Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Stipendijas

 
Reitings 50
Reģ: 27.12.2016
Sveikas.
Jautājums tām, kas saņēmušas Vītolu fonda stipendiju. Mērķēju uz šo stipendiju, jo apstākļi ģimenē ir diezgan slikti un šī ir vienīgā cerība, lai uzsāktu studijas. Cik viegli ir šo stipendiju vispār dabūt? Kādi ieteikumi? Un, ja, piemēram, saņemu Vītola fonda stipendiju, vai ir iespēja arī paralēli saņemt arī augstskolas stipendiju? Vai ir kādi ierobežojumi? Tāds haoss galvā.:-(
30.12.2016 13:53 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Draudzenei bija šī stipendija, bet kaut viņai ar ģimeni viss ok, saņēma tāpēc, ka no skolas nebija daudz cilvēku pieteikušies un viņai bija izcilas atzīmes.
Cik zinu, ja ir šī stipendija, tad skolas nepienākas un lai šo stipendiju nokārtotu jāiet cauri diezgan garam procesam - vajag daudz rekomendācijas no skolotājiem, izcilas atzīmes, sasniegumus skolā un tml. Laikam priekšroka tiem, kas nāk no mazturīgām ģimenēm un ir viens vecāks.
30.12.2016 14:23 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Un beigās ir arī tādas kā pārrunas ar pašu to Fondu, tikai tad viņi izvērtē vai stipendiju piešķirs, jo arī kad mācies jau augstskolā, regulāri ir jānodod viņiem atskaites, ka tu labi mācies, nav parādu utt.
Cik zinu, tas viss stipendijas process bija +/- pus gads.
30.12.2016 14:24 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Var saņemt skolas stipendiju paralēli ar Vītolu fonda, jo tas ir privāts fonds ;)
Process nav nemaz tik garš, protams, ir pieteikuma vēstule, atzīmju kopijas, 2 rekomendācijas. Atzīmēm nevajag būt izcilām, vidējā virs 7 ir pietiekami, lai pieteiktos. Pirmajā kārtā nedabūju, jo nebija maznodrošinātā statusa, bet pēc tam uzspīdēja veiksme, sākot studijas, viņi atsūtīja, ka tiem, kas palika gaidītājos, ir iespēja atnest kopiju, ka studē. Aizgāju, parunājām un pēc nedēļas zvanīja, ka esmu ieguvusi naudiņu. Jāsaka, ka atspaids tas bija milzīgs!!
30.12.2016 14:25 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Katru pusgadu jāsūta pateicības vēstulīte ziedotājam, sekmju izrakstam klāt jābūt. Protams, jo labākas sekmes, jo labāk :D
30.12.2016 14:26 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.12.2016
Paldies, meitenes, par atbildēm. Vienkārši samulsināja informācija internetā, ka Vītolu fonda stipendijai ir noteikti ierobežojumi, ka visdrīzāk nevar saņemt vairākas stipendijas vienlaicīgi. Ceru, ka ar dokumentiem problēmu nebūs. Šis būtu milzīgs atbalsts, jo vecākiem nav naudas, lai mani uzturētu, bet, ja paralēli studijām strādātu, tad tas pamatīgi ietekmētu sekmes. Vidējā atzīme ir tuvu pie 9, arī ārpusstundu aktivitātes un vietas olimpiādēs un citos konkursos, audzina viens no vecākiem un trūcīgās ģimenes statuss. Ceru, ka viss būs labi, ir taču brīnumu laiks. :) Vienkārši vajadzēja mierinājumu, jo esmu pamatīgi nomākta par savu nākotni.:'-(
30.12.2016 14:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Saprotu, kā tu jūties, bet mēģini visur.. paskaties citas stipendijas, iestājoties noteikti piesakies skolas stipendijai!
Ierobežojumi var būt ar strādāšanu, es strādāju, nepilnā slodzē saņēmu ap 250, bet viņi uzskatīja, ka tas ir maz, lai tas ietekmētu stipendijas piešķiršanu, ja pelnīsi ap 500-600, tad arī varētu atteikt.
30.12.2016 14:38 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Tu vari saņemt fonda UN valsts stipendiju, bet nevari saņemt fonda UN cita fonda stipendiju!
30.12.2016 14:45 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.12.2016
Plānoju studēt DU, humanitāro zinātņu fakultātē, latviešu valodas un literatūras skolotāja, ja paveiksies. Bet gan jau, ceru, ka viss būs labi. :-) Protams, ja izvēles nebūs, tad strādāšu. Tiešām negribas atņemt vecākiem pēdējos centus.
Paldies vēlreiz par uzmundrinājum, noskaņojums mazliet uzlabojās. Vismaz uz svētkiem atbrīvoties no uzmācīgām domām.
.
Un visiem, kas šo lasa, laimīgu Jauno gadu! Lai piepildās visas cerības, sapņi, lai šis ir labākais gads, kāds jebkad bijis! (l)
30.12.2016 14:48 |
 
Reitings 103
Reģ: 14.10.2012
Lai Tev veicas! :)
30.12.2016 14:54 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Agrāk varēja. Vīram bija Vītolu un universitātes stipendija. Bet viņam to Vītola fonda stipendiju piešķīra par izcilām sekmēm un visiem panākumiem olimpiādēs, nevis trūcīgiem apstākļiem.
30.12.2016 15:44 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Un visiem, kas šo lasa, laimīgu Jauno gadu! Lai piepildās visas cerības, sapņi, lai šis ir labākais gads, kāds jebkad bijis!

Tev ar, un noteikti mēģini, lai veicas!!! :-)
Esmu ieguvusi Morberga stipendiju uz to pat īsti necerot (domāju, ka cerības nav :-D), takā ticu, ka Tev viss izdosies!
30.12.2016 16:03 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Nemācēšu teikt cik viegli vai grūti saņemt- saņēmu pirmajā kārtā. Nebija maznodrošināta, bet saņēmu. Bija jāsūta kaudze papīru, vairs neatceros kas tieši, rekomendācijas, olimpiāžu diplomi utt laikam. Tad tiku aicināta uz pārrunām, kuru laikā jau tika pateikts kādu stipendiju saņemšu- tā kā tās pat nebija īsti pārrunas. :-D No mana gada pieteicās šķiet 7 cilvēki, saņēma 2.
Bet tava vidējā izklausās ļoti cerīgi. :-)
Saņēmu vienlaicīgi gan valsts, gan Vītola stipendiju, nebija nekādu problēmu. Nezinu kā ir ar citu fondu stipendijām.
Droši piesakies, ticu, ka viss izdosies Tev. :-) Vītola fonds vispār ir ļoti patīkama vieta, kur strādā ļoti jauki cilvēki. Vienmēr gāju tur ar prieku iesniegt atskaites.
30.12.2016 17:38 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Ja esi maznodrošinātā un +/- labi mācies, tad stipendiju dabūsi :-). Vītolu fonds vairāk skatās uz ģimenes stāvokli nevis sekmēm, kā arī ņem vērā, ko domā studēt - daudzas stipendijas tiek piešķirtas konkrētu nozaru topošajiem studentiem. Protams, ir arī mecenāti, kuri to neņem vērā. Tikai ar labām atzīmēm ir par maz. Man vidējā bija 8,5, bija panākumi olimpiādēs, es no daudzbērnu ģimenes, BET materiālais stāvoklis bija normāls, audzina abi vecāki - tā man arī pateica, ka stipendija principā domāta tiem, kam grūtāk dzīvē klājies. 1. kārtā stipendiju nedabūju, sabēdājos, bet septembrī pazvanīja, lai nāku parakstīt līgumu :-). Piesakoties neko nevar zaudēt! Veiksmi!
21.01.2017 16:31 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Tevis rakstītais vieš diezgan konkrētu cerību, ka stipendiju Tev piešķirs. Ir vairāki ziedotāji, kuri atbalsta tieši topošos latviešu valodas un literatūras skolotājus. Atzīme Tev ir lieliska, un arī pārējie parametri nāks tikai par labu.
.
Fondā nevalda ne tuvu tik dzelžaina gaisotne, kā to aprakstījusi crimson.
21.01.2017 16:41 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Rekomendācijas vajag no klases audzinātāja un pilsētas/ pagasta sociālā dienesta darbinieka (arī tad, ja neesi maznodrošināta). Rakstu to tāpēc, lai tās, kas vēl tikai apsver iespēju pieteikties un nav smalki izpētījušas fonda mājaslapu, nenobītos no birokrātijas un pieteiktos.
21.01.2017 16:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!