Apkopojam dzemdību stāstus...

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tēmās par grūtniecību ir daudzi dzemdību stāsti, bet tie ir izmētāti pa vairāk kā tūkstots lapām. Nodomāju, ka būtu jauki, ja šos stāstus apkopotu vienā foruma tēmā :-)
26.01.2017 13:03 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un visiem 80 tas bija no EA?...
28.01.2017 01:13 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Bērni dzimst ar dažnedažādiem defektiem un iedzimtām slimībām. Vai kāda topošā māmiņa varētu iedomāties,ka viņu bērniņš piedzimtu ar deformētām kājiņām,vai bez kāju pirkstiem? Nedomāju, un arī slimības var būt. Tomēr EA ja būtu tik bīstams,tad sen vajadzēja kautko darīt,lai to novērstu.
28.01.2017 01:31 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Un visiem 80 tas bija no EA?

Man nebija EA un manējais arī tur bija. Bet, ja no 80 tajā nodaļā 6 bija tādi, kas stājās uz donoru rindu, vai tiešām tas ir par maz? Kā sekss bez prezervatīva "Es jau stāvoklī nepalikšu", kā skrējiens pār ielu pie sarkanā "es paspēšu". Vairums tiek cauri, bet vai pašas bērna veselības loterija ir tā vērta?
28.01.2017 01:54 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tomēr EA ja būtu tik bīstams,tad sen vajadzēja kautko darīt,lai to novērstu.

Kad uzdevu šo jautājumu grūtnieču kursos, man atbildēja, ka kamēr statistika nav 1/4 nav iemesla to aizliegt. 1/10 ir par maz.
28.01.2017 02:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja?... Vai tad tā nav konfidenciāla informācija? Kā tu tai piekļuvi? Vai vnk tas ir pieņēmums?...
Katrs, lai dara kā grib. Kāds vairāk baidās, kāds mazāk. Ja man ar pirmo bērnu notiktu traģēdija EA dēļ, es protams, darītu visu iespējamo un otrreiz to neņemtu. Bet.. Tā nav noticis un es esmu pateicîga, ka EA man atvieglo tās mokas. Man nav jāguļ reanimācijā, nav jāmokās 24h, nav jāvemj no sāpēm, nav jājūt kā tieku iegriezta vai sašūta, nav jākauc sāpēs, kad atkal un atkal pārbauda atvērumu un urķējas tur ar pirkstiem to manuāli staipot u.taml. Bērns piedzimst mierīgi izelpojot, nekliedzot, vesels un normāls - ne miegains, ne pasīvs, ne kā savādāk neadekvāts.
Galu galā, EA blakusparādības arī nesola paradīzi, bet tie ir izņēmumi, nevis norma. Līdz ar to, uz izņēmumu tā arī ir jāskatās - kā uz izņēmumu.
28.01.2017 02:12 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
bet vai pašas bērna veselības loterija ir tā vērta?

Tieši tādēļ ari ir kautkas jādara lai dzemdējot māmiņa var saņemt EA,neuztraucoties par bērniņa veselību.Lai ir labi gan mammai gan bērniņam.
28.01.2017 02:13 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
kamēr statistika nav 1/4 nav iemesla to aizliegt. 1/10 ir par maz.

Absurds!Tās ir cilvēku dzīvības, kas viņiem vajag uz citu cilveku dzīvēm paplašināt statistiku???:-/
28.01.2017 02:18 |
 
Reitings 313
Reģ: 07.10.2010
Dzemdēju Anglijā, kur ir bezmaksas EA. Saskrēja jau kādi 8 ārsti, sāka gatavot šprices u.t.t., es prasu- kam tas? Atsāpināšanai! Es sāku bļaut pa visu palātu, ka man fobija un nēē... :) apskatījās kā uz dīvaino un aizgāja.
28.01.2017 02:42 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Man sapes bija sausmigas taja bridi, bet es nedomaju par EA, zinaju, ka tas beigsies un bus miers. Ja tas butu sapes padsmit stundam un dienam domatu savadak gan jau. EA jau nepaglabtu no sapem, kas bija no iegriezuma. Tas bija trakak nekaa dzemdibas pasas.
28.01.2017 06:57 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Valsti, kur dzivoju apkartejie skatijas uz mani kaa uz trako, jo planoju dzemdet pati nevis izveleties keizaru. Vot tas man likas traki. Viss ok, bet ieplanot keizaru, jo bail no dzemdibam, ieplano, lai berns pec horoskopa butu lauva nevis jaunava, lai dzemdibu laika izskatitos ok. Pat pazina arsts, kura sieva stavokli taa mierigi saka, varbut nems keizaru. Es tik domaju, ja man suves sapeja pec normalam dzemdibam, kaa tad es gaudotu pec keizara, kad butu pargriezts veders.
28.01.2017 07:03 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Ir ir tās sievietes izlepušas nīkules tagad, emocionāli vājas. Es to spriežu pēc tā, ka pirms dzemdībām man likās ka esmu vāja, un jā galīga nīkule kas vispār nevarēs pati piedzemdēt, likās esmu pēdējā kas ko tādu varētu. Bet beigās man izdevās pašai, bez EA. Un nebija man vieglas, diezgan ilgi un sāpes bija kaut kas šausmīgs to vispār nevar aprakstīt, bet ja ES to varēju man tiešām liekas sievietes ir galīgi vājas un tieši psiholoģiski, jo ja nav nekādu draudu veselibai un dzīvībai tas ir izdarāms un var iztikt bez EA jo bērna veselība man piemēram ir 1 vietā.
Nav ko krist panikā, pareizi jāelpo un jāklausās ko tev saka ārsti.
28.01.2017 11:34 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Sievietes ir vājas un tadas un sitadas, jo izvēlas samazināt savas sāpes? Tad nu gan, solidaritāte :) nevaru saprast vai tas ir sieviešu niķis, vai tomer latviešu - noniecināt un "pamācīt" :)
28.01.2017 11:43 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Un nebija man vieglas, diezgan ilgi un sāpes bija kaut kas šausmīgs to vispār nevar aprakstīt,bet ja ES to varēju man tiešām liekas sievietes ir galīgi vājas un tieši psiholoģiski

Pag, pag, bet, kas esi Tu, lai lemtu par VISĀM? Kā Tu zini, ka Tev sāpēja vairāk, nekā Anniņai?
Kaut kādi stulbi pieņēmumi.
Manuprāt, katra pati lemj par sevi, savu ķermeni, savu bērniņu. Nevis kāda no malas noteiks, kura ir vai nav vāja.
28.01.2017 11:49 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Vai nu man visu dziivi visi teica,kaa tu dzemdeesi ja esi tik neizturiiga un bailiiga no saapeem,ja nevari paciest pat mazaakaas saapes.Bet dzemdeeju un pati,bez atsaapinaashanaam.Dzemdiibas bija prieksh manis vieglas,lai gan tieshaam no visiem biju iebiedeeta.Pat ginekologs man teica,ka briinaas kaa es dzemdeeju pati.Bet es neuzskatu sevi par varoni,lai vareetu teikt,ka citas sievietes ir niikules jo izveelas EA.Man ir koleege,kura nejuut vispaar saapes ja sagriezhas vai apdedzinas.Tikai ierauga ka jau asinjo vai ir sarkans plekis,galva nekad nebija saapeejusi,un vispaar saapes kaa taadas nejuut.Bet dzemdiibaas neema EA,jo nevareeja iztureet.Mees esam dazhaadas,un dzemdiibas mums ir dazhaadas,tapec nedriikst viennoziimigi teikt,ka sievietes ir niikules un psihologiski vaajas.
Vieniigais ko es nesaprotu ir apzinaata ieshana uz keizaru,ja veseliibas stavoklis atlauj dzemdeet pashai.
28.01.2017 11:55 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Kaut ko tik stulbu kaa Alexxas ieraksti shajaa teemaa veel nebiju lasiijusi. Taadas izcilas zinaashanas mediciinaa, ka pilniigi applausus prasaas. Nu, palasiet googlee, ka kaads nomiris no potes un nepoteejiet vairs, vareesiet atgriezties laikmetaa, kad videejais dziives ilgums bija ap 40 gadiem un lielaakaa dalja atstiepa kaajas no parastaam infekcijas slimiibaam. Nu,dzemdeejiet dabiski, veelams pirtinjaa, atgriezieties laikmetaa, kas mira aptuveni treshdalja dzemdeetaaju un 2 treshdaljas dzimstoshos. Nu, nenjemiet anesteeziju pie zobaarsta, jo kaads tur ir nomiris kaut kad. Nedodiet saviem beerniem antibiotikas, gan jau pashi tiks galaa ar kaadu plaushu karsoniiti :-D
Muusdienaas naaves gadiijumi dzemdiibaas ir iznjeemums nevis likumsakariiba, kuros ir vainojama vai nu smaga aarstu nolaidiiba, vai nu tas, ka dzemdeetaajai vai jaundzimushajasm JAU bija noteiktas probleemas ar ieksheejiem orgaaniem. Un shii zemas mirstiiba ir tieshi panaakta muusdienu tehnologjijaam un muusdienu medikamentiem. Un nevajag liet uudeni par to, ka katrs desmitais EA beerns dzimst ar aknu probleemaam EA rezultaataa. Saklausiijusi "zaljaa dziivesveida" piekriteeju muljkjiibas kaut kaados "wanna be" kursos un sludina te stulbiem skukjiem. 10% EA beernu ar aknu probleemaam ES valstiis jau sen buutu rezulteejushies ar totaalu EA aizliegumu un skandaloziem tiesas procesiem. Pavisam nesen ES aizliedza parastu lokaalo antibiotiku, jo nelielam procentam (liidz 10% tur veel bij taalu kaa liidz meenesim) ALERGJISKU (!!!) nevis pilniigu veselu cilveeku radaas alergjijas probleemas. Taads luuk ir viens oficiaalaas statistikas piemeers. Tachu sheit forumaa viena muljkje salasiijusies izdomaatus rakstus sludina savus murgus, ka smagaam aknu probleemaam vajadzeetu rasties 25% ar EA dzimushajiem, lai vispaar sho jautaajumu saaktu izskatiit :-D Par taadu stulbumu ir jaaraud vai jaasmejas? Vismaz tik daudz vajadzeetu atjeegt, kur googles raxti naak no oficiaaliem resursiem, kuros gaudo kaut kaadi pashpasludinaatie mediciinas guru. Kaa arii cilveekiem ar smadzeneem vajadzeetu prast atlasiit un analizeet informaaciju, lai sava stulbuma rezultaataa neizplatiitu murgus, kurus parasti googlee var atrast pusaudzu un studentu izveidotos portaalos, kuri vaac "klikshkjus" un skatiitaaju skaitu.
Savu saapi ar neizdziivojushu jaundzimusho un otru smagi dzimushu vajag risinaat pie speciaalistiem, nevis izplatiit dezinformaaciju forumaa, kuraa rakstiito dazhas pienjem kaa sveetu patiesiibu. Kaa arii Alexxas situaacija nav nekaada norma. Ja Tev , cieniitaa, savaa gruutnieciibu laikaa bija bez maz vai jaadziivo skaabeklja kameraa un paranojaa jaaizvairaas no visa, kas kaut kaadaa procenta simtdaljaa vareetu kaiteet embrijam, tad nepasniedz to sheit kaa normu. Veselas sievietes ar normaalu gruutnieciibu taas laikaa turpina piekopt normaalu dziivesveidu un nedz no anesteezijaam, nedz no citiem dzemdiibu laikaa pielietotajiem medikamentiem vinjaam nav jaabaidaas kaa no bubulja.
P.S. Un aizliegt vajadzeetu nevis plaanotas anesteezijas un kjeizargriezienus, bet gan aizveesturisku uzskatu izplatiishanu viegli ietekmeejamaa sabiedriibaa. Latvijai liidz tam veel taals celjsh ejams. Attiistiitaas valstiis diskusijas ar taadu dezinformaaciju ilgi buutu jaameklee. Sheit gan rodas iespaids, ka dalja veel dziivo alu laikmetaa un shamanju sabiedriibaa.
P.P.S. Potenciaalajaam dzemdeetaajaam iesaku izlasiit Neona ierakstus, kaa arii statistiku un informaaciju mekleet civilizeetu valstu interneta lapaas (Latvija shajaa jautaajumaa pagaidaam ir ljoti tuvu atsevishkju "treshaas pasaules" valstu liimenim.) Kaa arii Latvijaa veel palikushajaas mazpilseetu dzemdiibu nodaljaas kjeizargriezienu cenas ir x reizes mazaakas kaa Riigaa. Savukaart anesteezijai jau nu vajadzeetu sagraabstiit naudu, ja plaano laist pasaulee beernu.
28.01.2017 11:58 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Es ļoti ceru,ka lielākā daļa šeit esošo meiteņu ir pietiekami prātīgas,lai spētu tomēr kritiski izvērtēt Alexxa rakstīto un nekristu šo muļķību varā,ko viņa pasniedz. Tad jau arī dabiski dzemdēt nevar, jo bērns ir pakļauts pietiekoši daudz riskiem,kā ārī sieviete ir riska grupā visu grūtniecības laiku un šie visi riski arī pakļauj mazuli briesmām.
EA nav nekāds briesmonis. :-)
28.01.2017 13:14 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Varbut tad ka operaciju taisa, tad ar bez narkozes un visam sim lietam ?:D savadak mikstais esi tak, seit laikam vienmer bus dazas cietejas, muuziiigas, kuras domas, kad pareizi ir ciest saapeees :D
28.01.2017 13:33 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Jonce
Tagad tu par cietējām nosauci miljoniem sieviešu, gan jau savu māti ieskaitot, un vispār visas sievietes pasaules vēsturē, pirms tika izgudrots EA. Visos laikos sievietes tika galā, bet tagad pēkšņi izrādās, ka tas vairs nav izdarāms. Kur tad paliek modes kliedziens "izkāpt no komforta zonas"? :D Dzemdības ir lielisks veids, kā no tās izkāpt un pēc tam justies vēl stiprākai. Tikai neuztveriet manis teikto personiski - es filosofēju. Pavisam noteikti katra pati to izvērtē, taču ne jau pirms dzemdībām kā tādām. Tas, vai to EA vajag, sievietei jāsaprot tai brīdī, kad viņa tās sāpes izjūt. Tad arī laiks izvērtēt, vai vajag to atsāpināt vai ne. Nevis uzreiz automātiski!
28.01.2017 13:52 |
 
Reitings 40
Reģ: 25.07.2012
Te jau aizgāja diskusija par EA, bet nu padalīšos tomēr ar savu stāstu arī. Jāsaka, ka dzemdēju ne Latvijā.
Man bija plānotais ķeizars.
Uz slimnīcu atbraucu apmēram 2 stundas pirms operācijas. Operācija bija no rīta 9:30. Aizpildīju visus dokumentus, iejutos palātā, kurā būs jāpaliek nākamās divas naktis. Šeit pēc ķeizara slimnīcā tur 2 diennaktis un tad uz mājām.
Kad pārģērbos slimnīcas kreklā mani aizveda uz operāciju zāli. Vīrs palika aiz durvīm uztraukties.
Tur mani sagatavoja operācijai un veica spinālo aneztēziju. Bija baigi interesanti, jo nekad nebiju bijusi operāciju zalē.
Tad atnāca mana ārste un dažu minūšu laikā mana peka bija laukā.(l)Tāds skaists rozā bumbulītis!Tad viņu paņēma prom uz citu telpu ar logu, kur mans vīrs varēja sekot, kā mazo apskata un saģērbj.
Pa to laiku mūzikas pavadībā mani sašuva un ievietoja pēcoperāciju telpā apmēram uz 10-15 min. Tad veda uz palātu. Gulēju plika uz gultas apsegta ar palagu pusi dienas. Vīrs uz mazā bija ar mani.:-) Četru stundu laikā pēc operācijas sajutu beidzot savas kājas. Vakarā man uzvilka pampi, saģērba naktskreklā un lika mēģināt staigāt. Bišku pagrīļojos, bet bija ok. Rēta pa visu šo laiku nedaudz sāpēja, bet papildus pretsāpju devu sev nelaidu, pietika ar standarta. Māsiņa nāca un lika mazo pie krūts. Rādīja, kā pareizi barot. Pa nakti arī nāca mani modināt uz barošanu. Vīrs visu laiku bija ar mani un mazo nēsāja uz rokām, ja saraudājās, jo man traucēja katetrs rokā. Nākamajā dienā jau jutos pavisam labi. Staigāju daudz pa istabu, jo tā lika. Varēju arī pacelt 5lt ūdens bunduli, lai ielietu sev mazākā pudelē. Nākamajā dienā, kad biju mājās, arī viss bija super. Rēta nemaz nesāpēja. Darīju visas ierastās mājas lietas: sūcu putekļus, gatavoju utt.
Man ar ķeizaru nesaistās nekādas negatīvas emocijas. Atkopšanās bija ļoti ātra.Nekādu sāpju vai neērtību.
Man arī bija izvēle starp spinālo anestēziju un pilno. Pilno negribēju, jo tad nevarētu redzēt mazo jau pirmajās sekundēs. Man arī teica, ka pilnā ietekmē mazuli, bet spinālā nē. Pēc anestēzijas dūruma vieta nedaudz jutās pie fiziskās piepūles, bet nebija traki, taču bija interesanti, ka apmēram pēc nedēļas sāka sāpēt kāja tā, ka nevarēju paiet. Bija ļoti sāpīgi spert soli. Domāju, ka tas bija saistīts ar anestēzijas dūrumu, taču smērējos smēri tas pārgāja.
Tāda mana pieredze ar ķeizaru.:-)
28.01.2017 14:11 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es vispār biju ļoti ietekmējama topošā mamma. Arī salasījos visādus šausmu stāstus par dzemdībām un izdomāju, ka gribu ķeizaru. Daktere atrunāja pkus arī par ķeizaru salasījos visādus brīnumstāstus. Beigās nolēmu, ka ņemšu EA, no kā arī tiku atrunāta. :-D
Uz 6.mēnesi daktere pateica, ka tomēr būs ķeizars, berns kka nepareizi gulēja. Sabijos, sāku mazgat gridu 4rāpus, ar to lielo bumbu kaut kādus vingrinājumus taisīju un viss ok, ķeizars atkrita.
Dzemdības sākas pa ātru, ar sāpēm mocījos ļoti visu nakti un no rīta tik piedzemdēju. Man veica iegriezumu un bļāvu ļoti, likās, ka mirstu. Ğību arī nost no sāpēm. Daktere piedāvāja kafiju padzert. Vispār biju ļoti nepaklausīga un kaprīza tajā palātā. Bet līdz ko mazais tev uz rokām - pilnīgi visas tās sāpes aizmirstās ( izņemot iegriezums no kura vēl joprojām trauma :-D).
28.01.2017 14:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits