Pašpietiekamība

 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Labrīt šajā pasakainajā rītā!
Saruna ar draudzeni mani iedvesmoja šai diskusijai. Aizņemtības dēļ nesanāk tik bieži tikties un sazināties, bet uzturam kontaktus un kad izdodas būt vienā laikā un telpā, tad pārrunājam visu, kas jauns, kas piedzīvots, redzēts un dzirdēts. Katru reizi gan sarunājoties, gan tiekoties apbrīnoju viņā prasmi būt pašpietiekamai. Viņa vienmēr visu saorganizēs, izdomās, kā sevi izklaidēt, iepriecināt, kā pavadīt sev nozīmīgi, jēgpilni laiku. Apkārt esošie faktori viņu neuztrauc un neiespaido, jo viņai nekas nav svarīgāks par pašas prieku un laimi. Protams, viņai ir attiecības, ģimene, draugi un paziņas, bet viņa tādēļ negrasās pazaudēt sevi un to, kas viņai ir nozīmīgs. Ja arī kaut kas īsti neizdodas, viņa kā kaķis piezemējas uz visām 4 un bez liekiem kreņķiem ievieš savas korekcijas un viss ir kārtībā. Šķiet, nekas šo cilvēku nespēj izsist no sliedēm.
Es šajā ziņā esmu pilnīgs pretstats – es visu pakārtošu sev svarīgajiem, tuvajiem cilvēkiem. Un tāpēc pilnīgi loģiski man šķiet, ka es to būtu pelnījusi saņemt arī pretī, bet kad tā nav, tad jūtos slikti. :-/ Trūkst pašpietiekamības un prasmes pavadīt laiku ar sevi, precīzāk, es nemāku būt ar sevi un justies laimīga. Vai un kā to var iemācīties? Runājot ar draudzeni viņa īsti nesaprot, kā var būt citādi, jo , viņasprāt, nav nekā svarīgāka par sevi pašu (veselīgā nozīmē). (l)
14.01.2017 13:04 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
Domāju, ka to nevar tā iemācīties kļūt dikti pašpietiekamai. Es jau no bērnības esmu bijusi vienpate. Ir lietas, ko man patīk darīt individuāli, piemēram, iepirkties, gatavot ēst, kārtot māju (jo man ir sava sistēma, kur stāv mantas un kā jāloka drēbes).:-) Taču man ļoti patīk pavadīt sestdienas kopā ar draugiem. Tā reize nedēļā man ir pietiekama.
15.01.2017 21:07 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Man arī agrāk tā bija, kad nebiju vēl dzīvojusi viena.
Dzīvošana vienatnē lēnā garā mani izmainīja no "Nevaru veselu dienu bez cilvēkiem" līdz tam, ka jūtos labi arī 3 dienas vienatnē. BET..arī kad nevarēju to vienu dienu izvilkt bez citiem, ja tajā dienā ir bijis normāls kontakts ar citiem, tad pārējā laikā ar lielāko prieku daru lietas viena - eju viena uz kino, šopingā, spa, kafejnīcām utt. un utt. Vienai darīt kādas aktivitātes nekad nav licis justies neērti. Esmu pašpietiekama, bet ekstraverta :)
15.01.2017 21:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!