Dzīve uz parāda

 
Reitings 286
Reģ: 29.01.2009
Vai jums ir parādi? Kredīti, aizņēmumi vai da jebkādi parādi.
Pēc diskusijas ar vienu savu autoritāti, tiešām šķiet, ka visi dzīvo uz parāda. Reti kuram nav pilnīgi neviena kredīta.
Agrāk parādu uzskatīja par negodu. Un, pat ja tāds bija, tad darīja visu iespējamo un neiespējamos, lai ātrāk to atgrieztu, novirzīja tam visus līdzekļus.
Bet tagad? Paņem auto kredītā, un nevis visus līdzekļus novirza tā atmaksai, bet vēl ceļojumā aizbrauc un mobilo uz nomaksu paņem.
Ko jūs domājat par šādu tendenci?
16.01.2017 08:16 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Tikai hipotekàrais, jo kamèr sakràt màjoklim ir mjàmaksà īre. Man hipotekàrà maksàjums ir mazàks nekà īre.
Pàrèjos kredītus neatbalstu, bet bankà, kad nèmu hipotekàro ilgi brīnījàs, ka man nav neviena kredīta un līzinga. Pat par uz galda stàvosho iphonu pajautàja vai tiešàm nav njemts līzingà :D te visi līzingos dzīvo .
LV zinu pàri - kàzàm panjèma 10tk latu aizdevumu, uz vīra vàrda, pèc 11 mènesiem izskīràs, a vīrs vèl 5 vai 7 gadus maksàja :D
16.01.2017 14:12 |
 
10 gadi
Reitings 2498
Reģ: 29.01.2009
Man pagaidām nav bijis neviena kredīta, es labāk sakrāju un tad pērku, bet, ja nevaru atļauties, tad nepērku nevis ņemu kredītu. Taču drīzumā taisos ņemt mājokļa kredītu. Ja vien nav jāmaksā visu mūžu, tad loģiski, ka labāk paņemt kredītu nevis maksāt īri. Es ceru atmaksāt dažu gadu laikā, citādi gan diez vai ņemtu.
16.01.2017 14:15 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
kàzàm panjèma 10tk latu aizdevumu, uz vīra vàrda, pèc 11 mènesiem izskīràs, a vīrs vèl 5 vai 7 gadus maksàja

Būtu paņēmuši uz pusēm, varbūt vēl tagad būtu kopā. :D :D
16.01.2017 14:15 |
 
Reitings 204
Reģ: 06.01.2017
Man mutere mācīja, ka nevajag dzīvot parādos.
Es piemēram, negribu telefonu pirkt uz kredīta, bet par pilno samaksāšu 300 eiro. Lai mierīga sirds.
Ja nav tā nauda, tad iztikšu bez telefona.
Nenomiršu.:-D:-D:-D
16.01.2017 14:23 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Atbalstu tikai hipotekāro kredītu mājokļa pirkšanai, jo diemžēl tik lielas summas sakrāt ir grūti.
16.01.2017 14:33 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Līdz šim bijuši tikai bezprocentu līzingi. Tādi man patīk. Bet tagad uz 2 gadiem ir tāds nopietnāks - ap 3 tk un ar %. Sapratu, ka savai vajadzībai neiekrāšu un gaidīt vēl pāris gadus vairs negribēju. Neko nenožēloju. Atradu banku, kas piedāvā viszemākos %.
16.01.2017 14:40 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Vienīgais kredīts, ko atbalstu, ir hipotekārais NĪ iegādei. Visi pārējie, kaut kādi nieki - telefoni, ledusskapji, kredītā vai nomaksā neko labu par cilvēku manās acīs neliecina. Cilvēks nedisciplinēts, ka nevar pāris simtus sakrāt vai arī grib lēkt augstāk par savu pakaļu.
16.01.2017 20:11 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man liekas dīvainas tās bailes no kredītiem. Ir man bijis gan dators, gan telefons uz nomaksu.
Ir bijis līzings mašīnai. Viss ir veiksmīgi nomaksāts. Gribējām braukt ar mašīnu uzreiz, nevis krāt 20 tūkstošus un tad braukt. Dzīvoklim 90 000 arī nesakrātu, tāpēc ir kredīts. Nu jā, ja ir īpašumi, mantojumi, ok, bet ja nav?
16.01.2017 20:15 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Man ir dzīvoklis kredītā, ir bijis dators paņemts līzingā, nekas briesmīgs neliekas.
16.01.2017 20:22 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2016
Manam vīram ir divu auto līzings,divi telefoni,dators uz nomaksu un mums ir kopīgs hipotekãrais kredīts. Dzīvojam uz parãda,jo mums nav tādas naudas,lai visu uzreiz nopirktu. Cełojam maz.
16.01.2017 20:59 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
kredītā vai nomaksā neko labu par cilvēku manās acīs neliecina

Nu nopietni? Nopietni? Ja kaut kas paņemts līzingā/kredītā - uzreiz slikts cilvēks? Nē nu labi, šis ir cosmo, bet nu tāpat dažreiz mani nebeidz pārsteigt dažu cilvēku vērtību sistēma... (t)
Studiju gados līzingā esmu ņēmusi datoru un ledusskapi. Šobrīd man ir viens līzings - auto. Bet nu auto cena ir n-padsmit tūkstoši un bez mašīnas esmu kā bez rokām, jo dzīvoju gandrīz vai meža vidū, bet strādāju Rīgas centrā. Tajā pat laikā ceļam māju bez kredītiem, tā teikt "no algas līdz algai". Katram savas prioritātes, bet, ja vien prioritāte nav narkotikas, pedofīlisms vai vardarbība, tad neredzu ne mazāko iemeslu šausmināties par cita dzīvi un izvēlēm...
16.01.2017 21:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tajos "bezprocentu" kredītos procenti jau ir iekļauti cenā. Vienkārši, kad pērk uzreiz, iedod "atlaidi" - pēc manas pieredzes, tā parasti ir ap 10-15%. Tas, ka pie operatora telefons uz nomaksu ir lētāks, nekā pērkot uzreiz, ir izplatīta prakse, bet veikalos būs lētāk. Es pati uz šī uzķēros - maksāju tagad katru mēnesi par gadžetu, kurš tika dots "bezmaksas" kopā ar tarifu plānu - līgums uz 2 gadiem. Sareizinot, būtu varējusi nopirkt divarpus tādus gadžetus :-D
Tāpēc jā, ja nauda kabatā ir, labāk pirkt uzreiz.
16.01.2017 21:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
kredītā vai nomaksā neko labu par cilvēku manās acīs neliecina
nu ja viss nomaksats tas nbozime vienu laba kreditvesture! Un tas atkal nozime cilveka atbildibu un speju visu civilizeti nokartot!
Var nemt kredita et ja vien pec ta nomaksas 80% alga paliek uz rokas, kur 20 vismaz ieskaita krajkonta. Citadi ja vairak ka puse aiziet kreditos un iekarjumu nav, tas tas ir pilnigs sviests!
16.01.2017 21:14 |
 
Reitings 817
Reģ: 21.02.2015
Vīram ir auto līzings, man ābolītim lmt ņemts bez procentiem, kad nēmu, tad sanāca, ka lmt uzteiz maksā par 1 centu mazāk kā tad, kad par to maksāšu 2 gadus. Kāpēc labāk maksāju 2 gadus!? Kāpēc izmest visu naudu uzreiz ja par to varu izdarīt vēl 10 lietas un lēnām nomaksāt savu telefonu.
Nebaidos no kredītiem, jo neņemu pāri galvai! Domāju līdz. Jāiekrāj vēl un ņemsim hipotekāro un drīzumā noteikti pārdosim šo auto un ņemsim citu- un arī līzingā!
16.01.2017 21:19 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ja kaut kas paņemts līzingā/kredītā - uzreiz slikts cilvēks?
Nesaku, ka cilvēks slikts, bet paradums dzīvot kredītos vienmēr (pēc manas pieredzes) nāk komplektā ar mūžīgo čīkstēšanu-pīkstēšanu, ka nav naudas, mūžīgā vēlme aizņemties sīkumiem un neatdot utt.
16.01.2017 21:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tas, ka pie operatora telefons uz nomaksu ir lētāks, nekā pērkot uzreiz, ir izplatīta prakse, bet veikalos būs lētāk.

Ne vienmēr. Protams, ir gudri jāsarēķina. Es paņēmu Iphone 6S no Bites laikā, kad veikalos tas maksāja 580-620 euro, bet Bite man iedeva pa 23 euro mēnesī, t.i. telefona vērtība ir 23x24mēneši = 552 euro. Iespējams, ka kādā kreisajā internetveikalā cena būtu tur 549 euro, bet, pirmkārt, slikts serviss (esmu iegrābusies lētajos veikalos, uz kuriem jābrauc ellē ratā uz Pārdaugavu un negrib remontēt par garantiju, pasaka, ka es pati vainīga), otrkārt, nu un ko es iesāktu ar ietaupītiem pāris eiro? :-D Treškārt, jau atkal - nauda šodien ir labāka nekā nauda rīt. Šodien es pa 500 euro varu azbraukt ceļojumā, un man ir stabili ienākumi, lai atrastu 23 eiro katru mēnesi.
_____
Nevienu nenosodu, bet man pašai negribētos dzīvot divās galējībās: Es nekad nevarētu dzīvot tā kā Biggy, apkrāvusies ar kredītiem, es sajuktu prātā no stresa. Un es nemūžam nepiekristu knapināties ar vecākiem vienistabas dzīvoklī un staigāt ar telefonu pa 100 eiro, jo visu mūžu jākrāj mašīnai, jākrāj dzīvoklim, jākrāj telefonam. Es labāk dažus mēnešus pakrāju un nopērku mašīnu pa 4000 eiro, nekā knapinos un braukāju ar 20 000 vērtu mašīnu, bet pārtieku no aizvakardienas pelmeņiem.
_____
Lieta, ko es nemūžam neņemtu kredītā, kas man tiešām nav saprotama, ir drēbes un apavi, pat, ja līzinga maksājums ir daži eiro mēnesī.
16.01.2017 21:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
nu ja viss nomaksats tas nbozime vienu laba kreditvesture! Un tas atkal nozime cilveka atbildibu un speju visu civilizeti nokartot!
Var nemt kredita et ja vien pec ta nomaksas 80% alga paliek uz rokas, kur 20 vismaz ieskaita krajkonta. Citadi ja vairak ka puse aiziet kreditos un iekarjumu nav, tas tas ir pilnigs sviests!

Šoreiz piekritīšu Rīdziniecei.
16.01.2017 21:21 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja ir tikai 1 telefons uz nomaksu, tad ietaupītie daži eiro neko daudz nemaina (ar nosacījumu, ka nauda ir, bet, ja ņemts uz nomaksu, jo makā svilpo vējš, tad katrs eiro ir svarīgs). Ja ir ieradums uzķerties uz reklāmām no sērijas "ņem tagad, bet maksā pēc 3 mēnešiem", "bezprocentu līzings visam" tad tie pārmaksātie eiro nav tikai daži. Plus izveidojas ieradums ņemt dārgākas mantas, nekā vajadzētu. Par kredītu drēbēm es biju šokā, kad pirmo reizi ieraudzīju Elkorā :-D Zināju, ka ir dāmas, kas ņem kredītu kažokam, bet blūzītei :-D:-D
16.01.2017 21:36 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es vispār to dzīvošanu no algas līdz algai nesaprotu, manuprāt, telefoni, sadzīves tehnika un citas lietas, kas nemaksā vairākus tūkstošus, nav no tām lietām, ko būtu jāņem uz nomaksu .. Tāpat es saprotu, ka ne visi pelna tūkstošus, bet kaut kādiem iekrājumiem noteikti ir jābūt, lai kaut ko jaunu, ja reiz ļoti vajag, var nopirkt uzreiz, lielākajā daļā gadījumu ietaupot smuku ciparu, nevis ņemt uz nomaksu, pēc tam katru mēnesi par to maksājot un lielākajā daļā gadījumu arī labi pārmaksājot (t) Bet nu katrs var darīt kā grib, nevienu nenosodu, vienkārši pati tādu dzīvesveidu nepiekopju (t)
16.01.2017 21:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man vienlaicīgi ir gan iekrājumi, gan tā telefona nomaksa (līgums uz uzņēmumu), un tas ir pilnīgi loģiski - turēt lielāku uzkrājumu krājontā a) lielāka pirkuma veikšanai (mašīna, dzīvokļa pirmā iemaksa) VAI b) nebaltai dienai, ja pēkšņi kaut kas notiek, saslimstu, notiek negadījums, palieku bez darba un varu nomaksāt to smieklīgo nomaksas summu un kādu brīdi segt ikdienas maksājumus.
Man nenormāli šķiet tas, ka cilvēki pēdējo nedēļu pirms algas dienas dzīvo ar 10 eiro kabatā vai aizņemas no draugiem piecīti, lai paēstu. OK, 20 gados tā dzīvot, bet man bija paziņa, kas pelnīja 900 latus uz rokas un mēneša beigās aizņēmās no manis 5 latus. Viņai bija 30 gadi. (t)
16.01.2017 21:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits