Apkopojam dzemdību stāstus...

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tēmās par grūtniecību ir daudzi dzemdību stāsti, bet tie ir izmētāti pa vairāk kā tūkstots lapām. Nodomāju, ka būtu jauki, ja šos stāstus apkopotu vienā foruma tēmā :-)
26.01.2017 13:03 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Lasu un šausminos, kaut pašai jau bijušas divas dzemdības un iespējams plānosim vēl vienas... Sajūta, ka Latvijas ārstiem sagādā baudu mocīt dzemdētājas....
Atkal un atkal atkārtošos - EA var un drīkst palikt tik ilgi, cik nepieciešams un arguments, ka vairs netiks dots, jo "jājūt kontrakcijas pie izspiešanas" ir bullšits! Ar EA spiedienu pirms spiešanas var just ideāli un tāpēc nav jāsamazina deva!!! Kas ir ar tiem Latvijas ārstiem?!?!... Un kāpēc EA var dot tikai sākot ar 4 cm?... Un kāpēc tas vispār ir par maksu?!? Šis viss ir baigais absurds un jaunu sieviešu mocīšana!
Ieteiktu katrai, kurai vēl dzemdības priekšā, pieprasiet EA uzreiz kā ierodaties slimnīcā. Vnk uzstājiet uz to! Nav jums jājūt kontrakciju sāpes tikai tāpēc, ka viņi tā grib. Otrkārt - neļaujiet samazināt devu pirms izspiešanas! Es jums apsolu - jūs visu nepieciešamo jutīsiet izņemot sāpes. Treškārt - nesteidzaties! Viņi jūs steidzinās, jo viņiem iespējams maiņa jānodod, bet tās nav jūsu problēmas! Ar stimulāciju, ja tāda paredzēta, palūdziet, lai devu ievada pamazām (nevis, ka pēc stundas jums jau kontrakcijas maksimāli stipras). Un visu dariet palēnām, bez stresa un panikas.
27.01.2017 18:27 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Neons,nu man vispaar nav saprotama taa EA doshana devaas.Un cik esmu dzirdeejusi tad Latvijaa aizdomigi aatri iziet taas devas,lai gan taa nevajadzeetu buut.Mani mokas lielas aizdomas,ka tas viss ir izdariits ar noluuku vairaak nopelniit,nevis paliidzeet dzemdeetaajaam.
27.01.2017 18:38 |
 
Reitings 23
Reģ: 16.01.2017
Es iekopēšu savu dzemdību stāstu no Grūtnieču beztēmas. :-D
Ap 17:00 sākās slavenās mēnešreižu sāpes, kuras mani mocīja jau kādu mēnesi. Man nebija ne jausmas, ka sākušās dzemdības, vēl kādas 3h darīju savas lietiņas un domāju, ka pāries. Kad tomēr sapratu, ka ir, man atbrauca man pakaļ, savācām vecmāti un devāmies uz slimnīcu. Es pat nepaspēju izdušoties, matus izmazgāt, kājas noskūt. Sāpes raksturotu kā ļoti stipras mēnešreižu sāpes, nekā savādāk. Aptuveni 20:45 bijām slimnīcā, kur jau bļāvu, jo kontrakcijas bija ar pāris minūšu intervālu un biju gatava rāpot pa sienām. Atvērums bija 6cm. Tai pat laikā, viss notika nepiespiestā gaisotnē, ar joku plēšanu un tā. Nezinu kādā veidā dzemdībās ieklīda mana mamma. Turpināju rāpot pa sienām, 21:30 atvērums bija 9cm. Līdu vannā - tas bija labākais lēmums manā mūžā. Lai gan process līdz ar iekāpšanu ūdenī nedaudz apstājās, vecmāte piedāvāja stimulējošu šprici, bet atteicos. Un arī šo lēmumu es nenožēloju. Aptuveni pēc 23iem atvērums bija 10cm un sākās jautrākā daļa. Ik pa brīdim pataustīju mazuļa galviņu, kas bija ļoti liels palīgs, lai nepadotos. Kājstarpē plēsa pušu, bet cīnījos. Vannā bija liels pluss, izstumšanā ar rokām varēja pievilkties pie rokturiem sānos, bet ar kājām atspiesties pret stieni un tas palīdzēja bērniņam nākt ārā. Vienu brīdi likās, ka tas nekad nebeigsies, bet nākamajā jau spiedu nepārtraukti un vispār nebija laika saprast, kas notiek. 00:26 mazā bija ārā un mani pārņēma neaprakstāms atvieglojums un laimes sajūta, kad uzlika mazo uz krūtīm. Man plīsumi bija minimāli, vecmāte teica - pāris skrambiņas. Sāpēja tikai, kad uzsmidzināja kādu līdzekli, pati šūšanas it nemaz. Dzemdības bija ļoti sāpīgas, bet neaprakstāmi skaistas un lepojos, ka izcietu tās bez jebkādas medicīniskās iejaukšanās vai atsāpināšanām. Esmu ļoti laimīga, ka izvēlējos dzemdības ūdenī!!! :-D
27.01.2017 18:42 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
roniitis, jā, bet man pirmās dzemdības bija Bulduros un "devas" saņēmu daudz par daudz (tikai īsti nepalīdzēja, jo laikam iedūruši bija neriktīgā vietā - lielu daļu sāpju jutu tāpat), anestezioloģe nevarēja saprast, kāpēc es joprojām mokos sāpēs un turpināja tik laist iekšā... Bet beigās maksāju tikai to vienu standarta summu par EA. Tagad varbūt kaut kas ir mainījies...
27.01.2017 18:53 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Paga paga Jūs gribat teikt,ka atsāpināšana ir pa maksu????:-|,pat operāciju veic ar atsāpināšanu,bet dzemdībās jācieš??:-/
27.01.2017 19:15 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Tā kā man ir veselības problēmas un trešajā trimestrī sākās izteikta preeklampsija, tad jau no 34. nedēļas biju Rīgas Dzemdību nama pirmsdzemdību nodaļā uz novērošanu. Pēc nedēļas gulēšanas nodaļā, veselības rādītāji beidzot bija normas robežās, bet ar dakteri jau bijām norunājušas, ka mazuļa dzimšanas diena būs 27.04., bet vēl atlikušās divas nedēļas tāpat pavadīšu nodaļā, jo jau iepriekš ir bijusi slikta anamnēze. Tā nu iekārtojos palātā uz ilgāku laiku, nosvinēju savu dzimšanas dienu un sāku emocionāli gatavoties mūsu satikšanās reizei.
Tā kā veselības rādītāji uzlabojās, man tika atļauts arī reizi dienā iziet 30 minūšu pastaigā. Tā nu 13.04. (35 grūtniecības nedēļā) pēc pusdienām kārtējo reizi māsiņām pateicu, ka dodos pastaigā, pa ceļam satiku dakteri, kura vēl noteica, lai eju tagad, kamēr vēl saulīte spīd, jo uz plkst. 16 sola lietu. Tomēr mana pastaiga izvērtās ļoti īsa. 200m no RDzN durvīm man nogāja ūdeņi. Kādu laiku vēl stāvēju apstulbusi, bet pēc pāris minūtēm griezos atpakaļ un devos uz nodaļu. Māsiņas izbrīnītas, es šokā un daktere vēl vairāk.
Pirmais, ko daktere noteica, ka lietu solīja uz 16 nevis 15. Pie sevis cerēju, ka šoreiz, ja jau nogājuši ir ūdeņi, ļaus man dzemdēt pašai, bet pēc nepilnas pusstundas, tomēr tika pieņemts lēmums par ķeizaru un mani pārņēma maza vilšanās sajūta. Tomēr sākoties operācijai sāka līt arī lietus un plkst. 16.22 piedzima mans dēliņš.
27.01.2017 19:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sognare, Latvijā EA ir par maksu. Tu no kuras planētas?... :-D
27.01.2017 19:22 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Manuprat vertiga diskusija. Kaut man par tuvos planos nav dzemdibas ka tadas tacu es no tiem cilvekiem kuriem jo vairak info jo labak jutos. Un nav svarigi, laba vai slikta, man ir svarigi zinat. Man neder pozitivaa iedvesma vai "strausa politika".
27.01.2017 19:26 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Neons šķiet esmu no citas pasaules,jo es to nezināju:-D
27.01.2017 19:33 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
EA dažos gadījumos ir bezmaksas, man bija ierosinātās dzemdības, paparasīju EA un dabūju bez maksas.
Bet vispār par dzemdībām NEKAS nav jāmaksā, neuzskatu, ka tie 200+ eiro ir TAADA nauda, ko nevar sakrāt. Ja ne, nu, tad jāciešas.
Es te smalki neiztirzāšu savu stāstu, bet es sevi pieskaitu pie pozitīvajiem stāstiem, dzemdības ilga 8,5 stundas, pirmās 4 diiezgan traki sāpēja, tad dabūju EA un jutos, kā paradīzē-tāpēc to atceros kā pasaku nevis šausmeni.
27.01.2017 19:36 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Pārlasot citu stāstus un savējo, saprotu, ka man bija reāli vieglas dzemdības, jo ātras. Papīrā bija ierakstītas 10 h, bet faktiski sāpēja 4h, spiešana 20 min.
Joprojām domāju nez kā būtu, ja būtu viss bijis dabīgi. Noteikti otrās dzemdībās nepaļaušos uz ārstiem un vairāk uzdošu jautājumus (t)
Copy-paste
Beidzot varu padalīties ar savu stāstu. Otrdien pamodos 6 no rīta ar tekošiem ūdeņiem. Zvanīju draugam, lai brauc šurp un paliku guļus, lai novilktu laiku. Kad atbrauca, ienesās istabā ar tekstu - davai, braucam, ātri, taisies! Vienvārdsakot, saskatījies filmas Sāpju nebija, ūdens tecēja lēnu, tāpēc nesteidzāmies. Pa ceļam vēl fast food ieēdām, kā rezultātā slimnīcā tik ap 12 bijām. Sākumā mani neņēma pretī, jo reaģents neuzrādīja, ka tek augļūdeņi atnāca cita ārste, kura secināja, ka plīsums ir sānā, tāpēc arī tek tik lēnu. Tā kā atvērums bija 3 cm, ielika parastajā palātā un draugu palaidu mājās, jo vēl ilgas stundas priekšā. Uzēdu pusdienas un dažas stundas pagulēju, rezultātā pamodos ar 6 cm atvērumu . Manējais skrien atpakaļ, jo viss kaut kā negaidīti viegli un ātri virzījās uz priekšu.
Ap 18 mani sāka stimulēt, joprojām neko nejutu. Pilnīgi vai sajutos vainīga, kad klausījos citu dzemdētāju kliedzienus, kamēr es tur čilā guļu. Ārsti arī staigā apkārt un joko vai maz sistēmā ir oksitocīns Kad sistēma pusē, beidzot sākās jautrība. 1 min sāpes ar 2-3 min intervālu un sāpes visu laiku pieauga. Un tā 4 stundas. Atvilkt elpu nevarēju, jo intervāls bija mazs, līdz ar to beigās visas manas bumbas sēdēšanas un elpošanas neko vairs nelīdzēja, nonācu dīvainā pusmiegā, neko vairs negribējās, atslābināties neiespējami, vārtos uz kāpnītēm. Pārbaudīja atvērumu - 1 cm nācis klāt. Sapratu, ka pēc šādas dinamikas vēl 10-12 h neizturēšu un paņēmu EA. Aa, bija tiik labi! Negribu reklamēt, bet bija tā vērts, viens no maniem labākajiem lēmumiem mūžā. Gāju ar domu, ka būs dabīgi, bet jau brīdī, kad pielika sistēmu, sapratu, ka tālāk var gaidīt jebkas. Mazliet tomēr žēl, ka dabīgas, normālas dzemdības nedabūju izjust, rodas jautājums kāpēc bija vajadzīga stimulācija, bet nu labi, gan jau ārsti zina, ko dara, ne jau hobija pēc liek sistēmu Personāls mēģināja atrunāt no EA, bet sapratu, ka par tādu mocīšanos neviens man medaļu nedos. Pēc tam jau viss notika pusstundas laikā - i atlikušie cm, i izspiešana. Izspiešanas laikā sāpes nejutu, tikai kontrakcijas, tā ka atlika tikai piepūst vaigus un strādāt. Beigās vēl personāls nopriecājas cik ļoti visam procesam EA nāca par labu
Galvenais, ka mazais brīnums ir ārā sveiks un vesels. Mīlestība no pirmā acu skatiena
27.01.2017 19:37 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Nu to,ka kāda maksa būs,to es saprotu, bet pēc Šeit izlasītā es sapratu,ka tā nav maza maksa. Slimnīcā par narkozi ,cik zinu jāmaksā pie 40eiro.:-/
27.01.2017 19:42 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Rīgā EA maksā 285.
un tomēr tas reāli ir tā vērts :-D
27.01.2017 19:44 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Latvijā par EA ir jāmaksā tikai vienreiz, par papilddevu nav jāmaksā. Nav jau tā cik reizes injicē, tik reizes tā summa jāmaksā!
27.01.2017 19:45 |
 
Reitings 615
Reģ: 20.10.2009
Man vairāk bail no tā, ka dzemdībās mani nomocīs un tad man būs kaut kāda iekšēja nepatika pret to mazo bumbuli, kas lika man izciest tās sāpes. Varbūt muļķīgi, ka es no kaut kā tāda baidos. :-|
27.01.2017 19:47 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Nu bet pareizi Sognare mineeja,ka parastaas slimniicas EA maksaa ap 40 eiro.Tachu pie dzemdiibaam EA maksaa no 200 eiro un uz augshu.Tas man liekas,nedaudz diivaini...
27.01.2017 19:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
A man atkal pirmā dzirdēšana, ka EA izmanto vēl kaut kur izņemot dzemdībās... :-D
27.01.2017 19:54 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
EA-taa ir epiduraalaa anesteezija,kuru izmanto daudzaas operaacijaas.Piemeeram, traumatologijaa pie hematomu izgrieshanas,pie mezgiijumiem.
27.01.2017 19:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
roniitis, a kāpēc tieši EA, nevis spinālo?
27.01.2017 20:05 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Epidurālās anestēzijas dūrienu veic mugurkaulā. Tomēr atšķirībā no spinālās anestēzijas līdzekli ievada nevis mugurkaula smadzeņu kanālā, bet epidurālajā telpā – tā ir telpa ap muguras smadzeņu kanālu. Kanālā ievieto katetru. Katetru izmanto pretsāpju medikamentu ievadīšanai ne tikai operācijas laikā, bet arī līdz piecām dienām pēc operācijas.
Pēc epidurālās anestēzijas kāju muskuļi ir jūtīgi,respektīvi neietekmē kustību spējas,bet pēc spinālās kājas var vairākas stundas pat nejust :-|
27.01.2017 20:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits