Apkopojam dzemdību stāstus...

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tēmās par grūtniecību ir daudzi dzemdību stāsti, bet tie ir izmētāti pa vairāk kā tūkstots lapām. Nodomāju, ka būtu jauki, ja šos stāstus apkopotu vienā foruma tēmā :-)
26.01.2017 13:03 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es tiešām nezināju, ka sabiedrības doma ir tā mainījusies. Varbūt esmu iestrēgusi laikā, jo daudz lasu vecu literatūru. Katrā ziņā interesanti - sieviete beidzot tiek vaļā no sava "lāsta", ar ko viņu sodīja Dievs par iekošanos ābolā (neesmu ticīgā) :) Ir, par ko padomāt!
29.01.2017 11:49 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Mēs ikdienā tā jau darām tik daudz nedabiski un pretdabiskā lietu, ko Māte Daba savos pirmsākumos nebija paredzējusi cilvēkiem. Cik divkosīgi ir kritiski spriest par EA izvēli!
Tas vēl velkas no padomju laikiem, ka sievietei ir tas gods šajā dzīvē ciest? Neejam pie zobārstiem, neapmeklējām citus ārstusun procedūras , neēdam importa produktus, audzējam paši savu ražu un ejam medīt mežos ar pastaisītiem ieročiem!
Latvijā daudziem dzemdību speciālistiem ir domāšana vēl kā trešo valstu attīstības līmenī un kaunina sievietes par 21.gs. iespēju atsāpināšanai, tad ķirurgiem arī vajadzētu sist saviem pacientiem uz pleca un teikt, lai mirst varonīgi ar savu kaiti! Kādēļ gan te būtu pieļaujami izņēmumi un šī gadsimta privilēģijas?
Lūdzu, sniedziet man konkrētu, argumentētu pierādījumu tam, ka.māte, kurai ir veikts EA vai ķeizars ir sliktāka par to, kura ir dzemdējusi bez atsāpināšanas vai citas iejaukšanās?
Un vispār, katrai sievietei dzemdību process norit citādāk, sāpes tiek izjustas citādāk un neviens nevar teikt, ka ja viena to ir izturējusi, tad pārējām arī noteikti jāspēj.
29.01.2017 12:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Dzemdēt bez atsāpināšanas ir dabiski, un arī mirt dzemdībās ir dabiski. Neredzu neko nosodāmu, ja dzemdētājas izmanto mūsdienu medicīnas sasniegumus, ieskaitot izvēles ķeizargriezienu, kurš šeit Latvijā ir bez maz vai tabu tēma. Bet esmu tiešām pārsteigta, ka tik daudzas ir pret EA, man tas likās pašsaprotami, ja dzemdības nav ātras un vieglas. Tikpat pašsaprotami, kā anestēzija pie zobārsta, ja caurums zobā nav pavisam mazs.
29.01.2017 12:37 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Īstenībā pat mazliet smieklīgi..puspasaule ir gājusi uz priekšu, bet daža vēl maļ psrs grāmatās lasīto.
Kur var apskatīt to šausmīgo statisiku par kuru runā alexxxa?
29.01.2017 12:38 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bet esmu tiešām pārsteigta, ka tik daudzas ir pret EA,

Drīzāk otrādi. Šai diskusijā pierādās, ka vairums ir par. Par ko es arī esmu pārsteigta, jo likās, ka to izmanto tikai īpašos gadījumos, bet izrādās, ka tas kļūst par normu. Nu, neko, esmu atpalikusi :D
Kā saka
Īstenībā pat mazliet smieklīgi..puspasaule ir gājusi uz priekšu, bet daža vēl maļ psrs grāmatās lasīto.

Un kāds tur brīnums - vēl tikko bija deviņdesmitie, un zobus urba bez anestēzijas :) Tā kā es nāku no tiem laikiem, tad man arī ir cita domāšana - es visas ārstu manipulācijas saistu ar sāpēm. Jau kopš bērnības tas ir pierasts - sakod zobus vai aizver acis (ja vien tev nelabo zobus un nebaksta aci vienlaicīgi) un pacieties. Jaunajai paaudzei jau viss ir komfortabli, tad nu nespēj izprast cita veida domu gājienu. Starp citu, es pati neesmu veca.
29.01.2017 13:05 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Man ļoti līdzìgs stāsts ka Aijaaijaaa, arī bija ierosinātas dzemdības un beigās akūts ķeizars. Visu stāstu negribu rakstīt, nav jau arī ko baigi stastīt, daudzas te arī tik jūtīgas, ka bez maz bērnu vairs negrib lasot citu stāstus..Es nebiju viegli ietekmējama, lasīju visādus stāstus, kad biju stavoklī, gan labus, gan sliktus, bet domāju un pieņēmu, ka man viss būs labi.
Es tā brīnos, ka visas raksta, ka pēc ķeizara vēl guleja nez cik h kaut kādā zalē, mani kā sašuva, tā uzreiz aizveda uz ģimenes palātu pie vīra un bērna. Diez no kā tas atkarīgs? No slimnīcas? Es biju Vidzemes slimnīcā varbūt ir vēl kāda, kurai tur bijis ķeizars un interesanti, kā bija pēc tam..?
Man pēc 6 mēnešiem atkal būs ķaizars, nu jau plānots un man šķiet, ka būs daudz nepatīkamāk, gluži kā Aijaaijaaa rakstīja, ka tu esi pie pilnas apziņas. Man ļoti bail no adatām un sāpēm, tāpēc doma par dūrienu mugurkaulā un sistēmām mani biedē..pirmajās dzemdībās man tas dūriens mugurā bija kā atvieglojums un laime tagad domāju būs ĺoti bail.
Es nekad dzīvē neizvēletos labpratīgi ķeizaru, apbrīnoju tās, kas to izvēlas.
29.01.2017 13:30 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Man arī savā laikā(tālā senatnē) zobi ir rauti bez anastēzijas un arī laboti ir bez tās,bet esmu par EA.
29.01.2017 14:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Smejos lasot, dazas pat neplano tuvaka laika bernu, un nav dzemdejusas, bet gudri muldet gan mak ko vajag vai nevajag tam kas dzemdee.
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
29.01.2017 14:36 |
 
10 gadi
Reitings 4775
Reģ: 29.01.2009
Es arī biju domājusi ka neņemšu EA, bet vienīgais arguments bija tie 285 eur... bet tā kā man traki sāpēja jau pie 4-5 cm atvēruma, tad es vnk negribēju iztēloties kas būs tālāk! Pietika jau ar izspiešanas sāpēm
29.01.2017 15:54 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
ES kaut ka neuztveru tik tragiski Alexxa rakstito, manuprat, doma bija taja, ka citreiz mes paklaujamies mirkla impilsam un domajam " ka ta tacu visi dara" lidz ar to neizvertejam tiesi savai situacijai un vajadzim atbilstoso, saja gadijuma EA! Nevar teikt, ka citam sap mazak, vai ka vareja izturet vairak, otra sapes nekad nevar izbaudit, tu vari salidiznat, bet tas nekad nebus tadas ka tavas! Piemeram, mana gadijuma es loti gribeju bez EA, bet drosibas apsverumu del tas nebija iespejam, man tik pateikts, ka jebkura gadijuma no 6cm bus!! Kad pie 5 cm man prasija vai gribu, teicu ja, zinaju, ak varu noteikti izturet vel lidz tiem 6 cm, bet kada no ta vairs butu jega? manas ciesas vel pusotru stundu vairak... Noteikti mana attieksme butu bijusi savadaka, ka man butu bijusi iespeja iztikt bez EA!!
29.01.2017 16:30 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Man pašai bērnu vēl nav, bet es regulāri piesekoju Facebok mājdzemdību grupai un regulāri lasu turienes ierakstus (jo pati arī plānoju mājdzemdības).
Sievietes izvēlas mājdzemdības un jau zina, ka tur nav iespējama nekāda EA, un visām (ok lielākajai daļai) viss ir ļoti labi, visas tik apmierināti stāsta par savu pieredzi, cik viss noticis mierīgi un harmoniski, salīdzinot ar slimnīcas apstākļiem, kas priekš grūtnieces ir stresaini.
Slimnīcā toties ir isepēja ņemt vai neņemt EA, un liela daļa izvēlas tomēr ņemt.
Vai tā ir tikai sagadīšanās? Vai tomēr tas, kā sevi noskaņo. Kapēc tām, kas izvēlas mājdzemdības, kaut kā nav nepieciešamības pēc EA. Bet tās, kas slimnīcā, nekādi nevar bez tās iztikt?
29.01.2017 16:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kapēc tām, kas izvēlas mājdzemdības, kaut kā nav nepieciešamības pēc EA. Bet tās, kas slimnīcā, nekādi nevar bez tās iztikt?
:-O:-O:-O:-O:-O ari tagad daudzas dzemde slimnica un neizmanto EA! Un es to zinu no REALIEM SAVIEM cilvekiem, nevis interneta salasitam pasakam!
29.01.2017 16:52 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Nē, nu, jā, protams, ka arī slimnīcās dzemdējošās neizvēlas EA. Bet tomēr viņu ir ievērojami vairāk. Savukārt, ja esi mājdzemdībās, kur nav iespējas saņemt EA, sievietes arī veiksmīgi iztiek bez tā.
29.01.2017 16:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tu tak saproti ka darbojas PR uin reklama? Un ja sliktie bedigie stastui tacu netiek publiskoti! tapat ka ta stulba stokholmas dieta , visur zb ta reklama bet sliktu komentaru ka vinus ne FB ne draugos nevar bloket ielikt sie nelauj! Un saruansim ka par dzemdibam tomer labak zina tas KAS IR DZEMDEJUSAS!
29.01.2017 17:07 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Man bija ļoti patīkamas (ja tā var teikt:-D) un ātras dzemdības. 7h. Nekādu plīsumu. Kontrakcijas protams bija spēcīgas un likās, ka nolikšu karoti, bet nu tas jau piederas pie lietas. Tagad šķiet, ka nekā īpaši gara nav ko rakstīt, jo tiešām viss bija vienkārši - atbraucām uz slimnīcu, ielika mūs istabiņā, 5h pa istabiņu ar kontrakcijām un tad uz dzemdību palātu, nedaudz elpošanas tur un tad uz galda un izspiešana. Bēbis ārā :-D
29.01.2017 17:30 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
EA es paņēmu beigās, jo pēc tam 5h man nebija spēka un es nebiju gulējusi vispār sakarā ar to, ka nespēju apsēsties vai apgulties, tikai stāvēt, dēļ kontrakcijām. Šķiet spēka vispār nebūtu to izdarīt, manā gadījumā EA noteikti visu paātrināja, jo es varēju koncentrēties un kvalitatīvi padarīt savu darbiņu.
29.01.2017 17:34 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Laiks iet uz priekšu un nevajag salīdzināt agrākos laikus ar mūsdienām. Bez mūsdienu medicīnas es pat nedrīkstētu domāt par bērniem, vienīgi pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un medikamentiem es beidzot sevi varu saukt par mammu. Un tas tāpat nebija viegli un ne vienmēr tas izdodas. Tāpēc manuprāt spriest par EA ietekmi ir lieki, ir situācijas, kur bez EA mirtu gan māte, gan bērns. Par to var spriest tikai profesionāļi nevis cilvēki no malas. Visiem ir galva uz pleca un situācijas ir dažādas, tāpēc to salīdzināt un kaunināt citus nezinot visus sīkumus ir nežēlīgi.
29.01.2017 17:40 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Nežēlīgi vai nē, bet fakts ir tāds, ka absolūti lielākā daļa sieviešu mūsdienās ir izlaistas līdz nemaņai. Nav nesušas neko smagāku par rokassominu, lielākās sāpes ko pārcieš ir vaksācija un ar kādām grūtībām dzīvē ir saskārušās? :D Līdz ar to nav gatavas ne psiholoģiski, ne fiziski uz dzemdību grūtībām. Kādreiz bija pat teiciens - latvietes nekliedz. :D
29.01.2017 17:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Neruna ludzu mulkibas! Dazas izlaistas nav lielakais vairakums! Lielaka dala ko pazistu dzive staipa smagos iepirkuma maisus, strada, maju uztur kartiba,darzu un sevi, un gimeni. Viriesi gan tagad liela dala cikstuli !!!!!!!!!
29.01.2017 18:00 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Rīdziniece
Labi labi, nestrīdēsimies par daudzumu. :) Bet Tu piekritīsi, ka dzīve sievietēm šodien ir vnk nesalīdzināmi vieglākā nekā pirms 30 gadiem un jo vieglāka tā paliek, jo vairāk ir čīkstēšanas. Jo cilvēki vairs nenovērtē to, kas viņiem ir. Viņi nezina kā ir tad, kad patiešām ir grūti!
29.01.2017 18:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits