Pavisan godigi. Attiecibas un berns.

 
Reitings 106
Reģ: 29.01.2009
Sveikas damas!
Aizdomajos par so temu biezi un gribetu zinat pavisam godigi no tam, kuras ir mammas un sievas.. Ka ir?
Gadus 5 atpakal biju gandriz 100% parliecinata, ka nevelesos bernus, daudz kas mainijas saja laika, satiku fantastisku virieti, apprecejamies. Esam attiecibas 3 gadus, man pasai 28 un peksni ir paradijies tas instinkts, ka gribas bernus un viss. Taja pasa laika domajot, ka tik isu laicinu vien esam padzivojusi "tikai sev" vai nenozelotu to sava veida(ludzu neparprotiet to). Gribas spontatus celojumus, ko daram loti biezi, gribas vel so to izbaudit esot diviem vien, bet taja pasa laika negribas but vecai mammai.
Ka ir pavisam godigi? Labak but ap 32-35 ar pirmo vai attiecibas nav mainijusas un viss ir lieliski ari ar mazo?(t)
17.01.2017 13:08 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Taam sievietem,kuraam beerni ir 15g. un pasaam ir jau 50g. nav iipasi viegli,jo beernam pubertaate un mammai jau klimaks!Taas mammas ,kuras dzemdeejusas aatri un domaa,ka 40g. varees atpuusties no mazajiem,biezi saak atkal visu no gala,jo ir kluvusas omiites!
Man liekaas,ka to beerninu vajag tiesi tad,kad ir taa emocija,veeleesanaas peec taa.Noteikti nevajag iet pakal puulim-visas dara taa ,un man arii vajag...
18.01.2017 19:10 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu, nu... mūsdienās jau nu par omitēm klasiskajā to izpratnē reti kļūst :)
Favel - es ar sapratu tavu domu, bet nu piekritīsi, ka tomēr, lai tur vai kas, bērns, jo īpaši maziņš, ierobežo to vecāka brīvību pieņemt spontānus lēmumus. Ar zīdaini (nu pat arī ar nedaudz lielāku bērnu), nez vai, piemēram, laivu braucienā dotos pa tādu aktīvāku upi. Nez... daudz ko varu iedomāties. Protams, ka vecākiem jāpielāgojas, bet nu..ja ir izvēle pielāgoties vai tomēr pagaidām pabaudīt to, ka tas nav jādara- es neiebilstu! :)
18.01.2017 19:14 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Favel-noteikti piekriitu!Mani deeli arii riikojaas tiesi taa!
Agraak es arii to nesapratu-sargaaju saveejos kaa siltumniicas staadus,nekur daudz negaajaam ar viiru,kad mazie bija pavisam mazini,baidijaamies ,ka tik kas nenotiek!Tagad jaunie ir pavisam ar citiem apgriezieniem!Tie mazie ir taa noruudiiti ,celojot kopaa ar saviem vecaakiem!Skatos tik daudz lido arii taalos reisos utt.
18.01.2017 19:25 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee nesaprot, jo neiet uz teatriem,operam,sporta klubu, koncertiem,izlaidumiem, muzejiem, restoramiem utt. Ja vajag aiziet uz piemajas baru, tad atstaj bernu majas. Protams, ka grutibu nekadu.

nu-nu .... wee , vienarsi , mak savakt savu bernu un audzina bernu , ka tas zin kur un ka jauzvedas. Meitai nebija pat 1/2 gada , kad mes 1/2 LV izbraukajam. Ar meitu minimums 1x nedela apmeklejam restoranus, kafejnicas un dazada tipa bari ir faktiski ik diena. Principa 5x nedela stabili majas neesam. Mans berns ir tads pats cilveks ka es , tapec mes praktiski visu daram kopa. Es skiet 100x seit esmu teikusi un ir meitenes kuras man piekrit par visiem 100 , ka tas viss ir attieksmes jautajums. :-)
18.01.2017 22:26 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Taam sievietem,kuraam beerni ir 15g. un pasaam ir jau 50g. nav iipasi viegli,jo beernam pubertaate un mammai jau klimaks!

Kā bērna pubertāte ietekmē klimaksa norisi un otrādi?:-D
18.01.2017 22:34 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
delusion-meitai kriit uz nerviem viss ,ko dara mamma ,un mammai viss,ko dara meita!
Tie 50 ir traki gadi-viss kriit uz nerviem-saakot ar viiru ,un beidzot ar beerniem!Neviens jau negrib atziities,bet nu taa ir!:-D
18.01.2017 22:39 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
delusion-meitai kriit uz nerviem viss ,ko dara mamma ,un mammai viss,ko dara meita!
Tie 50 ir traki gadi-viss kriit uz nerviem-saakot ar viiru ,un beidzot ar beerniem!Neviens jau negrib atziities,bet nu taa ir!

Ha, šito es piefiksēšu.
Man jau tagad krīt uz nerviem ko dara un ko nedara mana mazā māsa :-D
Viņai 15. Nez kas būs, kad man būs klimaks un maniem bērniem 15 :-D
18.01.2017 22:46 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Es gribu savos 40 gados baudīt dzīvi ar vīru un +/- jau patstāvīgiem bērniem/tīņiem, nevis mainīt pamperus un celties naktīs, lai barotu.Es gribu savos 40 gados baudīt dzīvi ar vīru un +/- jau patstāvīgiem bērniem/tīņiem, nevis mainīt pamperus un celties naktīs, lai barotu.

Jā, man līdzīgi. :) Man ir divi puiši, un uz maniem 40 viņi jau būs skolas vecumā un diezgan pastāvīgi. Lai gan laiku pa laikam uzpeld doma par trešo - meitiņu, bet tā kā dzimumu nevar garantēt, tad es to domu ātri vien kancelēju. :D
Tām, kas bērnus plāno tikai pēc 30 gadu vecuma, gribu teikt, ka stipri jāņem vērā fakts, ka pēc 30 ļoti strauji krītas auglība - gan vīriešiem, gan sievietēm. Un ir ļoti daudz ģimeņu, kam nākas krietni pacīnīties, lai vispār pie bērniem tiktu.
18.01.2017 22:48 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
wee.
+
18.01.2017 22:50 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
meitai kriit uz nerviem viss ,ko dara mamma ,un mammai viss,ko dara meita!

Ēēē..nu, man pusaudžu gadi un mammai klimakss laiciņu kā garām, bet viena otrai mēs krītam uz nerviem tieši tāpat kā agrāk:-D Vienkārši ir cilvēki, kuri nevar sadzīvot un tas nav atkarīgs no hormonālā fona :)
Draudzene savai mammai piedzima pēc 30, bet viņām vienmēr ir bijušas lieliskas attiecības, mamma vienmēr ir bijusi moderni, atvērti domājoša un uz viena viļņa ar meitu..ko nevar teikt par manējo, lai gan viņa dzemdēja agros 20+...Situācijas ir dažādas, tāpat kā cilvēki.
Par auglību runājot - man zināmajā cilvēku lokā pat ap 40+ paliek stāvoklī bez grūtībām un speciālām procedūrām :) Būtu vienkārši stulbi radīt bērnu tad, kad neesi gatavs, tikai tāpēc, ka bail to nevarēt sev vēlamajā vecumā.
18.01.2017 23:02 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Būtu vienkārši stulbi radīt bērnu tad, kad neesi gatavs, tikai tāpēc, ka bail to nevarēt sev vēlamajā vecumā.

Nesaku, ka visām divdesmitgadniecēm jāmetas tagad tikt pie bērna, bet saku, ka ir lietas, ar kurām jārēķinās, plānojot bērnus pēc 30.
man zināmajā cilvēku lokā pat ap 40+ paliek stāvoklī bez grūtībām un speciālām procedūrām

Man arī ir tādi cilvēki paziņu lokā :). Taču vairāk ir pāru, kuri par bērnu dabū pacīnīties. Tas nav ne slikti, ne labi - vienkārši tā ir.
18.01.2017 23:15 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Būtu vienkārši stulbi radīt bērnu tad, kad neesi gatavs, tikai tāpēc, ka bail to nevarēt sev vēlamajā vecumā.

Loti reti kura , ta pa istam uz visiem 100 bus gatava. Gaidit jau var , tik citreiz nevar atskirt mazbernu no berna. Bet es nevienu nenosodu , manai jaunakajai masai ar manu meitu ir 3 gadu starpiba .... :-D
19.01.2017 10:54 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Es arī iesmeju par to gatavību vienmēr. :-D
Ok, ja abi dzīvo kojās un ne vienam, ne otram vēl nav ne izglītības, ne darba, tad noteikti var teikt, ka neesat gatavi.
Bet es pārsvarā to dzirdu no pārīšiem, kuri kopā jau entos gadus, abi strādā normāli apmaksātos darbos (ok, gribas vienmēr vairāk pelnīt), īrē krutus dzīvokļus un cenšas sakrāt pirmajai iemaksai. Nesaprotu kāpēc bērns nevarētu piedzimt un dzīvot tajā luksus īrētajā dzīvoklī un pēc tam ar vecākiem pārvākties uz īsto, savējo.
Katrā ziņā - jo ilgāk bremzē, jo vairāk bail un arvien vairāk liekas, ka bērni nav domāti tev! :-P
19.01.2017 11:17 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es, piemēram, ļoti labi saprotu, ka pēc 30 ar katru gadu paliek arvien grūtāk tikt pie bērna, taču es nebūtu gatava radīt bērnu tikai tādēļ, ka vēlāk varbūt būs grūtāk. Vispirms īstais vīrietis, kāzas, savs mājoklis un tikai tad bērns. Tad es labāk iztieku bez bērna nekā dzemdēju ka tik ātrāk un ka tik kāds vīrietis tai brīdī blakus.
Kad citas dzemdē, man vienalga, es nenosodu ne 20gadnieces, ne 40gadnieces - dzemdētājas, bet pati par bērniem sākšu domāt tikai pēc kāzām.
19.01.2017 11:17 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Es nedomāju, ka gada skaitlis attiecībās ko maina. Man pašai bērns piedzima jau pusgadu pēc mūsu attiecību sākuma un tās izira, bet ne bērna dēļ. Un es pati esmu jauna mamma, man dēls piedzima kad man palika 21 gads. Tagad man ir 28 un es kā jauna mamma jūtos ļoti forši. Bet viss ir atkarīgs no sajūtām - ja tev gribas vel baudīt dzīvi, ceļot, ballēties, vienalga ko, tad dari to. Neviens tev nevar to liegt un ja arī pieteiksies bērns, tas viss pats no sevis sakārtosies un tu pielāgosies apstākļiem. Ir jāmāk atrast laiku sev arī esot ar bērnu. Dzīve pati noliek visu savās vietās, tā es vismaz uzskatu un ja ir sajūta, ka esi gatava un ir laiks, tad dari to. Bet kolīdz sāksi šaubīties, tad labāk izvērtēt savas prioritātes un izlemt, kas uz doto brīdi dzīvē ir vairāk vajadzīgs. Galvenais, lai nenonāc pie iznākuma nedaudz par vēlu.
19.01.2017 11:24 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Sorry, bet aiziet uz kafūzi nav tas pats, kas aiziet uz teātri un 3h sēdēt mierā, neizdvešot ne skaņu. Man sīkā bija līdzi uz deju koncertiem, kad bija pāris mēnešus veca, bet tas bija laiks, kad viņa visu to koncertu tā arī rokās nogulēja. Biju ar viņu arī šogad un pagājušogad, kad sīkajai bija ap 8 mēn (tagad 1.2) uz liela deju kolektīva jubilejas koncertu Dailes teātrī. Protams, ka nebija viegli, jo viņai nav interesanti, man jāstaigā apkārt, pusi vispār neredz no koncerta.
19.01.2017 12:02 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
briziem skiet , ka es dzivoju paralelaja pasaule .... Esmu ari ar 2 gadus vecu bernu bijusi uz teatri , pati gribeja nakt lidzi , tad ari tika prasita atbilsosa uzvediba. Tas , ka kada pret bernu neizturas ka lidzvertigu , nav mana problema un nenozime , ka tapec visi nevar. Protams, berni ir dazadi , bet pamatus un pareizu uzvedibu ieliek vecaki. Es nekad neaizmirsisu skatu , kad pie mums kroga sedeja gimene ar 3-4 gadus vecu bernu , kurs metaja edienu , plesa salvetas un uzvedas ka mezonis uz maniem aizradijumiem, sanemu atbildi, ka tas tacu berns. Jopcik, citreiz skiet , ka tie mazie cilveki aug muca un vinus baro pa spundi , ka nav saprasanas , kad ir vietas kur nevar aleties. Drizak , problema ir vecakos nevelesanas teret nervus un pacietibas trukums. Man kaut ka vienmer sanak atrast kompromisu ,ja Tu gribi , lai es ar tevi 3-4h sezu spelu laukuma , tad kadreiz ir jasastada kompanija ari man, vieta , kas nav tik interesanta tev.
Protams , ka ari man ir nacies aplauzties , bet ja tu nevari savakties un 2h uzvesties ka cilveks , ari es nevaru izdarit to ko gribi tu, tiesi tik vienkarsi un likumsakarigi ... Laba uzvediba tiek atalgota , slikta sodita.. Ta tas dzive notiek ...
Es uzskatu , ka viens no iemesliem kapec es tik velu piedzemdeju bija tas , ka es lasiju sadus stastinus un sveti ticeju, ka tas berns ir neviss cilveks , bet kaut kads NLO.
Mes paradam berniem ka un kur ir jauzvedas, ja berns neprot uzvesties un vinam netiek stastits , ka ta nav pareizi un viss tiek atstats nesodits , tad vins ari nesaprot kapec viena vieta var un otra nevar.
Ne, es neuzskatu , ka ir jasoda fiziski, man vispar skiet ka no fiziska soda nav jegas ....
19.01.2017 13:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kumu bus parstaigta bet omites mana ex klase tagad tagas esam vairakas, visas strada, ir hobiji un vel jaunas. Un jastrada ir jo ludz pensijai ka lidz kinai rapus. Sen nav vairs PSRS laiki kad 55 gadaos gaja pensijaa. Un ne visas nemetas dzmdet otro treso vai ceturto 40 it gados ja nu kas;-)
19.01.2017 13:48 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Palasīju komentārus. Es neatzīstu bērnu apzinātu plānošanu ārlaulībā. Man tas tiešām nav pieņemams un saprotams. Tāpat arī nedomāju, ka vajag dzemdēt tikai tāpēc, ka tuvojas 30, par spīti tam, ka nav pārliecības par mīļoto pie sāniem. Tomēr uzskatu, ka tas var radīt pārāk lielas problēmas. Tāpēc nepiekritīšu te daudziem izskanējušiem viedokļiem. Man tiešām tas liekas dīvaini, ka daudzas sevi tā neciena, ka ir gatavas dzemdēt bērnus draugam . Piedodiet , bet tas skan pilnīgi un galīgi ačgārni. Ok, ja tā gadās neplānoti, es saprotu. Bet nu apzināti uz ko tādu iet...Man tas nav saprotams. Var jau būt, ka esmu vecmodīga.
Savukārt, ja runājam, par materiālo pusi, piekrītu, ka tur gan var variēt, visādas ekstras un šiks dzīvoklis/māja nav obligāti.
19.01.2017 13:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Palsasiju mazliet un nodomaju ka wee soreiz ir pilnigi pareiza attieksme. Nu nevar turet bernu siltumnica, berns ir cilveks tapat ka mes, un lielakoties var sarunat visu! Bet...nevar gaidit kad siltumnica audzis peksni sabiedriba saks pats no nevis uzvesties ka nakas...ja lidz tam neko nemaca, nav redzejis. Vini macas jau no maztones, nevis hops un peksni zin. Berni visu saprot, nu ja ir kaski bet...
19.01.2017 13:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits