Forša izrāde Dailes teātrī?

 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Sveikas!
Tās kas, nesen bijušas Dailes teātrī, pastāstiet kuras ir Jūsuprāt labākās izrādes ko tagad rāda?
20.10.2016 10:26 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Noteikti iesaku Žannu d`Arku ! Man vispār patīk Džilindžera iestudējumi . Visu vakaru biju emocijām pārpilna :-)
20.10.2016 18:58 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es domāju, Hannel, nebēdājot tērē savu naudu JRT kasē un met Dailai līkumu, ja es dzirdēšu par kaut kā patiesi ģeniāla iestudēšanu Dailē, es Tev pateikšu!
20.10.2016 20:39 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Equus, Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu, Visas viņas grāmatas, Frankenšteins vēl būtu vērtas.
Žanna d`Arka - no no no.
20.10.2016 21:10 |
 
Reitings 264
Reģ: 14.08.2011
Vislabākās pēdējā laika izrādes no Dailes: Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu, Frankenšteins.
Neviena no JRT izrādēm līdz šim nav bijusi tāda, ko ieteiktu citiem. Arī šeit jau pieminētajā Latviešu mīlestībā vīlos, bija tikai nedaudz smieklīgi, vairāk garlaicīgi.
20.10.2016 21:21 |
 
Reitings 157
Reģ: 08.09.2015
Man vislabāk patika Žanna d`Arka! (l)
20.10.2016 21:22 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
No redzētajām man patika Butterfly, arī Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu, kaut bija dažas iebildes, bija neslikta. Kaut neesmu Dailes fans, tomēr arī uz JRT neskatos nekritiski, nav jau tā, ka tur tiek dētas tikai dimanta oliņas. Manā skatījumā, piemēram, Šmita Fartjajeva fantāzijas un Tīrona Mielasts nav izdevušās izrādes.
21.10.2016 11:18 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Man Daile patīk.
Man pašai ļoti patika Žanna D'Arka, bet mūzikls varētu vīrietim nepatik kā tāds.
Un vēl Oskars un Rozā dāma - tas nu ir riktīgs raudamgabals, bet arī nezinu vai vīrietim patiktu.
Tad nu domājot par to, ko no saviem vīrieškārtas draugiem esmu dzirdējusi, ka patika - Divi kapteiņi, Zoloņa dziesma, Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligznu un Frankenšteins (bet pēdējā gan man pasāi, gan arī tam, kurš stsāstīja neptika tieši izrādes sākums, par ilgu bija tā briesmoņa mošanās dzīvei, nu tā kā wtf, uz ko esmu atnācis. Bet tālāk jau izrāde palika saprotamāka ne tik avancētiem sktītājiem un līdz izrādes beigām jau biju gatava atzīt, ka tiešām laba izrāde).
21.10.2016 11:37 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Labākais, ko Dailē esmu redzējusi "Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu". Tādu emociju gammu no manis izvilka, ka pāris dienas nebiju lietojama.
Citas.. so so.. Slavinātais Frankenšteins mani neuzrunāja vispār.. gaidīju, kad ātrāk beigsies.
21.10.2016 12:01 |
 
Reitings 6
Reģ: 10.04.2016
Meitenes, kas, jūsuprāt, ir "hipsterīgais piesitiens". Nesenajā intervijā Hermanis par hipsteriem izteicās visai neglaimojoši. Un te izrādās, ka viņa paša lolojumā valda attiecīgā gaisotne. Ko biji ar to domājusi, Daenerys1?

No visiem teātriem JRT ir vishipsteŗigākais. Tur viss ir novecojis (sēdekļi, sienas, trepes utt.), bet šāds novecojušais stils skaitās "stilīgi" attiecīgo jauniešu (hipsteru) vidū. Uz sienām dziļdomīgi jocīgi uzraksti, pamanīju tur vārdu "dirsa". Tādās hipsterīgās kafejnīcās arī uz sienām tamlīdzīgi uzraksti. Publika attiecīgi ģērbjas (protams, jauniešu publika, nevis pieaugušāki cilvēki), nu tur džemperīši, nekārtīgas copes utt. Izrādes nav pārāk nopietnas. Jēlā lamāšanās izrādēs.
Tas par publiku un izrādēm vēl varētu būt attiecināms arī uz citiem teātriem, bet tieši pēc izskata - JRT ir hipsters, kas hipsters. :D
21.10.2016 12:16 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
luīzeluīze, nē, protams, JRT nav tikai dimanta oliņas, vairāk kā skaidrs. Un tas ir tikai normāli, bet kopumā, kvalitātes latiņa JRT ir krietni augstāka kā Dailē, tas vairāk kā skaidrs.
21.10.2016 12:33 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
kvalitātes latiņa JRT ir krietni augstāka kā Dailē, tas vairāk kā skaidrs.

Tu to nopietni ? Kas spēlē JRT un KAS Dailē ? (ar izņēmumiem , kad ir viesizrādes) . Hipsteri pret nopietniem aktieriem . (t)
Zin , uz teātri es tomēr eju , lai paceltu kultūru un gūtu estētisku baudījumu , nevis lamas , nodriskātus sēdekļus un bomzīgu vidi .
21.10.2016 12:42 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Apdriskaati seedelki nav shkeerslis, lai "paceltu kultuuru".:D JRT speelee loti talantiigi un speeciigi altieri( Broka, Zarina, Daudzinsh).
Bet kaut kaadaa briidii saaka likties, ka vini bez maz vai onanee uz savu krutumu (ne obligaati ieprieksh mineeti) un skatiitaaji viniem liidzi. Turklaat uzticiigie skatiitaaji arii pilniigi pashapliecinaas, ka, luuk, iet uz viniem un uz sho intelektuaalisma paraugtempli! :-D Bet man tas taa besiiii- kad cilveeks pashtiiksminaas (man pashai tas piemiit kaut kaadaa meeraa)
No offense, bet taadas sajuutas par JRT un dalu no vinu publikas.
21.10.2016 14:04 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Hipsteri pret nopietniem aktieriem .

Šim gan es nepiekrītu. JRT , par spīti tik nolaistajām telpām, glabā sevī lielu dārgumu - meistarīgus aktierus. Guna Zariņa, Andris Keišs, Sandra Kļaviņa, Baiba Broka noteikti ir meistarīgāki aktieri par Ķesteri vai Dīci.
Taču par to, ka JRT ir vienas vienīgas pērles, turpretī Dailē naudu nav vērts atstāt, gan nepiekrītu. Gan Dailē, gan JRT esmu redzējusi absolūtus šedevrus (jau minētie Equus, Dzeguze, Grāmatas Dailē, Cerību Ezers, Aspazija, Ziedonis un Visums JRT) , gan arī pilnīgus mēslus (Farjatjeva fantāzijas JRT, Reāli sliktie puiši Dailē..)
Tiesa, apmeklējot JRT, vismazāk var sajust tā īpašo, brīnišķīgo teātra svētku sajūtu. Un tas pateicoties telpām un - kas būtiski - wannabe inteliģencēm un "māksliniekiem", kas iet uz šo teātri tikai tāpēc, ka tas šobrīd tiek uzskatīts par modīgāko no teātriem. Atvainojos, bet Inga un Hanna to otrajā lapā lieliski nodemonstrēja ar savu dialogu :)
21.10.2016 14:15 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Jackie, vo, vo, kaut arī galīgi neesmu Džilindžera kapustņiku cienītāja un regulāri apmeklēju JRT, tomēr nevar nepiekrist, ka kaut kur Tev taisnība:-D Ir kaut kādi kultūras " kodi", kurus konkrētā laika periodā piesaukt ir stilīgi( neizslēdzot, to, ka tie ir kvalitatīvi), bet par visu, kas ir ārpus tā - fui un pē, nepieklājas pat interesēties. Vēl jau piesaukt Rīgas Laiku ir stilīgi un katram intelektuālim svarīgi pateikt, ka mīļākie autori ir Pjatigorskis un Mamardašvili, jo to taču lasa Tīrons:-P
21.10.2016 14:26 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
DT diemžēl ir tukša spozme bez satura. DT guļ uz veciem lauriem un strādā uz popkultūru ar visiem visparastākajiem, prastākajiem un vienkāršākajiem teātra mākslas izteiksmes līdzekļiem. Ārpus DT ar praktiski nevienu no štata aktieriem (protams ar izņēmumiem, izņēmumi ir visur) strādāt ir teju neiespējami, nemaz nerunājot par kino, kurš prasa augstu patiesības un aktierspēles tīrības līmeni. DT darba specifika diemžēl notrulina arī visādi citādi spējīgu aktieru iemaņas.
Bet... Nav aitu bez cirpējiem. Ļoti lielai tautas daļai DT ir nepueciešams un Ugunsgrēks ir nepieciešams. Un tas nav ne labi ne slikti. Tā tas vienkārši ir. Ja jums patīk, apmeklējiet, es taču nesaku - nevajag. :D Bet Hannel, Tev gan ne, Tev nevajag.
21.10.2016 14:38 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
Nu jā, ja jau dzīvē nav paveicies, tad vismaz te cosmo var tēlot baaaigo inteliģenci :)
21.10.2016 14:41 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Inga88, cik labi, ka tādas inteliģences kā tu nav un nekad nebūs teātra kritiķi :)
21.10.2016 14:58 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Bet kāpēc jūs uzmetat lūpu, es nesaprotu? :D Tas, ka šiet ir smagas problēmas ar nepopulāra viedokļa sagremošanu, skaidrs, bet nu dāmas... :D Nu apmeklējiet Daili, droši, es taču neliedzu jums to darīt. Jūs varētu uzmest lūpu, ja es skaļi brēktu, ka to darīt nevajag.
Un par teātra kritiķiem, laikam jums informācija ir diezgan skopa. :D Tas, ka kritiķis uzrtakstījis - izrāde ir laba, tas nenozīmē, ka tas tā patiesi arī ir. Kritiķis saņem naudu par kritikas uzrasktīšanu. Bez izrādei vai filmai veltīta raksteļa, tā izrāde vai filma nekotējas nekur un nav uzmanības vērta. Režisori cīnās par kritiķu uzmanību. Un, jo vairāk draugu ir režisoram kritiķu aprindās, jo augstāk kotējas viņa izrādes. It`s how it works.
21.10.2016 15:07 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Un... kurš raksta sliktas lietas par darugiem? :D
21.10.2016 15:09 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
savā ziņā piekrītu Inga88 viedoklim par DT.
Un Dž.Dž. kā režisors Rīgā ir katastrofa.. lēti, prasti, nebaudāmi. Turpretī Liepājā viņam izdodas tiešām lieliski. Nezinu, kāpēc tā.
Bet par JRT - publika tur tiešām atšķiras no citiem teātriem, bet nu - katram savs. Es tur eju, lai baudītu izrādes un gūtu kādu atziņu sev. :)
21.10.2016 15:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits