Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vecāku cilvēku palaišana sēdēt sabiedriskajā transportā

 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Nupat aizgājis mini-šums BezTabu, kur skatītāja izteica savas domas, ka pensionāriem vajadzētu noteikt konkrētus laikus, kad lietot sabiedrisko. Doma jau skaidra - kopš bērnības zinam, ka vecāki jāpalaiž apsēsties, viņiem ir grūti nostāvēt. Un kā tad ar tām dusmīgajām omēm, kas uzskata, ka viņas IR jāpalaiž apsēsties?
Pati esmu tikusi izmesta no vietas ar skaļu skandālu ar visai lielu vēderu vai noskatīta kā kasīšanās mērķis.
Kā tad ir? Jālaiž vai nav?
26.10.2016 22:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
catana, vai tad tu nezini pareizo atbildi?
.
vajag braukt ar personīgo auto! Vai taksi. Vai dzīvot centrā kājām ejamā attālumā no visurienes, uz kurieni vispār ir vērts iet.
26.10.2016 22:34 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nevienam nav tiesību tagad aizliegt, kuros laikos braukt, cita lieta, piemēram, konkrētās stundās nedarbojas viņu bezmaksas atlaide. Kaut kā tā varētu atrisināt šo situāciju. Citās valstīs ir tādas tarifu stundas.
26.10.2016 22:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...pensionāri drīkst braukt laikā starp 11:00-14:00, arī tad, ja pie ārsta pieraksts 16:00. Pārējā laikā sabiedrības pabirām nav ko maitāt gaisu, vizinās, zin, par mūsu nodokļu naudu, kad vien ienāk prātā! Kad vien ienāk prātā, ziniet, var tikai ar ragaviņām uz mežu braukt.
26.10.2016 22:36 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Pati vainīga, nav ko līst :D
26.10.2016 22:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
catana, ja nopietni, kretīni ir visās vecuma grupās, ne tikai tantiņu vidū :) Es laižu visus pēc kārtas, arī mammas ar skolniekiem ar lielām mugursomām (viņas gan uz mani dīvaini skatās).
26.10.2016 22:37 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Jāpiekrīt, ka problēma ir indivīdos nevis sabiedrības daļā kopumā. Tomēr tā daļa ir tik liela un indivīdu arī daudz, ka zinu vairākus cilvēkus, kas pēc pāris skandāliem sabiedriskajā ir ieņēmuši vienlīdzības pieeju. Jeb - es samaksāju, es gribu un es sēžu. ( šeit var turpināt tālāk par cieņu un vēl sazin ko :D)
26.10.2016 22:41 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.06.2013
Nav jālaiž, jo tantuki dēļ tā arī nevar nostāvēt, ka savos jaunības gados laida visus apsēsties :-P
26.10.2016 22:51 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es nekad nesēžu, tāpēc arī nav kur laist. Bet, ja grūstās, es stāvu kur stāvējusi, īpaši pilnos transportlīdzekļos, kur tantes "sagatavojas" izkāpšanai nākamajā pieturā 10 min. iepriekš un paniski mēģina tikt pie pašām durvīm tā, it kā to durvju atvēršanās būtu loze Superbingo, ko nevar paredzēt. Reizēm jau gribas atcirst: "Kur, jūsuprāt, lai es stāvu - karājos pie griestiem?!", bet vienmēr esmu noturējusies.
26.10.2016 22:51 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Pati esmu tikusi izmesta no vietas ar skaļu skandālu ar visai lielu vēderu vai noskatīta kā kasīšanās mērķis.

Kam bija tas vēders? Skandālam? :D
26.10.2016 22:54 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Kurš neprasa, tam vairāk! /Jaunsudrabiņa Aija./
8-)
Pārsvarā busos un tramvajos vizinos, ieurbusies grāmatā, tāpēc īgņu, smaiduļu un neitrālo proporcija man paliek nepamanīta. Esmu laidusi sēdēt vārīgu sieviņu, kurai savu vietu atteica vīrišķis spēka gados. Tāpat turējusi sākumskolnieciņu akmenssmagās somas.
Nesen līdzbraucējos gadījās burkšķīga tante, kas jutās tiesīga ne vien iekārot manu vietu, bet arī bikstīt mani ar savu raganas nagu. Apskaitos pamatīgi, par laimi saglabājot gana pašsavaldības, lai viņas virzienā raidītu tikai vienu no daudzajiem teikumiem, kas tobrīd rosījās manā galvā. Toties atceļā no centra (tajā pašā dienā!) gadījās galants onkuliņš, kurš palūdza atļauju apsēsties blakus un, tuvojoties izkāpšanai, pateicās par kompāniju. Tāds ļoti patīkams līdzsvars.
Todien piefiksēju - šādi gadījumi ir labs pašpārbaudes veids: sacepies, tātad līdz budista miermīlībai vēl tālu.
P.S. Pensionāru atlaižu ierobežošanu kādā konkrētā dienas posmā neatbalstu.
26.10.2016 23:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nevar aizliegt kaut kādus laikus, kuros braukt, kuros ne, bet es neatbalstu bezmaksas sabiedrisko transportu pensionāriem. Kur viņiem ir jābraukā katru dienu? Nu kur??? Poliklīnikas, veikali, pat tirgi ir mikrorajonu ietvaros. OK, pabraukt 2 pieturas Teikā vai Iļģuciemā, bet kādā sakarā jābrauc 10-12 pieturas, piemēram? Jūties tik stiprs, varošs, kultūru mīlošs, teātrus un muzejus apmeklējošs? Nu tad pastāvi kājās. Galu galā, ja jābrauc uz tirgu vai pieskatīt mazbērni (whatever), un ir grūti nostāvēt, var taču pieklājīgi paprasīt: "vai jūs varētu lūdzu mani palaist apsēsties?"
Nu nekur citur nav tie bezmaksas transporti, murgs kaut kāds, es negribu to finansēt kā Rīgā deklarēts iedzīvotājs! Mani vecvecāki dzīvo Latgalē laukos un savos 80 gados uz veikalu 4km brauc ar velosipēdu, jo tur nav sabiedriskā transporta, piemēram. Drauga vecmamma līdz 80 gadiem brauca uz tirgu un visu dienu stāvēja kājās, lai autobusā bļāvējas un ar maisiņiem sitējas varētu braukt pie viņas iepirkties. :-D
P.S. es braucu ar personīgo auto vai taksi. Bet 6 gadus diendienā braukāju ar Rīgas sabiedrisko t. Sabiedriskajā pati laižu vecos cilvēkus, ka redzu, ka grūti nostāvēt. Neciešu bezkauņas, kas bļauj par savām tiesībām.
26.10.2016 23:12 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Agrāk laidu sēdēt visus večukus un večiņas, tagad esmu kļuvusi riebīgāka un laižu tikai tos, kuriem smagas tašas rokās, ar kruķiem vai vnk pēc sejas tik mīļi,ka ir neiespējami nepalaist. Uzskatu,ka muļķīgi ierobežot kaut kādus laikus, tāpat apies likumus un vizināsies kā grib un kad grib.
26.10.2016 23:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Pašai spilgti atmiņā palicis viens pozitīvs "piedzīvojums" un viens negatīvs.
Reiz braucu trolejbusā, klausījos mūziku austiņās, skatījos pa logu, pienāca divas tantes un sāka mani raut ārā no krēsla. Es piecēlos un saku: "Bet jūs taču varējāt man mierīgi paprasīt, lai palaižu", uz ko man atcirta: "tev pašai jāredz!"
Un pozitīvs piemērs, kad autobusā invalīdiem domātā vieta bija brīva, es tajā apsēdos, nākamajā pieturā iekāpa pavisam vārga vecenīte, neko neprasīja, protams, uzreiz palaidu apsēsties, mani momentā viens tālāk sēdošs vīrietis palaida apsēsties un uzstāja, ka man obligāti tur jāsēž. :-) Vīrietis, jāsaka, arī nekāds jauneklis vairs nebija.
26.10.2016 23:19 |
 
Reitings 112
Reģ: 22.08.2016
Kad vēl dzīvoju LV, biju nekaunīgais braucējs. Mani noteikti tūlīt noēdīs bez sāls, taču uzskatu, ka tad, ja esmu godīgi samaksājusi par savu biļeti, tikpat godīgi varu atļauties arī ieņemt sēdvietu. Esmu no tiem cilvēkiem, kuriem sabiedriskajā transportā paliek slikti, līdz ar to neuzskatu, ka man nav tiesību apsēsties, ja no tā atkarīgs tas vai noģībšu vai ne. Esmu palaidusi apsēsties vecus pensionārus, taču pārsvarā tie, kurus palaist gribas, ir tie, kuri nevienam neko nepieprasa un ar kruķiem nevienu nebaksta. Tie, kuri ar elkoņiem un lamāšanos cenšas iekarot savu vietu un pa transporta līdzekli dragā kā tanki, bet, tiklīdz redz, ka nav kur apsēsties, sāk tēlot nevarīgus vecīšus, tādu vēlmi nerada.
Jā, protams, var jau teikt, ka ja kaut kas nepatīk, jāiegādājas savs auto, taču, diemžēl, ne visi ir tik turīgi, taču, ja cilvēki ir godīgi samaksājuši par savu braucienu, katram ir vienādas tiesības arī uz apsēšanos. Pārējais lai paliek atkarīgs no katra paša godaprāta.
26.10.2016 23:21 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Lai tak vecie brauc. Netraucē man veci cilvēki sabiedriskajos, reti ir nācies saskarties ar rupjiem tantukiem. Parasti pati palaižu ja redzu, vecāku cilvēku. Tā man vienkārši mācija jau agrā bērnībā darīt un tā es arī daru līdz šai dienai.
Es nikna uz veciem cilvēkiem nepalieku nekad, drīzāk jūtos aizvainota, ja man nevar cilvēcīgi palūgt "vai jūs varētu palaist apsēsties?".
Mūsu sabiedrībā attieksme pret veciem cilvēkiem ir ļoti slikta, vismaz tik cik ir nācies no malas noskatītes vai pat lasīt cilvēku viedokļus.
26.10.2016 23:21 |
 
Reitings 555
Reģ: 05.01.2012
es jau saprotu, ka viņiem miegs nenāk un nav ko darīt, bet vai tiešām nevar iedzert rīta kafiju, paskatīties ziņas un seriālu pa Tv, nogaidīt, kad visi strādājošie ir darbā un tad braukt? un tās somas..
es palaižu vienmēr, kad man paprasa un arī bez prasīšanas laižu, bet, kad esmu nostrādājusi 9-10 stundas uz kājām, esmu laimīga apsēsties, un tad man vienalga kādi ir skatieni.
un es mājās braucu ap 21 vakarā un tāpat tās omes tur ir...
26.10.2016 23:22 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Kad kādreiz bieži pārvietojos ar sabiedrisko transportu vienmēr palaidu apsēsties sievietes un vecākus cilvēkus. Piemēram man nav grūti pastāvēt kājās kaut vai tās 4-5 stundas kas man bija jāpavada braucot mājās.
Dīvaini ir tikai noskatīties kā grūtniece stāv pilnā tramvajā un neviens nepiedāvā apsēsties.
26.10.2016 23:23 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man liekas tikai normāli palaist sēdēt cilvēkus, kuriem fiziski ir grūtāk nostāvēt - grūtnieces, vecus cilvēkus, cilvēkus ar redzmiem kustību ierobežojumiem, mātēm ar zīdaiñiem, utt. Kaut vai drošības dēł - piem., ir diezgan augsta iespējamība, ka veciem cilvēkiem ir trauslāki kauli (tas, ka kaut kur, kādam ome vai kaimiñtante 99 gados ir bez veselības problēmām un met kaut vai kúleñus, ir fantastiski, bet tas nenozīmē, ka tā ir pat veselīgā paskata kundzītei), krītot vieglāk iegūt lūzumu in atlabšana var nenotikt (veciem cilvēkiem, piem., gūžas lūzums var būt letāls). Ja ir vienalga, ka kāds var smagi sevi traumēt, tad tīri paša un apkārtējo drošības dēł der padomāt vai nepaciest neērtības uz brītiñu.
26.10.2016 23:29 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
Ja varēja pārciest otro pasaules karu, tad pārcietis pāris pieturas.
26.10.2016 23:30 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
bet ja nopietni, tad vienmēr cenšos palaist apsēsties, man tā liekas pašsaprotama ciena pret vecākiem cilvēkiem un pašam dabiski paliek neērti, kad vecam cilvēkam jāstāv kājās, kamēr es jauns čalis sēžu.
26.10.2016 23:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits