Hipotekārais kredīts - kad?

 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Vēlētos uzzināt no tām, kas ir iegādājušās nekustamo īpašumu izmantojot hipotekāro kredītu. Nevis kurām vīri vai draugi ir ņēmuši, bet pašas patstāvīgi.
Kad jūs sapratāt, ka esat morāli un finansiāli gatavas uzņemties šādas saistības? Cik % sakrājāt pirmajai iemaksai un cik % no ienākumiem novirzat ikmēneša maksājumam?
Esmu šobrīd lielu pārdomu priekšā, redzu lielāku jēgu maksāt par kredītu nekā par īri, bet tajā pašā laikā daudz risku - nav prognozējams stabils darbs uz tik ilgu laiku uz priekšu, citi apstākļi (veselība, bērni, u.c.)
Padalieties ar savu pieredzi un padomu 8-)
28.12.2016 21:17 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
v35
Pēc pirmā komentāra man likās, ka tas tāds prikols. Izlasot pārējos šķiet, ka Tu vnk troļļo.
Elementāri. Pietiek tā neveiksmīgāk paslīdēt un salauzt nevis potīti, bet galvaskausu.

Lasīt proti? Speciāli priekš Tevis tur ir rakstīts par apdrošināšanu. Un ja Tu dzīvokli īrētu, tad ar visu savu ielauzto galvaskausu, nulles ienākumiem un visām parpalām atrastos uz ielas un nakšņotu zem tilta.
Izlasīju. Nu un? Es personīgi zinu cilvēku, kurš izdarīja tieši tā, kā plāno darīt drostala. Teiksi, ka viņš ir muļķis? Nez vai, cilvēks dzīvo savā dzīvoklī un brauc ar jaunu auto. Ne par vienu nekādi kredīti/līzingi nav jāmaksā.

Ja Tev nepielec, ka tas nav izdevīgi, tad nevaru palīdzēt. Jāmācās rēķināt un analītisko domāšanu Tev uzdāvināt nevaru. :)
Ha. It kā es jau tāpat nebūtu bankas klients. Un mani ienākumi caur viņiem iet jau tagad. Un ar saviem papildpakalpojumiem viņi var iet uz 3 burtiem.

Mācies lasīt. :D Tur skaidri un gaiši ir rakstīts, par bankas izdevīgumu no šāda darījuma, jo viņi ar tāda darījuma % ne velna nenopelna! Lasi boldā zemāk:
Bankas tīrā peļņa no šāda darījuma ir smieklīga. Viņi (banka) vinnē ar to, ka piesaista Tevi kā klientu, caur viņiem ies tava alga, viņi nodrošinās Tev visādus papildus pakalpojumus utt. Tas atmaksājas ilgtermiņā (bankai).

_
Bet man NEVAJAG īpašumu. Man vajag mājvietas pakalpojumu - noteiktā laikā noteikta vietā. Un to es arī pērku.

Jauki. Priekš sevis atver īres topiku. Šeit runā par kredīta izdevīgumu. Kāpēc kredīts ir izdevīgāks jau ir paskaidrots. Ja nesaproti, nevaru palīdzēt.
Es zinu. Personīgi. Un nē - tas cilvēks ar to nelielījās pa labi un pa kreisi.

Atkal ņem un lasi - ir n risinājumi tiem, kas grib kko darīt, nevis paliekot uz 0 iet zem tilta dzīvot. Tādiem arī īre nav nekāds glābiņš.
To tu pastāsti visiem tiem, kas to ir pamēģinājuši darīt, aplauzušies, un izbaudījuši uz savas ādas fiziskās personas maksātnespējas procesu.
Jā, NĪ jomas profesionālis, kas jūt tirgus tendences, varbūt paspēs laicīgi noandelēt savu NĪ. Tas, kurš par NĪ tirgu interesējās brīdī, kad pirka savu vienīgo īpašumu, drīzāk ne.

Sasmējos, te vnk jau nav ko piebilst... :D
30.12.2016 21:50 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Pēc pirmā komentāra man likās, ka tas tāds prikols. Izlasot pārējos šķiet, ka Tu vnk troļļo.

Vai tā uzskatīt. Tikai - man labāk patīk situācija, kad es varu jebkurā brīdī uz gadiem 2-3 pārtraukt jebko, kas man jādara, lai gūtu ienākumus, un no tā mans dzīves līmenis šajos 2-3 gados nemainīsies ne par %. Vienalga, kāds tobrīd būs EURIBOR.
30.12.2016 21:55 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Kad jūs sapratāt, ka esat morāli un finansiāli gatavas uzņemties šādas saistības? Cik % sakrājāt pirmajai iemaksai un cik % no ienākumiem novirzat ikmēneša maksājumam?

hmm, kad? tad, kad pelníju pietiekami, lai sakrátu pirmajai iemaksai un saprastu, ka spéshu samaksát kredítu. sáku intereséties par kredíta njemshanu un májoklja iegádi , pirms iepazinos ar toposho víru. tad nu uz laiku viss tika atlikts, jo bija jásaprot, kurá valstí dzívosim... un izrádás nemaz nav tik viegli atrast piemérotu máju :D
bija plánota létáka mája, bet izvéléjámies tomér dárgáku, tad nu sanák, ka pirmá iemaksa bija 15% sakráta + uzkrájumi nebaltám dienám+ uzkrájumi remontam/dz,íves uzsákshanai jaunajá májá...
ikménesha kredíta maksájums sanák laikam 30% no manas algas.
30.12.2016 22:00 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Speciāli priekš Tevis tur ir rakstīts par apdrošināšanu.

Tad, kad Tev būs 10+ gadu pieredze apdrošināšanas jomā, pienāc. Līdz tam laikam man Tavi spriedelējumi neinteresē.
30.12.2016 22:01 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
v35
Tad, kad Tev būs 10+ gadu pieredze apdrošināšanas jomā, pienāc. Līdz tam laikam man Tavi spriedelējumi neinteresē.

Jauks arguments, paldies ka nepiesārņosi tālāk topiku. :)
30.12.2016 22:08 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Jā, es arī laikam nesapratīšu "gudro atklāsmi" par 0 ienākumiem un kredītu. Kurš īrnieks Tev turpinās nodrošināt dzīvokli pa velti, ja jau kāda trauma vai pēkšņs bezdarbs (laikam neoficiāli nodarbinātiem gan tikai) īrēšanai esot labvēlīgāki kā kredītam? OK, pastāv opcija varbūt dzīvot pie radiem vai kā, bet tad jau tajā laikā var savu NĪ izīrēt un citi maksās Tavu kredītu.
Es saprotu alternatīvu īrēt vai pirkt, jo tiešām ir citi galīgi nemierīgi, patīk pārvākties gan valsts robežās, gan ārpus vai dzīvo vēl kopā ar kādu uz pusēm īrējot tādā studentvariantā. Bet krāt 5 vai cik gadus savam dzīvoklim?? un kā vispār pa 5 gadiem var sakrāt? Tur mēnesī ir jāatliek tad tuvu 1K, ja grib pieklājīgu daudz maz mājvietu (5 gadu krājumam), tas nozīmē vai nu jostas savilkšanu pie 2500-3000+ algas vai kaut ko nereālu pie 1000EUR algas. Un tas nav 1 gads, kad mērķa labā pacieties, tie ir 5 dzīves gadi - laiks, kad baudīt dzīvi, ceļot, atpūsties, izklaidēties, redzēt ko jaunu, mācīties utt. Jā, varu saprast to 1 gadu saņemties un sakrāt pirmo iemaksu, bet nu ne jau 5 gadus krāt. Es pat neredzu to realizāciju 5 gados, visi 10. Tāpat tie, kas pelna ļoti labi, domāju saprot "izdevīgumu" un rīkojas tomēr savādāk - dzīvo šodienai ar domām par nākotni, nevis tikai nākotnes mērķim.
31.12.2016 07:44 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Es svaigi paņēmu kredītu.
Gribēju jau sen. Jo labāk maksāju kredītu, nevis īri(lasīt-izmetu naudu).
Zināju,ka gribu dzīvot šajā pilsētā. Ienākumi stabili. Lai vai kas, kredītu atdotu,jo ikmēneša maksa ar apdrošināšanām 150 Eur. Bērnu vēl pagaidām nav. Bija ideāls brīdis,jo viss sakrita ,kā vajag. Dabūju papildus slodzi nedaudz klāt, līdz ar to brīvi līdzekļi ,lai remontu pamazām taisītu un iekārtotos. Un ātri gāja ar kredītu un banka labprāt man deva. Ja jau viņi nešaubījās , tad :D
ņēmu ar domu-kaut kur taču man būs jādzīvo un jāmaksā. :) Esmu laimīga. Diezgan jauna,bet ar savu mitekli.
ņēmu kredītu vienpersoniski, viena pati.
31.12.2016 08:09 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Bet krāt 5 vai cik gadus savam dzīvoklim?? un kā vispār pa 5 gadiem var sakrāt? Tur mēnesī ir jāatliek tad tuvu 1K, ja grib pieklājīgu daudz maz mājvietu (5 gadu krājumam), tas nozīmē vai nu jostas savilkšanu pie 2500-3000+ algas vai kaut ko nereālu pie 1000EUR algas.

Piedod, kas Tev liekas savāds pieejā, kad pie 2+K EUR ienākumiem katru mēnesi tiek atlikts 1K uzkrājumos? 1+K tēriņi katru mēnesi Tev skaitās jostas savilkšana?
31.12.2016 10:41 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
v35
Manuprāt, cilvēks kurš var atļauties tādu kā Tu aprakstīji ar nopietnu algu pēc noklusējuma nebūs strādājošs students/jaunais speciālists, kurš sapņo par pirmo mājokli. Tu apskati kautkādu ļooooti šauru gadījumu, kādus personīgi es pat nezinu.
Ja cilvēks pelna 2+K algā, tad es viņu raksturotu, kā tādu, kurš ir pabeidzis vismaz bakalauru un gadus 5 jau ir nostrādājis, plus pieprasītā specialitātē, faktiski veiksminieks. :D Reāli viņam jau ir pie 30 gadiem un jādomā par ģimeni un bērniem, nevis 5 gadu krāšanu dzīvojot īrētā dzīvoklī.
Vārdu sakot, jā tas ir iespējams, bet novērtējot riskus, izmaksas un ieguvumu, tāds pasākums ir diezgan bezjēdzīgs.
31.12.2016 11:56 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
v35
Jā, es uzskatu, ka pusi ienākumu atlikt kredītam ļoti ilgstošu laika posmu ir dīvaini. Ja cilvēkam ir tāda alga, tad diez vai viņš knapināsies īres dzīvoklī pa 200EUR. Tā var gadu, bet ne jau 5. Un, ja godīgi, tad šībrīža NĪ piedāvājumus tepat ss.lv skatoties, pa 60000 nepaver galīgi super duper dzīvokli, lai tas būtu tā vērts. Skatos daudz maz normāli 3istabnieki ne rajonu nomalēs ir sākot ar 70K, ir lētāki, bet attiecīgi remonts kapitāls jātaisa. Vai tiešām saņemot samērā labu algu šitā parakstīsies kāds? OK, cilvēki ir daudz un dažādi. Var būt sieviete, kura ir attiecībās un par dzīvesvietas izmaksām nav jādomā, pelnot labu algu, var atlikt arī pusi no tās. Pieņemot, ka ir tikai normāli, ja vīrietis maksā arī par kopējo atpūtu.
31.12.2016 13:18 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Reāli viņam jau ir pie 30 gadiem un jādomā par ģimeni un bērniem, nevis 5 gadu krāšanu dzīvojot īrētā dzīvoklī.

Jā, sievietēm tajā vecumā ir normāli būt ģimenei un bērniem. Vīrietis, it sevišķi, ja viņš nav t.s. ģimeniskais tips, mierīgi var neiespringt vēl gadus 5 vai pat ilgāk.
31.12.2016 16:40 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Ja cilvēkam ir tāda alga, tad diez vai viņš knapināsies īres dzīvoklī pa 200EUR. Tā var gadu, bet ne jau 5.

ja cilvēks savu dzīvi galvenokārt pavadā ārpus mājas (darbs + hobiji), mierīgi var dzīvot arī tā. Faktiski dzīvoklis ir atribūts, kurš vairāk ir vajadzīgs ģimenei un bērniem. Cilvēkam, kam to pagaidām, nav prasības pret dzīvesvietu ir krietni savādākas.
Ja kas, tas 1.5K tēriņi mēnesī nozīmē 50 EUR dienā - katru dienu. Tu reāli to spēj notērēt parastos ikdienas izdevumos? Nē, nu ja pie ikdienas pieder šopings Londonā un vakariņas Nicā, tad arī ar 500 EUR dienā būs paknapi :)
31.12.2016 16:44 |
 
Reitings 4
Reģ: 30.12.2016
Ja cilvēks pelna 2+K algā, tad es viņu raksturotu, kā tādu, kurš ir pabeidzis vismaz bakalauru un gadus 5 jau ir nostrādājis, plus pieprasītā specialitātē, faktiski veiksminieks.
Tas bakalaurs nav nemaz obligāti jābūt. Pieredze krietni >5 gadiem. Ļoti pieprasītā specialitātē + tiešām laba pieredze. ~3 tk tādiem arī ir realitāte, pat vairāk.
31.12.2016 16:48 |
 
10 gadi
Reitings 3060
Reģ: 09.10.2009
Kurā bankā ņēmāt kredītu? Kādi procenti? Arī plānojam ņemt kredītu, bet nezinām, kur būtu izdevīgāk. Cik man meitenes ir teikušas - neiesaka SWEDbanku.
31.12.2016 16:57 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kad jūs sapratāt, ka esat morāli un finansiāli gatavas uzņemties šādas saistības?
Dzīve piespieda, jo biju gandrīz uz ielas, dzīvoju drausmīgā ūķī un nebija reālas iespējas tai laikā ko noīrēt (īres tirgus konkrētajā vietā minimāls). Savādāk nebūtu saņēmusies.
Pirmā iemaksa bija 30%, maksāju kādus 20% no ienākumiem, bet reāli nomaksāju ātrāk kā plānots.
Tagad gribu lielāku dzīvokli, šovasar pārdošanā bija viens, kuru ļoti gribēju, bet bail no kredīta, kā arī tam jaunajam dzīvoklim komunālie būtu x2 kā tagadējam. Bet vienalga sirds sāp, ka nesaņēmos un nenopirku.
31.12.2016 17:32 |
 
Reitings 202
Reģ: 25.06.2012
Nikola, vai pateizi saprotu, ka esi jau nomaksājusi kredītu? Uz cik gadiem ņēmi?
31.12.2016 17:36 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Man ir NI "kredīts" ja to var saukt.
Tas ir īpašuma pirkums, bez bankas staprniecības, ir normāls līgums ar īpašnieku, maksāju ikmēneša maksājumus.
Ne es ne pārdevējs negribējām pīties ar banku un domāju ka tā ir labāk abiem.
31.12.2016 17:37 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
jacky ņēmu uz 20, bet nomaksāju apmēram piecos.
31.12.2016 17:43 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
uzskatu, ka májoklis ir vienígá ''lieta'', ko ir vérts pirkt ar kredíta palídzíbu.
galvenais, saprast, kur tu gribi dzívot - vietu, un to, ka ienákumi ljauj gan maksát kredítu, gan paliek rezerve . un tad uz priekshu. man arí ir pláns kredítu atmaksát uz pusi átrák neká ir lígums
31.12.2016 17:55 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
saprast, kur tu gribi dzívot - vietu

Gribēt un varēt nav viens un tas pats. Gribu dzīvot tur, kur dzīvoju pašlaik. Lai to varētu atļauties, vajadzēja sakārtot darbus tā, lai tos var darīt no home office. Viegli nebija, bet ir to vērts.
31.12.2016 18:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits