprakstu, gan pieredzi, gan ieteikumiem! Tavs komentārs tiešām ļoti daudz ko deva. Paldies! :)
30.01.2017 03:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un vēl viena dīvaina lieta... Kad paliksi stāvoklī un jo tuvāk nāks dzemdību datums, jo mazāk tev būs bail. Nopietni! Tu pat gribēsi, lai beidzot viss sākas! Tā laikam daba ir iekārtojusi un hormoni... :-D Tāpēc nesteidzies "baidīties" pirms laika. Informāciju uzzini, bet atstāj lēmumu uz to brīdi, kad būsi "ieripojusi" pēdējā grūtniecības trimestrī. Kas zin, varbūt pati sevi pārsteigsi... ;-)
30.01.2017 03:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu nez... es godīgi varētu teikt, ka dzemdības (pats process), ja tas +\- notiek normāli (ne par ātru, ne par ilgu - tāds vidējais aritmētiskais), nav nekas briesmīgs. Pat vīrietim tas var likties daudz trakāk no malas, nekā pašai sievietei, jo kad esi tajā procesā un ausīs džinkst no sāpēm, tu tomēr kaut kā esi pilna apņēmības un spēka. Cīnies kā karavīrs un nav laika baidīties un uztraukties! Esi pašā peklē un esi ļoti aizņemta.Un nav tik traki!
Man trakāks liekas tieši periods pēc dzemdībām - tur tās "atiešanas" sāpes un nogurušais šokētais ķermenis un vēl papildus visādas sāpītes ir daudz nepatīkamākas un var ilgt krietni vien ilgāk un vienmuļāk; un pēc ķeizara diži labāk nebūs... Līdz ar to - es neteiktu, ka ķeizars tev diži "patīkamāks" būs. Neuzspiežu tev savu viedokli, bet dalos ar pieredzi... Varbūt pajautā savām dzemdējušām draudzenēm - kādas ir viņu domas, vērtējums un pieredze šai sakarā.
30.01.2017 03:13 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
Paldies, meitenes, par skaidrojumu! :)
Neons, jā, tas, ka summas ir gana lielas, esmu jau pamanījusi, iepriekš meklējot informāciju par šo tēmu. Savulaik, klausoties draudzeņu stāstos par dzemdībām, kuras ilgušas vairākas stundas, iespējams, tieši šīs bailes ņēmušas pār mani virsroku. Vienmēr esmu teikusi, ka bērnus nevēlos, taču tagad saprotu, ka gadījumā, ja mazulis tomēr pieteiktos, visvairāk mani biedētu ne tas, kā mazo izaudzināt par labu, krietnu cilvēku, bet tieši pašas dzemdības. Savulaik tie stāsti saklausīti tik daudz, ka tagad, neskatoties uz to, ka savā ziņā esmu jau pieaugusi sieviete, tik un tā bail no tā visa. Eh, tagad pilnīgi jūtos kā atgriezusies savos 15-16 gados :)
30.01.2017 03:01 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Citiem vārdiem, nezināšana par to kā reāli tas viss ir, var biedēt un likties briesmīgāka par patieso pieredzi...
30.01.2017 02:56 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ophelie_, var pieprasīt ķeizaru, bet tas maksā gana iespaidīgu summu. Un katrā valstī var būt dažādi... Tev tad pašai jāpainteresējas, vai tur, kur tu dzīvo, piedāvā tādu ekstru un cik tas varētu maksāt.
Un es tev varētu galvot - ka lielas atšķirības nav - vienlīdz sūdīgi būs gan pēc ķeizara, gan pēc dzemdībām. Un tās kontrakcijas dzemdībās, ja ņem EA, nav tiiiiik nežēlīgas, ka jāmirst.
30.01.2017 02:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ophelie_, var..tikai jāmaksā par to ekstru :)
30.01.2017 02:29 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
Labi, meitenes. Es tūlīt noteikti izklausīšos pēc pilnīgas āmurgalvas, bet, lūdzams, piedodiet man, jo es par šo tēmu nekad, neskatoties uz savu vecumu, neesmu padziļināti interesējusies, vienmēr uzsvērdama, ka man bērnu nebūs, taču... ja sieviete ir pie labas veselības (respektīvi, nav nekādas pamatotas vajadzības veikt ķeizargriezienu), tomēr izvēlas par labu ķeizaram... Vai ir kaut kas, kas spētu viņu no šādas izvēles atturēt!? Neskatoties uz to, ka vienmēr esmu teikusi, ka bērnus nevēlos, bieži aizdomājos par to, ka tad, ja mazulis tomēr pieteiktos, uzreiz izvēlētos ķeizaru, jo man ir tik nenormālas bailes no dzemdībām, ka tās vien kalpo kā iemesls tam, kāpēc vienmēr idejai par ģimenes pieaugumu esmu teikusi kategorisku nē. Ar veselību (tfu, tfu, tfu) viss labi. Vai (gadījumā, ja mazulis pieteiktos) es varētu tā vienkārši, pēc savas gribas, pateikt, ka vēlētos ķeizargriezienu!? (Vēlreiz atvainojos par muļķīgajiem jautājumiem. Man jau gandrīz 26, bet šajā ziņā neskaidrību daudz, kā redzams.) :)
30.01.2017 02:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Iederas tēmā:
https://liwli.ru/lifestyle/zhizn-posle-rodov-o-kotoroy-nikto-ne-preduprezhdaet/
Raksts krievu valodā, ja kas... Ar humoriņu.
30.01.2017 01:18 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Sognare somai bija jābūt sakrāmētai daudz daudz ātrāk, bet es ar saviem putniem domāju, ka jā sakrāmēšu ātrāk, tas uzreiz būs jābrauc dzemdēt. Bet man visss bija salikts vienā vietā uno ātri tika salikts somās :)
30.01.2017 00:31 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Lēnām sāku krāmēt somu jo nu miegs ne man ne draugam vairs nav prātā. Saliku visu somā, draugs protams stresā A es lēnā garā visu pārdomāju, sakārtoju somu, ar domu, a ja nu viltus trauksme.

Man draudze stāstīja,ka viņai daktere teica,ka jau mēnesi iepriekš vismaz vajadzēja sakārtot somu,lai akūtā gadījumā varētu paķert somu un doties uz slimnīcu.Jo mirklī,kad sākas dzemdības var apjukt un nezināt ar ko sākt.
Tā man skaidroja draudzene,nezinu vai tā tiešām ir.:-)
30.01.2017 00:26 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Mans stāsts no grūtnieču diskusijas.
Mazais piedzima pagājušā gada 19.janvārī. :)
Pa dienu biju pie dokas, šī protams nevēlējās mani redzēt, jo. cerēja, ka būšu jau dzemdējusi. Mazais braši spārdījās pa punci. Nu nelikās, ka es dzemdēšu. Vakarā ap 23ijiem aizgāju gulēt, kā parasti viss kārtībā, protams treniņkontrakcijas kā parasti un aizmigu. Draugs bija izbraucis uz nedaudz pēc pusnakts atbrauca mājās un ielienot gultā nav varējis vispār aizmigt. Tad nu pēc 1niem gāju uz WC ar standarta treniņkontrakcijām un, jā sākās ar vien biežākas un arī mazliet sāpīgākas. Man likās, ka tās ir treniņkontrakcijas tādas dīvainas. Nu ap 2iem naktī sāka palikt tā aizdomīgāk tās sāpes. Bet izturēt varēju. Ap 3iem aizejot uz WC sāka izdalīties gļotu korķis un sapratu, ka jā sākās dzemdības. Lēnām sāku krāmēt somu jo nu miegs ne man ne draugam vairs nav prātā. Saliku visu somā, draugs protams stresā A es lēnā garā visu pārdomāju, sakārtoju somu, ar domu, a ja nu viltus trauksme. Vēlāk sāpes palika sāpīgākas, tad arī nedaudz pēc 4iem izbraucām no Ozolniekiem, devāmies RDZn virzienā. Protams, mašīnā sāpes bija neizturamas, jo staigājot viņas es mazāk jutu. Bet būtībā es visu izturēju un viņas bija vieglākas kā manas MR sāpes. 5os no rīta ieradāmies RDZn, kamēr sarakstīja visus dokumentus, pagāja kādas 15 min. Uzbraucām augšā uz dzemdību istabu. Pielika pie toņiem ap kādiem 5.30 un teica, ka viss notiks ātri, jo ir jau 8 cm atvērums (biju lielā šokā, ka viss tā ātri notiek). Pie 10 cm pārdūra ūdeņus. Un lika spiest. Un mazais piedzima plkst 6.37, 3740 g smags un 54 cm garš. Piedzima bez neviena plīsuma, grūtāk bija izspiest galviņu, pēc tam kā vecmāte teica, mazais pats leca ārā, ka gandrīz jāķer ir. Vecmātes ļoti feinas. Tikai un vienīgi pozitīvas atmiņas. Esmu šokā par tik ātrām un raitām dzemdībām. . Sāpju ziņā, man vairāk sāpēja, kad sāka spaidīt dzemdi, lai pārbaudītu vai tīrs un, kad spieda uz dzemdi, lai saprastu kā savelkas, pat bērna izspiešana nebija tik sāpīga. Nu sāpju ziņā, es teikšu, ka maz sāpēja
30.01.2017 00:12 |
 
10 gadi
Reitings 4798
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, jūs ar tām miršanas sāpēm pārspīlējat nedaudz!! :-D:-D nu nav tas nekas nepārdzīvojams! Pēc tam pašas jutīsieties galvastiesu pārākas par to, ka esat ko tādu piedzīvojušas attiecībā pret ne-dzemdējušām un mūsu "stipro' dzimumu! :D man vēl joprojām ir baigais lepnums par to, ka piedzemdēju meitu :)
30.01.2017 00:03 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
T.i. smalka, maza sieviete = grūtas dzemdības un lielāka/masīvāka sieviete ar lielākiem gurniem = vieglākas dzemdības?

Nē. Esmu tieva, smalkas miesasbūves un 168 cm gara. Mazais ātri, kopš pirmajām sāpēm līdz mazuļa piedzimšanai pagāja 4h un 37 minūtes, lielākās sāpes (kas nemaz nelikās tik briesmīgas man) bija pēdējo h pirms mazuļa piedzimšanas. Un plīsumu nebija. Grūtniecības laikā arī biju sēne un neko nedarījun, tā kā sporta esamība un neesamība arī neko neietekmē. Grūtniecības laikā pieņēmos 15.5 kg. :)
Savu stāstu atradīšu grūtnieču diskusijā un iekopēšu.
30.01.2017 00:02 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
NightSky ar galvu saprotu ,ka neņems neviens un neļaus man tur tā vienkārši nomirt,bet nevaru es par to nedomāt.Varbūt tā vaina ir manā pagātnē,NEZINU. :-(. Es tik ļoti baidos,ka mans bērniņš varētu palikt viens kā tas notika ar mani un ļoti daudz gadus mani nepameta sajūta,ka mans tētis vainoja mani.:-(.
29.01.2017 23:53 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Lasu un neiedvesmojos:-D Man tāpat kā Sognare bail, ka var nomirt dzemdībās, kaut kā galvā iesēdies. Varbūt tāpēc, ka man pat nepatīkami ir iet pie ginekologa. Vājais punkts. Pat nezinu kāpēc, pie ginekologa saspringst viss un pēc tam kaut kā dīvaina sajūta. Pat lasot utt jau sāk sāpēt vēders un uz ģīboni, nespēju iedomāties 9 mēnešus kā izturētu grūtniecību vai dzemdības. Kāpēc tieši šim bija jābūt manam vājajam punktam, jo bērnu gribu :-D
29.01.2017 23:31 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Es nekad dzīvē neizvēletos labpratīgi ķeizaru, apbrīnoju tās, kas to izvēlas.

Tieši kāpēc ? Epidurālās dēļ vai kāpēc?
Man bija vispārējā narkoze , tāpēc šausmas par adatām izpalika . Aizmigu - pamodos dulla un viss .
29.01.2017 21:49 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Caloo
Neko - vāji kļūstam mēs visi neatkarīgi no dzimuma. Tas arī viss.
29.01.2017 21:28 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Baah, caloo ir čalis? Lūdzu pamet šo tēmu, par kuru Tev nav tiesību neko teikt, jo tu nevari iedomāties kā sieviete izjūt dzemdības. Tirliņš. Pilnīgi riebjas, vienmēr kādam ir jālien un jāpiecūko interesanta saruna ar vuszinīgiem komentāriem ne pa ķeksi.
29.01.2017 21:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits