Sava istaba

 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Līdz kādam vecumama bērns gulēja jūsu guļamistabā? Un no kāda vecuma bērnam tomēr vajag jau savu istabu?
Mums 2istabu dzīvoklis un līdz šim 2atā bija ļoti labi. Bet tagad, kad plānojam bērnu, jāsaprot, ko darīt. Atdot bērnam viesistabu?
Kāda jūsu pieredze šajā jautājumā?
18.10.2016 11:10 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Vispār neņem galvā komentārus par egoismu, ka negribat atdot savu guļamistabu.
Ir redzēti abi varianti.
Viesistaba vecākiem ir ērti tikai tad, ja TV mīl skatīties uz dīvāna, ciemiņi bieži, taču mūsdienās daudziem TV ir virtuvē, guļamistabā, kā arī sēžamie vairs nav cietie, bet mīksti stūra dīvāni vai pufiki.
Viesistaba bērnam ērtāk, jo bērns tāpat visu laiku būs pielipis vecākiem, pārredzamāk (ja guļamistaba aiztaisīta ciet, mazāk blēņu iespēju), lielāka telpa, tāpat visas mantiņas beigās būs viesistabā, beigās bērns tikai gulēs savā istabā, bet visu pārējo laiku būs viesistabā, pie tam, gultiņu ciemiņu gadījumā var pārnest uz guļamistabu.
No savas puses varu pateikt, ka mums ir atsevišķi viesistaba, bērnam sava istaba gultai un mantiņām. Tāpat savā istabā bērns tikai guļ un paņem no turienes mantas. Nu nespēlējas viņi savā istabā līdz skolas vecumam.
18.10.2016 14:48 |
 
10 gadi
Reitings 447
Reģ: 31.01.2009
Kad dzīvojām 2 istabu studio tipa dzīvoklī, guļamistabā bija gan lielā gulta, gan meitas gulta. Viesistabā, savukārt, spēļu vieta.
18.10.2016 14:56 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Kaut kāds sviests :D
Man atkal nav īsti skaidrs, kā var plānot bērnu, ja jau tagad nevar tam atrast vietu? Plus vēl negrib atteikties no kaut kādām savām ērtībām bērna dēļ...un beigu beigās vispār laikam arī nevar atļauties lielāku dzivokli..
Zinu tàdus kas dzīvo 2istabu dzīvoklī un 6gadīgais bērns veljoprojam dzīvo ar vecākiem vienà istabà..taja pašā laikā, viņi taisās pirkt jaunu mašīnu par cenu kur varētu iegādāties lielāku dzīvokli un dzīvot kà normāli baltie cilvèki.
Bet nu cilvēki jau dažādi un vērtības arī... :D
18.10.2016 14:57 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
dzīvo 2istabu dzīvoklī un 6gadīgais bērns veljoprojam dzīvo ar vecākiem vienà istabà..taja pašā laikā, viņi taisās pirkt jaunu mašīnu par cenu kur varētu iegādāties lielāku dzīvokli un dzīvot kà normāli baltie cilvèki.

Nu, tas Latvijaa ir loti raksturiigi cilveekiem. Dziivo serkocinju kastiitee, bet buus ekskluziivs auto un daargaakaas brendu parpalas.
18.10.2016 15:10 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Mēs uzaugām 4 bērni divistabu dzīvoklī. Visi bērni vienā un vecāki otrā (viesistabā), vecākiem noteikti bija grūti tajā šaurībā, bet es no sava skatpunkta varu teikt, ka fantastiska bērnība. Pārvācāmies uz lielākām telpām, kad man bija 12. Paldies maniem vecākiem, ka viņi neizdomāja gaidīt zelta kalnus, jo tad varbūt mūsu nemaz nebūtu. Tāpēc tādi komentāri kā Peekaboo1 liekas riebīgi.
18.10.2016 15:15 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Es tomēr uzskatu,ka jābūt vienai istabai,kur ģimene var kopīgi skatīties tv,atpūsties,pavadīt laiku kopā un uzņemt viesus.Es vispār esmu pret tv un datora atrašanos guļamistabā,bet tie ir tikai mani uzskati.Reāli skatoties,jā,ļoti daudzām ģimenēm ir divistabu dzīvokļi,bet no tiem kurus es pazīstu,es nezinu nevienu,kuri būtu viesistabu devuši bērniem un paši palikuši guļamistabā.Visi man zināmie izvēlās viesistabu blakus virtuvei tieši tā iemesla dēļ,kādu minēja - vakaros vecāki ar draugiem var aizsēdēties un bērni otrā dzīvokļa pusē var mierīgi gulēt,kamēr vecākiem blakus gan virtuve,gan ārdurvis,kur pavadīt ciemiņus.Tiesa gan bieži pie šīm ģimenēm neciemojos,jo viņi saprot,ka maz vietas un daudz cilvēkus tāpat nevar uzņemt.
18.10.2016 15:17 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
nu dienas beigās vienalga pastāv jautājums - kāds tas dzīvoklis ir. ja virtuve gana liela, tad protams varbūt var bez viesistabas iztikt.
Bet ja jau tikai plānojat bērnu (kopā 3), tad kāpēc uzreiz nedomājat par lielāku dzīvokli / māju, nevis kamēr viens tikmēr to viesistabā, taisīt remontu, pārvērst viesistabu par bērnistabu. Tos 3 bērnus domājat likt viesistabā, jo negribi no gultas atteikties?
18.10.2016 15:24 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
šodien rakastīt normāli nemāku :-D
18.10.2016 15:24 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja vecaakiem ir nauda, manupraat, vinju pienaakums ir paruupeeties par labaakiem dziives apstaakljiem. 4 beerni vienaa istabaa vai kaut vai viens skolnieks vienaa istabaa ar vecaakiem nav gluzhi mirstamaa kaite, bet nav arii tas labaakais variants. Es labaak brauktu ar vecu auto un man gimenei buutu normaala dziives tepa nekaa ekskluziivs auto un jaamiicaas seerkocinju kastiitee.
18.10.2016 15:25 |
 
Reitings 879
Reģ: 23.04.2014
Līdz 2.5/3 gadiem bērns tāpat būs visdrīzāk ar jums vienā istabā. Pa to laiku vienkārši krājiet lielākam dzīvoklim.
18.10.2016 15:50 |
 
Reitings 32
Reģ: 06.04.2016
Nu jā jau istabas neviena nav caurstaigājama un virtuve gana plaša, tad jau var mēģināt. Kaut gan pienāks laiks, pati sapratīsi kā būs vieglāk. Es kad čīkstu, ka dzīvoklis par mazu, drauga tētis saka, ka agrāk tāda 7ni cilvēki dzīvojuši. Sāku domāt vai tiešām viņiem bija 2 divstāvīgs gultas vismaz. Jo 7 parastajām pa abām istabam nebūtu vietas. :-D
18.10.2016 15:51 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Protams, praksē vairāk ir redzēts tāds variants,ka vecāku guļamistaba ir arī viesistaba, manuprāt, arī loģiskāk, jo pieņemu, ka tā telpa ir lielāka un ērtāka viesu uzņemšanai.
Es gan tādu variantu sev negribētu, jo vairs jau nevaru iztēloties, kā ir gulēt dīvānā, esmu pieradusi pie lielas gultas.
Tās, kuras piemin viesu uzņemšanas grūtības, neesot normālai viesistabai - jums tiešām tik bieži nāk ciemiņi, lai viesistabas neesamība būtu reāls šķērslis?

Jā. Man ciemiņi ir ļoti bieži un ļoti bieži arī paliek pa nakti. Saprotu, ka laikos, kad mēs augām un arī tagad, daudzi uzauga, dzīvoja ļoti šaurās platībās, visi bija pieraduši, neviens no tā nenomira, bet cilvēki ātri pierod pie komforta, tajā skaitā, arī pie atsevišķas guļamistabas, kas nav paredzēta nekam citam kā vien gulēšanai un citām laulāto lietām, un, ja jau tagad ir problēma dzīvesvietā atrast piemērotu vietu bērnam, tad būtu derīgi padomāt par lielāku dzīvesvietu.
18.10.2016 16:01 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jā, kad mēs divatā dzīvojām vienistabas dzīvoklī, praktiski nekad neaicinājām ciemiņus, max. reizi pusgadā kāds atnāca. Lai gan dīvānu salikām katru dienu, nebija tā, ka redzamā vietā mētājas palagi vai čības.
Tagad, kad dzīvojam divistabu dzīvoklī, daudz biežāk aicinām ciemiņus.
18.10.2016 16:07 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Cecīlija, es gan piekrītu, ka bērnus ražot, nedomājot par to, kā un kur viņi dzīvos, kur mācīsies utt, ir egoistiski, nevis otrādāk. Galu galā, Tev bija laba bērnība, Tev paveicās. Es, savukārt, zinu ģimenes, kurās brālis ar māsu 10 gadus nav nevienu vārdu pārmijuši. Iedomājies cik traumatiski būtu tādus kopā 1 istabā iespundēt?
Kā šodien... redzēju FB sludinājumu. Sieviete ieliek smukas gultas bildes ar jautājumu, kā viņai, 4 bērnu mātei, paņemt kredītu, ja darba nav, sēž uz bērnu pabalstiem. Sorry, bet liekas, nu priekš kam pāroties un laist bērnus pasaulē, ja nevar nodrošināt tiem bērniem normālus apstākļus? Es, protams, saprotu, ka viņas sludinājuma mērķis bija, bez tiešas prasīšanas, tikt pie gultas par brīvu... bet nu es sāku šito pamanīt arvien biežāk. Inteliģenti cilvēki nepārojas un nereproducē nekontrolēti...
Bet nu labi..es te jau vispār citā tematā iebraucu. Vienkārši liekas absurdi, ka mūsdienās cilvēki vēl atbalsta lielas daudzbērnu ģimenes, kuras nevar sevi uzturēt.
18.10.2016 16:14 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Man pat vienistabas dzīvoklītī bieži ir ciemiņi un pat ar nakšņošanu.
Man ir viens dīvāns un divi piepūšamie matrači, neviens nav sūdzējies par to, ka jāģuļ uz matrača un vēl pie tam vienā istabā. Domāju, ka katrs ciemiņš ar to rēķinās pirms brauc ciemos. Taču, ja runa iet par bērniņu, tad, tomēr dotu priekšroku lielākām platībām un vairāk istabām, lai visiem būtu ērti.
18.10.2016 16:15 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Mēs dzīvojām 3 bērni vienā istabā. Es un divi brāļi. Nu, protams, ka gribējās savu istabu. To dabūju tikai tad, kad man bija jau 15 un mēs pārvācāmies uz lauku māju, kur bija liels plašums un katram sanāca sava istaba. BET tas mani ir atstājis pārliecībā, ka katram bērnam vajag savu guļamistabu. Tas nekas, ka visi pārsvarā tusē viesistabā. Tādēļ mēs ceļam māju, bet tas, protams, prasīs kādu gadu, divus. Un bērns ar vēl tikai viens :D Tas, ka VAR dzīvot visādi, nenozīmē, ka vajag, sevišķi ja rocība atļauj.
18.10.2016 16:22 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ne jau ciemiņu neērtības dēļ netika aicināti, bet gan atšķirīgo bioritmu dēļ, es eju gulēt/ceļos reizēm pat ar 4 stundu atšķirību no vīrieša.
18.10.2016 16:26 |
 
10 gadi
Reitings 4820
Reģ: 29.01.2009
Nu, sākumā tas bērns vēl ir jāpiedzemdē un tad tik varēs nodarboties ar istabu dalīšanu :D
Draugu lokā bērni guļ vecāku istabā līdz 2-3 gadiem.
Mēs plānojam atdot bērnam guļamistabu (t.i. pārveidot par bērnistabu) un paši pārvākties uz viesistabu. Tas liekas loģiskāk. Un jā, pie mums nāk ciemiņi un uz guļamistabu ciemiņus nevedam :D
18.10.2016 16:34 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nu, sākumā tas bērns vēl ir jāpiedzemdē un tad tik varēs nodarboties ar istabu dalīšanu

Manuprāt, prātīgāk tomēr to darīt, kamēr vēl bērna nav, citādi, ka nesanāk, ka bērns ir, bet sakarīgas vietas viņam gan nē.
18.10.2016 16:52 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Bērns nav jauns kurpju pāris, kuru nopērk un tad jau tā pārpildītā kurpju skapī jaatrod vieta.
Autore tieši pareizi dara jau domājot un plānojot iespējas.
18.10.2016 17:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!