Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Datorgrafika - Ps, Ai, Id

 
Reitings 34
Reģ: 12.04.2014
Sveikas, meitenes, datorgrafiķes! :-)
Vēlējos palūgt Jūsu viedokli un ieteikumus.
Esmu nolēmusi apgūt grafisko dizainu Adobes programmās ar kursu palīdzību, jo tomēr vēlētos sertifikātu uz rokas.
Pati jau mazliet darbojos Corelī, vairāk interesē vektori, teksta un maketu izveide.
Ar ko Jūs ieteiktu sākt mācīties - Photošupu, Ilustrātoru vai InDesign?
Domāju, ja apgūtu Ilustrātoru, saprastu arī lietu būtību Photošopā, vai arī tomēr kļūdos?
Varat droši izteikt savas domas par visu, nebaidos no arī kritikas :-D:-)
Paldies jau iepriekš :-)
28.10.2016 10:33 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Ar CorelDraw neesmu sen strādājusi, bet teorētiski tieši ar to varētu vilkt paralēles, ja darbojas ar Ilustratoru, jo abi strādā ar vektorgrafiku. Bet laikā, kad vēl strādāju ar Coreli, šķita, ka darbs ar to ir ērtāks, nekā ar Ilustratoru.
Ja interesē grāmatu, žurnālu maketi, tad drīzāk ieteiktu ķerties pie Indesign. Reklāmu maketiem lielākas iespējas Ilustratorā. Un neteiktu, ka, apgūstot Ilustratoru, apgūsi arī Fotošopu. Priekšstatu kur ko meklēt izvēlnē, par to, kas līdzīgs visās šajās Adobe programmas, piemēram, Layers, nu to jā.
28.10.2016 12:36 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2009
Es iesaku sākt mācīties ar visiem google pieejamajiem video sākot no youtubes un beidzot ar Lynda.com.
Apgūstot illustrator lietas būtību sapratīsi arī photoshop, bet tomēr rīki un iespējas atšķirsies.
Ja vēlies strādāt ar liela apjoma teksta maketiem, tad iesaku strādāt ar Indesign. Ja tas ir tikai bukletiņš uz 3 lapām, iztiksi arī ar illustrator, bet ja 300 lapas, tad noteikti indesign.
28.10.2016 12:47 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
sāc ar ilustratoru, lai saprastu visu adobes principu un kā vispār rīki darbojas, pēc tam vari jau photoshopu mācīties. In design, kā jau meitenes minēja, ir lieliem maketiem, daudz lapām. Man pašai PS ir vismīļākais, bet visvairāk tomēr sanāk strādāt ar Ilustratoru. corel draw un ilustrators ir principā viens un tas pats - abi ar vektoriem darbojas. Ja kaut ko no corel saproti, tad nebūs grūti iemācīties Ai. Šobrīd darba tirgū it kā prasa zināt arī corel draw bez adobes, bet nu nezinu... mans subjektīvais viedoklis - droši vien žēl maksāt tik daudz naudu par adobes paku un, manuprāt, ja strādā arī ar PS un in design, labāk ņemt klāt Ai, nevis coreli, jo tomēr šīs adobes programmas labi savā starpā strādā un ir viegli no vienas uz otru kaut ko atvērt. No otras puses - corel vai adobe = gaumes jautājums.
28.10.2016 12:54 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Piespamosos ar savu jautajumu-
man vajadzigs dators uz kura stradat ar visam sim minetajam programmam, bet es galigi nezinu, ko izveleties, jo vism citam man ir citi datrori, si paliktu tikai programmamma un netam del darba vajadzibam!
kuram ir pieredze, ko ieteiktu, lai labi velk un nav parslodzes, jo prorammu apjoms liels un parasti veicamie darbi ari lieli!?
P.s. par temu - saku es ar Ilustratoru, tas ieliek labu bazi visam, bet tapatas pec tam ir japamacas klat prieks Photoshopa un Indesign.
28.10.2016 12:56 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
kā man skolā stāstīja - ja šaubas kādu ņemt priekš grafikas - vislabāk izvēlēties gameru (datorspēļu) datoru. Tad nebūs šaubas, ka nepavilks. :D jo video karte, ram atmiņa, procis spēs apstrādāt informācijas daudzumu un programmas. un obligāti veikt ekrānam kalibrāciju.
Vispār, ja domā par grafisko dizainu/webu, datorgrafiku utt, ieteiktu pamācīties kaut kādus pamatus par datoriem, parametriem, no kā sastāv, video kartes specifikas, ekrānu, ko dara procesors utt. jo tomēr dators ir tavs darba rīks, bez tā neko nevarētu izdarīt un ja par to neko nezini, tad nu švaki.
28.10.2016 13:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Sāc ar Ai un Id. Ai un Ps tomēr ir paredzēti priekš drusku savādākām vajadzībām. Ja interesē vektorgrafika, tad tomēr Ai. Id ir priekš tekstiem, izkārtojumiem ērtāks. Ps ir priekš fotogrāfiju apstrādes.
28.10.2016 13:09 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Priekš fotoapstrādes noderīga programma arī būs Lightroom.
28.10.2016 13:12 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Datoram, pirmkārt, neskopoties ar operatīvo atmiņu - 16 Gb noteikti, it īpaši, ja visām programmām paredzēts darboties vienlaikus.
28.10.2016 13:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits