Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pašpietiekamība

 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Labrīt šajā pasakainajā rītā!
Saruna ar draudzeni mani iedvesmoja šai diskusijai. Aizņemtības dēļ nesanāk tik bieži tikties un sazināties, bet uzturam kontaktus un kad izdodas būt vienā laikā un telpā, tad pārrunājam visu, kas jauns, kas piedzīvots, redzēts un dzirdēts. Katru reizi gan sarunājoties, gan tiekoties apbrīnoju viņā prasmi būt pašpietiekamai. Viņa vienmēr visu saorganizēs, izdomās, kā sevi izklaidēt, iepriecināt, kā pavadīt sev nozīmīgi, jēgpilni laiku. Apkārt esošie faktori viņu neuztrauc un neiespaido, jo viņai nekas nav svarīgāks par pašas prieku un laimi. Protams, viņai ir attiecības, ģimene, draugi un paziņas, bet viņa tādēļ negrasās pazaudēt sevi un to, kas viņai ir nozīmīgs. Ja arī kaut kas īsti neizdodas, viņa kā kaķis piezemējas uz visām 4 un bez liekiem kreņķiem ievieš savas korekcijas un viss ir kārtībā. Šķiet, nekas šo cilvēku nespēj izsist no sliedēm.
Es šajā ziņā esmu pilnīgs pretstats – es visu pakārtošu sev svarīgajiem, tuvajiem cilvēkiem. Un tāpēc pilnīgi loģiski man šķiet, ka es to būtu pelnījusi saņemt arī pretī, bet kad tā nav, tad jūtos slikti. :-/ Trūkst pašpietiekamības un prasmes pavadīt laiku ar sevi, precīzāk, es nemāku būt ar sevi un justies laimīga. Vai un kā to var iemācīties? Runājot ar draudzeni viņa īsti nesaprot, kā var būt citādi, jo , viņasprāt, nav nekā svarīgāka par sevi pašu (veselīgā nozīmē). (l)
14.01.2017 13:04 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Man tas atnāca ar vecumu :-D Bet kopumā, jāsāk ar mazumiņu, un tad ātri vien sapratīsi, ka pasaule neapstājas un nesabrūk no tā vien, ka esi paņēmusi vienu dienu sev vai neesi izdarījusi kaut ko priekš kāda cita. Savā ziņā tā ir arī atteikšanās no egoisma, jo ir tik daudz sieviešu, kam šķiet, ka visa pasaule balstās uz viņu pleciem un ja viņas, piemēram, neuztaisīs bērniem brokastis, tad viņi nabadziņi mirs bada nāvē, sāks lietot heroīnu un kļūs nesekmīgi. Un pēc tam, kad izrādās, ka sīkie tīri labi paši tiek galā (tāpat kā vīrs, kolēģi, draugi un priekšnieki), sākas pārdzīvojumi, jo izrādās, ka bez tevis var tīri labi iztikt. Tāpat kā lidmašīnai krītot skābekļa maska vispirms jāuzliek sev un tikai pēc tam bērnam vai kādam citam, tāpat arī ikdienā vispirms ir jārūpējas par sevi, lai būtu spēks un gribēšana rūpēties par citiem. Tieši tik vienkārši!
14.01.2017 13:12 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Pasaule nesabruks, bet es gan. :-D Diena vienatnē manī rada tāāādas dvēseles mokas, ka šķiet, ka iznīkšu. Draudzene ir sajūsmā, kad kadu dienu vai vairākas ir bez otras puses - vannas, skaistuma rituāli, grāmatas, skriešana...seriāli. Es vienkārši jūku ārā.
14.01.2017 13:55 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Es atkal laikam esmu pārāk pašpietiekama, gandrīz vienmēr un visur ir labi tikai ar sevi, varētu dienām un nedēļām dzīvoties bez citiem.
Bet man ir cita problēma- esot kopā ar citiem, nemāku īsti par sevi pastāvēt, pārāk pielāgojos viņu gaumei, vēlmēm utt. Tas tā traucē!
14.01.2017 14:10 |
 
Reitings 96
Reģ: 06.11.2013
Es atkal laikam esmu pārāk pašpietiekama, gandrīz vienmēr un visur ir labi tikai ar sevi, varētu dienām un nedēļām dzīvoties bez citiem.
Bet man ir cita problēma- esot kopā ar citiem, nemāku īsti par sevi pastāvēt, pārāk pielāgojos viņu gaumei, vēlmēm utt. Tas tā traucē!

Man arī ir šī problēma. Viena pati jūtos lieliski, vienmēr atrodu, ar ko nodarboties un pat izbaudu to mieru, jo nogurstu no cilvēkiem, bet kad esmu ar kādu kopā, automātiski pielāgojos visam. (t) Kā to labot, nezinu.
14.01.2017 14:37 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Es neuzskatu sevi par superduper pašpietiekamu, bet varu kaut vai mēnesi pavadīt viena.
Izklausās briesmīgi, ja pat vienu dienu nevari ar sevi pavadīt.(t)
14.01.2017 15:21 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Un tāpēc brauc ar draugu uz laukiem? Un tusē ar viņa māti?
14.01.2017 15:23 |
 
Reitings 346
Reģ: 04.10.2015
Piekrītu katrai.Man arī tas lēnām nāk ar vecumu. :-D
Ir bijis kā tev,varētu pat teikt,ka veljoprojām ir.
Cenšos atrast laiku sev,saviem hobijiem un pat sāk palikt interesantāk pavadīt laiku lietderīgāk ar sevi.;-)
14.01.2017 15:59 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es esmu viena no taam sievieteem,kura loti labi juutaas videe,kur nav daudz cilveeku.Man ir vienmeer kas galvaa radoss!Man loti patiik buut vienai !
14.01.2017 16:20 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
LACE, šoreiz stāsts nav par to. Pierasts, ka vienmēr kāds ir blakus. Nav pierasts tā vienkārši vienai aiziet uz kino, padzert kafiju vai pabūt vienai mājās.
14.01.2017 16:49 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Man jau šķiet, ka tās bailes kaut kur iet vienatnē arī nāk no pārmērīgas koncentrēšanās uz sevi - vai, tagad visi redzēs kā es viena te esmu atnākusi, skatīsies uz mani, nez ko nu padomās. Pieņem to, ka visiem ir ļoti dziļi vienalga, kas tu esi un kāpēc esi kino, kafejnīcā vai teātrī viena pati. :-D Man ļoti patīk vienai iet uz muzejiem, teātri, kino, arī ceļoju labprāt viena, kafejnīcā varu stundām nosēdēt viena ar grāmatu un kafiju, uz sporta klubu labāk patīk iet vienatnē... Nu pamēģini aiziet viena uz kino vai kādu izstādi, piemēram. Ja nevari iztikt viena pati visu dienu mājās - saplāno to dienu, no rīta aizej pastaigāties un nopirkt svaigas maizītes beķerejā, atnāc mājās, palasi kādu grāmatu, vakarpusē aizej uz kino vai mājās noskaties kādu labu filmu, aizpildi dienu ar labām lietām un interesantām nodarbēm. Tev neviens tāpat te nevar iedot gatavu pašpietiekamības recepti - ej, dari, dzīvo un pamazām iemācīsies neķerties kā mazais dadzītis visiem pie brunčiem.
14.01.2017 18:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Apgādājies ar ģimeni un mājdzīvniekiem, kuriem vsiiem no tevsi nonstopā kaut ko vajag, un ātri vien iemācīsies novērtēt iespēju pavadīt laiku vienai.
14.01.2017 18:27 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Iemācies izklaidēt sevi! Ir lietas, ko labprātāk daru viena, piemēram, iepērkos. Visi mēģinājumi iet ar draudzenēm beidzas ar bezjēdzīgu staigāšanu pa lupatu bodēm, jo gaumes atšķiras un negribot otru aizkavēt ar sev interesējošo, vienkārši staigāju neko pat īsti nepiemērot.
.
Tāpat ir forši kafejnīcā iedzert kafiju, pavērot cilvēkus vai palasīt kādu žurnālu, grāmatu.
.
Mājās vispār ir 101 lieta, ko darīt.
.
Uz teātri, kino, restorānu gan labprātāk eju kompānijā.
14.01.2017 18:33 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Jau kopš bērnības neesmu radusi būt viena. Lielā ģimenē vienmēr mājās ir bars vai vismaz viens. Tā šīs bailes rodās.
14.01.2017 18:41 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2016
Man bija kādi 2,5-3 gadi kad jutos slikti un biju depresijā,bet nevienam īsti to nestāstīju. Pirms mazāk kā gada man bija daži notikumi kuri visu izmainīja, lielas sāpes mani padarīja mani stiprāku kā jebkad. Domāšana un uztvere izmainījās dažās nedēļās.
Reizēm pašai šķiet,ka esmu kļuvusi pārāk vienaldzīga..
Bet es neesmu pazaudējusi to labo cilvēku kas manī ir..
15.01.2017 18:12 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
Visi mēģinājumi iet ar draudzenēm beidzas ar bezjēdzīgu staigāšanu pa lupatu bodēm, jo gaumes atšķiras un negribot otru aizkavēt ar sev interesējošo, vienkārši staigāju neko pat īsti nepiemērot.
+++ un tā arī,piemēram, muzejos,ja gribu iedziļināties,bet citiem ilgāk par 30 min nav pacietība. Uz teātri,kino vēl varu iet kopā,tā ir pat labāk,bet esmu vairākas reizes gājusi viena pati un super...tā mīlu sajūtu,ka nevienam nav jāatskaitās utt. vislabākais laiks bija,kad studiju gados īrēju istaba pilnīgi viena,varēju ēst ko gribu,turēt savu bardaciņu,kontaktēties tikai ar kaimiņiem koptelpās,kad gribēju....paradīze,laikam esmu cilvēku nīdēja:Dkaut no malas visi mani uzskata par super draudzīgu cilvēku..tā nebūtu,ja man nonstopā nebūtu laika tikai sev...(l)
15.01.2017 20:05 |
 
Reitings 155
Reģ: 03.12.2012
Saprotu. Vispār paldies par tēmu. Dzīvoju jau pusgadu vienatnē. Man ar to pašpietiekamību parastās situācijas nav īsti problēmu, bet reizēm tās rodās, kad, darot vai veicot kaut ko sev, piemēram, pašas kļūdas dēļ kaut kas noiet greizi - tas izsit no sliedēm uz ilgu laiku. Un, ja ir pārāk riskanti risināt konkrēto situāciju, kurā jau ir pieļauta kļūda savas nevērības dēļ pret sevi, gandrīz vienmēr bail, ka mēģinot atkal, būs sliktāk vai kaut kas izjuks a detaļām. Itkā māku par sevi pastāvēt, esot sabiedrībā, bet jāsaka, ka aŗi ne vienmēr, jo pats stulbākais, ko spēju izdarīt, ir pielāgoties citu darbībai, kaut gan tajā pašā laikā sev tas nav ieteicams. Piemēram, iet naktī uz klubu ar kompāniju, lai gan nedrīkstu atrasties mitrā laikā ārā, kā ārsti piekodinājuši iepriekš veselības dēļ. Ir ko mācīties no savām kļūdām, lai tās nākotnē vairs nepieļautu, ne?
15.01.2017 20:31 |
 
Reitings 155
Reģ: 03.12.2012
Bet jā, cilvēki kā mēs, reizēm sava NEegoisma un pielāgošanās dēļ citu vēlmēm, nodarām paši sev skādi - to vajadzētu ar steigu labot sevī, lai pēc tam nav jāvaino apkārtējie un jāsaka, cik slikti viss.
15.01.2017 20:35 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Jau kopš bērnības neesmu radusi būt viena. Lielā ģimenē vienmēr mājās ir bars vai vismaz viens. Tā šīs bailes rodās.

Arī uzaugu lielā ģimenē, māsas, brāļi, vecāki - kāds vienmēr bija blakus, bet man tieši otrādi - dievinu laiku pavadīt vienatnē (l) Pastaigas, treniņi, sēņošana, kino, kafejnīcas - pārsvarā daru to viena pati. Un tad reizi pa reizei uznāk vēlēšanās ar kādu parunāt, kur aiziet, tad arī to daru - ar māsu, draudzeni.
15.01.2017 20:38 |
 
Reitings 155
Reģ: 03.12.2012
Vēl gribēju piebilst, ka tas visu izskaidro, kādēļ cilvēki, kuri neapprecās, vecumā izskatās un jūtās daudz labāk - jo visu mūžu nav pakārtojuši sevi nevienam.:-D;-)
15.01.2017 20:39 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Astrīda571, nu par cilvēkiem vecumā nepiekritīšu.
Pirmkārt jau, materiālais aspekts - ar divām pensijāv var OK dzīvot, ar vienu ... (bet nu OK, cerams, ka mums ap to laiku materiālais aspekts būs labāks)
Ir pierādīts, ka precētiem/attiecībās esošiem VĪRIEŠIEM palielinās dzīves ilgums un uzlabojas veselība, atkal jau, paliek būtiskāk uz vecumu
Pie tam, uz vecumu draugi pazūd (kaut vai vai nu elementāri apmirst, vai arī tā pazūd savā ģimenes dzīvē, ka labi ka uz ziemsvētkiem pazvana un kādās bērēs satiek), tajā brīdī otrā puse ir kompānija
15.01.2017 21:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits