Anna Rozīte aicina pieņemt vegānisko izaicinājumu

 
Reitings 14
Reģ: 27.10.2016
https://www.youtube.com/watch?v=6Xrn-tE6zmc
Ko domājiet par šo? Manuprāt, ļoti pozitīvs vēstījums un prieks, ka Latvijā kādai "slavenībai" interesē ar vidi un dzīvniekiem saistītas problēmas (un veselīgs dzīvesveids, protams, arī).
28.10.2016 17:31 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Nepietiks vien ar kompostu lai izaudzētu visas bioloģiskās kultūras, vajag kūtsmēslus.
Dionysus, pastāsti, lūdzu, kas govs vai cūkas, kuras barojušās tikai no augiem vai no dzīvniekiem, kas barojušies no augiem, sūdā ir vairāk nekā tomāta stumbrā vai kādā citā augā? Atšķirības būs tikai kvantitatīvas, bet ne kvalitatīvas.
30.10.2016 06:12 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Labi, ka manam kermenis jau dabigi neprasas gala. To edu loti reti, reizi divas nedelas varbut. Nepatik ta smaguma sajauta no vinas, bet nekad nevaretu atteikties no olam, piena, siera, zivim.
30.10.2016 08:07 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Naturāla bioloģiskā saimniecība ir pastāvējusi jau vairāk ka 2000 gadus.
Lauksaimniecība vienmēr bija saistīta ar lopkopību, laukus mēsloja, izmantoja vasarājiem un ziemājiem, tad uz dažiem gadiem atstāja ganībām, lai zemes auglība atjaunojas, tad atkal izmantoja.
Izmantojot organisko mēslojumu, tika panākta lielāka ražība un laukus varēja izmantot efektīvi un ilgtermiņā.
Kāpēc gan gan cilvēce ar tādu zemkopības pieredzi nebija izdomājuši ka varētu iztikt tikai ar kompostu ?
Pajautājiet bioloģisko saimniecību zemniekiem kāpēc viņi izmanto kūtsmēslus, jo pēc jūsu domām var iztikt tikai ar kompostu. Kāpēc viņi neatsakās no lopkopības ?
Lūdzu visus uz dārzkopību un izaudzējiet labas ražas 10 gadus pēc kārtas neizmantojot ne ķīmisko ne dzīvnieku organisko mēslojumu. Tikai kompostu.
Redzēsiet kas no tā sanāks.
30.10.2016 11:02 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Dionysus, pēc tavām domām, mežā viss aug griezdamies tāpēc, ka tur mežacūkas kakā? :-D
30.10.2016 11:18 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus, pēc tavām domām, mežā viss aug griezdamies tāpēc, ka tur mežacūkas kakā?

Kāpēc mežā viss aug griezdamies ? Kas piemēram ? Ogas un sēnes ?
Sēnes, piemēram ir ne katru gadu, atkarībā no laika apstākļiem.
Piemēram meža zemenes un mājas zemenes. Kāpēc vienas ir un paliek mazas, bet otras var izaudzēt lielas ? Kāpēc meža zemenes neizaug lielākas ?
Lūk tas būtu īsti zaļš dzīvesveids, savākt to kas aug mežā, purvā un citur dabā un tikai no tā arī pārtikt.
Īsti pareizi jau būtu ja cilvēki kļūtu mednieki/vācēji un tad viņi būtu spiesti saudzēt dabu jo bez tās tie neizdzīvotu.
30.10.2016 11:30 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Dionysus, nu, jā, izskatās, ka tev dārzā katru gadu ir daudz lielu gan ābolu, gan sēņu. :-D
30.10.2016 11:41 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Piemēram meža zemenes un mājas zemenes. Kāpēc vienas ir un paliek mazas, bet otras var izaudzēt lielas ? Kāpēc meža zemenes neizaug lielākas ?
Vispārinot tavu ideju, varētu izaudzēt lielākus Āfrikas ziloņus, turot tos dārzā. :-D
30.10.2016 11:43 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus, nu, jā, izskatās, ka tev dārzā katru gadu ir daudz lielu gan ābolu, gan sēņu.

Kā tika tika izveidotas augļu kultūras ?
Meža āboli, bumbieri ir sīki, skābi un negaršīgi. No tiem, kultivējot, cilvēki izveidoja daudzas šķirnes kuras šodien ēdam. Tāpat tika kultivētas meža zemenes.
Vispārinot tavu ideju, varētu izaudzēt lielākus Āfrikas ziloņus, turot tos dārzā.

Protams var. Tikai daudz ilgākā laikā.
Cilvēks ir piejaucējis suņus, zirgus un mājlopus, kas pēc cilvēka darbības ir izveidojušās par jaunām sugām. Piemēram ir zirgu šķirnes kas ir gan lielāki gan mazāki.
Arī ziloņus var piejaucēt. Taizemē jau sen tie ir piejaucēti.
30.10.2016 11:56 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Bija runa par barības vielām, nevis par ģenētisku selekciju.
30.10.2016 12:01 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Bija runa par barības vielām, nevis par ģenētisku selekciju.

Ziloņi ir barības vielas ?
Kāpēc vispār cilvēki sāka nodarboties ar lauksaimniecību un lopkopību ?
Visas kultūras taču sākotnēji auga dabā.
Varēja taču tikai staigāt un vākt.
30.10.2016 12:07 |
 
Reitings 24
Reģ: 04.01.2013
Lai gan noteikti neatbalstu industriālo lopkopību un cenšos ēst veģetāri, jāpiekrīt Dionysus, runājot par mēslojuma kvalitāti. Man pieder bioloģiskā zemnieku saimniecība, kur kā mēslojumu izmantojam tikai un vienīgi kūtsmēslus. Komposts tomēr nav tik bagātīgs ar barības un minerālvielām kā dzīvnieka organismā pārstrādāta barība. Jautājums arī par to, kas tad mežā aug griezdamies? Koki? Sākot jau ar to, ka mežā ir daudz par maz gaismas, lai kāda no cilvēku patērētājām kultūrām vispār būtu spējīga izdzīvot un beidzot ar to, ka zeme pēc pāris gadiem ir izsīkusi no barības vielām un nespēj vairs "pabarot" augus, kas tajā ir cilvēka stādīti. Naturālajam mēslojumam gan, vismaz bioloģiskās saimniecībās, neder, piemēram, pārāk koncentrēti govju mēsli, vistu mēsli utt pārlieku lielā fosfora daudzuma dēļ. Kā arī mēslošanai patērētais kūtsmēslu daudzums ir ļoti neliels, ganībām mēslojums pietiek ar to vien, ka dzīvnieki tur paši vasaras sezonā uzturoties visu nokārto.
Kopumā - jā, vienai burkānu vagai tev visticamāk pietiks ar komposta kaudzīti, taču, lai iegūtu ražu, kas var pabarot vairāk kā vienu, divus cilvēkus, gribot negribot ir jādomā par īstu mēslojumu.
30.10.2016 12:45 |
 
Reitings 408
Reģ: 29.09.2015
Periodiski uznāk pārdomas par vegānisku dzīves stilu, taču no manas puses būtu liekulība.. man patīk labi ādas apavi, somas, kažoks.. tajā pašā laikā pret gaļu kā tādu īstenu mīlestību neizjūtu (piemēram, cūkas gaļu uzturā nelietoju vispār, jo negaršo.) ... bet zivis! Dievinu zivis. Neesmu izaugusi līdz vegāniskam dzīves stilam, bet kas zina ...;-)
31.10.2016 15:19 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Ui, šis noteikti nebūtu man, tiešām pārāk mīlu ēst gaļu :)
Bet vegāns uzturs var būt veselīgs, ja māk salikt proporcijas. Tika arguments ar proteīnu gan nu īsti nav korekts, kur bildē salīdzina liellopu ar brokoli, jo augu valsts OBV uzsūcas ļoti slikti, apmēram 30%.
31.10.2016 15:32 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
ja es vēlētos piekotpt vegānisko dzīvesveidu, es to darītu. un nekādi argumenti, Rozītes izaicinājumi, pretīgi dzīvniekmocīšanas video, man nav vajadzīgi, neredzu tam jēgu.
dzīvoju savu dzīvi kā vēlos, nevienam nereklamēju, ka vajag tieši tā, kā man patīk.
31.10.2016 15:34 |
 
Reitings 14
Reģ: 27.10.2016
ja es vēlētos piekotpt vegānisko dzīvesveidu, es to darītu. un nekādi argumenti, Rozītes izaicinājumi, pretīgi dzīvniekmocīšanas video, man nav vajadzīgi, neredzu tam jēgu.
dzīvoju savu dzīvi kā vēlos, nevienam nereklamēju, ka vajag tieši tā, kā man patīk.

Bet daudzi cilvēki nemaz nezina, vai viņi grib vai negrib piekopt vegānisku dzīvesveidu, jo nav līdz tam pat aizdomājušies :) diezgan lielai daļai cilvēku nav vienaldzīgas dzīvnieku mokas vai vides iznīcināšana, un viņi noteikti redz jēgu informācijai, kas viņus izglīto par to, kā veikt apzinātas un līdzcietīgas izvēles.
Un neviens jau nespiež, bet gan iesaka pamēģināt. Jo, pat ja pēc tā mēneša nekļūsi par vegānu, tā tik un tā ir interesanta pieredze, var daudz ko jaunu iemācīties un paplašināt savu redzesloku :)
31.10.2016 19:44 |
 
Reitings 35
Reģ: 17.08.2015
es ļoti ilgi domāju pamēģināt to vegānu būšanu, bez gaļas varu mierīgi iztikt,bet jau nezinu ar ko aizstāt krējumu, biezpienu un citus produktus, zinu ir visādi aizvietotāji, bet kur lai tos dabūn? dzīvoju Liepājā, Rīgā varbūt kādi vegānu veikali ir. Liepājā nekā, mazs stendiņš rimčikā kaut kur uzradīsies vien. :-/
31.10.2016 22:51 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
kkarma varētu tad tajās 30 dienās arī katru dienu publicēt kādu padomu. piemēram, ar ko aizstāt olas un piena produktus receptēs, kur bez tiem "nevar", kas no saimniecībā lietojamajām lietām nav vegānisks un kādas ir alternatīvas, kur Rīgā un citās Latvijas pilsētās paēst vegāniski, utml. tas tik tiešām būtu efektīvāks veida kā popularizēt vegānisku dzīvesveidu.
ja tas palīdz cilvēkam atrast sev piemērotāko dzīvesveidu, tad tas protams ir pozitīvs izaicinājums :) (lai gan tomēr šķiet, ka tie, kam tas ir piemērotākais, nonāk līdz tam paši)
31.10.2016 23:17 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
TalisQualis, olas labi var aizstār ar chia, linsēklām, banāniem, arī ar turku zirņu šķidrumu, google up. Piēnu, tas ir viegli, mandeļu, sojas, kokosa, rīsu, auzu, lazdu riekstu u.c. "pieniem"/dzērieniem.
31.10.2016 23:47 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
andie zinu zinu, dzīvoju starp vegāniem. tas bija vairāk tāds ieteikums kā veiksmīgāk popularizēt izaicinājumu un vegānismu kopumā
31.10.2016 23:50 |
 
Reitings 14
Reģ: 27.10.2016
varētu tad tajās 30 dienās arī katru dienu publicēt kādu padomu. piemēram, ar ko aizstāt olas un piena produktus receptēs, kur bez tiem "nevar", kas no saimniecībā lietojamajām lietām nav vegānisks un kādas ir alternatīvas, kur Rīgā un citās Latvijas pilsētās paēst vegāniski, utml. tas tik tiešām būtu efektīvāks veida kā popularizēt vegānisku dzīvesveidu.
ja tas palīdz cilvēkam atrast sev piemērotāko dzīvesveidu, tad tas protams ir pozitīvs izaicinājums (lai gan tomēr šķiet, ka tie, kam tas ir piemērotākais, nonāk līdz tam paši)

Bet vegāniskais izaicinājums jau tieši par to arī ir! Katram cilvēkam, kas piesakās izaicinājumam, katru dienu tiek sūtīti e-pasti ar tieši tāda tipa padomiem, receptēm un ieteikumiem. Tāda jau tam visam ir doma :)
Šeit konkrēti padalījos ar to video, jo tas šķita interesanti, bet tas vispār neraksturo visu to izaicinājumu kopumā. Man šķiet, ka facebook var atrast vegāniskais izaicinājums 2016 ar visu info (ja kādu interesē).
01.11.2016 00:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits