Mana briesmīgā Ziemassvētku dāvana

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sveikas!
Aicinu šajā diskusijā dalīties ar dažādām Ziemassvētku (vārda dienas, dzimšanas dienas, ...) dāvanām, kuras nav patikušas. Vai esat saņēmušas dāvanā kaut ko tādu, kas nav paticis?
26.12.2016 02:41 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Zīle, man arī, bet es pilnīgi varu saprast arī to cilvēku loģiku - nu ir svētki, jā, sarunāts, ka nebūs dāvanu, bet kaut kas jāpaņem tāpat.. Nu, torte.. bet ir taču svētki, labāk par to pašu naudu kādas glāzes - un viss, tas ir apburts loks :D
27.12.2016 16:00 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
nu 2 komplektus ''noziedoju'' nákamajiem írniekiem, ja nenoderés, lai met lauká. viens komplekts bija párák ''personisks'' lai atstátu, jo bija apzímétas glázes (ljoti nemákulígi)
ja zinátu kur noziedot, atdot kádam, kam vajag, logiski, ka to arí izdarítu. bet neesmu LV, un te ir veikali, kuros párdot tádus lietotus létus krámus, bet tur pateica, ka vinji nepienjem, vinjiem atved no k-kurienes to visu, un nevar tá vnk vinjiem atdot. bet kur citur atdot, nezinu.
Laikam tāpēc man arī nepatīk tā noruna, ka viss, šogad neko nevienam nedāvināsim, jo es tāpat neesmu audzināta iet tukšām rokām ciemos - nu, kādam ciemakukulis ir šampja glāzes, kādam kūka

nu bet nav jau jánák tukshám rokám! mums noruna bija, ka bez dávanám, bet ar kúku/salátiem péc savas izvéles! nav jau teikts, ka bez dávanám nozímé nákt tukshám rokám! panjem kúku, salátu bljodu vai pudeli shampja! ja jau tik ljoti gribas ko dávinát, tad kaut vai konchu kasti vai kádu shampju izlasi vai ko tádu, ko var likt galdá prieksh visiem. nu vismaz es jutos neérti, domáju páréjie arí! jo tá pat nebija mana iniciatíva, ka bez dávanám...bet nu ja jau tá noléma, tad es arí piekritu...
27.12.2016 16:07 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Man dāvanas ir diezgan vienaldzīgas. Esmu saņēmusi dāvanās gan lietussargu, gan pabriesmīgu kosmētiku, gan tējas maisiņu paliknīšus... Tā par arī kaudzi ar manai gaumei neatbilstošām šallēm, rokassprādzēm, somām. Nu bet tas cilvēks ir centies un vismaz kaut ko uzdāvinājis. Es zinu ka man ir grūta gaume, un praktiski neiespējami kaut ko uzdāvināt man pa prātam, tā lai es tiešām būtu sajūsmā. Bet es kaut kā nepārszīvoju, ja cilvēks nošāvis greizi. Pat ja tās ir galīgi šausminošas dāvanas, es parasti smejos un pasaku paldies.
Es tiešām nevaru iedomāties, ko tādu cilvēkam būtu man jāuzdāvina, lai man būtu sabojāti ziemassvēki un vēl sāktu raudāt. :-D
Ja jānosauc konkrēta lieta, kas galīgi nebija man pa prātam, tad bērnībā man uzdāvināja rozā kamuflāžas rokassomu, kuru tā arī nereizi neuzvilku. Bet pat bērnībā zināju, ka brīdi, kad dāvinātājs jautā vai man patīk, ir pieklāji pasmaidīt un pateikties par dāvanu.
27.12.2016 16:08 |
 
Reitings 10
Reģ: 20.12.2016
Man vislaik arī likās, ka "dāvinātam zirgam zobos neskatās" un tiem mazajiem nieciņiem nepievērsu uzmanību, nogrūdu kaut kur, atdevu, noziedoju, izmetu utt, bez cepšanās.
Bet šogad... ome mums uzdāvināja segu un spilvenu komplektu. Nepietiek ar to, ka tas ir miiilzīgs, nepraktisks, smags, ar 5 spilveniem, kas mums neder gulēšanai, divguļamā sega, kas izklājot ir gandrīz tikpat liela kā istaba (gulta ir 150cm plata un sega ir krietni par lielu), un vispār aizņem nenormāli daudz vietas jau tā mūsu mazajā dzīvojamā platībā, piedevām tas ir arī ļoti neglīts - kaut kādas sintētiskas un nesmukas puķes uz tā, turklāt tas komplekts, kā no mammas uzzināju, ir paņemts kaut kādā top-shopveidīgajā ar cenu ap 200 eur. Esmu dusmīga un omei to šodien pateicu. Ka viņa pati izdomāja, ka mums vajag, pati piekrāva mums istabu ar liekām mantām, pati izmeta tik daudz liekas naudas.
Būtu labāk mandarīnus uzdāvinājusi.
27.12.2016 16:11 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
nu ir svētki, jā, sarunāts, ka nebūs dāvanu, bet kaut kas jāpaņem tāpat.. Nu, torte.. bet ir taču svētki, labāk par to pašu naudu kādas glāzes - un viss, tas ir apburts loks

nu bet ja tad kad runá ar to cilvéku, vinjsh saka, já, bez dávanám, panjemsim tortíti??? nu tad njem to tortíti un miers, jo zini, ka visi citi bús bez dávanám. já, vinjiem bija gan tortíte, gan pudele!
es jau ípashi necepjos par tám glázém, nu nostávés ntos gadus un lénám pazudís kaut kur... bet par to, ka visi páréjie viesi bija nostádíti ljoti nepatíkamá situácijá- zinu, ka ne es vienígá jutos neérti. tev dot dávanu, bet tev nav dávanas, ko dot pretí.... ljoti riebíga sajúta... manuprát, ja noruná, tad noruná
27.12.2016 16:12 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Man taadu iisti briesmiigu daavanu nav bijis.Varbuut es vienkaarshi savaadaak uz to visu skatos un mani neaizvaino tas,ka kaads uzdaavina viinu vai konchas ko es needu.
Manaa gimenee un viira gimene arii agraak nebija nekaadu daavanu daavinaashanu Ziemassveetkos.Tachu kopsh mums ir sava gimene mees svinam sveetkus taa,kaa mees veelamies.Un mums ir ieviesta tradiicija-davinaat daavanas berniem un pieaugushajiem loterija.Svineeshana notiek pie mums,sanaak kopaa visi vecaaki,maasas un braalji.Kaut pieaugushajiem ir loterija,taapat ir jaaiemaacaas kaads pantinjsh.Un ziniet,muusu gimeni tas tikai stiprinaaja.Visi jau laikus mekleeja daavanas,maaciijaas pantinjus.Nevienam nav nekaadu aizvainojumu par negribeetu daavanu,jo savaa starpaa arii var mainiities.Un atziistiet,arii pieaugushajiem patiik kad uzdaavina kaadu daavanu,tas ir patiikami jebkuraa vecumaa.
27.12.2016 16:17 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Palasot šo diskusiju, redzu, ka tiešām var būt briesmīgas dāvanas. Neatceros, vai man kāds ir ko briesmīgu uzdāvinājis. Ne manā gaumē vai man nevajadzīgu jā, bet briesmīgu diez vai. Bet, pat ja man uzdāvina losjonu, kas man īsti nepatīk vai konfektes, ko neēdu, es būšu priecīga un pateicīga par dāvanu nevis šausmināšos, ka nav uzminējis manu gaumi. Jūs domājat, ka ir tik viegli uzminēt, ko kurš gribētu dāvanā? Ja vien tas nav pats tuvākais cilvēks, ar kuru katru dienu dzīvo kopā, tad var arī netrāpīt ar izvēli. Ja es redzu, ka cilvēks ir centies, es to novērtēju.
Cita lieta, ja uzdāvina, piemēram, kā te minēja, jau lietotas lietas vai vēl kaut ko tikpat briesmīgu. Tad gan es laikam pateiktu, ko domāju, jo tā jau nu tomēr ir necieņa.
27.12.2016 16:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet par to, ka visi páréjie viesi bija nostádíti ljoti nepatíkamá situácijá- zinu, ka ne es vienígá jutos neérti. tev dot dávanu, bet tev nav dávanas, ko dot pretí.... ljoti riebíga sajúta.
Redzi lai gan bija noruma, tomer sajutaties neerti. A mums ats cilveks zinot ka logiski bus davanas, pat nevienam neko nepacentas un jutas pofiga loti pat labi. Apbrinojami!!!!!!!
27.12.2016 16:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
. Jūs domājat, ka ir tik viegli uzminēt, ko kurš gribētu dāvanā?
nav runa par kolegiem, bet gan radiem kam nekas nav jauzmin, ir pat teikts ka var drosi davanu karti un konkreti noradits kadu. Citi dzird, bet sis te skopais nekad!
27.12.2016 16:27 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Rídziniece, bet logiski, ka sajutámies neérti... es laikam nevarétu aiziet ciemos bez dávanas, ja zinátu, ka apdávináshanás bús. jo parasti jau tas tiek izrunáts pirms svétkiem....
27.12.2016 16:27 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
es laikam nevarétu aiziet ciemos bez dávanas, ja zinátu, ka apdávináshanás bús. jo parasti jau tas tiek izrunáts pirms svétkiem....
bija izrunats kad busim, cik busim, ari ieklasijamies visos davanu velmes pirkam tiesi to centamies, ar lieliem gardumu groziem, a izradas cilvekam pofigs, prieks tikai ka pats sanem davanas... pipec vienkarsi!
27.12.2016 16:30 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Pārlasīju tēmu pa diagonāli, nu jā, dažas dāvanas tiešām būtu labāk palikušas plauktā, ne nonākušas pie kāda cilvēka :-D
-
Mana briesmīgākā Ziemassvētku dāvana bija melnas zeķubikses ar sudraba čūskādas rakstu, lieki teikt, ka neesmu skaliņš (uz kā šādas zeķubikses izskatītos patiešām labi, ja tādas patīk), es turpretī viņas uzvelkot izskatījos pēc uzblīduša pitona un par to rakstu vispār nefanoju. :-D8-) Nu laimīga nebiju, vēl joprojām stāv plauktā, ne reizi nevilktas. (t)
-
Ja tā padomāju, man arī nepatīk dāvināt un saņemt dāvanas tikai dāvināšanas pēc, jo īpaši ja tie ir visādi štrunti. Parasti piedomāju par katru kam iegādājos dāvanu un apdomāju vai cilvēkam tā patiks, vai būs noderīga, vai nestāvēs plauktā un nekrās putekļus. Ciest nevaru visādas loterijas, kur noruna ir, ka jābūt dāvanai, piemēram, 3EUR vērtībā un saimniecībā noderīgam.(t) Neesmu un nebūšu priecīgas tādas saņemt. Šādās reizēs patiešām labāk saņemt kādu gardumu dāvanā, ne, piemēram, sveces, dvielīšus, figūriņas utt.
27.12.2016 16:50 |
 
Reitings 143
Reģ: 29.06.2015
Vienīgās briesmīgās dāvanas, kuras kādreiz saņēmu, bija no "draudzenes" jau ļoti, ļoti sen, jo viņa man dāvināja jau ilgi sevis lietotas lietas. Esmu priecīga, ka vairs neapdāvināmies. :-D Bet tā ģimenes locekļi, radi un draugi zina, kas man patīk un tāpēc attiecīgi vienmēr saņemu noderīgas lietas. (l)
27.12.2016 17:47 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Man jau liekas ja nevar uzdavinat kaut ko labu tad labak nedavinat neko kaa piemers par to litra burku. Ja svakak ar financem var uzdavinat tejinu komplektu vai labu vinu un sacept piparkukas. Kopumaa labaak tomer ir ja visa gimene var salasities kopaa un jauki atzimet svetkus ar vakarinam yn vinu un kopaa vienkarsi pabut. Lai gan te tas kuras sausmigi nemas ar "nederigam"davanam tiesaam jaanovertee tas kas ir. Daudzam gimenem nav nekaaa pat berniem kurpites nav ir gimenes kas pa visu priecaatos pati taadai gimenitei palidzeju ar paiku kasti un berniem koncas sametu un so to mammai ar drebem tai gimenei ne mebelu ne drebju nekaaa. Labi ka berniem drebites saziedoja vot cilveki ir kas noverte katru sikuminu kas loti atvieglo ikdienu. Berni priecaajas par koncu maisiem, bet te jau musdienas sikie jau dic pec planseteem un sazin kaa.
27.12.2016 18:02 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu, ka dažas no te pieminētajām dāvanām ir absurdas. Bet līst otra makā un teikt, ka nauda jau ir, atļauties var, bet skops un nedāvina, vai teikt, ka draudzene, kas lētu dāvanu uzdāvinājusi, vairs nav draudzene. Manuprāt, daži cilvēki krietni pārvērtē dāvināšnas nozīmi... :-/
Pēc šādas loģikas jau man vajadzētu pusi radu un draugu izslēgt no sava tuvinieku statusa cilvēku loka.
27.12.2016 19:21 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
lasot par to litra burku es tomēr vienu briesmīgu gadijumu atcerējos. Draudzene bija centusies, bet nu.. mani tas neaizrāva līdz galam. bija čupa ar visādām mantām, kam klāt bija pielikta lapiņa. Nu tā simboliski domāts. Piemēram, atslēgas, un klāt lapiņa - lai var atslēgt visas durvis uz laimi. kaut kādi 3 zīmuļi un klāt lapiņa - lai dzīve būtu krāsaināka. Un pilns ar šitādiem štruntiem. Tā jau ar izdomu pieiets klāt, bet nu ko lai es daru ar kaut kādu random atslēgu komplektu, dažiem puslietotiem zīmuļiem, vecu glāzi un vēl tādiem, atvainojos, mēsliem?
27.12.2016 19:22 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Amnile, :D drausmas :D
27.12.2016 20:04 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Man gan Amnile dāvana šķiet radoša un jūtams , ka tai pieets ar sirdi , nevis udāvināts random brends , no kura čurā biksēs . Piekrītu , ka svarīga ir attieksme , redz Amnile gadījumā jūtama personiskā attieksme , bet viņai un vēl Mis Take liekas drausmīgi . Kāda starpība , kur tu liksi kaut kādas atslēgas un zīmuļus , tā ir dāvana , kurā paslēpti domu graudi , kuriem nāk līdzi simboliskas dāvaniņas , lai arī štrunti .
Jāpiekrīt , ka te dažām spiežas laukā materiālisms .
Nezinu , man neviens vēl nebija dāvinājis glāžu komplektu un , ja arī uzdāvinātu , būtu tieši laikā , jo mums tādu nemaz nav . Pat apbrīnojami , ka tik daudzām sakrīt , ka daudzi dāvina tieši glāzes . Ja pat man būtu jau pāris komplektu , nekad nesviestu neko prom , man liekas tā ir drausmīga necieņa . Nespēj iedomāties , ka tad jau šis cilvēks varbūt pietaupītu tos 20-30 eur savām vajadzībām , nevis , ka tu tagad izmet ārā viņu naudu ?
27.12.2016 22:28 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
šogad saņēmu acīmredzot lietotas AVON smaržas,bet lietot varēšu:D tad uz dzd vannas bumbas,kaut man nav vannas,atdāvināju cilvēkam,kam patīk un ir vanna:-D...laikam esmu slikts cilvēks,bet man pat ir atsevišks plauktiņš ar nevajadzīgajām dāvanām, ko pēc vajadzības atdāvinu....(s)uzskatu,ka nav ko mest ārā derīgas lietas,ja kādam tās var noderēt...tiesa,galīgus štruntus kā figūriņas,lietotas mantas u.c. pieminētās lietas man nedāvina...8-)
27.12.2016 22:49 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Nespēj iedomāties , ka tad jau šis cilvēks varbūt pietaupītu tos 20-30 eur savām vajadzībām , nevis , ka tu tagad izmet ārā viņu naudu ?

Nu būtu labāk pietaupījis to naudiņu sev. Ja dāvini ko - nu esi pārliecināts, ka derēs. Tagad tā nauda ripos miskastē vai kur dziļi nobāzta apputēs. Mums kolēģe uzdāvināja lielisku pesto ūūūn keramikas figūriņu. Tematiski, bet lieki. Mums nepatīk pārbāzti plaukti un putekļu krājēji. Nu vismaz tad kādu eglē karināmo mantiņu. Nu ja dara ķekša pēc - nu nevajag labāk vispār.
27.12.2016 23:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!