Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērns pie galda

 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Esot citu ģimeņu sabiedrībā, novēroju dažādas tendences vecāku attieksmē par bērna nodarbināšanu pie galda. Vēlētos nošķirt vismaz divas situācijas:
1) bērns pie galda mājās - brokastojot, pusdienojot, vakariņojot;
2) bērns sabiedriskās ēdināšanas vietās.
Esmu satikusi māmiņas, kas gan vienā, gan otrā situācijā bērnam fonā uzliek multeni, jo tad bērns "visu apēd", kā arī koncentrējas uz multeni un "nedauzās apkārt".
Otrā pusē ir māmiņas, kas neļauj skatīties tv vai planšetes ēdot, bet esot sabiedrībā, bērniem dod mantiņas, krāsojamās grāmatas, klucīšus, utt. Ir tādas, kas ļauj bērnam brīvi pārvietoties telpā, bet esmu pat redzējusi gadījumus, kad mazais jau ar austiņām sēž planšetē un ir citā, savā pasaulē.
Kā darat Jūs, kā uzskatāt par pareizu? Vai ir kādi viedokļi no psiholoģijas skatupunkta - kā viena vai otra vai varbūt cita metode atsauksies uz bērnu vēlāk, uz ēšanas paradumiem, personību, varbūt pat atkarībām (piemēram, esmu dzirdējusi, ka, ja bērns nekoncentrējas uz ēdienu kā tādu, bet uz kādu citu izklaides priekšmetu, tad nesaņem baudu/ apmierinājumu no ēdiena un tas var rezultēties ēšanas traucējumos).
Ceru uz interesantu un pamatotiem viedokļiem balstītu diskusiju :)
03.12.2016 21:51 |
 
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Un Tu gribi teikt,ka neesi redzejusi nevienu citu situāciju? Piemēram,ka bērns ēd,sēžot pie galda? Ēd bez multenes un rotaļlietam? Man ir metina, 2 gadi. Maltītes laikā novēršas no ēdiena tikai brīžos,kad gribas kaut ko no vecāku šķīvja (regulāri patiesībā). Bet ja viņa iet no galda prom,tas nozīmē,ka ir paēdusi.
03.12.2016 22:19 |
 
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Nedomāju,ka ir pareizi no maltītes taisīt kaut kādu teātrī.
03.12.2016 22:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Viss ir atkarīgs no bērna.
Biju uzrakstījusi garum garo komentāru, bet tas nepievienojās... Negribas to visu rakstīt no jauna, bet tā doma apmēram tāda - bērni ir dažādi, vecāki ir dažàdi, situācijas ir dažādas, iespējas ir dažādas. Nevajag visus mērīt pēc kaut kādiem standartiem vai stereotipiem. Es nekādu ļaunumu planšetēs nesaskatu.
03.12.2016 22:32 |
 
Reitings 149
Reģ: 29.01.2009
Valerija, autore jau arī prasīja kā dara citas un uzrakstīja tikai dažus piemērus.
03.12.2016 22:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits