Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

VID

 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Labdien, esmu neziņā un šokā, tātad - saņēmu vēstuli no Vid, ka man jāierodas Vidā un jāsniedz paskaidrojumi un pierādījumi, ka esmu 2016. gadā stradajis Sia Adv forestry un citās norādītajās firmās, bet fakts ir tāds, ka es tur neesmu vispār strādājis un pat nepazīstu šīs firmas. Pagājušajā gadā biju ārzemēs. Vai tas varetu nozīmēt, ka kāds ir izmantojis manus datus nelikumīgi? Kādā veidā vispār notiek nelikumīga personu reģistrēšana kādā uzņēmumā un kā to var redzēt? Un ja kāds ir piemēram reģistrējies kādā kredīta mājas lapā, lai paņemtu aizdevumu un norādīja šo firmu kā darba vietu, vai tas arī var uzpeldēt Vidā, jeb tur ir konkrēti kāds mani reģistrējis kā darbinieku un nav maksāti nodokļi un tapec man šīs firmas uzrāda Vidā? Nesaprotu vispār neko. Zvanīju Vidam un man tik pierakstija manu vārdu un uzvārdu un neko nepaskaidroja.
Citēšu vēstuli, savus datus sifresu ar "x".
Vid nodokļu kontroles pārvalde, pamatojoties uz likuma 10 panta pirmo daļu, lūdz jūs xxx xxxx ierasties valsts ieņēmumu dienesta, lai sniegtu informāciju par nodarbinātību un veiktajiem jaunaudžu kopšanas darbiem SIA Agrateks, SIA ADV Forestry un AS Latvijas valsts meži uzdevumā laika periodā no 1.01.2016 līdz 31.08.2016., kā arī uzrādītu jūsu rīcībā esošos dokumentus t.i. darba līgumu uc dokumentus.
17.01.2017 14:51 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Nu, kur tad ir tie visi gudrinieki, kuri te vienmēr gudrojas, jo visu zin?
... Nav nevienas atbildes! :-D
18.01.2017 13:18 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Noteikti pēc tava pēdējā komentāra tev kāds ko līdzēt gribēs...ha! Zvani tik uz VID un jautā! :-D
18.01.2017 13:22 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu un kur problēma aiziet uz VID un pastāstīt, ka neesi gan Tu tur strādājusi?
18.01.2017 13:33 |
 
Reitings 265
Reģ: 07.12.2009
Uzņēmumi uzrāvušies par nodokļiem, visticamāk, PVN mazgāšana un kaut kas papildus. Nestreso, tā arī saki, ka neko nezini, neesi strādājis, biji ārzemēs, nezini kapēc esi tur parādijies kā darbinieks. Paņem konta izdrukas par to periodu, lai redz, ka neesi neko saņēmis. Tev nekas nedraud, VID interesē tikai SIA šajā gadījumā, nevis kaut kādi darbinieki. Saku no pieredzes. Pati ne reizi vien esmu gājusi sniegt paskaidrojumus par bijušā darba devēja darījumiem. Tevi neaiztiks un darbinieks nenes atbildību par šādiem jautājumiem.
18.01.2017 13:35 |
 
Reitings 265
Reģ: 07.12.2009
Un vari ielogoties savā EDS sitēmā un paskatīties, kas tev rādās kā darba vietas. Tad arī sapratīsi kas un kā.
18.01.2017 13:36 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Nu tak aizej uz VID un visu uzzināsi, kā mēs tev varam palīdzēt? Jā, iespējams tavi dati ir izmantoti tev nezinot, bet gribi vai nē tavs pienākums ir sekot līdzi EDS u.c. pieejamajai informācijai! Ja tev nav darba līgumi un tiešām neko nezini par šīm firmām, ej uz VID un skaidro! Ja tajā laikā strādāji citur, ņem līdzi attiecīgos līgumus un uzrādi! Ko vēl tu gribi?
18.01.2017 13:38 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Nodarbinātība var nozīmēt ne tikai strādnieku, bet arī IK vai pašnodarbināto par gabaldarbiem. Taču jebkurā gadījumā tiem 3 uzņēmumiem ir jāuzrāda tad darba līgumi, uzņēmuma līgumi par gabaldarbiem (pakalpojumi) ar viltotu parakstu.
Ja tā ir tēma par pašnodarbinātajiem, tad noteikti uzrāviens sanācis tajā, ka gada ienākumu summa pārsniedza minimālo algu summu un tāpēc būtu jāmaksā nodokli.
Nu ir arī variants, ka kāds negodprātīgi izmantojis vārdu, bet arī nav tik vienkārši, jo kam tad alga tika pārskaitīta, uz kuru kontu? Par nodokļu nemaksāšanu tad prasītu uzņēmējam SIA, A/S atskaitīties, nevis strādniekam. Ja būtu mikro, IK, pašnodarbinātais u.c. līdzīgi, tad gan nodokļus jāskaita pašam strādniekam. Izskatās, ka neesi bijis tur kā strādnieks, bet kā pašnodarbinātais/IK, kurš par sevi nav maksājis nodkļus.
Gatavo pierādījumus, ka biji ārzemēs. Konta izdruku, darba līgumu, dzīves vietas īres līgumu.
18.01.2017 13:59 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Algu var izmaksāt arī skaidrā naudā, nav obligāti uz konta jāskaita.
Lai kādu cilvēku reģistrētu kā darbinieku, pietiek ar to, ka zina viņa vārdu, uzvārdu un personas kodu.
18.01.2017 14:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sophie. ir taisnība, taču nodarbināt bez darba līguma vai uzņēmuma līguma ir nelikumīgi. Tātad jābūt līgumam. Ja ir līgums, jautājums, kas to ir parakstījis? Paraksta viltošana ir krimināli sodāma darbība. Mans vārds, uzvārds un personas kods ir zināms daudziem, daudzi var pieņemt mani darbā, banāls piemērs: alkohola veikalā pārdevēja paprasa dokumentu, iegaumē manu vārdu, uzvārdu, personas kodu, vakarā nodot to savam vīram un vīrs ieiet sava uzņēmuma EDS un pieņem mani darbā. Bet darba līguma ta ar manu parakstu nav. Tātad tīri juridiski es neesmu stājusies darba tiesiskajās attiecībās, jo neesmu devusi savu piekrišanu, parakstot darba līgumu. Darba līgumam saskaņā ar LR likumdošanu ir obligāti jābūt noslēgtam rakstveidā.
18.01.2017 14:28 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Nē, tā bija domāta kā atbilde uz šo komentāru
Nu ir arī variants, ka kāds negodprātīgi izmantojis vārdu, bet arī nav tik vienkārši, jo kam tad alga tika pārskaitīta, uz kuru kontu?

Tas, ka te izskatās pēc negodprātīgas rīcības ar personas datiem, ir ļoti pat ticami. Dīvaini tikai, ka tāds uzņēmums kā Latvijas valsts meži iesaistīts. Nu labi, pastāv vēl variants, ka notikusi neticama sagadīšanās un autoram ir ļoti izplatīts vārds un uzņēmumos pieņemts darbinieks ar tādu pašu vārdu, uzvārdu, bet vadot datus EDS notikusi kļūdīšanās ar personas kodu un darba vietas piesaistītas autoram. Maz ticami, bet teorētiski iespējams. :D
18.01.2017 14:40 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
Šajā gadījumā izklausās, ka viņi pārbauda konkrētos uzņēmumus un viņiem jau ir aizdomas, ka Tu tur neesi strādājis, viss, kas viņiem trūkst ir Tavs apliecinājums tam, ka tā tiešām ir. Un kā, lai viņi citādāk to uzzina, ja ne kontaktējoties ar Tevi.
Kā jau te rakstīja aizej izstāsti kā ir, ja ir opcijas, kā labi parādīt, ka biji ārzemēs tad paņem līdzi.
Attiecībā uz Tavu ņemšanos par atbildes nedabūšanu, Iedomājies - nav visu laiku laiks Cosmo sēdēt un čekot jaunas tēmas.
18.01.2017 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
Sophie. tekstā rakstīts, ka konkrētais SIA Latvijas Valsts Meži uzdevumā veica darbus.
Varbūt tāpēc arī SIA uzrāvās, vai tieši otrādi kāds pa draugam no Mežiem iedeva drauga SIA darbus padarīt un tie tur "samenedžeja"visu tā, ka uzrāvās. Opciju jau daudz :-D
18.01.2017 14:45 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
Viņi arī ir dabūjuši sodu (un vēl rinda citu SIA) no konkurences padomes par aizleigto vienošanos. Tā kā interesanti ;)
Autoram - citreiz google izstāsta vairāk kā cosmo ;)
18.01.2017 14:51 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Autors visdrīzāk ir kā apakšuzņēmējs konkursā :D
Laikam amats vai pieredze atbilst konkursa atlases kritērijiem, lai uzvarētu. Konkursa dokumėntiem pietiek ar CV (tikai jau neatceros, vai vajadzēja tiem būt parakstītiem).
Būs jautri. Tā jau ir dokumentu viltošana.
18.01.2017 15:16 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
katra
Es pieminēju, ka atrodos ārzemēs, kā es varu aiziet uz Vidu? Zvanīt jau zvanīju, man pajautāja vai tiešam neesmu tur strādājis un viss, vairāk neko nezinu. Teica atsūtīs uz epastu anketu, kur man būs jāsniedz paskaidrojumi, bet vēl šodien gaidu šos paskaidrojumus.
Paspēju parakties atmiņās un atcerējos, ka vienīgā vieta kad biju strādājis šīs kategorijas firmā bija xxxx firma 2013.gada. Sazvanījos ar citiem strādniekiem, kuri tolaik ar mani gāja prom un jā, viņiem ir tāda pati vēstule šogad... Un ieminējās, ka mēs visi varētu nemaz nebūt aizgājuši, bet palikuši un ar mūsu datiem ir strādājuši citi cilvēki, tikai priekš kam tas? To nesapratu un šeit bija jautājums vnk ko nozīmē šāda vēstule... Vairākās atbildēs izlasīju, ka tika izmantoti mani dati. Ok, tā kā esmu ārzemēs aizsūtīšu vidam līgumus, kur esmu stradajis tajā periodā un talak lai viņi paši skaidrojas...
26.01.2017 02:39 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Àrzemès iznjem darbà izzinju, ka tajà laika posmà stràdàji konkrètà kompànijà, un viss.
26.01.2017 05:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits