Apkopojam dzemdību stāstus...

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tēmās par grūtniecību ir daudzi dzemdību stāsti, bet tie ir izmētāti pa vairāk kā tūkstots lapām. Nodomāju, ka būtu jauki, ja šos stāstus apkopotu vienā foruma tēmā :-)
26.01.2017 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Vai nu man visu dziivi visi teica,kaa tu dzemdeesi ja esi tik neizturiiga un bailiiga no saapeem,ja nevari paciest pat mazaakaas saapes.Bet dzemdeeju un pati,bez atsaapinaashanaam.Dzemdiibas bija prieksh manis vieglas,lai gan tieshaam no visiem biju iebiedeeta.Pat ginekologs man teica,ka briinaas kaa es dzemdeeju pati.Bet es neuzskatu sevi par varoni,lai vareetu teikt,ka citas sievietes ir niikules jo izveelas EA.Man ir koleege,kura nejuut vispaar saapes ja sagriezhas vai apdedzinas.Tikai ierauga ka jau asinjo vai ir sarkans plekis,galva nekad nebija saapeejusi,un vispaar saapes kaa taadas nejuut.Bet dzemdiibaas neema EA,jo nevareeja iztureet.Mees esam dazhaadas,un dzemdiibas mums ir dazhaadas,tapec nedriikst viennoziimigi teikt,ka sievietes ir niikules un psihologiski vaajas.
Vieniigais ko es nesaprotu ir apzinaata ieshana uz keizaru,ja veseliibas stavoklis atlauj dzemdeet pashai.
28.01.2017 11:55 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Un nebija man vieglas, diezgan ilgi un sāpes bija kaut kas šausmīgs to vispār nevar aprakstīt,bet ja ES to varēju man tiešām liekas sievietes ir galīgi vājas un tieši psiholoģiski

Pag, pag, bet, kas esi Tu, lai lemtu par VISĀM? Kā Tu zini, ka Tev sāpēja vairāk, nekā Anniņai?
Kaut kādi stulbi pieņēmumi.
Manuprāt, katra pati lemj par sevi, savu ķermeni, savu bērniņu. Nevis kāda no malas noteiks, kura ir vai nav vāja.
28.01.2017 11:49 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Sievietes ir vājas un tadas un sitadas, jo izvēlas samazināt savas sāpes? Tad nu gan, solidaritāte :) nevaru saprast vai tas ir sieviešu niķis, vai tomer latviešu - noniecināt un "pamācīt" :)
28.01.2017 11:43 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Ir ir tās sievietes izlepušas nīkules tagad, emocionāli vājas. Es to spriežu pēc tā, ka pirms dzemdībām man likās ka esmu vāja, un jā galīga nīkule kas vispār nevarēs pati piedzemdēt, likās esmu pēdējā kas ko tādu varētu. Bet beigās man izdevās pašai, bez EA. Un nebija man vieglas, diezgan ilgi un sāpes bija kaut kas šausmīgs to vispār nevar aprakstīt, bet ja ES to varēju man tiešām liekas sievietes ir galīgi vājas un tieši psiholoģiski, jo ja nav nekādu draudu veselibai un dzīvībai tas ir izdarāms un var iztikt bez EA jo bērna veselība man piemēram ir 1 vietā.
Nav ko krist panikā, pareizi jāelpo un jāklausās ko tev saka ārsti.
28.01.2017 11:34 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Valsti, kur dzivoju apkartejie skatijas uz mani kaa uz trako, jo planoju dzemdet pati nevis izveleties keizaru. Vot tas man likas traki. Viss ok, bet ieplanot keizaru, jo bail no dzemdibam, ieplano, lai berns pec horoskopa butu lauva nevis jaunava, lai dzemdibu laika izskatitos ok. Pat pazina arsts, kura sieva stavokli taa mierigi saka, varbut nems keizaru. Es tik domaju, ja man suves sapeja pec normalam dzemdibam, kaa tad es gaudotu pec keizara, kad butu pargriezts veders.
28.01.2017 07:03 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Man sapes bija sausmigas taja bridi, bet es nedomaju par EA, zinaju, ka tas beigsies un bus miers. Ja tas butu sapes padsmit stundam un dienam domatu savadak gan jau. EA jau nepaglabtu no sapem, kas bija no iegriezuma. Tas bija trakak nekaa dzemdibas pasas.
28.01.2017 06:57 |
 
Reitings 313
Reģ: 07.10.2010
Dzemdēju Anglijā, kur ir bezmaksas EA. Saskrēja jau kādi 8 ārsti, sāka gatavot šprices u.t.t., es prasu- kam tas? Atsāpināšanai! Es sāku bļaut pa visu palātu, ka man fobija un nēē... :) apskatījās kā uz dīvaino un aizgāja.
28.01.2017 02:42 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
kamēr statistika nav 1/4 nav iemesla to aizliegt. 1/10 ir par maz.

Absurds!Tās ir cilvēku dzīvības, kas viņiem vajag uz citu cilveku dzīvēm paplašināt statistiku???:-/
28.01.2017 02:18 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
bet vai pašas bērna veselības loterija ir tā vērta?

Tieši tādēļ ari ir kautkas jādara lai dzemdējot māmiņa var saņemt EA,neuztraucoties par bērniņa veselību.Lai ir labi gan mammai gan bērniņam.
28.01.2017 02:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja?... Vai tad tā nav konfidenciāla informācija? Kā tu tai piekļuvi? Vai vnk tas ir pieņēmums?...
Katrs, lai dara kā grib. Kāds vairāk baidās, kāds mazāk. Ja man ar pirmo bērnu notiktu traģēdija EA dēļ, es protams, darītu visu iespējamo un otrreiz to neņemtu. Bet.. Tā nav noticis un es esmu pateicîga, ka EA man atvieglo tās mokas. Man nav jāguļ reanimācijā, nav jāmokās 24h, nav jāvemj no sāpēm, nav jājūt kā tieku iegriezta vai sašūta, nav jākauc sāpēs, kad atkal un atkal pārbauda atvērumu un urķējas tur ar pirkstiem to manuāli staipot u.taml. Bērns piedzimst mierīgi izelpojot, nekliedzot, vesels un normāls - ne miegains, ne pasīvs, ne kā savādāk neadekvāts.
Galu galā, EA blakusparādības arī nesola paradīzi, bet tie ir izņēmumi, nevis norma. Līdz ar to, uz izņēmumu tā arī ir jāskatās - kā uz izņēmumu.
28.01.2017 02:12 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tomēr EA ja būtu tik bīstams,tad sen vajadzēja kautko darīt,lai to novērstu.

Kad uzdevu šo jautājumu grūtnieču kursos, man atbildēja, ka kamēr statistika nav 1/4 nav iemesla to aizliegt. 1/10 ir par maz.
28.01.2017 02:07 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Un visiem 80 tas bija no EA?

Man nebija EA un manējais arī tur bija. Bet, ja no 80 tajā nodaļā 6 bija tādi, kas stājās uz donoru rindu, vai tiešām tas ir par maz? Kā sekss bez prezervatīva "Es jau stāvoklī nepalikšu", kā skrējiens pār ielu pie sarkanā "es paspēšu". Vairums tiek cauri, bet vai pašas bērna veselības loterija ir tā vērta?
28.01.2017 01:54 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Bērni dzimst ar dažnedažādiem defektiem un iedzimtām slimībām. Vai kāda topošā māmiņa varētu iedomāties,ka viņu bērniņš piedzimtu ar deformētām kājiņām,vai bez kāju pirkstiem? Nedomāju, un arī slimības var būt. Tomēr EA ja būtu tik bīstams,tad sen vajadzēja kautko darīt,lai to novērstu.
28.01.2017 01:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un visiem 80 tas bija no EA?...
28.01.2017 01:13 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
pilai Bērnu slimnīcai ar zīdaiņiem, kuriem nepieciešams aknu donors,

Es 3 nedēļas sēdēju, gulēju un ēdu blakus savam bērnam BKUS JIT. Izgāju vien uz WC un nomazgāties. Viņš bija viens no 80 tajā nodaļā. Ar viņa problēmām iestājās vēl 7, 22 bija priekšlaikus dzimuši. Diskusiju par šo esmu gatava izvērst plašāk privāti, lai tās, kas gatavojas bērnam, nebiedētu.
28.01.2017 01:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pēc tādas statistikas, vismaz kādai šai forumā vajadzēja būt bēdīgai pieredzei, bet tādu nav (paldies Dievam!) un pilai Bērnu slimnīcai ar zīdaiņiem, kuriem nepieciešams aknu donors, tad nu - statistika ir meli savā ziņā...
Man bērni pēc dzemdībām nebija nekādi miera mikas. Pilnīgi normāli, aktīvi bļaurīši. Visticamāk, ka tiem mazuļiem, uz kuriem EA iedarbojās bēdīgi, ija jau kaut kādas aknu problēmas. EA vienkārši nostrādāja kā katalizators...
28.01.2017 01:03 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja maate briesmiigi mokaas no taa beerns nemokaas ne?

Ehhh... Dzemdības nozīmē, ka bērns ir uzsācis savu ceļu - tikt no mātes ārā. Un jā,mātes sāpes dzemdību procesā viņu nekā neietekmē. Viņš vadās pēc muskuļu kontrakcijām un meklē savu ceļu uz pasauli. Tas ir brīdis, kad viņš atdalās no mātes, kas ir pārdzīvojums abiem. Bet mierīga māte pēc EA dzemdībām nav iemesls tam, kādēļ bērns ir mierīgs. Viņš vnk ir pusnarkozē. Kas gribēs, padomās, vai riskēt ar bērna aknām, kas domās par sevi, domās par sevi.
Man klasē mācījās meitene kurai māsa nomira pie zobārsta no narkozes. Viņai bija tikai 16/17 gadu.

Mansu tēvu notrieca dzērājšoferis. Analoģiski, Tavai klasesbiedernei bija lielākas izredzes izdzīvot, nekā manam tēvam. Bet, ar statistiku 1 no 10. Bērni jau nav vainīgi. Kā jau minēju - otrajā gadījumā tā bija spiesta lieta, lai mazā vispār piedzimtu, bet pirmajā bez tā varēja iztikt un pēc tam gaudoja ziedot lv. Tikai tādēļ, ka mātei tā nekad vēl nebija sāpējis. Viela pārdomām. Nekas vairāk.
28.01.2017 00:57 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Kādēļ tiek uzskatīts,ka tieši no AE bērnam vajaga aknu donoru? Man nezinu kādēļ šķiet,ka tas ir tikai ārstu iebiedēšanas veids,lai nebūtu jādod EA.
28.01.2017 00:49 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ko tad tas nozīmē - neņemt narkozi, jo ja nu..?

Sanāk divas loterijas - kāda paņems un nekas nebūs, kādai ārsts iedos piespiedu kārtā un viņa trāpīs uz smago galu. Es nemaksātu par risku, ka bērnam jāpārstāda aknas. Un tas ir tas, par ko nerunā. Atvieglosim sievietēm dzemdības. Aizmirst piebildi, ka uz jaundzimušā aknu rēķina. Katrs 10 pēc EA piedzimst ar problēmām. Pēc kā izrēķināt, ka Tavs būs tajos 9 ar ko nekas nenotiks? Ar visu, kam esmu gājusi cauri, EA un ķeizaram parnaudu vispār nebūtu jābūt pieejamiem. Nevis tādēļ, lai visas mocītos, kā es, bet tādēļ, lai apstākļus, kad tas nepieciešams, izlemtu profesionāļi, nevis egoisms. Protams, ka tās sievietes, kas izvēlējušās EA mīl savu bērnu, es to neapšaubu, un mīl ne mazāk, kā tās, kas dzemdēja bez, bet brīdī, kad pašu rauj gabalos, kaut kā aizmirstās, kā dēļ tas notiek un tad... Katram desmitajam bērnam vajag aknu donoru.
28.01.2017 00:40 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Ari no antibiotikām var nomirt, man darbā reiz pacientam sākas alerģiska reakcija no antibiotikām,jo pacients nezināja ka viņam ir alerģija. :-/
28.01.2017 00:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits