akk, palīdzat

 
Reitings 301
Reģ: 16.08.2014
Labvakar. man ir viena problēma kas mani ļoti nomāc pašlaik. Man ir apnikuši visi strīdi ģimenē utt... bet, mani vecāki ir šķīrušies un es nenormāli ienīstu savu mammas vīru. Vienmēr strīdoties es saku ka nepatīk ka viņš tur saka kaut ko ne tādā tonī utt bet patiesais iemesls ir ta, kas man riebjas ka viņš, man svešs cilvēks ienāca manā dzīvē un sāk kaut ko noteikt vai regulēt mani. Lai gan ar mums dzīvo jau 7 gadu es tāpat nevaru. Un es nevaru pateikt to mammai arī strīdu laikā. Bet es skaidri zinu ka nekas nemainīsies tad. Es nezinu, itkā jau vajadzētu pateikt īsto iemeslu, bet negribu, jo varbūt mamma pēc tam būs nenormāli dusmīga uz mani...kaut gan domāju ka ja visu pastāstīšu kā jūtos tad viņa varētu arī nebūs tik nikna. Taču es nezinu kā to teikt un vienmēr nolemju ka ajj, vel 2 gadi un viss. Taču tas nebūs viss, būs taču jābrauc te arī pēc skolas beigšanas. man viņš itkā neko tādu sliktu nedara bet es patiešām ienīstu viņu, es pat normāli sejā paskatijusies neesmu runājot šo gadu laikā. protams kad biju mazāka lai gan īsti neatceros laikam tiik liels riebums nebija jo tad daudz ko nesapratu. Jūtu arī to ka man dzīvē būs un ir jau takā traumas un kas traucēs man būt pilnvērtīgai. Nepatīk arī draugus uz māju aicināt ja viņš te. Bet ko jūs darītu manā vietā?
04.01.2017 21:10 |
 
Reitings 98
Reģ: 30.05.2013
Meitenes, kuras uzskata, ka tas ir autores egoisms utt - vai jūsu vecāki ir kopā? Vai jūs zināt pēc personīgās pieredzes, ko nozīmē vecāku šķiršanās mazam bērnam? Tas nekas, ka viņš īsti neatceras vai šķiet, ka nav pārdzīvojis.
04.01.2017 22:23 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
nu, nu tā tik vien liekas, ka mazs bērns neko nesaprot, neko neatceras, bet īstenībā tas viss atstāj tik nenormālu lielu iespaidu uz cilvēku (tas, ka kkas noticis bērnībā, kaut vai neatceroties). Man pašai ar to ir lielisks piemērs. Tā kā nevajag teikt "kāda vēl trauma". Tur acīmredzami ir trauma. Tāpat vien neveidojas kkāds mistisks naids.
Un vispār man arī ir atsevišķi cilvēki, kas man nepatīk un negribu kontaktēties, kaut gan man viņi neko nav izdarījuši. Es pilnīgi saprotu šādu attieksmi. Es to risinu vnk kaut kā savaldoties to cilvēku priekšā un izvairoties maksimāli no kontakta, Protams, izņemot kaut kādas pieklājības normas - ja darbā kaut ko jautā, vai sveicinoties utt.
Autore, iesaku tev ar mammu izrunāties, bet noteikti nesaki, ka tev viņš riebjas. Saki, ka nevari pieņemt līdz galam to, ka viņš ir tava tēva vietā. Izsaki savu sāpi maigāk, jo mammai jau tas cilvēks arī tomēr ir svarīgs, tāpat kā tu.
04.01.2017 22:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mani vecāki izšķīrās, kad biju bērns. Nu un?... Man tikai ļoti žēl, ka māte tā arī sev citu vīrieti neatrada. Viņas manā dzīvē bija par daudz līdz ar to... Fokusējās tikai uz mani. No otras puses spēju viņu saprast, jo viņa baidījās, ka svešs vīrietis ienākot ģimenē, kurā aug vienīgā meita - var būt bīstami dāžos aspektos. Viņa centās mani pasargāt un par to liels paldies viņai!
04.01.2017 22:28 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ieteiktu tev ar mammu parunāt un izrunāties.
Ne vienmēr vainīgs ir patēvs :-) un iespējams viņš tev ir labāks tēvs nekā jebkad būtu bijis īstais.
04.01.2017 22:30 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Neons, vispār tas, ka vari teikt "nu un" par to, ka vecāki izšķīrās, arī ir trauma. :-D
04.01.2017 22:30 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Es būtu priecīga ja mani vecāki būtu izšķīrušies pirms gadiem 10 vismaz nevis turpinājuši šo farsu. Nezinu, kurš ir ieguvējs no tādām attiecībām, kur laulāts pāris ne tuvu nav piemērs.
04.01.2017 22:37 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Neons, tev loģika empātiju izslēdz? Man, savukārt, šķiet, ka par egoisti šajā gadījumā varētu saukt māti, kura, acīmredzot, nav kārtīgi izrunājusi visu ar savu bērnu.

Piekrītu abiem teikumiem. Pirmkārt, uz visu vienmēr nav gan jāskatās loģiski. Ir cilvēki, kuri uz lietām skatās emocionāli, nevis racionāli.
Protams, vienmēr nav vainīga tikai viena puse, problēma ir samilzusi - visās pusēs noteikti būtu vajadzīgi savi uzlabojumi un sapratnes veicināšana. Bet nu nevar tikai meiteni vainot - ja ir tik spēcīgas negatīvas sajūtas pret kādu ģimenē, turklāt tik ilgi! :-O Tad vaina noteikti ir abu pieaugušo pusē - tādas lietas ir jāpamana un jāizrunā, jācenšas labot. Vecākiem tomēr jābūt gudrākiem. Ļoti bieži redzams, ka tieši vecāki galvu iebāž smiltīs un par ģimenes emocionālajām problēmām neliekas ne zinis. Paslauka zem paklāju. Novēlu izrunāties ar mammu un - ar laiku - arī ar patēvu. Noteikti ar laiku labāk sapratīsi pati savas sajūtas, un, ja nav nekāda dziļāka pamatojuma naidam pret mammas vīru, pati ar laiku pieņemsi viņu, saprotot, ka problēma bija arī tavā attieksmē, ne tikai patēvā.
Veiksmi uzlabojot ģimenes attiecības!
04.01.2017 22:39 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vispār ieteiktu autorei paanalizēt sevi un ģimenes attiecības.
Kas ir tas kas liek ienīst patēvu...
04.01.2017 22:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Salomē, lai to sauktu par traumu, tai vajadzētu kaut kā izpausties. Tas, ka man vecāku šķiršanās fakts neizraisa nekādas īpašās emocijas, nozīmē vien to, ka man pat kā bērnam bija gana skaidrs, ka šiem diviem nav pa ceļam pavisam noteikti. Un es jau tad sapratu, ka būs labāk, ja viņi izšķirsies. Un kopumā ņemot - tā ir pārāk sena pagātne, lai man tā vairs ko nozīmētu. Tēvs uz doto brīdi jau ir miris. Mēs saglabājām kontaktu, nav palikušas neizrunātas lietas.
Es piekrītu, ka vecākiem būtu vairāk jārunā un jāiesaista savas atvases, kad ir šāda tēma ģimenē. Taču pat, ja tā nenotiek, nevajag attaisnoties ar emocionalitāti un pàrjūtīgumu, bet gan jāieslēdz racionālisms un jāpaskatās uz sevi no malas. Nav jāizgrūž kaudze naudas speciālistos, kad problēmu atrisinājums ir deguna galā. Atliek vnk to beidzot pieņemt.
04.01.2017 23:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bet es vienalga neticu šim stāstiņam...
04.01.2017 23:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Da beidzat! Trako hormoni un tinim gribas draamu vai dzives tragediju, ja nav tad tadu izdomaaa,
04.01.2017 23:10 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Ak, meitenes,šeit komentāros! Dažkārt šķiet, ka riet uz citiem ir labākās pašu egoismu ceļošas zāles.
Komentējot problēmu, man radās svarīgs jautājums, tā kā ir pagājis tik ļoti ilgs laiks, kopš šis vīrietis, teiksim- ir iemests tavā dzīvē, vai tu esi mēģinājusi spert kādu soli pretī un viņu iepazīt ?
šī nedrošības sajūta, ko Tu dēvē par naidu, kas patiesībā tāds nemaz nav, šī sajūta pazūd, kad Tu izzini cilvēku. Mēs visi baidāmies no nezināmā un svešā, tas ir pilnīgi normāli, bet,lai šīs bailes pārvarētu ir pirmkārt jāstrādā pašai ar sevi! :)
un,ja vēlies parunāt par šo ar kādu, kurš arī ir izdzīvojis vecāku šķiršanos un citus ''bonusus'', kas ar to saistās, droši raksti vēstuli! Paliks vieglāk! :)
04.01.2017 23:10 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Šeit vnk ir pārāk daudz nezināmā, lai kko pateiktu par autori vai ieteiktu. Nav skaidrs kādas ir viņas attiecības ar māti, kā patēvs izturas utt.
Skatoties viņas citus topikus rodas iespaids, ka viņa ar māti vispār nerunā, bet mācās dzīvot internetā...
04.01.2017 23:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Jā, man arī sāk likties, ka daudz atkarīgs no komentētāju vecuma. :-D Tā vien šķiet, ka visas līdz 30 gatavas šo drāmu uzturēt un ir nu tik līdzjūtīgas un tikpat "traumētas", bet tās, kuras ir pēc 30 - uz dzīvi skatās vienkāršāk, reālāk un mierīgāk. ;-) :-P
04.01.2017 23:20 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Dažkārt gan cilvēki ir pelnījuši līdzjūtību. Ir tik daudz gadījumu,ka internets ir vienīgā vieta, kurā kādai personai pietiek drosmes pateikt savas domas :)
Protams šeit vislabākā palīdzība būtu profesionāļa palīdzība!
Jebkurā gadījumā, izlikšos, ka frāzi ''traumēta'' es neredzēju, lai šī diskusija neizvērstos par savstarpēju apvainojumu jūru! :)
04.01.2017 23:24 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Neons
Nav jau arī viss tik vienkārši. :) reku piemērs.
Ja nu māte saejot ar to vīrieti meitai vairs vispār nepievērš uzmanību? Tas nav nekāds retums, kad visas pūles tiek veltītas tam, lai veci piesietu un noturētu un bērns, lai dzīvo kā grib. Un tad pat ja patēvs neko taaaaadu nedara, vai vnk kontrolē pārlieku, bērnam var izveidoties reāls naids pret viņu. Galu galā viņa dēļ bērnam nav mātes un normālas bērnības. Kaut gan faktiski tā ir mātes vaina....
04.01.2017 23:31 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Empātija izpaužas dažādi - viens paraudās līdzi un pažēlos, cits reāli rīkosies. Šajā situācijā reāla rīcība var būt arī skarbās patiesības pateikšana tieši pierē, lai cilvēks varbūt sāk aizdomāties - ja, nu, patiešām vaina nav jāmeklē citos. Protams, katram savs temperaments un izpausmes veids. Tāpat arī katrs vienu un to pašu teikumu var uztvert dažādi. Turklāt, diskusijas autore nemaz neatbild uz uzdotajiem jautājumiem, kas varētu sekmēt dziļāku izpratni par šo visu. Tāds, nu, ir rezultāts. Katrs var paust savu viedokli.
04.01.2017 23:32 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Tas, ka meitene (kurai 16g laikam sanāk) raksta anonīmi bieži par dažādām problēmām, kur daļu varētu atrisināt vienkāršāk, ģimenē, jau norāda, ka kaut kas ir aizgājis šķērsām. Nu trako hormoni, nu un? Tāpēc lielās dāmas pateiks, ka lai beidz ņerkstēt un dzīvo tālāk. Pašas tādā vecumā nebijāt? Varbūt nav tur tik liela problēma, varbūt tiešām pāries šis posms un citādāk uz to skatīsies, bet ja vecāki nav ar viņu neko pārrunājuši par šķiršanos, tad kā viņai kā bērnam bija saprast, kas notika un kāpēc attīstījās šādi. Mājās strīdi, parādījušies jauni draugi, kurus, cik var noprast, kauns aicināt ciemos. Varbūt pietrūkst vienkāršas informācijas un izrunāšanās. Uzreiz, neko nezinot, brukt virsū, lai savalda savus hormonus un muti ciet, nav arī nekāds labums, ne palīdzība.
04.01.2017 23:33 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2016
Problēma ir Tevī un Tev būtu jābūt laimīgai,ka mamma ir laimīga nevis jāienīst cilvēks ar kuru viņa ur kopā.
04.01.2017 23:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es kaut kā nemanīju no autores tekstiem, ka patēva dara ko sliktu vai nepareizu vai māte uzvedas kut kā neatbilstoši. Viss ko uztvēru ir tieši tas, ka viss ir kārtībā un autore to bezmaz arī tieši uzsver, bet viņa nez kādu iemeslu dēļ līdz mielēm ienīst patēvu. Un monētais īstais iemesls ir vnk absurds... Un, jā, pati diskusijās neiesaistās. Varbūt tas tomēr nozīmē, ka šī "problēma", nemaz nav "problēma"?...
04.01.2017 23:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!