Vecāku cilvēku palaišana sēdēt sabiedriskajā transportā

 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Nupat aizgājis mini-šums BezTabu, kur skatītāja izteica savas domas, ka pensionāriem vajadzētu noteikt konkrētus laikus, kad lietot sabiedrisko. Doma jau skaidra - kopš bērnības zinam, ka vecāki jāpalaiž apsēsties, viņiem ir grūti nostāvēt. Un kā tad ar tām dusmīgajām omēm, kas uzskata, ka viņas IR jāpalaiž apsēsties?
Pati esmu tikusi izmesta no vietas ar skaļu skandālu ar visai lielu vēderu vai noskatīta kā kasīšanās mērķis.
Kā tad ir? Jālaiž vai nav?
26.10.2016 22:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Un tieši dēļ šī iemesla es esmu izvēlējusies savu omi ignorēt tā, itkā viņa būtu tukša vieta.

Viņa dzīvo Rīgā? Ja jā, tad noteikti tracina citus cilvēkus sabiedriskajā. :-D
Mans vectēvs ir baigais manipulators, kopš viņam ir nopietnas veselības problēmas un jāgaida operācija. Es esmu vienīgais cilvēks, ar kuru viņš komunicē normāli, jo neuzķeros uz viņa provokācijām un spēlēju pēc viņa paša noteikumiem.
28.10.2016 13:52 |
 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
Man jau šķiet, ka es to kkad stāstīju citā tēmā, bet tomēr - man arī bija kuriozs.
Pustukšs autobuss.
Pasažieri (tai skaitā es) tādā autobusā ar daudz brīvām vietām neliks somu zemē, liks uz blakus krēsla (nu kamēr tiešām tukšs un vietu daaaudz).
Iekāpj kkāds urļikveidīgais, paiet garām visssssiem, kas tā sasēdušies... Nu es skatos - nāk taisni uz manu pusi. Es paņemu somu, ielieku klēpī. Šis sēžoties nosēc: novāc somu :-D:-D:-D
Tas nekas, ka es JAU biju novākusi :-D
Nu noteikti gāja visiem garām un meklēja, kam varētu uzbrukt :-D
28.10.2016 13:59 |
 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
Teksts viņam tātad jau bija gatavs :-D Izjaucu viņa plānu... Pa velti līdz autobusa beigu galam bija atnācis :-D:-D:-D
28.10.2016 14:00 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Daenerys1, nē. Mana ome ir labsirdīga pret visiem citiem svešajiem cilvēkiem un draugiem izņemot pašas ģimeni. Mēs visi dzīvojam zem viena jumta lai mammai palīdzētu un godīgi sakot, lai arī viņai nevajadzētu palikt vienai ar omi. Vakar vel mums bija ļoti normāla saruna no rīta, pat pasmējāmies, bet pusstundu vēlāk es dzirdēju kā šī sāk koredorī kosmētiku, fēnu, taisnotāju un citas lietiņas kuras stāv uz plaukta brutāli gāzt pie zemes. Lai neteiktu vairāk, es arī neizturēju un uzrīkoju pamatīgu kašķi. Viņa izdomājusi, ka tas plauktiņš ir jātbrīvo, bet normāli palūgt nevarēja lai to izdara. Labi, ka pūderi un acu ēnas nebija uz plauktiņa tajā mirklī, savādāk laba nauda būtu vējā izmesta arī.
Un tādā garā laiku pa laikam ir agresijas lēkmes. Visus citus viņa žēlo un uķina, bet pašu ģimeni gan nekad nepažēlo.
Galu galā pret mums izturēšanās ir tāda, ka es esmu "riebīgā *ievietot tēva uzvārdu* ", mamma ir "skopā un resnā vecmeita".. Vispār mēs dzīvokam bomžu midzenī salīdzinoši ar kaimiņiem (nē, tā nav..mums vienkārši ir tik daudz grāmatas un citas mantas mājās no kurām ome pati negrib atbrīvoties, ka fiziski telpa ir pārāk maza un remotus normāli veikt ir neiespējami).
Un tādā garā, visa mūšu ģimene ir sliktie, pati viņa ir tā labiņā (savā iedomu pasaulītē). Es ar draugu ātri vien varam aizvākties prom, bet man ir žēl savas mammas, viņai tāda attieksme visu mūžu ir bijusi jāpacieš un ja mēs ietu prom, tad pār viņas galvu nāktu vel vairāk riebeklības. (t)
28.10.2016 14:07 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Man nākās izmantot 6., tramvaju.
Braucu no rīta uz Juglu un vakarā ap.
Kārtējo reizi ne tikai pilns ar strādniekiem, bet arī ar pensionāriem.
Ir gadījies braukt vienai pašai to pusstundu dienas vidū ap 13:00. Ļoti maz cilvēku.
Es nesaprotu, kāpēc penšiem arī ir jābrauc tad, kad strādniekiem un studnetiem ir ejošais laiks???
Bet dienas vidū tukšs veselu pusstundu!!!
Šitais jau ir vairākas reizes man bijis!!!
28.10.2016 14:10 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Miss Joker - ņemiet līdzi mammuku un dzīvojies 3atā :-)
28.10.2016 14:29 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Selīna, tas diemžēl nav tik vienkārši un principā ja kas tāds būtu iespējams, tad jau būtu darīts. Uz tādu pusi jau mēs arī vilkāmies jo visādi citādi mums trijatā ir ĻOTI labas attiecības un ome ir vienīgā kas šo harmoniju bojā.
Bet kā mēs viņu atstāsim vienu? Viņai nav ne mazākā sajēga kādi ir izdevumi dzīvoklim. Viņai nekad nav nācies palīdzēt ar naudām, viņas pašreizējā pensija tiek tērēta tikai priekš viņas pašas vajadzībām -zālēm, gardumiem un nevajadzīgiem tēriņiem. Viņa ir vienīgā mūsu ģimenē kura atļaujas aiziet uz veikalu un nopirkt sūdīgu produktu par 100 euro kurš pēc pus gada būs metams laukā. Viņa pēdējos 20 gadus dzīvo iedomu pasaulē, neredzot reālos ikdienas izdevumus un apstākļus.
Viņa mūs salīdzina ar savu draudzeni kaimiņos, kurai arī ir līdzīgs ģimenes sastāvs kā mums. Viņiem viss ir labāk, bet tas ir dēļ tā, ka tur tomēr tā ome ir ļoti lielu lomu spēlējusi lai palīdzētu, mums tāda palīdzība nav. Reizēm runājot par kādām pārmaiņām un kaut kā mainīšanu man nākas pretī dzirdēt 5 gadīga bērna bļāvienus un spārdīšanos ar tekstiem "NĒ! NĒ! NĒ! NEGRIBU! NĒ!".
Vakar mani tā izveda ka es tiešām labāk vispār ar viņu nekontaktējos un izvairos. Viņai visvairāk nepatīk ja viņu visi ignorē, tad viņa vismaz paliek normāla, bet ja ar viņu normāli cenšas komunicēt, tad agri vai vēlu tas nonāks pie lieliem kašķiem vai kā vakar, citu cilvēku mantu mētāšanas pa gaisu.
28.10.2016 14:42 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Miss Joker cik omei vecums? nav iespējams kaut kas "aizgājis" ciet.. Izklausās, ka omcis ir slims. :-|
*
28.10.2016 14:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Miss Joker, ja es pirms dažām dienām nebūtu nejauši "atklājusi" Tava auto marku, tad domātu, ka Tu esi viena mana paziņa, tai ar omi ir identiski. :-D
28.10.2016 15:00 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Mele, nav viņai nekas aizgājis ciet, vienkārši pati pārāk emocionāla ir, pie sevis ko sadomājas un tad taisa histērijas vai rada konfliktu situācijas. Katru reizi viņa lien virsū ar savām prasībām tad kad viņa redz, ka es vai mamma esam nomāktas, lūk tad ir īstais mirklis lai iedzeltu mums. Protams tad es ar savu enerģiju to neizturu un uztaisu lielu lamāšanos, bet arī pamatotu, protams tad es varu teikt pilnīgi ko es gribu jo tāpat būšu riebīgā mazmeita.
Omei ir 76 gadi, viņai ir epilepsija, lēkmes vairs vispār nav kopš vairākus gadus atpakaļ atklājām šo un viņa sāka lietot zāles. Rezultātā viņai ir nieru vai aknu mazspēja, aizmirsu caur kuru ripas bojā. :D
Ok, tas viņai nāk un iet, bet lielu daļu laika viņa pat jūtas labi un problēmas nav. Protams tad kad viņa izdomā pārforšēties piemēram apsēstos mājas darbos, tad viņa pati sevi samoka, pēctam nevar pakustēties, sāp mugura utt. Viņai neviens neko neliek darīt, viņa var atnākt un palūgt, tā vietā viņa mokas un mēs visi pārējie zinam, ka pie viņas līst tad nevar, savādāk uz mums sāks spļaut uguni.
Viņai protams ar gadiem atmiņa ir palikusi sliktāka, bet priekš sava vecuma veselība viņai ir salīdzinoši laba, viņa arī var atļauties pie ārstiem skriet katru otro dienu. Viņa var atļauties aizskriet uz diennakts zobārsta punktu lai izrautu vienu sāpošu zobu par 40 euro. Viņa var atļauties speciālās apavu pēdiņas par 150 euro.. Nu nav viņai slikta dzīve. Var pirkt sev pa kluso našķus utt. Par pārtiku viņai nav jāpieliek klāt ne cents, par elektrību arī, par ūdeni arī, utt.
Ja viņai ir tie mirkļi kad ar orgāniem ir drusku sliktāk tad uzreiz viņa pārtrauc ēst manis gatavoto, bet es tad arī cenšos ēdienu pielāgot tā lai arī viņas vajadzībām izpatiktu.
Un tā pat, lai ko mēs darītu, lai cik labi viss tiktu darīts, viņai nekad nav gana labi. Vienmēr žēlo visus citus, par citiem jūtas slikti, bet mēs lūk esam tā ļaunā ģimene.
Nedod dievs mēs ierunāsimies par pansionātu vai ko tādu, mums visiem tad to atgādinās līdz mūža galam.
28.10.2016 15:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Daenerys1, nejauši. :D Patiesībā es parunājot ar savu labo draudzeni uzzināju, ka viņai ome arī ir tāda kā mana. Ak, vismaz man drusku dzīvē palika vieglāk uzzinot, ka man vienīgai nav tāda nervu bende.
28.10.2016 15:08 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Miss Joker.
Es ar tevi saprotu. Nav gan man tādas omes, bet paziņai gan. Es ar ar viņas omi esmu kašķējsies. No skata un runas viss ok ( vecā inteliģence ), bet tik pamēģin kaut ko pateikt, vai neizdarīt viņai pa prātam.
28.10.2016 15:08 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Mana paziņa labāk brauc 100 km pie drauga pakaļ mājas aclēgām, nekā aiziet pasēdēt dažas stundas pie vecākiem :D
28.10.2016 15:11 |
 
Reitings 924
Reģ: 02.09.2014
Miss Joker, ar manu vecmammu arī nebija viegli sadzīvot, bet es no savas puses nožēloju visus to kašķus un pārmetumus, jo viņa tomēr ir manas ģimenes sastāvdaļa. Lai arī cik grūti nebūtu, mēģini saprast, ka varbūt no Tavas omas puses tas notiek neapzināti.
28.10.2016 15:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tai manai maziņai ir pavisam traģiski, jo ar viņiem dzīvo arī kaķis, kuram ar omi ir savstarpējs naids, un kaķis riebj omei, čurājot visur pēc kārtas. :-D
28.10.2016 15:15 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
shadow., es to visu saprotu un tiešām esmu par to domājusi un centusies apvaldīties, bet jo vairāk es pati piebremzēju jo lielākas provokācijas viņa veido lai tikai pievērstu uzmanību.
Es godīgi varu pateikt ka savu omi nemīlu, jau bērnībā bija problēmas un tā epilepsija viņu izglāba, savādāk būtu nodzērusies. Viņa manā bērnībā taisīja milzīgus kašķus ar māti, dēļ kuriem es nevarēju naktīs gulēt. Vēlāk tīņu vecumā es ļoti devu pretī, reizēm loģiski, reizēm neloģiski, bet tagad es daudz prātīgāk visu uztveru un pat tagad viņa vienkārši nenokurienes paņem un sāk manu un mammas kosmētiku mētāt pa gaisu, elektronikas kuras lietojam sāk mētāt. Tādu izgājienu viņa nebija iepriekš izdarījusi. Viņa ir plēsusi traukus, ir plēsusi citas mantas, bet tādi gadījumi ir ļoti reti un pēdējā laikā bija klusums no viņas, bet tas ir kā "klusums pirms vētras". Var just, kad viņa velk uz kašķiem.
Piemēram mums laiku pa laikām, kā jau visiem kaimiņiem, ir jāmazgā trepes. Godīgi sakot reizēm piemirstas tajā sarakstā apskatīties kad tas jādara, tad nu ome mums atgādina. Viss jau būtu ok, bet pēdējo reizi viņa paziņoja to ļoti interesantā veidā - uzliekot zīmīti uz ledusskapja. Mēs uz ledusskapja vispār zīmītes neliekam un nebija arī tā, ka viņa kur bija aizbraukusi vai kas tāds, viņa vienkārši uzlika to zīmīti un aizgāja sēdēt savā istabā nesakot neko vairāk. Nu neko, mēs to zīmīti ignorējām un neko neteicām, tad nu viņa pati vel meklēja sīkumus pie kā piekasīties lai tik pavilktu uz kašķi, beigās jā, tajā pašā dienā mammai arī nācās dzirdēt kašķi par kaut ko aplamu pilnīgi (neatceros vairs ko).
Ja es ar viņu normāli komunicēju, tad kašķi ir biežāk, ja es viņu ignorēju kā tukšu vietu, tad viņa nejūtas labi, bet tajā pašā laikā kašķus vispār netaisa. Man nepatīk, ka viņa jūtas emocionāli slikti reizēm, bet es savu devu enerģijas tur esmu izlikusi un vairāk negribu likt iekšā.
28.10.2016 15:28 |
 
Reitings 924
Reģ: 02.09.2014
Miss Joker, tiešām žēl, ka tā. Skumjākais, ka pats nevari ietekmēt, uzlabot cilvēku. Jāpieņem tāds, kāds viņš ir, jāsamierinās.
28.10.2016 15:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
maziņai
paziņai.
:-D :-D
28.10.2016 15:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
shadow., protams vienmēr jau ir iespēja, ka es ar draugu pārvācamies, bet vot es nespēju mammu atstāt te. Es tak zinu kā ome sāks mammai spļaut sejā, ja es būšu prom. Labi, ka vel manējais ir šeit, tad ome tomēr pievaldās un netaisa kašķus kamēr viņš ir mājās.
28.10.2016 15:53 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tai manai maziņai ir pavisam traģiski, jo ar viņiem dzīvo arī kaķis, kuram ar omi ir savstarpējs naids, un kaķis riebj omei, čurājot visur pēc kārtas.

Es biju vienu reizi ļoti priecīga, ka pēc viena atkārtota omes kašķa viņa sāka spēlēties ar suni savā gultā un suns piečurāja gultu. Tā ir, ka spēlējas ar suni tajā laikā kad tūlīt sunim laukā jāiet. :D
28.10.2016 15:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!