Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

SALDUMI

 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
Vai šeit ir kāda, kas veiksmīgi atbrīvojusies no saldumu atkarības?
Ja iepriekš mēdzu sev un citiem teikt, ka man saldumi vienkārši ļoti garšo, tad tagad saprotu, ka man tomēr ir īsta atkarība, no kuras vēlos beidzot atbrīvoties. Mājās saldumus nespēju glabāt ilgāk par pāris dienām, parasti ilgāk pat par dienu, ja nu vienīgi tas ir kaut kas, kas man īsti nav garšojis :-D
27.10.2016 01:07 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Nepērc saldumus vienkārši, kādēļ lai tu viņus mājās glabātu? :D
27.10.2016 01:15 |
 
Reitings 163
Reģ: 14.05.2013
es ari vienmer domaju,ka neko tadu vairs nepirkshu,lai nav kardinajuma..... lidz nakamajai reizei,kad ieejam veikala :-D
27.10.2016 01:22 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
:-D:-D:-D
Pati jau cenšos nepirkt, bet ja kāds no majiniekiem kaut ko saldu sapircies, tad tā vairs drīz nav, jo es visu noriju, un ja nav saldumi, bet ledusskapī ir kolas bundžiņa, arī tā vairs nav. Arī kolu parasti nepērku. Kad pati iepērkos, izvēlos veselīgu pārtiku vai vismaz veselīgākas alternatīvas. :-/:-(:'-(
27.10.2016 01:23 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
Esmu centusies mēģināt neēst saldumus mēnesi, lai mazinātos vēlme pec viņiem, bet max sanāca 2 nedēļas, jo vienmēr uzrodas, kāds kas nenormāli grib Tev "iesmērēt" kaut ko saldu vai pienāk kaut kādi svētki ar izēšanos (e), kur neiztikt bez saldumiem, no kuriem nespēju atteikties :'-(:'-(:'-(
27.10.2016 01:29 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Nu man arī ir liela saldumu atkarība un vēl ar to cīnos. Pagaidām manā kaujā ietilpst tikai pāris punkti, bet pagaidām strādā, jo ēdu daudz mazāk saldums kā kādreiz.
1. Cenšos nepirkt saldumus, ejot uz veikalu, eju ar konkrētu sarakstu, ko vajag nopirkt, saldumu nodaļai garām lai pat acīs nekrīt.
2. Mēģinu saprast, kad ēdu saldumus. Sapratu ka visvairāk ēdu tad, kad emocionāli slikti jūtpos, un tad varu pat aiziet uz veikalu tikai pēc saldumies, un sēdēt viena pati rīt tos saldumus. Atradinos tā, ka brīžos, kad uznāk tā saldumu kāre, cenšos to aizvietot ar citu nodarbi. Jo šķiet ka man galvā jau ir radusies tā saikne, ja slikti jūtos, tad ēdu saldumus. Man ieteica aizvietot ar viel nodarbi, lai rastos jauna saikne. Kad slikti jūtos tad piemēram jāiet skriet. Es izdomāju ka dzeru tēju, fonā uzlieku kaut kādu video, filmu, youtube, un tikmēr adu vai tamborēju.
3. Ja nuu baigi kaut ko gribas, tad mēģinu sevi piemānīt ar vīnogām, banāniem, mazo paciņu ar rozīnēm šokolādē.
4. Nedrīkt izlais ēdienreizes lai visu laiku būtu tā sāta sajūta, nevis kaut ko gribas, kaut ko varētu uzēst.
5. Ja nu noraujos no ķēdes un kādu dienu nopērku piemēram cepumus, tad tajā dienā saēdos tā, ka nelabi metas, uz to saldumu vairs negribas skatīties, un ja nākošajā dienā stiepjas roka pēc kaut kā salda, ieslēdzas sirdsapziņa - tu tak vakar apēdi saldumus tik daudz, ka tuvāko gadu vairs nedrīksti neko saldu.
6. Pārskati ēdienkarti, var gadīties ka neuzņem pietiekami daudz viela, tādēļ organisms prasa tos ogļhidrātus.
Ikdienā tas man palīdz:-D Tagad tik jāizdomā ko darīt ar mātes dabas dienām :D
27.10.2016 01:32 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
Paldies! It kā viss šitas zināms, bet derēs kā atgādinājums.
Man laikam lielākā nelaime bonusā saldumiem ir tas, ka neesmu nekāda lielā ēstgatavotāja, un ēdu tiešām s*dīgi-kaut ko šad tad uztaisu, bet pārsvarā pārtieku no kaut kā uzgraužama. Un dzīve ar pašlaik kaut kāda garlaicīga un ne tāda kā īsti gribētos šķiet un tad saldumi glābj :-D:-D:-D
27.10.2016 01:42 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Kas ta par saldumu atkarību? Tada vispar eksiste? Es no saldumiem neatsakos, īpaši pastaisitiem.
27.10.2016 03:26 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
Nezinu, bet šķiet, ka eksistē :-D Jo savādāk nezinu, kā nosaukt to, ka mājās ir saldumi vai arī nav nemaz un no tā, ka kaut ko saldu nevari apēst, liekas, ka sākas "lomkas". :-D:-D:-D
27.10.2016 09:27 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Nav atkarība, ir pieradums, no kura pakāpeniski sevi jāatradina.
Nezinu, ja liekas, ka ir lomkas, uztaisi asinsanalīzes. Man bija tā, ka cukuru ēdu karotēm, jo rokas trīc un ģībonis nāk, jo bija superzems cukura līmenis.
27.10.2016 09:34 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
Nešaubos, ka man ar tā. Bet vai kādai nav zināma kāda efektīva motode, kā tikt vaļā no tāda pieraduma? Vakar mājās bija Toffifee konfektes, centos neēst, pēc tam jau-nenoēst :-D Kādu pus paku apēdu, rakstot šo postu, bet nebūtu bijis grūti apēst arī visu, bet jāatstāj arī citiem.
27.10.2016 09:55 |
 
Reitings 60
Reģ: 25.10.2016
Agrāk bija traka šokolādes atkarība. Bez lielās šokolādes tāfelītes nepagāja ne diena. Pēc tam vienkārši padomāju, kādu drazu saldumi un pārējie junk food satur un iegrožoju sevi. Sākumā kādu laiku atteicos no saldumiem, našķiem vispār. Tagad kad lielā atkarība pārgājusi - šad tad kaut ko tādu apēdu, bet vairs nav tā ka šausmīgi vajag.
27.10.2016 10:08 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
jap, tapat ka ar smekesanu, simts reizes esmu atmetusi un simts reizes esmu sapratusi, ka man labak strada lietot visu samerigos daudzumos, nevis atmest ar galiem.
27.10.2016 10:10 |
 
Reitings 180
Reģ: 12.09.2016
Zinu kā tas ir , un ir atkarības tā pat kā no alko un cigaretēm, arī no saldumiem ir atkarība.
Ir jāmēģina apmānīt vēdērs, piekrītu visiem iepriekš izteiktajiem viedokļiem, par to kā aizstāt. u.t.t.
Bet šonedēļ -pat šomēnes esmu totāli norāvusies no ķēdes, darbā ir atvilktne kur vienmēr ielieku kko garšīgu, šokolādīgu u.t.t(vienmēr kā sāku strādāt te pirms 2dgadiem tā līdz šai baltai dienai.(ir bijis kad iztīru nepērku bet līdz 2 ned pastāv tukša un nopērku atkal kko u.t.t.)
Un nespēju atradināties, tas ir ļoti grūti un ir jābūt gribasspēkam, uz to nodarbi.
Ļoti ietekmē apkārtējie cilv. ar ko dzīvo, jo ja piem es dzīvotu viena es 100% spētu atturēties un atrast veidu kā nenorauties, bet tā kā manai otrai pusei ar citreiz sagribās u.t.t tad tas ir ļoti grūti.
Ir jācenšas ieskaidrot tiem ar ko tu dzīvo, lai nenes mājās saldumus, vai ja nevar tā, tad lai nepērk tik daudz, lai nepērk tik neveselīgus u.t.t lai cenšas kkā ierobežot to visu.
Apmāni vēderu, kārtīgi paēd, vai daudz šķidruma izdzer u.t.t (ūdens tējas) tas var palīdzēt. :) kaut cik.
ar kaut ko vienmēr ir jāsāk. ;-)
27.10.2016 10:14 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
Jā, nu vispār mana otra puse arī ir tas, kas man traucē visvairāk tajā saldumu nelietošanā. Viņš var sapirkt veselu kaudzi saldumu, ko nolikt vēlākam laikam un pat knapi mēneša laikā apēst to visu, kautgan man tas prasītu tikai vienu dienu vai dažas max. Tā jau saku, lai man nerāda ko nopircis, bet ja mājās kaut kur tomēr pamanu, nespēju neapēst. Ja tas viss stāvētu kaimiņu mājās, būtu ok, bet ne mājā, kurā dzīvoju es :-D
27.10.2016 10:24 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Es esmu simtreižu atmetusi un tik pat reižu atkal pieķērusies saldumiem.
Tā ir cīņa visa mūža garumā (t)
Vispār tā baigi skan...kauns
27.10.2016 10:29 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
Ja nu galīgi mājās nekā nav un uz veikalu ar negribas iet, tad kaut ko pagatavoju, bet ja ir mājās kādas konchas, cepumi-nespēju paskatīties un ieskaidrot sev, ka man nevajag un varu arī izturēt bez. :-/
Pilnīgi sāk šķist, ka varētu iet pie kaut kāda psihologa un uz kaut kādiem ēstgatavošanas pamatu kursiem, jo taisīt ēst patīk, tikai pēc receptēm un vēl skills tik slikts uz ēstgatavošanu, ka taisu visu gandrīz 2x ilgāk nekā receptēs norādītajā laikā.
27.10.2016 10:30 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Runa ir konkrēti par Cukuru. Palasiet zinātniskos rakstus, video, tad sapratīsiet. Cukurs smadzenēs taisa taaaaadus gļukus!! Es jau arī uz tiem saldumiem . . diezgan bieži noraujos. Ar prātu reāli saprotu, ka atkal gļuki, bet tajā pašā laikā prāts it kā aizmiglojas.
27.10.2016 10:50 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Jaunākajā Geo ir raksts par cukuru, bet tikai tā raksta dēļ, negribu pirkt žurnālu. Veikalā būs cītīgāk jāpapēta raksts un kas vēl žurnālā, varbūt tomēr nopirkšu.
27.10.2016 10:52 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
Esmu lasījusi par parazītiem, kas rodoties no cukura/balto miltu produktu ēšanas, tas tad arī toreiz atturēja no saldumu ēšanas uz 2 nedēļām, uz ilgāku laiku nebiju spējīga:-|
27.10.2016 10:56 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.12.2012
*par disbakteriozi esmu lasījusi
27.10.2016 11:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits