Apkopojam dzemdību stāstus...

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tēmās par grūtniecību ir daudzi dzemdību stāsti, bet tie ir izmētāti pa vairāk kā tūkstots lapām. Nodomāju, ka būtu jauki, ja šos stāstus apkopotu vienā foruma tēmā :-)
26.01.2017 13:03 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man abas dzemdības praktiski identiskas!
Vienas dzemdības 4h, bet otras - 5h, no kurām tāda traka bija tikai 1h! Nekas tāds īpašs! Ja pie pirmajām dzemdībām man pēcāk bija, piemēram, bail čurāt, lēni kustējos, tad pēc otrajām dzemdībām jau likās, ka nākamajā rītā varētu iet arī uz aerobiku lēkāt, cik labi un droši jutos! :-)
Dažkārt domāju par 3šo bērnu, dzemdības uz visa fona, manuprāt, un manā pieredzē, ir pupu mizas, tad pirmie 3 mēneši ir trakāki! :-/ Negulētas naktis un vispār nekādas skaidrības par režīmiem - kad gulēs un cik ilgi, tā barošana - tikko pabaro, nepaspēj neko lāga izdarīt, kā atkal jau jābaro, labi, ka kolikas nebija... bet saprast, ko mazais cilvēks grib... Grūti!
Protams, laime neizmērāma un viss superforši, bet būt par mammu tik, cik forši, tik arī diezgan grūti!
Sognare, es dzemdībās tieši nebaidījos, jo man svarīgākais bija klausīt ārstus, darīt, ko liek un normāli uzvesties, lai tikai bērniņš ir ārā un lai viņam viss labi!!!
27.01.2017 13:20 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Lasu un šausminos..
Varbūt atsauksies kāda, kurai ir bijis plānotais ķeizars? (s)
Kā viss notiek utt.
27.01.2017 13:26 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
KristīnA! es arī gaidu tādas pašas atsauksmes :-D
27.01.2017 13:30 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Selīna, tad sēžam un gaidām! :D Ar cerību, ka viss būs skaisti, pūkaini ar vienradžu putekļiem un laumiņu asarām! :D
Es pa ausu galam esmu dzirdējusi, ka plānotajā ķeizarā nedrīkst piedalīties vīrs...(t)
27.01.2017 13:34 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
KristīnA! man bija plānotais ķeizars un ar otru bēbi arī taisos tikai un vienīgi ķeizaru . Veiksmes stāstu ar "nošķaudījos un bēbis klāt" ir tik maz , ka labāk sasmaksāt un veikt ķeizaru .
Process bija pasaka , uz slimnīcu doties man lika jau dienu iepriekš paredzētā ķeizara . Abi ierodamies , iedalīja savu palātu . Sākumā bija sagatavošanās darbi , paņēma analīzes , apskatīja , usg . Nākamās dienas rītā veda uz operāciju zāli , tur aizmigu no narkozes un pamodos jau palātā . Māsiņa ieraugot , ka mostos , prasīja kā jūtos , vēl ne sevišķi skaidrā prātā dzirdu un redzu bēbi , kuru man uzlika uz krūtīm . Un tad es sāku raudāt , ka laime ir klāt :)
Nepatīkamākais ķeizarā ir pēcoperācijas laiks , kādas 3 nedēļas jutos pusslima , sāpēja rēta , mazo nevarēju ucināt kā un cik gribu . Bet salīdzinājumā ar to , ko raksta par dzemdību procesu , man liekas šis ir mazāks ļaunums ;)
27.01.2017 13:35 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu man viena zināma krāja naudu maksas ķeizaram, jo pirmās dzemdības bija smagas, un viņai visur atteica:-|
27.01.2017 13:38 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
elzaelza, aizmidzina un pēc tam kravājās ap ūdeņu duršanu utt? (izklausās muļķīgi, bet no vārdu salikuma "ūdeņu duršana", man jau mati saslejas! )
Ķeizars nav mana izvēle, bet nevaru dzemdēt dēļ veselības problēmām.
27.01.2017 13:44 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
KristīnA, nevar gan vīrs piedalīties, jā!
Nezinu, man ir draudzenes, kurām ir gan ķeizars, gan dzemdības bijušas un teikušas, ka labāk dzemdēt! es nezinu, man nekādu problēmu nebija, otrajās dzemdībās vispār uzreiz uz disko varēju laist, cik labi jutos!
27.01.2017 13:45 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Havaja
Lasot tevis rakstīto, atcerējos, cik ļoti man bija bail uz tā galda gulēt, kamēr tur visu gatavoja. Es trīcēju un raudāju no bailēm. Kad ārsts prasīja, kāpēc raudu, es teicu, ka man ir bail, ka jutīšu kā griež, ka neiedarbosies anestēzija. Šī man tāda - vai tad tu tagad jūti? Es viņai saku, ka nē un šī man pretī - fū, tas labi, jo tev jau viss ir vaļā :-D
27.01.2017 13:46 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Bet, jā, daudzas meitenes jau neizvēlas - dzemdēt vai ķeizars, bieži vien ir jādara tas, kas jādara! Un vispār - kāda šķirba, jo procesā galvenais ir bērniņš un tas, ka viņam viss labi! :-)
Manis dēļ varēja man būt šuves, plīsumi dajebkas, lai tik bērniņam labi!
27.01.2017 13:47 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
5cās minūtēs atradu grūtnieču diskusijā savèjo, tad nu copy peistošu
Kā visas te sarakstījušas!
Sveiciens
Paldies tām, kuras juta man līdzi un rakstīja, vakar 18:25 piedzima mazulis, bet pati viņu redzēju tikai 23:00. Vispār pārliecinājos par savām spējam būt loģiskai, stiprai, nekrist panikā, un izdarīt vii kā vajag.
Būs gari.
Tātad aizbraucu uz ierosinašanu no rīta, 23jos jau bija tādas so/so kontrakcijas, 01:00, jau stiprākas. Man bija istabas biedrene, pie 3cm viņa uzvedās kā traka, un labi vien, ka viņu aizveda prom, jo viņa besīja vairāk kā manas kontrakcijas
No plkst.01:00 līdz 7 rītā ko tikai es nedarīju Stulbās kontrakcijas ik pa 5,6min ap 30sek-1min, tad atkal 5,10min miers, un atkal kontrakcijas. Meitenes, ko tikai es nedarīju līdz 7 rītā, jo aizmigt fiziski nav iespējams pie tik biežām, Lollipop no garlaicības nenomiru Apbruņojos ar dzelžainu pacietību, un katru kontrakciju izpūtu pareizi, jau slēdzos ārā automātā, un cēlos jau laicīgi izelpot katru kontrakciju, lai mazāk sāp.
8ņos man bija 2cm ar kaut ko, man besis par to nebija, bet nogurums darīja savu, neko... es izdomāju, ka šitas neies krastā, paralēli toņiem, es vazājos pa visu 5to stāvu ar savām kontrakcijām, kuras jau bija sāpīgākas, un man bija plāns: lai vīrs izguļās mājās līdz 11:00, tad 12:00 ir klāt, un ejam dzemdēt. Tad nu visas vecmātes baigi slavēja, ka es staigāju un pūšu, ka malacis un tā... ļoti daudz tas deva iedvesmu darīt vēl labāk.
12:00 ap 6cm.
Meitenes, man tās kontrakcijas bija tik ļoti jau ZB(diemžēl, nav korekta vārda LV kā par tām izteikties), paņēmu EA, lai varu braši strādāt tālāk Best idea ever! Ar vīru dzemdību palātā viņš uz pufa, es uz bumbas, izelpojot nejūtošās kontrakcijas, kuras var redzēt uz aparāta, dzērām baltas kafijas un ēdām medus kūkas
Diezgan ātri pienāca mani 10cm, izlietoju 2 devas EA viss "čotka" , man strādāja, neko neaizkavēja, viss vērās lieliski. Pamēģinājām paspiest, pamācīja mani, tad sākām pa īsto , palūdzu vīru iziet, jo sajūta, ka man vajag uz poda, protams, nekā tāda tur nebija Spiest lika man visādi, un tādās pozās kā kalna kazai būtu tikai ērti , bet es neiebildu, jo man tiešām viss sanāca, nebļāvu, klausīju, un spiedu kārtīgi.
Diemžēl, mans uzcītīgais darbs tik daudzu stundu garumā, beidzās ar ķeizaru Es it kā visu sapratu, mēģināju domāt racionāli, bet tāpat sabimbājos, nevarēju apturēt sevi. Atvadījos no vīra, sabučojāmies. Operācijā biju pie samaņas, supernepatīkama sajūta, bet nekas nesāp. Baigi pārdzīvoju, ka sajutu mazo uz punča, bet man pretī pārvalks, aši iedeva man viņu nobučot un aiznesa prom
Pēc operācijas 4h nejutu no ribām neko uz leju, tikai rokas, kuras nespēju apstādināt, kā kratījās, tas it kā no anestēzijas, un es vēl pārdzīvoju par mazo. Man beigās pasaka, ka meitiņa 54cm un 3,63 kg, atkal sabimbājos, vel vecmāte pastāstīja, ka vīrs bebi bez pampera saģērbis sirsniņa sāpēja, ka neesmu ar viņiem. Ap 23:00 biju palātā, man beidzot apmēram "atgāja"
kājas. A tur man pretī vīrs gultā, kam uz punča guļ jau 4h maziņš rupucis , taaaaa sabimbājos, un biju laimīga beidzot būt kopā.
Šodien otrā diena visiem kopā, meita forša, man bišķi grūti ar ķeizara rētu, bet es vazājos apkārt un ar meitu pupojamies, tas mums vēl nesanāk, un man tikai pavisam
bišķi ir pirmpiens.
Meitenes, esiet laimīgas!
27.01.2017 13:47 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Teddy, sasmējos! :D
A kāpēc citas aizmieg pavisam, bet citas nē?
Es gribētu aizmigt un miers :D Divas tādas operācijas ir bijušas. Pirmā ilga kaut kādas 5 stundas. Otrā laikam ap stundu.
27.01.2017 13:50 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nu, man bija plānotais ķeizars, jo bērnam bija nepareiza guļa.
Bija jāierodas slimnīcā iepriekšējās dienas pēcpusdienā, ierādīja palātu, uzlika mērīt toņus. P"ec tam atnāca anesteziologs, apskatīja mugurkaulu.Pajautāja vīram, vai gribēs būt blakus, vīrs teica, ka, jā. Tad pateica, ka šonakt nevarēs palikt pie manis slimnīcā, bet lai ierodas agri no rīta.
"A, līdz pat operācijai no iepriekšējās dienas vēlas pēcpusdienas nedrīkstēja neko ēst, Nedaudz padzerties iepriekšējā dienā vēl ļāva.
Otrā dienā bija jāiet uz operāciju zāli, uzlika sistēmu, iešpricēja anestēziju un izķeizaroja bēbi. Uz mirkli parādīja un tad aiznesa prom, vīrs gāja līdzi. Mani aizveda uz pēcoperācijas telpu, iedeva padzerties, uzlika to smago ledu uz vēdera un lika tā gulēt. Pēc pāris stundām atveda vīru un bēbi, lai nedaudz pabaroju, atkal aizveda prom. Vēl pēc pāris stundām veda uz palātu, tad pamanīja, ka viena šuves puse atvērusies, līmēja kaut kādu tur spiedošo pārsēju un tajā dienā neļāva nemaz celties.
Otrā dienā no rīta lēnām cēlos, kājas vispār nejutu, pirmos soļus palīdzēja spert vīrs, tad jau pamazām aizgāju. Rēta sāpēja briesmīgi. Vīram teicu, ka vairs bērnu nebūs, jo negribu šitās sāpes vairs ciest. Bet pamazām jau aizmirstas, lai gan sāpēja vēl ilgi.
27.01.2017 13:56 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Kristīna,
Pilnā anestēzija ietekmē bebi, jo iet caur asinsriti, anesteziologs man jautāja- vai es tiešām vēlos to tikai tāpēc, ka nespēju nomierināties? Pietam, tas nav nemaz mans lēmums- pilno vai spinālo nosaka àrsts.
27.01.2017 13:56 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Neko jau nedur, izņem bēbi un visu izsūknē ārā, gan ūdeņus, gan placentu.
27.01.2017 14:01 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Khkh, Annie, paldies! :-) Ļoti noderīgs info!
27.01.2017 14:26 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
KristīnA!, Tevi var apsveikt?(s)
27.01.2017 14:27 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Šokoprieks, nē, nē! Es vēl briestu! (s) Ceru, ka 2018.iesoļosim trijatā. :-) Gribu trešo kāzu jubileju sagaidīt trijatā! Kaut izdotos! (l)
27.01.2017 14:31 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
uuu, forši. (l)
27.01.2017 14:33 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Lai izdodas (l)
27.01.2017 14:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits