Apkopojam dzemdību stāstus...

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tēmās par grūtniecību ir daudzi dzemdību stāsti, bet tie ir izmētāti pa vairāk kā tūkstots lapām. Nodomāju, ka būtu jauki, ja šos stāstus apkopotu vienā foruma tēmā :-)
26.01.2017 13:03 |
 
Reitings 249
Reģ: 25.07.2013
Mans stāsts ir vieglais - balansam :)
Viss sākās ar to, ka parādījās brùnīgi izdalījumi, kas mani nedaudz satrauca. Pazvanīju uz dzn, ieteica atbraukt un paskatīties, tapat pajautāja, kāds termins (bija pilnas 40ned) un ja nu kas, lai panemam somas.
..
Tā kā auto nav, braucam ar autobusu(!),jo sajūtas bija normālas, tikai ik pa laikam vilka nedaudz, bet ne regulāri un sāpēt vispār nesāpēja. Mēs vēl spriedām, ko darīsim vakarā, ko skatīsimies, ēdīsim, kad atbrauksim mājās :-D
..
Atbraucām ap trijiem un nācās vēl gaidīt, kad mūs pieņems, un laikam pirms 16:00 tiku izmeklēta.
...
Atklājās, ka man jau 4cm:-D un uzreiz sūtīja mani uz dzemdību zāli. Tur padzīvojāmies stundu, tad nāca mērīt toņus. Parasti to dara ~20 min, bet mazā sāka izrādīt nepatiku (sāka ļoti spārdīties) 18minūtē, ka nācās gulēt un mērīt vēl... Un tā līdz 18:00, kad vecmāte nolēma, ka japārdur augļūdeņi, jo mazā turpināja dauzīties pa punci, un viņa sprieda, ka vrb kas nav labi.
...
Pēc pārduršanas sākās sāpes, par kurām biju lasījusi
Uzskatu, ka tad man sākās dzemdības :-D
Lai pārdzīvotu kontrakcijas, dzīvojos uz bumbas, staigāju apkārt... Daudz palīdzēja vīrs.
...
Ap deviņiem laikam bija pilns atvērums un vajadzēja spiest. Nesanāca man tik labi, kā gribētos, tāpēc deva tabletes zem mēles; izspiešana bija ilgāka, kā vajadzētu, taču 23:13 mazā bija klāt (l)
Sāpes bija drausmīgas (tiku pie diviem maziņiem plīsumiem) , bet tad, kad uzliek mazo kunkulīti uz vēdera, blakus aiz laimes raud vīrs, visas sāpes pazūd kā nebijušas (l)
26.01.2017 20:02 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Meita dzima stradiņos stimulētās murgainās dzemdības 27st.
Dēls dzima fantastiskās dzemdībās mājās nepilnas 8st
26.01.2017 20:17 |
 
Reitings 208
Reģ: 03.05.2011
1.
-meitiņa-
(l)
Ap 2iem naktī sajutu pirmās sāpes. Biju pilnīgi pārliecināta,ka tās ir tikai teniņkontrakcijas, tāpēc mierīgi vāļājos pa gultu un mēģinàju iemigt. Ap 4iem piefiksēju,ka sāpes ir ik pēc 10min, bet ne ļoti spēcīgas ( nepatīkami,bet ne nepaciešami). Joprojām savā pārliecībā par to,ka tās ir tikai treniņkontrakcijas, mēģinu iemigt. 7os sāpes joprojām ir ik pa 10min,bet nav palikušas ne spēcīgākas,ne savādākas( joprojām nepatikāmi,bet ne nepaciešami). Nolēmu,ka jāaiziet sirdsmieram pie ginekologes,lai apskata,jo dikti ilgi tās sāpes un mulsinoši,ka nepaliek ne mazākas,ne spēcīgākas-visu laiku vienā līmenī konstanti ik pēc 10 min. Sazvanīju mammu,lai atnāk līdzi līdz poliklīnikai, novēlēju vīram labu dienu ( vienkārši tā starp citu ieminoties,ka aiziesu pie ginekologes,lai paskatās :-D ).
Ginekoloģe 8:05 mani apskata un konstatē: atvērums 4cm, jāpaliek slimnīcā!
Tajā brīdī iestājās neticība,šoks un pilnīgs apjukums,jo bija tikai pilnas 32nedēļas! Vīrs līdz slimnīcai atskrēja tādā tempā,ka es pat nebiju vēl paspējusi aptvert,kas tagad notiks! Slimnīcas ginekoloģe mūs informē: tā kā bērniņš dzims priekšlaicīgi,tad pēc dzimšanas viņu pārvedīs uz Stradiņiem. Drošāk un labāk bērniņam noteikti jau būtu,ja varētu tikt uz Stradiņiem,kamēr vēl viņš vēderā, bet uz vietas brīva ātrās palīdzības mašīna nav,tāpēc mani aizvest ar ātrajiem nevarot( ak,mazpilsētas prieki :-O )!
Vīrs sazvana draugu un sarunā,ka aizvedīs mūs uz Stradiņiem, pa to laiku mājās kaut kādā izmisīgā steigā vīrs sameklē kaut kādas drēbes un mantas,kas varētu noderēt man un bērniņam, ārprātīgā ātrumā braucam uz Rīgu un jau pirms 10iem iesoļoju Stradiņos!
Sāpes joprojām ik pa 10min un tikpat stipras kā no pirmajām sāpēm-nepatīkami,bet ne nepaciešami.
Dod man tabletes, liek uz toņiem, pārbauda ik pa laikam atvērumu līdz 18os man pārdur ūdeņus. Tad nu tikai tad, pēc ūdeņu pārduršanas sāpes sāk palikt biežākas un stiprākas! Aizveda uz dzemdību zāli, pūtu, elpoju līdz 19:10 teica,ka var spiest-ir pilns atvērums!
19:28 piedzima mūsu meitiņa!
32 nedēļas
44cm
1,934kg
Maza,maza pelīte,ko tulit pēc piedzimšanas aiznesa uz speciālo aprūpes telpu. Varēju pie viņas iet ik pa 3 stundām,lai pabarotu ar pudelīti ( jo par mazu,lai spētu pati izdabūt pienu no krūts). Bet vesela! Un mūsu!! (l)
Grūtākais bija aptvert,ka viss tiešām notiek.. lielākās sāpes bija tikai pēc to ūdeņu pārduršanas. Sāpēja ļoti, bet visi apstākļi kaut kā "nolika pie vietas" un nedeva laiku čīkstēt,jo tajā brīdī doma bija tikai viena -kaut mani plēš uz pusēm,lai..ja tikai bērniņam viss labi!
26.01.2017 22:20 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Man pirmās sāpes bija sestdienas rītā, dēls piedzima trešdienas vakarā. Bet pirmās dienas sāpes bija neregulāras un paciešamas. Tā kā bija arī brūngani izdalījumi, pirmdienā iegriezos arī slimnīcā, lai pārbaudītu vai viss ir ok. Tur man pateica, ka esot pats sākums, un aizsūtīja vēl mājās. Tā nu dzīvojos pa māju. Trešdienas rītā sāpes kļuva arvien stiprākas, līdz likās jau, ka nevaru vairs izturēt, bet uz slimnīcu negribēju braukt, jo bija bail (:-D). Tā nu paliku mājās līdz kontrakciju intervāls bija 4 minūtes. Tad beidzot ar vīru devāmies uz slimnīcu.
.
Ierodoties slimnīcā, atvērums bija 7 cm. Pirmais ko vecmāte darīja - lika mērīt toņus. Sāpes bija drausmīgas, bet, kamēr mērīja toņus, atvērums bija jau 9 cm un EA nebija jēgas ņemt. Nogāja ūdeņi, tad gaidīju vēl, kamēr dzemdes kakls atvērsies pilnībā. Aiz sāpēm nezināju, kur likties, visi kursos dzirdētie elpošanas paņēmieni aizmirsās, nekāda pozu maiņa nelīdzēja. Tad sāpes pazuda un parādījās spiedoša sajūta. Teicu vecmātei, un viņa lika iet uz dzemdību zāli. Izspiešanas periods ilga kādu pusstundu - par laimi, tad kontrakcijas vairs nebija sāpīgas.
Kad mazais piedzima, viņu uz īsu brīdi uzlika man uz vēdera, taču man bija radies neveiksmīgs plīsums, kurš spēcīgi asiņoja, tāpēc kaut ko tur steidzami vajadzēja darīt - to brīdi tā miglaini atceros. Dēliņu aiznesa, man kaut ko tur darīja, lai apturētu asiņošanu, nezinu, vai izmantoja kādu lokālo anestēziju, bet bija diezgan sāpīgi. Pēc tam iemidzināja ar pilno narkozi, lai uzliktu šuvi. Kad pamodos, mani aizveda uz palātu, kur gaidīja vīrs un mazais.
.
Kopumā man laikam tāds vidējs, parasts stāsts, nekā īpaši smaga nebija. Uzreiz pēc dzemdībām domāju, ka bez EA vairs nekad mūžā nedzemdētu, tagad jau piemirsies, liekas - vai tad tiešām tik traki bija? :-D
26.01.2017 22:23 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Atvainojos,ka lienu tēmā ,jo nav man nekāds dzemdību stāsts,bet gribu tām meitenēm kas tam ir cauri gājušas. Manas viss lielākās bailes ir tas,ka dzemdību laikā varu nomirt ,ka dzemdības būs tik smagas, ka nevarēs ne mani glābt,ne bērniņu. Nezinu,es vienkārši nevaru beigt pa to baidīties. Kas bija Jūsu lielākās bailes ,kad bija dzemdības? :-( Un kā pārvarēt tās bailes?
26.01.2017 22:33 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Nepilnas 8 h no pirmās kontrakcijas līdz finālam. Straujš process, strauja vēršanās. Kad jutu, ka drīz vemšu sāpju dēļ, pieprasīju EA. Tālāk viss vēl ātrāk vērās vaļā, izspiešana bija īsa. Bija dažas šuves, kad atkopšanās periodu padarīja ilgāku un nepatīkamāku.
26.01.2017 22:40 |
 
Reitings 208
Reģ: 03.05.2011
2.
-dēliņš-
(l)
8:30 lēnā garā, nesteidzīgi gāju pie zobārsta līdz pusceļā sajutu,ka kaut kas nav tā! Sāka iet nost ūdeņi- uz katru soli tā kā izpil pa bišķītim. Pirmajā mirklī ļoti apmulsu,jo pirmā doma,ka kaut kāda nesaturēšana notikusi :-D , bet ar katru nākamo soli sapratu,ka tomēr tie ir ūdeņi,kas lēnām noiet ( biju kaut kā iedomājusies,ka būs kā filmās gandrīz, kad ar joni izlīst liels daudzums, tàpèc arī sākumā bija tāds apmulsums). Griežos atpakaļ, sazvanu vīru,lai ņem un gatavo koferī (informēju,kas vēl jāieliek), sazvanu zobārsti un atsaku vizīti un lēnām eju atpakaļ uz māju pusi. Pa ceļam noorganizēju ( sazvanu),kas izņems meitu no bērnudārza, kas ar viņu paliks pēc tam.
11:00 ierodos Ventspils slimnīcā,kur pārbaudē konstatē jau 4cm atvērumu( sāpes vēl nav, tikai pakāpeniska ūdeņu noiešana). Iedod man kaut kādas zem mēles liekamas tabletes,kas ik pa stundai esot jāsūkā! Bumbulējam ar vīru pa palātu un lēnām arī parādās kontrakcijas! 12:00 vīrs "sadusmojas", ka esmu pārāk nenopietna,jo visu laiku tikai kiķinu! :-D no 13:00 sāpes pieņemas spēkā un stiprumā! Pūšu,elšu, vienojos un mēģinu izturēt..mierina doma,ka ,jo vairāk un biežāk sāp, jo tuvāk tuvojas tas mirklis,kad mazais piedzims! 14:00 saucu vecmāti,kas konstatē pilnu atvērumu un dod zaļo gaismu spiešanai (tajā brīdī tas jau likās kā milzīgs atvieglojums)!
14:32 piedzimst mūsu dēliņš!
38 nedēļas
50cm
2,850kg
(l)
Vesels, žiperīgs-mūsu!!! (l)
26.01.2017 22:41 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Kur loģika, ka tās kuras te ņēmušas EA, to darīja tikai beigās, kad ir pārmocījušās?
Man māsīcai ir trīs puikas, un visas trīs reizes EA pieprasīja uzreiz kā ieradās dzemdību iestādē, un visas dzemdības bija bez neciešamām sāpēm.
26.01.2017 22:47 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Es gan brīnos vairāk par to, ka daudzām vīrieši ir blakus dzemdībās. Likās, ka statistika ir tieši otrāda un vīrieši nelabprāt redz dzemdības
26.01.2017 22:53 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Pirmās dzemdības bija 6 stundas. Ierados slimnīcā nenopietna un smejoša. Pèc 3 stundām gāju meklēt vecmāti, jo jutu spiedienu. Pēc pusstundas mazais bija klāt.
Otrās dzemdības sākās, kā pirmās- bet tā kā pirmās bija ātras tiklīdz sajutu, sadzēros Magniju,saucu ātros un braucu uz slimnīcu. Brauciena laikā jau sāku just spēcīgas sāpes. Mazā bija klāt pēc 10 minūtēm.
Trešais nebūs, jo mājās vai uz ielas dzemdēt negribu. :-D
Pirms otrām dzemdībām man reizēm gan bija izteikta baiļu sajūta. Joprojām nesaprotu kādēļ, jo pirmās bija vieglas, bet bija. Bet kad diena pienāca viss notika tik ātri, ka nepalika vairs laika baidīties.
26.01.2017 22:57 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nairalele
Man arī tieši pirms otrajām bija ļoti bail. Laikam domāju, ka divas reizes tā nevar paveikties:-D.
26.01.2017 23:01 |
 
Reitings 208
Reģ: 03.05.2011
3.
-dēliņš-
(l)
4os naktī sajūtu pirmās sāpes! Mēģinu iemigt, bet jūtu, ka sāpes atkārtojas ik pa 10min (tātad nav neregulāras) un jau prātā mēģinu sastādīt rīcības plānu! Nolemju,ka vīru celšu,kad kontrakcijas būs ik pēc 5min,jo tā arī parasti dakteri iesaka(ka neesot vērts ātrāk dzīties uz slimnīcu). Sāpes nav ļoti spēcīgas, bet tādas nepatīkamas un par gulēšanu,protams, var aizmirst.
5os noiet ūdeņi ( šoreiz ar lielu plunkšķi kā filmās rāda) un tajā mirklī kontrakcijas uzreiz pārlec no 10min uz 5min starplaiku! Arī sāpes tikpat strauji kļūst spēcīgākas. Modinu vīru, saku,ka jābrauc!
Sazvanām cilvēku,kas paliks pie bērniem, kamēr sagaidam viņu ( apm. 20min) , tikmēr salieku pēdējos sīkumus koferī un saprotu,ka sāpes jau ir ik pa 4min. Nolemjam braukt uz uzņemšanu,lai tālāk no turienes ved ar ātrajiem uz slimnīcu (likās,ka tā varētu būt àtrāk,lai gan tagad saprotu,ka tas visu procesu tomēr manāmi paildzināja, bet pēc kara jau visi gudri :-) ).
6os esam uzņemšanā un gaidām ātrās palīdzības mašīnu..sāpes paliek spēcīgākas un starplaiks starp kontrakcijam jau ir mazāks par 4 min.
6:45 mani ieved Tukuma slimnīca (jo tā sanāk tuvākā pēc km skaita no dzīvesvietas), kontrakcijas jau ir ļoti,ļoti spēcīgākas un teju visu laiku. Apskatē konstatē pilnu atvērumu un dodos pa taisno uz dZemdību zāli.
7:05 piedzimst mūsu dēliņš!
38.nedelas
50cm
2,800kg
(l)
Vesels, stiprs..mūsu! (l)
Viss notika tik ātri, ka īsti nebija laika saprast visu notiekošo! Tas itkā palīdzēja,bet tajā pašà laikā mazliet iedzina bailes par to,vai maz paspēsim, jo tomēr attālums līdz slimnīcai arī nav vien 15min, bet viss labs,kas labi beidzas! :-)
:-):-):-)
26.01.2017 23:11 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Viss sākās 01.03.16 vakarā ap desmitiem. Tieši pusnaktī izbraucām no mājām uz Siguldu (ceļš ~35min). Sākumā bija ļoti ciešamas sāpes, bet ap diviem-trijiem sākās jautrība. No 2cm atvēruma (iestājos ar 1-2cm) septiņos no rīta jau bija gandrīz pilns atvērums. Dakteres nobrīnījās, ka man tik smuki viss iet uz priekšu, jo iestājoties slimnīcā man teica, ka es iespējams šodien braukšu mājas, jo esmu dikti par ātru atbraukusi. Tomēr visu nakti nomocījos ar sāpēm, intervāli starp tām arī palika mazāki un mazāki. Sāpju brīžos gāju dušā un tecināju siltu ūdeni. Tas palīdzēja.
Tā nu septiņos no rīta daktere nāca mani atkal pārbaudīt. Čamda, čamda un izbrīnīta saka "bet Tev jau ir pilns atvērums, jākāpj uz galda!". Dzemdību zālē pavadīju aptuveni 40minūtes un mazā jau bija klāt. Piedzima 02.03.16, plkst. 08:52. 3.640kg un 52cm. + Viena maza iekšējā šuvīte, nekas traks.
Dzemdības bija Siguldas slimnīcā, par kuru man ir tikai siltas atmiņas. Neskatoties uz sāpīgo nakti, es teikšu, ka priekš pimajām dzemdībām viss gāja raiti un viegli. Iztiku bez EA (bet, ja man tajos septiņos pateiktu, ka man ir tikai kādi 4cm, tad gan es prasītu EA). Mazā pasaudzēja. :)
26.01.2017 23:13 |
 
Reitings 9996
Reģ: 19.11.2014
Kopš pirmajām sāpēm, kuras bija tik nežēlīgas, ka vēmu pagāja 52h, kamēr dabūju bērnu uz rokām. Pa vidu bija vēl visādi piedzīvojumi, taču no tām 52h jāatrēķina 6 vai 7 h, kad man iešpricēja dibenā zāles no kurām momentā izslēdzos.
Ļoti ilgi un lēni veidojās atvērums, bet citu problēmu nebija. Izspiešanas process nebija ilgs, bet prasīja baigo spēku.. nu, varat jau iedomāties, cik daudz spēka ir pēc tik ilgām kontrakciju ciestām stundām. Bērns piedzima smuks un vesels! Ehh, tas prieks bija nenormāls, kad mazais bija uz krūtīm! (l)
raven, man tāda pati pieredze kā tev ar to smieklu gāzi. Jutos kā zem kaifa, bet sāpes tāpat jutu.. tik visa pārējā pasaule ap mani bija izplūdusi kaut kur tālumā. Savukārt, mana draudzene totālā starā un nezin kā bez gāzes būtu piedzemdējusi.
sognare, man ne no kā nebija bail. Zināju, ka esmu mediķu rokās un ja vajadzēs kaut ko glābt, tad mani ķeizaros, operēs un darīs visu ko vien vajadzēs. Pilnībā paļāvos uz ārstiem. Vispār biju tādā mierā ar sevi. Vazājos, elpoju, nerunāju var teikt nemaz.. taupīju spēkus. Ja būtu sākusi skriet ar galvu sienā, tad jau skaidrs, ka nebūtu labi ne man, ne mazulim.
Manuprāt, mūsdienās reti kad dzemdētājas mirst un, ja mirst, tad tā ir ārstu nolaidība. Jutos droši arī dēļ tā, ka ar mani ir vīrietis, kurš seko līdzi gan manai pašsajūtai, gan dzemdību procesam kā tādam. Vajadzības gadījumā viņš noteikti saceltu kājās ārstus.. ko noteikti tādā pusbezpalīdzīgā stāvoklī nevarētu izdarīt es pati.
26.01.2017 23:22 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
paranoid, man teica, ka ātrāk par 3cm atvērumu nedod. Nezinu kāpēc tā. To arī kursos teica. civilizētās valstīs dod uzreiz..
26.01.2017 23:22 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Ļoti, ļoti interesanti lasīt!! :)
26.01.2017 23:56 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
shie staasti azivien vairak akcentee,ka negribu dzemdibas.
Prieks par jusu visu izturibu
27.01.2017 00:44 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Man kā reiz otrādi - beidzot parādās vēlme to beidzot piedzīvot, lai tad zinātu, kā man būs :D
27.01.2017 00:53 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Es gribu ļoti turēt rokās savu bērniņu, dzirdēt pirmos sirdspukstus,bet kā iedomājos par dzemdībām tā viss,panika:-(
27.01.2017 01:00 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Sognare Man šķiet ļoti daudzām sākoties dzemdībām ieslēdzas cita domāšana un bailes pazūd. Un vienmēr var paņemt līdzi vīrieti, vai kādu citu uzticamu draudzeni vai radinieci, vai kaut vai dūlu, kas var pieskatīt, ja nu gadās tik trakas sāpes, ka zūd apziņa.
:-)
27.01.2017 01:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits