Apjukusi..sapni, karjera un nakotne

 
Reitings 285
Reģ: 25.04.2010
Sveikas dailas damas!
Ka jau nesena diskusija biju rakstijusi nedaudz par savu dzives stastu, ka es esmu sekotaja apkart pasaulei(uz isiem terminiem katra valsti) savam viram, bet ne gluzi par to stasts sobrid.
Esmu laimiga, lutinata un mileta, bet tomer ir "bet". Dazbrid skiet, ka sada dzives stila del nespeju realizet savu potencialu karjera. Jaa es macos UK talmacibas skolas, gandriz visur atradu sev darbinu, kas dod man salidzinosi labus ienakumus, bet galigi nav tas kas patiktu. Muzdien esam katra pasaules mala par isu laiku, lai es spetu sakt realizet savi sava laucina. Diezgan labi iemacijos sadzivot, ka stradaju darbu, kas nepatik, bet speju iekrat un pirkt sev gandriz visu ko velos.. Lidz vienu dienu runajos ar vina gimeni un vini pateica, ja Tev riebjas darbs varbut labak brauc majas, dzive gara Tev jaatrod sava nodarbosanas.. Un tas man lika domat, vai tiesam daru ko nepareizi?
Mes esam gimene un skirti dzivot karjeras varda nevelos, ari vins ne. Bet briziem jutu, ka driz sabruksu un mans ego ari bus iedragats, ja ta turpinasu. Pat ja iemacijos sadzivot ar to, ka nedaru sapnu darbu mani loti apbedinaja tas, ko dzirdeju no vina gimenes puses..
Vai tiesam ir tiesibas kadam parmest, ka es vismaz censos?
24.10.2016 09:57 |
 
10 gadi
Reitings 1488
Reģ: 17.01.2013
Šāda tēma jau te ir bijusi, sākumā domāju, ka pacelta veca tēma, bet pēc datuma šodienas. (t)
24.10.2016 16:17 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tiešām, Naomi taisnība. Augustā autore jau līdzīgu tēmu izveidoja..
24.10.2016 16:28 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Ja viena un tā pati problēma atkārtojas, tad noteikti kaut kas tur nav tīrs. Iepriekšējā tēmā raksti, ka izjūti greizsirdību par vīra darbu un viņa komandējumiem, kolēği, iespējams, tădēļ vīrs iesaka labāk iet strādāt, lai nebūtu jāklausas pārmetumi un no bezdarbības izdomātas problēmas. Bet piespiest strādāt darbu, kurš Tev riebjas arī nav labi, tikai lai būtu. Tiešam vīrs sedz visus Tavus izdevumus un dod arī naudu hobijiem? Kādēļ nevari bùt studejoša mājsaimniece ar hobiju?
24.10.2016 19:30 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Tiešām neticu, ka sieviete, strādādama darbu, kas izteikti nepatīk un iet tur tikai tāpēc, lai būtu nauda, nedegradēsies. Jā, mājās netupēs, bet slikts noskaņojums, nevēlēšanās iet uz darbu, bezcerība, apnikums ir tikai daži no tās emociju gammas, kas var novest pie depresijas, kas, manā skatījumā, tāpat novedīs pie tā, ka sieviete kļūs par robotu.

Jāpiekrīt meksikankai. Darīt darbu, kas riebjas, ir tīrākais mazohisms. Ilgtermiņā tas dzen izmisumā un var novest pie ļoti sliktām domām. Vismaz man tā bija.
Autores vietā es bez ucināšanās vienkārši paziņotu vīram faktu, ka eju prom no darba un turpmākos 3-4 mēnešus vēlos veltīt tam, lai tiktu skaidrībā, kādu darbu patiesi vēlos veikt un to arī atrastu. Nezinu, kā ir ar Tevi, bet vismaz man bija grūti meklēt darbu, kamēr vēl strādāju nemīlamajā darbā, jo biju uzvilkta, nervoza, emocionāla. Bija intervijās ļoti jāpiespiežas, lai neizrādītu nevajadzīgas emocijas un spētu pateikt vismaz kaut ko neitrālu, kad jautāja par pašreizējo darbu. Man šķiet, ja cilvēks dod sev pārejas posmu no viena darba uz citu (it sevišķi, ja ir tāds gadījums, ka darbs tiešām ārkārtīgi riebjas), tad tā viņam ir iespēja savākties, sakārtot domas un pāršķirt to lapu pa īstam.
Uzstādi pati sev mērķus, ko darīt šo mēnešu laikā. Atzsvaidzināt CV, pildīt personības testus, apzināt iespējas iesaisīties kādos projektos, pieteikties domubiedru grupās, izpētīt sludinājumu portālus, FB, LinkedIn iespējas. Atrast konkrētus uzņēmumus, kas Tev interesē un uzrunāt viņus. Apsvērt arī domu par praksi. Ir ļoti svarīgi atrast darbu, kas Tevi patiesi saista, jo tad dzīve iegūst pavisam citu kvalitāti. Var cerēt, ka tas notiks ar 1 vai 3 šāvieniem, bet ne visiem tā veicas. Tikai nevajag nolaist rokas un samierināties!
24.10.2016 19:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja es pareizi saprotu.. vīrietis Tavs labi pelna.. manuprāt, forši būtu, ja viņš arī Tevi uzturētu.. apmaksātu arī smiņķi, vaļaspriekus utt.
Galu galā viņa dēļ karjera Tev interesējošā lauciņā ierūsē.. Tad kāpēc mocīties? Būtu jauki, ja viņš šo filozofiju paskaidrotu arī saviem radiem..
Tādā situācijā es koncentrētos uz mācībām (investīcija nākotnē) un brīvo laiku veltītu kādam jaukam hobijam :)
24.10.2016 19:50 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
Deco- jau kurā lietotāja kas piemin 3-4 mēnešus. Kapēc tieši šāds laiks? Tak noriebsies neko nedarīt tik ilgu laiku. Es personīgi tikko nesen aizgāju no darba kurš itkā patika bet pārāk liela slodze uz kājām+neatbilstošs grafiks, tagad pagaidām nedēlu kā nestrādāju un man jau apnika un gribas ātrāk atrast jaunu darbu, tad kur nu vēl 3 mēneši, tas ir loti ilgs laiks manuprāt, saprastu vēl maksimums mēnesis...
24.10.2016 19:54 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Manis pēc taas var būt arī pusgads vai gads :)
Runa jau nav par to, ka vajag kaut kādu darbu, bet tādu, ar kuru saistīt savu nākotni. Tādu, kas sagādā gandarījumu un kura dēļ gribas no rītiem celties augšā. Ja runa būtu vienkārši par darba esamību vai neesamību, tad jau nemaz nevajag iet prom no esošā, darbs taču ir. Atrast nevis "kaut kādu" darbu, bet tādu, kas patiešām aizrauj, nav vienas dienas vai nedēļas jautājums. Pirmkārt, jau jātiek skaidrībā pašam ar sevi, savām vēlmēm, interesēm un spējām, un tikai tad var sākt veikt reālas darbības, lai atrastu vēlamo darbu.
Par bezdarbību un vēlmi kaut ko ātrāk atkal darīt - to var saprast. Bezdarbība tiešām var dzīt ārprātā. Bet arī atrast darbu ir reāls darbs - gan ar sevi, gan tīri tehniski ar pašu meklēšanu un došanos uz intervijām.
24.10.2016 20:04 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Sāk blogot vai vlogot :D
Nē, bet es nopietni, izmanto to, ka ir iespēja padzīvoties visās pasaules malās, un pēc laika ar to arī varēs nopelnīt naudu
24.10.2016 20:05 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
Deco- Bet tu ej pretrunās jeb pastāsti, kā tas cilvēks nestrādājot pēkšni sapratīs kāds darbs ir priekš vina? Manuprāt tieši kamēr tu nestrādā tu to nekad nespēsi saprast. Un ko pa šo laiku darīt? Sēdēt visu dienu mājās un nedarīt neko (est gatavosana, majas uzkopsana neskaitas) ar kaut ko nodarboties vai pastradat uz puslodzi kadu citu darbu vai ka citadi piepelnities? Ka tu to iedomajies, pastasti man lūdzu?
24.10.2016 20:14 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es nesaprotu, kāpēc nestrādāt un sēdēt mājās uzreiz nozīmē, ka nav ko darīt un atliek tikai uzkopt māju un gatavot ēst?
Es šogad visu vasaru un vēl kādu pusotru mēnesi pirms tam sēdēju mājās, pat ēst negatavoju, un garlaicīgi nebija. Nebūtu strādājusi vēl ilgāk, bet darbs atrada mani un domāju, kāpēc ne? Tiesa gan-ar maniem noteikumiem. Nestrādāt automātiski nenozīmē būt mājsaimniecei, kura par trauku lupatu neko tālāk neredz.
24.10.2016 20:28 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Bet diskusijas autore minēja, ka vīrietim nav svarīga viņas nauda, bet izaugsme! Lai viņa dara to, ko vēlas, kāpēc jāpiepelnās? Nauda nevienā vietā nav izaugsmes rādītājs. Kāpēc uzkopšana un ēst gatavošana neskaitās?
24.10.2016 20:29 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Marissa, redz viņa tālāk par trauku lupatu..līdz plītij. :-D
24.10.2016 20:30 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
:-D miamo, es atkal rakstu Tev vēstuli, neiet ātri, bet būs. ;-)
24.10.2016 20:31 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Man patīk, ka tu atzīmejies sev, disciplīnai. :) :-D
24.10.2016 20:33 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
marissa- tad pastāsti ar ko tu nodarbojies, kamēr nestrādāji? Kur brauci brīvajā laikā?
24.10.2016 20:34 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
miamo- vispār nauda ir vistiešākā izaugsme, jo bez naudas attīstīties nav iespējams. Tapēc ka tā nav nodarbošanās,es arī kamēr nestrādāju taisu sev ēst un uzkopju dzīvokli bet es to neuzskatu par kaut kādu nodarbošanos, manā skatijumā viss kas ir saistīts ar būšanu mājās, kamēr nestrādā, ir nekā nedarīšana. Tikai ja tu kaut kur dodies, brauc, dari.
24.10.2016 20:36 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Deco- Bet tu ej pretrunās jeb pastāsti, kā tas cilvēks nestrādājot pēkšni sapratīs kāds darbs ir priekš vina? Manuprāt tieši kamēr tu nestrādā tu to nekad nespēsi saprast. Un ko pa šo laiku darīt? Sēdēt visu dienu mājās un nedarīt neko (est gatavosana, majas uzkopsana neskaitas) ar kaut ko nodarboties vai pastradat uz puslodzi kadu citu darbu vai ka citadi piepelnities? Ka tu to iedomajies, pastasti man lūdzu?

Redzu, ka neesi izlasījis manus komentārus, kur šo visu aprakstu, tāpēc nemaz netērēšu laiku dubultai atbildei :)
24.10.2016 20:39 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Tas jautājums ir, marissa, ceru, ka tu neuzdrošinājies atpūsties un neinteresēties par iespēju piepelnīties? :-D
Man interesē darīt to, kas man patīk, nevis pelnīt vairāk un ātrāk. Man patīk nauda, nenoliedzami, bet man neviens nemaksā par semināru apmeklēšanu, grāmatu lasīšanu, interesantu cilvēku iepazīšanu, valodu apgūšanu utt.
24.10.2016 20:45 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
miamo- lai darītu to kas patīk, ir vajadzīga nauda. Nu pēdējie, iznemot grāmatu lasīšanu ir normāli,tā ir nodarbošanās,
24.10.2016 20:53 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
marissa- tad pastāsti ar ko tu nodarbojies, kamēr nestrādāji? Kur brauci brīvajā laikā?

Nu visās savās darbībās neatskaitīšos, atzīšu arī, ka šogad vēl nekādos tālos ceļojumos neesam bijuši, jo nopirkām māju, tā kā darījām to bez kredīta, tad tas prasīja daudz līdzekļu, arī vajadzīgie uzlabojumi, remonti, nodarbojos ar iekārtošanos, bet izbaudīju to, kas varu darīt to, ko gribu, tad, kad gribu, vīrs bija priecīgs, ka neesmu nemitīgi aizņemta un uzvilkta, varēju veltīt laiku viņam. Ļoooti daudz uzņēmām ciemiņus (mūsu draugus, ģimenes), arī ārzemju draugus, radus, gan uz nedēļas nogalēm, gan ilgākiem laika periodiem, devāmies nelielos braucienos, brīvdienās tepat pa Latviju, gan divatā, gan draugu kompānijās, varēju atļauties, ja vēlos, arī nakts vidū kaut kur doties, daudz lasīju, atpūtos, arī ballējos, izgāju kursus, lai uzlabotu kvalifikāciju jomā, kas iepriekš bija mana darba daļa un atkal ir, iestājos augstskolā, lai iegūtu otru izglītību.
Tagad strādāju, esmu saņēmusi vienu algu, ko notērēju tajā pašā dienā, nopirku sev un vīram ceļojumu pēc jaunā gada, tā kā nekādu finansiālu pienesumu mūsu budžetam joprojām nedodu. Un neko, dzīva, arī vīrs nav pametis, lai arī viņš mani praktiski uztur un īstenībā nevēlējās, lai atkal strādāju:-P
24.10.2016 21:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits