Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LU Juristu fakultāte

 
Reitings 20
Reģ: 07.01.2016
Hey!
Esmu jau nobriedusi iet uz LU JF, tomēr interesē...
Varbūt kāds macījās vai mācās šobrīt LU JF un var atbildēt uz pāris jautājumiem :)
Vai ir iespēja savienot ar darbu, jo, cik dzirdu, tad ir ļoti daudz jāmācās!
Un vai vari pastāstīt par savu pieredzi, ja tev tāda ir protams!
13.12.2016 23:10 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Esmu pabeigusi, bet jau pirms vairākiem gadiem. Bakalaurā strādāt un apmeklēt visas lekcijas (pilna laika dienas nodaļā) nav iespējams, visi kolēģi, kuri strādāju, bija paņemti uz pus slodzi, taču apvienot ar mācībām bija diezgan mokoši, cik dzirdēju. Maģistrā pārgāju vakarniekos un strādāju, divus gadus tās bija mokas, jo no rīta līdz 18.00 bija darbs un pēc tam universitāte līdz 22.00 vai pat vēlāk. Brīvdienas tika pavadītas mācoties, lai dzīvotu tāda ritmā vajag lielu apņēmību, bet manā gadījumā tas bija tā vērts! Ja interesē vēl kaut kas, droši vari uzrakstīt, bet iespējams, ka šis tas ir mainījies pēdējo gadu laikā. :)
Un p.s. ir juridiskā fakultāte, nevis juristu.
13.12.2016 23:23 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Mācos vakarniekos, lekcijas katru dienu no 18.15 - 21.30. Ar darbu apvienot var, bet nu tad ir jāmācās brīvdienās vai jāceļās mo rītiem agrāk. Neteikšu, ka visu laiku ļoti saapringts tas mācību grafiks, vairāk jau tieši, kad kontroldarbi, sesija nāk. Bet kopumā man viss ļoti patīk, ir interesanti un noteikti nenožēloju, ka aizgāju, lai gan sākumā šaubījos ļoti.
Darbu ar klātieni būtu pagrūti apvienot, jo viņien tās lekcijas tādas izmētātas, ir ilgāki pārtraukumi, citreiz sākas 12.
Noteikti un ne pie kādiem apstākļiem nēej uz neklātieni.
Vispār ir tāda opcija kā savienot vakara nodaļu un paņemt kādu priekšmetu no neklātienes, dienas nodaļas. Es tā daru, man viena darba diena nedēļā ir brīva, tad nu es paņemu kādu priekšmetu ( manā gadījumā b daļas priekšmetu) un eju kopā ar dieniniekiem. Tad man piektdienas ir brīvas. Kaut kā tā. Tepat forumā ir bijušas daudz diskusijas, iesaku palasīt viedokļus. Veiksmi.
14.12.2016 21:59 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Mācos vakarniekos, jo paralēli strādāju. Ja rubī fišku, tad nav nemaz tik grūti.
Pirmo kursu biju dienaniekos, ar darbu savienot praktiski neiespējami. Būs jakavē vainu darbs vai lekcijas. Ja netēmē uz budžetu, tad manuprāt, vakarnieki ir labākā izvēle. ;)
Ja kas interesē vari uzrakstīt vestuli, ar konkrētiem jautājumiem!
15.12.2016 13:30 |
 
Reitings 7
Reģ: 30.05.2016
Visu var savienot, ir tikai jāsāk! Es sāku strādāt bakalauru otrajā kursā un šobrīd esmu maģistru otrajā kursā, tā ka jau ceturto gadu spēju savienot mācības ar darbu un vēl esmu dzīva. :-D
Protams, nenoliegšu, tas ir diezgan grūti, jo slodze ir liela un nav laiks nekam citam (neko citu pat īsti vairs negribās)..
Līdzīgi kā pārējām meitenēm, man lielākoties darbs bija līdz sešiem un tad steigšus uz mācībām, kas ir līdz 21:30 (ne visas dienas, bet pārsvarā). Arī brīvdienas jāvelta mācībām un diezgan daudzas sestdienas jāpavada bibliotēkā.
Bet ja es atkal būtu bakalauru sākumā, es savu izvēli nemainītu un mēģinātu savienot visu. Nesen biju LU ieskrējusi uz pusdienām un pavēroju dienas nodaļas studentus.. Neko labu īsti pateikt nevaru. Lielākā daļa tomēr ir tādi, kas divpadsmitos izkāpj no gultas, lai dotos uz vienu lekciju un tad atpakaļ uz mājām, jo ir noguruši. Vieglais režīms ražo slinkumu. Laiks ir jāizmanto lietderīgi, nav mums viņa tik daudz!
02.01.2017 13:11 |
 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Vakara nodaļa ir tikai maģsitriem. Bakalaurā pagrūti apvienot ar darbu, bet daudzi tāpat uz pusslodzi jau sāk strādāt 2.-3.kursā.
Man šķiet, ka jāmācās daudz, bet tāpat laiks palika gan darbam, gan izklaidei. Galvenais neko nekavēt, apmeklēt seminārus un laicīgi rakstīt darbus, tad nekādām problēmām nevajadzētu būt. Manam paziņam pēc 1.valsts ģimnāzijas šķita pat par maz slodzes, un paralēli ieguva vēl citu grādu. Tā ka daudz atkarīgs no Tavam spējām.
02.01.2017 13:31 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
Vakara nodaļa ir tikai maģsitriem.

?
Vakara nodaļa ir gan bakalauros, gan maģistros.
02.01.2017 14:44 |
 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Jā, sajaucu, tikko paskatījos, ir arī plānojums vakaros!
02.01.2017 14:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits