Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Akne

 
Reitings 7
Reģ: 17.08.2009
Sveiki,
Aptuveni 2,5 gadus cīnos ar šo briesmīgo slimību. Izmēģinātas "simtiem" zāles un dažādas smēres, bet diemžēl bez rezultātiem... uz kādu brīdi ir uzlabojumi, bet tad atkal viss ierastajās sliedēs atgriežas :(
Biju pie ginekologa pārbaudīt hormonus, tur it kā viss ok, mēģināju ierobežot arī atsevišķas ēdienu grupas, bet bez rezultātiem. Pie imunologa arī viss normā. Tagad esmu pieteikusies uz endoskopiju, varbūt kaut kas ar kuņģi...
Pēdējo gadu esmu uzskaitē pie Maijas Briežes, ārste laba, bet diemžēl uzlabojumu man nav :(
Esmu dzirdējusi par "brīnumzālēm" ar baisiem blakusefektiem, to negribas mēģināt.
Varbūt kāda var ko ieteikt vai padalīties savā pieredzē. Esmu dzirdējusi, ka pret akni var cīnīties ar laba kosmetologa palīdzību, tā ir?
Ļoti gaidīšu kādus ieteikumus, ko mēģināt darīt, kur mēģināt griezties...
04.12.2016 23:04 |
 
Reitings 12
Reģ: 25.07.2012
Mēģināji difterinu vai treclinac?
04.12.2016 23:32 |
 
Reitings 5
Reģ: 03.11.2016
Man akne izzuda par 90% pēc tam, kad no uztura izslēdzu piena produktus - nezinu, vai man tā bija laktozes nepanesamība, vai tomēr akne bija kā reakcija pret hormoniem, kas atrodami pienā un piena produktos. Internetā un youtube ir daudz info par šo, iesaku palasīt un kādu mēnesi pamēģināt atturēties no piena produktiem, ļaunāk noteikti nepaliks ;-) nesaku, ka tas ir brīnumrisinājums, bet varbūt arī Tev ir šī problēma.
04.12.2016 23:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Grūti ieteikt, ja nav zināms, ko esi jau mēģinājusi..
05.12.2016 00:03 |
 
Reitings 12
Reģ: 25.07.2012
Katrs ir individuāls.
Var uztaisīt analīzes par to vai ir vai nav piena nepanesība.
Citādi neredzu jēgu neēst to, kas garšo.
Ir cilvēki, kas kļūst par vegāniem, lai tiktu vaļā no aknes, bet nekas nemainās.
05.12.2016 00:06 |
 
Reitings 37
Reģ: 16.01.2016
Man arī nekas nepalīdzēja un izmēģināts bija gandrīz viss, bet es aizgāju pie dermatologa, izrakstīja dermowa ziepes un duac gēlu. Palika daudz rētu, tagad jau gandrīz pazudušas, bet lieku tagad streptocīda pulveri+kliņģerīšu tinktūru uz sejas, kad uznāk sejai niķi, un mazgāju ar tām pašām ziepēm, pazūd pumpas bez rētām.
05.12.2016 00:15 |
 
Reitings 450
Reģ: 24.05.2013
Man problēmas ar sejas ādu bija pubertātes laikā, es gan nezinu vai to par akni varēja nosaukt kas man bija, bet visa biju melnos punktiņos, baltajās pumpiņās utt. Palīdzēja sejas tīrīšanas līdzekļi no AVON, visādas maskas lietoju. Kā arī palīdzēja tas, ka riju raugu normālos daudzumos.. Gadās, ka kāda pumpele uzmetas, bet ātri pazūd..
05.12.2016 15:13 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Linda12345, tev tās ziepes palīdzēja pret rētām?
Man arī bija problēmas ar akni, viss kko izmēģināju, bet nekādas lielās jēgas nebija, tad noriskēju un pasūtīju šo krēmu, jo domāju, ka sliktāk tāpat nebūs:
http://www.banggood.com/MEIKING-Chinese-Medicine-Herbal-Mask-Anti-Acne-Scar-Remover-Whitening-p-976068.html?rmmds=search
un nenožēloju, rezultāts ir acīmredzams, pumpas jaunas neparādās, bet turpinu lietot arī tagad kad seja jau tīrāka palikusi, gribu lai kārtīgi pazūd.
Bet pa lielam tagad atliek tikai cīņa ar rētām no iepriekšējām pumpām.
05.12.2016 15:51 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Izslēdz no uztura visus piena produktus un baltos miltus. Piena produkti satur pārāk daudz tev nevajadzīgus hormonus līdz ar to izjauc tavu hormonu līdzsvaru. Vienkārši veselīgāks uzturs - vairāk augļu un dārzeņu, mazāk taukvielu un dzīvnieku produktu- noteikti uzlabos tavu ādu. Man palīdzēja ļoti, pēc nedēļas sejas āda bija daudz gludāka un jaunas pumpas vispār vairs neradās. Esmu arī izmēģinājusi dažādus kosmētikas līdzekļus - tie palīdz, bet tikai īslaicīgi. Pārstāsi lietot un pumpas būs atpakaļ.
05.12.2016 16:37 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Arī esmu izmēģinājusi visu iespējamo, arī lāzeru regulāri katru mēnesi gada garumā pie slavenās Roznieces. Bet man nepalīdzēja nekas un beigas vina noplātīja rokas un atzina, ka nevar man palīdzēt. Kad saedos saldumus spogulī vispār baidos skatīties un ja vel stress tad kopā vispār ir šausmas. Pagaidām nezinu ko darīt un esmu mazliet atmetusi cerības, ik pa laikam gan eju pie kosmetologa tas vismaz nedaudz man palīdz.
05.12.2016 16:42 |
 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
Vai Tev ir tā, ka pumpas pastiprināti veidojas kādā noteiktā sejas zonā? Vaigi, piere, zods..? Ja tā, tad apskaties internetā acne zones face map vai kaut kā tā- un pārbaudi minētos orgānus. Man atklājās, ka ir problēmas ar sieviešu orgāniem, un ka steidzami jāveic operācija- ķermenis mēģināja izkliegt signālus caur sejas ādu, jo citādi es jutos brīnišķīgi :)
Kāda ir Tava ikdiena? Ja strādā darbu, kurā esi pakļauta lielam stresam vai svīšanai- apdomā, vai nav iespēja nomainīt darba vietu. Man tas ievērojami palīdzēja.
Kā uzklāj kosmētiku un kādu lieto? Tam ir diezgan būtiska nozīme. Pamanīju, ka man ļoti metas pumpas no "smagajiem" tonālajiem krēmiem un konsīleriem- manai ādai personīgi ļoti patīk L'oreal lumi magique tonālais krēms- pumpas nemetas, un klāju tikai ar beauty blender. Viņam nav liela segtspēja, toties nav arī tās maskas efekta.
Protams, ļoti būtiski ir arī augstāk minētie komentāri par uzturu- tas tiešām strādā.
05.12.2016 17:30 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Zanjux, kādas lāzerprocedūras tev veica?
Es pati arī ārstēju savu seju lāzerklīnikā, iepriekš bija lāzeri, tagad uzsāku fotodinamisko terapiju, pagaidām gan tikai viena procedūra bijusi.. Vai šo tev arī veica?
05.12.2016 18:20 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.08.2009
Meitenes, lietoju daudz un dažādas zāles un smēres, gan aptiekā nopērkamās, gan speciālās pēc recpetes taisītas. Treclinac, fenacea, dalacin T, Fucidin, Acnix, Travocort,metronidazoli wolff basis creme, metronidazole nycomed tab. 500m N10 utt tas ir tikai tas ko uz ātro atcerējos :(
Lietoju arī atbilstošu kosmētiku Bioderma, iwostin, Pharmaceris, La roche-posay, Avene utt
Pumpas veidojas, gan uz zoda, gan uz vaigiem, no zoda ir pazudušas, bet uz vaigiem, gan palikušas. pavasarī kad kļuva labāk biju uz sejas tīrīšanu un brīdi bija ok, bet vasarā situācija pasliktinājās un rudenī vispār jauns pumpu uzliesmojums.
Ja viss būtu labi, tad pēc plāna būtu lāzers, lai noņemtu rētas, bet to pašreiz var aizmirst :(
Klāt ar akni ir rozācija un pašā sākumā bija putekļu ērcīte, bet pašreiz it kā ir pazudusi.
Pierakstījos uz endoskopiju varbūt tur ko atklās, pacentīšos ievērot ieteikumus, atteikšos no piena un miltu produktiem.
Ja ir vēl kāds ieteikums vai padoms, noteikti gaidīšu.
05.12.2016 20:37 |
 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
Varbūt pamēģini pakonsultēties ar savu ārstu par OK? Protams, tas nav ilgtermiņa variants, taču var palīdzēt.
05.12.2016 21:03 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.08.2009
Liva Liva, ja pareizi sapratu tad tu raksti par SPM-ok? Šos 3 mēnešus lietoju...
05.12.2016 21:10 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Iesaku aiziet pie dr. Roznieces vai Zabludovskas uz konsultāciju (dermatologes). Labs dermatologs arī sastādīs ārstēšanas plānu un nosūtīs uz vajadzīgajiem izmeklējumiem.
Šausmas-2.5 gadu laikā esi lietojusi veselu Mendelejeva tabulu(t) Vai Tu tos medikamentus, kā arī kopjošo kosmētiku lietoji pietiekami ilgi, lai spriestu par to lietderīgumu t.i. nepārtraukti vismaz 2 nedēłas un rūpīgi vairākas reizes dienā? Jo cilvēkiem ir łoti mīła tendence kaut ko pārtraukt darīt, ja nepalīdz uzreiz. Bet, jo seviški aknes gadījumā, jāsagatavojas uz ilgu un rūpīgu darbu. Vai Tu kārtīgi attīrīji sejas ādu 2x dienā ar līdzekłiem, kas nestur spirtus, ziepes? To pašu darīji ar labiem krēmiem kombinācijās ar zālēm? Ja tā,nu tad brīnos, ka Tev nekas nav palīdzējis un noteikti ej pie laba dermatologa.
Kā jau te minēja, piena produkti un saldumi obligāti jāizslēdz no ēdienkartes. Vasarā obligāts nosacījums ir saules aizsargrēms, jo, lai arī pirmajā momentā liekas, ka saule samazina pumpas, realitātē tā sabiezē ādu, bet aknes attīstība jau ar to nebeidzas un, kad saulītes vairs nav tik daudz, var novērot tādu kā atsitiena efektu. Noteikti rūpīgi izvēlies arī dekoratīvo kosmētiku-tai jābūt nekomedogēniskai, lai vēl vairāk nenosprostotos poras. Vari pameklēt kādu labu kosmetologu, kas Tev pa reizei uztaisa kādu kīmisko pīlingu, bet vari arī pati kādu reizi nedēłā taisīt ar gommāžas tipa pīlinga līdzekłiem (jo Tev ir arī rozācija un uz tādas ādas nevajadzētu likt visus tos skrubjus utt.kam ir graudiñi).
05.12.2016 21:23 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Aizmirsu pieminēt, ka labi rezultāti ir sasniedzami ar fotodinamisko terapiju. Ja no medikamentiem, tad Roaccutane, bet obligāts nosacījums ir stingri aizliegta grūtniecības iestāšanās.
05.12.2016 21:30 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.08.2009
Itsme, no 2.5 gadiem gandrīz 2 gadus sadarbojos ar Maiju Brieži, visas zāles un smēres ir lietotas pēc viņas sastādīta plāna un es visu stingri ievēroju. Viņa uzreiz mani brīdināja ka izveseļošanās process būs ilgs un vajadzēs daudz pacietības, lai nenolaižu rokas ja neredzu rezultātu. Kosmētiku lietoju tikai atbilstošu savai diagnozei, sarakstu jau minēju augšā. Seju tīru ar micelāro ūdeni divas reizes diena un tad speciālie nakts un dienas krēmi, un krēmi tikai pumpiņām utt... Viņa mani sūtīja i pie ginekologa i uz analīzēm visādam, tagad lūk iešu kuņģi pārbaudīt, jo vairs nevaram izdomāt kas provocē... jo ir momenti kad seja paliek tīrāka , bet tad atkal sākas viss no jauna.
Piena produkti man tiešam garšo, varbūt tā būs mana problēma.
Sauli neesmu ´redzējusi´kopš sāku ārstēties... un visu laiku lietoju krēmus acne+max spf.
Pavasarī kad pumpu bija mazāk taisīju ķīmisko pīlingu, rezultāts likās labs, bet sākoties vasarai ādas stāvoklis pasliktinājās.
05.12.2016 21:40 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.08.2009
Itsme, par Roaccutane esmu dzirdējusi arī no ārstes, bet pat viņa tos nereklamē un manā gadījumā es tos negribētu lietot jo drausmīgi bail no blakusparādībām.
05.12.2016 21:45 |
 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
Bēdz no roaccutane kā no uguns!!! Mans organisms pacieta viņu tieši 4 dienas, kad sākās vienkārši mutantiskas blakusparādības, un labi vien ir, ka uzreiz pārtraucu, daudz Gaiļezera ginekoloģijas nodaļas meitenēm bija tur jāguļ tieši roaccutane izraisītu parādību dēļ- vienai meitenei pat bija iekšējā asiņošana līdz gandrīz neatgriežamajam :/
05.12.2016 21:58 |
 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
un ar OK es biju domājusi orālo kontracepciju :D
05.12.2016 21:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits