Latvijas pilsonība - vai no tās atteiktos?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tām, kas dzīvo ārvalstīs - vai apsverat iespēju atteikties no Latvijas pilsonības par labu tai valstij, kurā dzīvojat? Vai arī jau esat to izdarījušas?
12.01.2017 16:04 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Kā mani tracina tie cilvēki, kas tikai čīkst, bet paši neko nedara. Kad slikti, aizbrauc prom, un tad atgriežās un cer, ka viss te būs sakārtojies un būs labi. Kā nav, tā atkal laiž prom. Tādi tik arī lai brauc uz neatgriešanos! Šeit lai paliek tie, kas grib un dara, tādiem arī dzīvē viss iet uz augšu.
13.01.2017 09:50 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Hellish, es naudu saku pelnit 13 gados, pakojot iepirkumus lielveikala kase. ;-)
Man absoluti ne par ko saja dzive nav jakaunas, lai ari ka te daudzam negribetos domat.
Ieteiktu tev tikt vala no tavas nenormalas skaudibas, iestaties universitate ( velams arpus Latvijas) un sakt kaut nedaudz izmantot smadzenes, jo nu forcement kaut kadas jau tev ir. :-D
13.01.2017 10:52 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
lai gan es nesaku, ka citur ir labāk vai kā citādi (neesmu to pārbaudījusi) - es mierīgi varētu atteikties no Latvijas pilsonības, ja man tas kādu dzīves brīdi būtu izdevīgi. un es nekaunos par to, ka man nav tās piederības sajūtas un mīlestības pret šo valsti :-) ja kādam ir - forši, ja nav - arī labi.
13.01.2017 10:59 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Dzivot ar viru vecaku mitekli, jo par abiem (!!!) nevar noiret savu , ir kauna traips

Buuu strādāja ārzemēs, nopirka sev dzīvokli. Lai cik ļoti atstāj nenopietnas personas iespaidu, bet savs funktieris viņai ir un par sava Nī iegādi cepuri nost.
Kur hellish, strādājot ārzemēs, bija problēmas iekrāt kaut dzīvokļa pirmajai iemaksai? Ja arī uz dzīvi nepaliek, vienmēr var izīrēt, pat nomaksājot VID nodokļus, noteikti zaudētājos nebūtu.
Un tagad viss ir slikti :-D jo 10 gadu laikā ( vai kopš augstskolas beigšanas) nav nekas sasniegts (kaut vai paskatoties, kā dzīvo "vecās/senās" kosmo meitenes) dzīve nav uzlabojusies, tāda kulšanās pa nātrēm sanāk. Un tad nāk ārā tā žults pret citām lietotājam!
Vēl vīru mammai uz kakla uzgrūda. Ai....
13.01.2017 11:17 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Cataleya visdriizaak ir disloceejusies Shveices "vaaciskajaa" daljaa. Visa taa breekshana par Rolexiem, turiigo chali, Cartier dimantiem un pazinju pazinju (kura peec preses info defilee starp Shveici un Vaaciju un ir nopreceejusi k.kaadu chata futbolistu) utt. Neviena cita valsts ar to neiet kopaa.
Tikai gribeetos zinaat, kuro Shveices universitaati Cataleya ir beigusi? Kaadaa uznjeemumaa stazheejaas un kursh vinjai sho staazhu izkaartoja? Bez taa visa labi apmaksaats, vadoshs darbs Shveicee nespiideetu. Tur jaabuut algai vismaz padsmit tuukstoshiem meenesii, lai uztureetu te daudzkaart piesaukto augsto dziives liimeni attieciigajaa valstii.
Viss kaut kaadiem baltiem diegiem shuuts. Vai nu "turiigais" chalis ir visu izkaartojis, vai nu jaunkundze celju uz savu meerkji ir uzsaakusi "diezgan apshaubaamaa" veidaa, lai ieguutu saakuma kapitaalu un sakarus.
Pasakas par to, kaa aarzemju universitaates atplestaam rokaam uznjem skukjes ar pliku dirsu un kaa pakalj tiek mesti augsti apmaksati amati skukjeem bez nekaadas pieredzes, nevajag staastiit.
P.S. Peec tam jaunkundze apvainojas, ka forums shai netic.
13.01.2017 12:01 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Jau neatverot tēmu, bija skaidrs, kas ir autors :D
Un par citas autores negatīvo skatījumu uz dzīvi, gribas jautāt - kāpēc bija jāatgriežas šai sliktajā valstī, ja jau kaut kur citur bija spoža dzīve? Man jau liekas, ka vaina ir pašā, jo nekur un nekādos apstākļos nav labi. Bet pati ne pie kā nav vainojama, tikai valsts, darba devējs, mamma, dzīvokļu izīrētāji utt. ...
13.01.2017 12:10 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Ja ir priekšstats, ka pasaulē labās universitātēs var tikt tikai nodarbojoties ar eskortu, tad skaidrs, ka rakstītāja tai universitātei labākajā gadījumā stāvējusi blakus, uzņemot tūristu foto, vai iepērkoties universitātes suvenīru veikaliņā.
13.01.2017 12:17 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Neko nezinu par Cataleyu, es laikam palaidu tos gadus garām, kad šeit tika izklāstīta viņas dzīve, tādēļ man nav comment :D Sēžu un lasu un smejos par to kāds te meksikāņu seriāls izvērsies :D
Annie, es zinu, ka tavs koments bija adresēts hellish, bet es, piemēram, arī atgriezos LV. Lielos vilcienos tādēļ, ka samīlējos, bet arī tādēļ, ka sailgojos pēc mājām. BET (!!!), ja būtu zinājusi, ka te ir tiešām tik švaki, tad visdrīzāk nebūtu braukusi. Pietam, nu es biju prom diezgan ilgi un aizbraucu tādā dzīves posmā, kad vēl visi draugi neprecēti utt. Tad braucu uz LV regulāri kā tūrists, paliku viesnīcās vecrīgā, vienmēr uz spa, visādas aktivitātes, jo te viss likās ļoti lēti, atbraucot ciemos ar ārzemju algu. Plus visiem dreaugiem vienmēr bija laiks un vēlme tikties, ballēties utt, kas tajos laikos tomēr bija aktuāli. Es ļoti ilgojos pēc saviem īstajiem draugiem! Jā, man arī tur bija dažas super draudzenes, sūdzēties nevarēju, bet tomēr ir atšķirība draugs no bērna kājas vai tomēr nē. Nu lūk...tad atbraucu atpakaļ un sākās - viens/a noprecās, otrs/a, bērns, otrs utt. Katram sava dzīve ir un tas pēc kā, lielākoties, es rāvos atpakaļ, tāpat kļuva neaktuāli. Un tas nu lūk pavēra acis jau uz realitāti. Ka te nav ik nedēļas spa, katru dienu/otro dienu ēšana ārpus mājas utml. Te nav ceļojumi kaut uz kādu Eiropas pilsētiņu katrus pāris mēnešus uz long weekend. Tādēļ arī es tik traki uz šo visu situāciju skatos - jo man tomēr reiz bija labi (vismaz krietni labāk), tad es arī gribēju būt viens no tiem latviešiem, kas ir atgriezies, jo mājās tomēr ir labāk un zini... nu nav labāk. Un tas pašai ir diezgan sāpīgi. Tici man, es tik daudz reižu esmu sevi šaustījusi par to stulbo lēmumu šeit atgriezties. Par vēl dažiem stulbiem lēmumiem, kas to atgriešanos nepadarīja ne cik patīkamāku. Pirmais pus gads te bija fantastisks!!!! Bet tas arī viss. Un nē, es to nesaku tādā čīkstošā veidā, bet no sava skatupunkta. Ar savu vēsturi, ar saviem melnumiem un grūtībām, ar saviem sapņiem un ar savu realitātes apziņu.
Un jā, es gribētu tomēr braukt prom laikam. Varbūt vēl ne tagad, bet pēc gada vai diviem. Es neredzu te potenciālu, ja tā pavisam godīgi. Skatījos dok par Ķīnu, ka tur, piemēram, neprotestē cilvēki, jo vienkārši zina, ka no tā nav jēgas. Ka viņi neko nepanāks. Un tikai kad paskatījos uz tādu situāciju no malas (lai arī caur TV), sapratu, ka tas ir tieši tas, kas ir šeit. Vienīgi, visi aptaujātie cilvēki dokumentālajā izteicās, ka par spīti tam, ka ir šādi tādi ierobežojumi un mīnusi, viņi tur jūtās brīvi un laimīgi. Viņi uzticās savai valdībai. Viņi zina, ka valdība pieņems tautai un tautas labklājībai pozitīvus lēmumus. Nu un te lūk arī nonācu pie atziņas - mēs neuzticamies valdībai (un ne velti), bet mēs pat neko nevaram izdarīt lietas labā. Dibināt jaunu partiju? Good luck. Protestēt pret kautko? Arī to pašu novēlu... Jau paši politiķi te sen ir padevušies un uz LV skatās tikai un vienīgi kā slaucamu govi. Tādēļ arī neredzu nekādu spožo nākotni šai valstij.
13.01.2017 13:49 |
 
Reitings 57
Reģ: 09.06.2015
ne par ko! Latviete biju, esmu un palikšu! :)
13.01.2017 15:22 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kāds vispār sakars "dirsas plikumam" ar studijām ārzemju augstskolās, TOP universitātēs? Es pazīstu daudzus cilvēkus (uzsvēršu - daudzus, nevis dažus), kuri ir pabeiguši TOP universitātes pasaulē, tostarp TOP 5 Eiropā, TOP 20 noteikti citur - ASV, Singapūrā. Tie ir mani klasesbiedri (ja nemaldos, 3), bijušie kolēģi un viņu sievas. Tam vispār nav nekāda sakara ar naudas pieejamību, jo gandrīz visi studēja bez maksas un vēl dabūja stipendijas. Viena no labākajām draudzenēm aizbrauca uz Dāniju ar pārdesmit eiro kabatā, bet viņai savā jomā ir izcila smadzene, dabūja ļoti labu stipendiju, ar kuru ne tikai nosedza visas izmaksas, bet vēl māsu atbalstīja, tagad strādā ļoti labi apmaksātā darbā, un viņai vecāki nepalīdzēja, jo nebija tādas rocības. Pārsimts tūkstoši eiro kontā varbūt var palīdzēt iekļūt TOP universitātēs ne sevišķi godīgā veidā, bet pilnīgi noteikti nevar palīdzēt to pabeigt, jo TOP universitātes tāpēc arī ir TOP, ka eksāmenus tajās īsti nevar nopirkt. Ja cilvēkam galva nestrādā, nekādi miljoni viņa nepalīdzēs tikt pie MIT diploma.
13.01.2017 17:59 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Tas vispār nav domāts ne pret vienu personīgi, bet nu sorry... nekad mūžā neticēšu, ka cosmo ikdienu vada pasaules TOP universitāšu studentes un kur nu vēl absolventes... Neticu, ka šeit ir Jeila, Stenforda, MIT, Kalifornijas Tehnoloğiju institūta, Kembridžas, Hārvarda vai Oksfordas uni studentes. Nebūt ne tāpēc, ka te forumā būtu dumjas neveiksminieces, vienkārši tas ir cits personības, domāšanas un intelekta mērogs. Zinu, ka šeit bieži izskan, kāpēc gan arī lielus panākumus guvušas sievietes nevarētu parunāt par kosmētiku un lupatiņām, bet nē, ziniet neticu, jo uzskatu, ka ikdienu vadīt tādām šeit būtu par sīku un mazsvarīgu, kā arī pārāk laikietilpīgi. Turklāt, zinot tās, kam patīk padižoties, sen jau būtu pastāstījušas. Un kā tad sanāk - kad jāstāsta par dārgām mantām un drēbēm, tad kautrīguma nav, bet pieminēt, ka mācies Kembridžā gan pieticīgi paklusē. Parasti jau tie, kas plātās, plātās ar visu, un to, ka mācies superpuper skolā arī nenoklusētu(t)
13.01.2017 21:13 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Antonello-Man sodien riktiiga piektdiena un 13.datums-galvaa viss griezaas!:-DEs pateicoties tavam ierakstam, parunaaju ar viiru-nu vins man esot 2.pakapes snobs:-D.Taisniiba jau tev ir kaut kur pa lielam,bet atkal to noteikti nevar teikt par visiem.Man kaiminos dziivo divi profesori,kuri beigusi to slaveno Stenfordu ,un ir tik vienkaarsi cilveeki savaa visaa buutiibaa-ar abiem var izrunaat loti daudzas vienkaarsas lietas-man veel piedevaam nav smalka anglu valoda arii,bet viirs saka,ka vinam rados "Princeton cilveeki" un tie esot mazliet snobiski-nu nav taa,ka neseedees pie viena galda,bet nu ir savi tarakaani galvaa!
Runaajot par Rolex-atkal :-DViirs man saka-tam pulkstenim ir viena probleema!Es jau aiztureeju elpu-domaaju nu teiks kaadu atklaajumu...Vins taa mieriigi turpina-var dabuut pa galvu, neesaajot so pulksteni!:-DEs taa smeejos,nespeeju nepadaliities!
13.01.2017 21:56 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nē, neatteiktos.
13.01.2017 22:03 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Antonello, nu esmu beigusi vienu augstskolu, kura pasaulē vienmēr ir 5.-7. vietā (Eiropā 3.vietā), un vienu, kas jau gadiem ir pasaulē top 20. Šobrīd mācos doktorantūrā, man ir 4 pabeigtas augstākās izglītības (šobrīd iegūstu piekto), no kurām 3 ir pasaules top augstskolās. Nu, palika labāk? :-D
13.01.2017 23:53 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
blackpoetry un Tu sēdi cosmo forumā un to visiem stāsti.Tas vien rāda,ka augstākajai izglītībai nevajadzētu būt kuram katram pieejamam! :D Saka jau,ka tie,kas tik daudz mācās,tik daudzas izglītības iegūst ir bijuši kādreiz kkur apdalīti un tagad cenšas visai pasaulei kko pierādīt.Vai arī vienkārši negrib strādāt! :D
14.01.2017 11:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
purveniece, tā saka tie, kas 9 klases nespēj sekmīgi pabeigt? :-D
14.01.2017 12:21 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Purveniece, jūs ar Antonello tikko nodemonstrējāt cosmo foruma burvību visā tās pilnībā. :-D
14.01.2017 12:23 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Purveniece, bet kàpèc to nedrīkst nevienam stàstīt? Vai augstàkà izglītība ir kàds kauna traips, kas ir jàslèpj? Manupràt tieši tà ir "lieta" ar ko drīkst palielīties, jo tas tomèr ir sasniegums. Piedevàm blackpoetry vnk atbildèja uz antonello komentàru/jautàjumu :D nevis nosauca par duràm visas, kam nav augstàkàs izglītības :D
14.01.2017 15:42 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Reizeem izklausaas taa,ka buut Cosmo ir liels kauna traips!Te vareetu apgroziities tikai loti dumi cilveeki!Es ,piemeeram,taa nekad neesmu domaajusi!
Runaajot par graadiem-manaa pusee dazi geeniji nemaz nav beigusi augstskolu ,un ir sasniegusi dziivee loti daudz!
Turpinot par Cosmo meiteneem!Taa jau gruuti varbuut ticeet 100% pilniigi visam,ko dazreiz saka kaada meitene,bet vai tam ir tik liela noziime anoniimaa vietaa?
Mees vairaak,vai mazaak esam te ,lai parunatu par visu un neko!Dziive jaanem vieglaak.Laikam nevajag tik daudz "analizeet" taa otra cilveeka profilu.
14.01.2017 16:09 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Piekrītu Kumu, es arī uztveru Cosmo par vieglu płāpu forumu un neredzu kāpēc tas būtu kaut kas nosodāms. Bet sasmējos par Blackpoetry variantu - ja nenopublicē savu CV, tad tava izglītība neeksistē (jo pēc Antonello komentāra, ja esi Cosmo, tad jau noteikti būtu padižojusies), tad, kad uzraksti, ka tomēr ir Tev pasaulē zināmas Uni diploms (nevarēju atrast Blackpoetry komentārā nekādu dižošanos, bet gan fakta piesaukšanu), tad izrādās, ka esi bijusi dzīvē apdalīta. :-D
14.01.2017 16:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)