Tezē jaunieši

 
Reitings 245
Reģ: 28.02.2016
Sveikas, ko domājat par situāciju, ka šiem jauniešiem nav kur palikt? Varbūt kāda uzņems pie sevis?
http://www.kasjauns.lv/lv/m/zinas/238759/situacija-ir-kritiska---divu-nedelu-laika-jaatrod-majvieta-vel-7000-teze-kopienas-jauniesu
Kādas Jūsu domas par šo?
13.12.2016 18:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Gan luterani gan pareizticigie gan katoli tic dievam..es gan esmu kristita ,bet isti neizprotu kapec pareizticigajiem ir ziemassvetki velak

Tāpēc, ka kalendāri ir dažādi. Detalizētāk lasīt šeit
13.12.2016 23:20 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man nepatīk, ka tas ir svētku laiks. Es varētu kādu paņemt pie sevis, bet man ir ļoti neizdevīgi ja man vecgada vakarā un 1.janvārī, kad es neesmu plānojusi būt mājās, būtu jādomā par kkādu jaunieti kā viņu nogādāt mājās un pēc tam atpakaļ uz Rīgu.
13.12.2016 23:42 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Wallee, paldies , ka padalījies ar info par to, ka draudzēs šis pasākums jau bija laicīgi izziņots. Jo es arī kā nezinoša būtne pie sevis biju sašūmējusies par organizatoru neprasmi. Bet tad jau vairāk tas ir akmens to cilvēku dārziņā, kas bija sākotnēji pieteikušies, bet, kad pienāca laiks -pazuda. Bet, oh well, nav ko meklēt vainīgos. Man gan žēl to cilvēku, kam būs jāpaliek skolu zālēs, ja viņiem bija apsolīta palikšana ģimenēs, bet es domāju, ka kopā būšana izvērtīsies gana jauka.
Es pat varbūt piedāvātu tās naktsmājas kādam, bet diemžēl paši Jauno gadu plānojam sagaidīt otrā Latvijas galā. Man šķiet, ka daļai Rīgas iedzīvotāju tā burkšķēšana varētu būt tāda pati kā man- palīdzēt jau gribētos, bet iespēju nav. :D Es ceru, ka tomēr par spīti nebūšanām pasākums izdosies un dalībniekiem paliks jaukas atmiņas par Rīgu!
P.S. Kas īsti skaitās organizētāji? Tas ir tieši katoļu pasākums vai vispār kristīgo cilvēku?
14.12.2016 00:29 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
hm... man tiesi liekas, ka svetku laika un tiesi Ziemassvetku laika ir sis "izpalidzibas gars" gaisa, lai dalitos ar visu un gribetu visiem velet labu un but pozitivi! bet, pec 9lpp parlasot diskusiju, liekas, ka musidneu vairuma sabiedribas dala ir tik komercializeta Ziemassvetku laika, ka aizmirst par vienkarsam pamatvertibam! un protams, latviesu lielaka poblema- nevelesanas izkapt no savas konforta zonas, its seviski kada cita del!
zel...
14.12.2016 01:02 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Es ar esmu braukusi ar Tezē, 11 vai 10 gadus atpakaļ, bet man līdz kristietim un kur nu vēl 'ticīgajam' tālu :D Tolaik nezinaju un neinteresejos ne kas, kā un kādēļ. Mums noprezentēja kā iespēju kopā ar kristiešiem aizbraukt uz Lisabonu pa lēto, pa ceļam vel viskko apskatot. Brauciens izdevies, nosedēju 1 lūgšanā un pārejo laiku izpētīju pilsētu vai pavadīju ar ģimeni, kas izmitināja. Tai ģimenei - abi vecaki - pie kā arī dzīvojām - ateisti, meitas vīrs bija tas' kristietis kas mūs 'uzgrūda uz kakla' ļoti jaukiem cilvekiem :)
Apsveru iespēju kādu paņemt, ja līz z - svētkiem savedīšu dzīvokli kārtībā. Nez vai sanāks gan, bet 57 days komentāra dēļ varētu patiesi pacensties un pieprasīt pārīti foršu čaļu :D
14.12.2016 01:05 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
havaja - tā komforta mistika ir civēces, ne vien latviešu problēma ;)
14.12.2016 01:06 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Nē, Latvijas lielăkā sāpe ir nabadzība un no tās izrietošās sekas. Tāpēc spējam būt viesmīlīgi tik pret tiem, kurus pazīstam un kuriem uzticamies, un piesardzīgi pret visiem pārējiem.
14.12.2016 01:20 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Tas nav tikai katoļu pasākums. Tur piedalās visas ticības izņemot pareizticīgos. Pēc būtības lielāko lomu ieņem luterāņi, jo tie Latvijā ir vairāk.
14.12.2016 07:55 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Lasot jau uzvilkos, tik agrā rītā!(s)
Šoreiz absolūti piekrītu Rīdziniecei! Mūsējie var gulēt skolās, viņi nevar?? Un par to, viņi ir uzaicinājuši un novèloti sākuši domāt, kur izmitinās, tas ir vairāk kā skaidrs. Ušakovs vēl sludina, lai rod mājvietas, varbūt viņam ķešā ar ripos kapeikas..
14.12.2016 08:16 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Rosey - par ko tieši uzvilkies? Viņi jau arī gulēs ja vajadzēs. Dalības maksa no katras personas ir 45 euro. Tos cilvēkus ēsinās divas reizes dienā. No kurienes te kādam ripos kapeikas? Es to protams neizslēdzu.
14.12.2016 08:25 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Wallee, tāpēc, ka pietiekami esmu saskārusies ar cilvēku praksi ķert un grābt sev un pēc tam domāt, kā to īstenot. Tāda mēroga pasākums un tāda neorganizētība - attiecīgi arī Latvijas vārds izskanēs pasaulē kā būs saorganizēts. Pēc tam palasīju īpaši Tavus komentārus un izpratu viņu domu gājienu, bet, manuprāt, jebkurā gadījumā bija nepieciešams sagatavot rīcības plānus. Šaubos, ka viņiem ir atrastas skolas, kurās mitināsies gadījumā, ja visiem dalībniekiem neizdosies atrast mitekļus ģimenēs. Bet tās ir manas subjektīvās domas, ceru uz to labāko :)
14.12.2016 09:14 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Rosèy, ir ir atrastas skolas, kas vajadzības gadījumā sadarbosies ;)
14.12.2016 10:31 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es kopumā sevi varētu raksturot kā jauku, atsaucīgu un pretimnākošu personu, bet es tiešām neizprotu to vēlmi savās mājās uzņemt nepazīstamus cilvēkus .. Es pati skolas laikā esmu uzņēmusi meiteni no Vācijas, bet mēs sadraudzējāmies, katru dienu pavadījām kopā :) Bet tagad pasaule ir tā sagriezusies kājām gaisā, ka man tiešām būtu bail ļaut svešiniekiem pārnakšņot, neskatoties uz to, cik ticīgi vai neticīgi viņi ir :-| Piekrītu jau izskanējušajai domai, ka vajadzēja domāt par izmitināšanu skolās u.c. līdzīgās iestādēs, nevis lūgt, lai iedzīvotāji tos izmitina pie sevis (t)
14.12.2016 10:47 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Uzņems arī skolas. Tikko atnāca rīkojums aizvākt no kabinetiem visu lieku un vērtīgo.
Mums vieta atļautu, bet tajos datumos neesam mājās, vienus atstāt negribu, tad nu nekā. Domāju, ka daudziem ir tāda pat situācija.
14.12.2016 10:54 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Protams, ka variants skolas bija jāapsver laikus.
Grūti saprast, vai organizētāji tiešām tik apgaroti naivi un cerēja, ka rīdzinieki labprāt piedāvās mājvietu padsmit tūkstošiem svešu jauniešu... Tie, kas pieteicās izmitināt, taču beigās atteica, rīkojušies ne pārāk labi, tomēr nevar jau zināt, kā kuram dzīve mainās pāris mēnešu laikā. Nezinu, kā notiek pieteikšanās, bet varu iztēloties, kā entuziasma pilns jaunietis uz savu galvu piesakās izmitināt, bet vecāki pēcāk aizliedz. Tas taču svētku laiks, un, kā jau minēts, daudzi Jauno gadu sagaida ārpus mājas, viesojas pie radiem, turklāt, šogad brīvdienas sakrīt ar sestdienu svētdienu, papildus Ziemsvētku/Jaungada brīvdienām ir tikai 26.12. - ciemiem laika mazāk.
14.12.2016 11:45 |
 
Reitings 190
Reģ: 05.12.2016
Interesanti, ka daži tie, kas šo pasākumu atbalsta, saka, ka Ziemassvētku laikā cilvēkiem būtu jānāk pretī un jāpalīdz. Ēm, vai cilvēkiem tas nebūtu jādara visu cauru gadu? Pašiem organizētājiem vajadzēja laikus visu nodrošināt. Daudzi nemainīs savus plānus, ja plānojuši izbraukt prom un nepaliks Rīgā, lai uzņemtu svešinieku. Kāda vēl "izkāpšana no komforta zonas"? Katram savi plāni un iespējas, nevajag izlikties par svētākiem nekā esam. Es domāju, ka tur nav nekā nosodāma, ka cilvēki kas par šo Tezē dzird pirmoreiz, pat nedomā par naktsmāju došanu. Jā, daudzu cilvēku dabā ir aizspriedumainība un neuzticība, bet nu tiešām - ir garais brīvdienu laiks (daudziem). Laiks sev un ģimenei. Es šo ģimenes laiku nemainītu pret sveša cilvēka uzņemšanu. Ja jau kāds ir tik labs, lai kādu uzņemtu, tad lai ir tik labs, lai citam nepārmestu. Jo šis taču ir Ziemassvētku laiks, pat jāsmejas. Kā tik Ziemassvētki, tad visiem jāpaliek par svētajiem un tik taisi sirdi vai maku vaļā :-D
14.12.2016 12:11 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Bet tagad pasaule ir tā sagriezusies kājām gaisā, ka man tiešām būtu bail ļaut svešiniekiem pārnakšņot, neskatoties uz to, cik ticīgi vai neticīgi viņi ir

++++
Un, lai nu ko man varētu pārmest, bet neviesmīlību noteikti nē. Manās mājās ciemiņi ir bieži, daudz un gaidīti. Bet jāsaka godīgi, pret svešiem cilvēkiem esmu ļoti piesardzīga, ja arī atļautos riskēt, tas noteikti nebūtu svētku laiks, tas laiks tomēr ir tikai manai ģimenei, draugiem, tuvajiem. Visa šī situācija ir organizatoru vaina un plānošanas, reālās situācijas apzināšanas trūkums.
14.12.2016 13:50 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nesajūsmina doma par svešinieku ielaišanu mājās. Tāpat esmu pat antireliģioza, jo man ļooti nepatīk visādas reliģiskas izdarības. Pat, ja tie cilvēki ir vienkārši ceļotāji, kas izmanto šo iespēju, neatbalstu, jo tāpat tiek rīkots kristīgos nolūkos. Tāpēc man arī nepatīk dažādi uzbrūkošie posti sociālajos tīklos, kuros tiek apelēts pie cilvēku sirdsapziņas (?), ka neuzņem šos jauniešus. Otto Ozols ar savu gulēšanu parkā šīs akcijas vārdā arī nekādas simpātijas neizsauca.
14.12.2016 14:09 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Ja jau kāds ir tik labs, lai kādu uzņemtu, tad lai ir tik labs, lai citam nepārmestu. Jo šis taču ir Ziemassvētku laiks, pat jāsmejas. Kā tik Ziemassvētki, tad visiem jāpaliek par svētajiem un tik taisi sirdi vai maku vaļā

ja tas bija domats man, tad nevienam neko neparmetu, pec butibas man vienalga, kas kadu uznems vai neuznems un vispar kas notiks. Neesmu ticiga, religioza vai sazin kas, par Teze dzirdu primoreiz!
Mans sasutums bija par domasanu! Tas nav konkrets uzbrauciens kadam, bet vispar pardomas par sabiedribu!
Par Ziemassvetku laiku izteicos, jo parasti tad gaisa virmo prieks un labestiba un ir si sajuta, ka gribas darit labu un vairot to sev apkart!
Sie "svesinieki" ir tikai cilveki, saprotu, ka pasaule ir sagriezusies kajam gaisa un pielauju, ka no 15 tukstosi jauniesiem, kuri brauks, ne visi ir labi cilveki, bet... nez... laikam man skumji palika par so neuzticibu " svesajiem", ka "japieskata"!
nevienam neko neparmetu, bet redzu so iespeju uznemt, ka lielisku iespeju piedzivojumama- iepazit citu kulturu, iegut jaunus draugus, apmainities viedokliem!
Laiks gimenei, piekritu, bet vai tad si gimenes sajuta pazud, svetkus dalot ar kadu citu? Pieaicinot pie sava galda un pavadot vakaru sarunas?
Latvija ir nabadziga! Brizam man gribas drizak teikt, ka latviesu domasana ir nabadziga!
man negribas iesaistities stridos, forsi, ka meitne ar so diskusiju paseroja iespeju un kas grib daris, kas negrib nedaris, neviens neveidos sarakstu ar "labiejiem", kas uznema un "sliktajiem", kas negribeja!
14.12.2016 15:08 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
Esmu bijusi to jauniešu vidū, kuriem dod naktsmājas Tazè laikā. Tikai tā nebija LV , bet cita valsts.
Ziniet bija riktīgi forša sajūta, ka cilvēki atmet savus principus un gudros spriedumus par kkādu organizatoru atbildību nodrošināt nakts mājas, un deva ļoti daudziem cilvēkiem iespēju izjust viņu valsts kultūru un pieņēma savās mājās. Man pieņēma riktīgi forša ģimene un tā bija patīkama pieredze. Jutos kā apmaiņas projektā. :-P
14.12.2016 15:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits