Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērni skolas gaitas sāks no 6 gadu vecuma?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Man šķiet, ka tas ir pārāk agri.
Ko jūs par to domājat?
26.09.2016 16:33 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Esmu PSRS laiku bērns un tur nu gan pirmajā klasē mēs sākām tikai iepazīt burtus un ciparus, un mācījāmies lasīt, skaitīt, rakstīt (glītrakstīšanas uzdevumus joprojām ar šausmām atceros). Iespējams vecāki vainīgi, ka uzsākot gaitas pirmajā klasē neko nemācēju, bet nu kaut kā tas man netraucēja būt par teicamnieci turpmākos gadus. Skolas sistēma noteikti nepieprasīja pirmajās klasēs zināt un mācēt to, ko pieprasa šobrīd.
Kanādā arī bērnus lasīt māca jau bērnudārzā. Nu tas noteikti nav nekas briesmīgs un bērnību nevienam neatņem.
28.09.2016 01:30 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Mums arī bija ābeces ar gaili virsū, bet tas bija tikai viens no ābeču veidiem, kas tika izmantots vismazāk. Tā kā bērnudārzā negāju (ok, pusgadu ļoti mazā vecumā), tad nezinu, cik daudz tur mācīja no skolai derīgām prasmēm. Spriežot pēc klasesbiedriem, kuri knapi atšķīra burtus, laikam jau neko vairāk par līmēšanu nemācīja gan..
Neesmu nekāds brīnumbērns, bet tekoši lasīt iemācījos 4 gadu vecumā, 5 gados jau ar mammu čāpoju uz bibliotēku pēc grāmatām. Sākot skolas gaitas, pratu rakstīt, rēķināt, zināju kaut cik reizrēķinu, vecāki arī angļu valodas pamatus iemācīja. Pirmajās pāris klasēs no garlaicības miru nost.
Nezinu, man jau šķiet, ka ir tikai normāli prast lasīt, uzsākot skolas gaitas. Tiem, kuri atnāca uz skolu kā teju baltas lapas, klājās krietni grūtāk arī pēc tam. Turklāt, būtu jābūt puslīdz vienādam sākuma līmenim skolēnu vidū, lai nebūtu tā, ka skolotāja velta uzmanību tikai iepalikušajiem un tālāk tikušie klusi pelē stūrītī.
28.09.2016 02:06 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Kad bērnudārza pēdējā gadā mācās tā, ka ārā iziet nav laika - viss OK. Bet tikko tam pašam pasākumam piekar citu "birku"- ārprāts!!! Bērnību aiztiek!!!

Perfekti pateikts!
Mani puiši šogad uzsāka skolas gaitas (6 gadi) un bd pēdējos divus gadus (kas LV skaitās pirmsskola), viņi vairāk mācījās, kā to dara šobrīd-pirmajā klasē.
28.09.2016 08:52 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
manai meitai 2,5 gadu vecumā ir matemātikas nodarbības .... nu nav tur nekas pārcilvēcisks viss ir atkarīgs no pasniegšanas formas
28.09.2016 09:24 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Nu ne jau vecums, kura sak lasit nosaka bus vai nebus teicamnieks. Aizgaju pirmaja klase lasit nemakot, pirmas klases beigas jau lasiju tekosi- kamer dazi, kas ar mani kopa sakot pirmo klasi, ka burtoja un lasija pa zilbem gada sakuma, ta turpinaja lasit pa zilbem gada beigas. Bernudarza ari negaju, teicamniece tapat biju, izstudeju ari.
UK skola sakas no piecu gadu vecuma- bet to izglitibu, ko vini iegust vismaz man ir gruti saukt par kvalitativu. Salidzinot, ko Anglija zina 15, 16 gadigs skolens, es Latvija sai vecuma skola biju ieguvusi vairak zinasanas- nav musu izglitibas sistema tik slikta. Vismaz tad, kad es macijos nebija.
Par temu- man neskiet nekas drausmigs sakt macibas no sesiem gadiem, ja vien programma ir piemerota. Nezinu, ka ir tagad- bet tad kad es saku macibas pirms pirmas klases bija sagatavosana( ta man skiet to sauca) - tai pasa skola, pie tas pasas audzinatajas, kas pec tam macija visu sakumskolu, bet tikai paris stundas 3 reizes nedela laikam. Ja to pasu programmu nosauktu par pirmo klasi- nekas slikts un parslogojoss tas lielakajam vairumam bernu nav. Tikai nosaukums atskiras.
28.09.2016 15:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)