Bērni skolas gaitas sāks no 6 gadu vecuma?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Man šķiet, ka tas ir pārāk agri.
Ko jūs par to domājat?
26.09.2016 16:33 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Man šķiet, ka beigt skolu jūnijā 18 gados, bet sākt studijas 19 gados, jo dzimšanas diena ir oktobrī ir tas pats, kas beigt skolu jūnijā 19 gados. Tas par tiem "it kā" 18.
Tāpēc es esmu par skolu no 6 gadiem, lai beidzējiem ir normāls vecums. Kā jau te teica, pirmo klasi var veidot vairāk bērnudārzniecisku. Vai domāt no otras puses - atstāt pirmo klasi par skolnieciksu un domāt par 12. klases noņemšanu.
27.09.2016 20:22 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nav tāda normāla vai nenormāla vecuma - katram bērnam savs termiņš, kad viņš ir gatavs iet skolā. Tie pāris mēneši vai 1-2 gadi pilnīgi neko nemaina ne kā studentam, ne kā darbiniekam pēc studijām, dažām te aizspriedumi par normālību pilnīgi atslēdz spēju domāt.
27.09.2016 20:27 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Piekrītu Delusion par normāli/nenormāli lietojumu. Ja cilvēks konkrēti noskalda, ka fakts "tāds un tāds" nav normāls, tad teorētiski sanāk, ka nav variantu - ja iekrīti šajā kategorijā, esi 'nenormāls' (protams, ja ar "normāls" nav domāts tiešām tīri statistisks novērojums). Un var sanākt, ka tas 'vairums' nemaz nav tāds vairums. Tas tā, tīri prātułojot.
27.09.2016 20:36 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Lieliska ideja par skolu sakot ar 6 gadu vecumu. Tagad ari Francija tiek spriests par obligata skolas gaitu uzsaksanas vecuma mainu, seit tie visticamak bus 3 gadi. Protams, ar apmacibu limeni, kas atbilstoss 3 gadus veciem berniem. Pateicoties tam, jau no mazotnes visi berni bus apmaciti daudz maz vienada limeni, jo dazadi attistibas un zinasanu limeni viena grupa tomer trauce nodrosinat pietiekami efektivu kopejo apmacibas procesu.
27.09.2016 20:51 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Skatos, ka daudzām grūti ar saprašanu.
Piekrītu Delusion par normāli/nenormāli lietojumu. Ja cilvēks konkrēti noskalda, ka fakts "tāds un tāds" nav normāls, tad teorētiski sanāk, ka nav variantu - ja iekrīti šajā kategorijā, esi 'nenormāls' (protams, ja ar "normāls" nav domāts tiešām tīri statistisks novērojums). Un var sanākt, ka tas 'vairums' nemaz nav tāds vairums. Tas tā, tīri prātułojot.

Te jau ļoti daudzas reizes lietotājas, tai skaitā es, pateica iemeslus, kāpēc viņas ir par skolas sākšanu no 6 gadiem un kāpēc, viņuprāt, beigt skolu 19 gados nav patīkami ne beidzējam, ne jebkuram citam iesaistītajam. Vārds "normāls" šajā sakarā tiek lietots (vismaz es lietoju), lai nerakstītu atkal garo sarakstu ar pamatojumiem, kāpēc nav patīkami beigt skolu 19 gados.
Piemērs no šīs lapas (citas lapas slinkums vērt vaļā):
te kad uzpeld diskusijas par dzīvošanu pie vecākiem un patstāvīgumu , liela daļa kliedz , ka jau ap 20 vajadzētu domāt par atsevišķu dzīvošanu ... Bet , kā to izdarīt, ja tev vēl vecākiem jādod parakstīt dienas grāmata un sekmju izraksts ? Situācija , kad 18+ gadus pieaugušam cilvēkam sauc vecākus uz skolu , vispār manās acīs ir smieklīga . Sanāk , ka vēlēšanās var piedalīties un ietekmēt valsts procesus , bet citām lietām redz vēl nav gatavs

Lai neatkārtotu šīs 5 rindas, es lietoju vārdu "normāls", dodot savu vērtējumu šai situācijai.
27.09.2016 20:59 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Lieliska ideja par skolu sakot ar 6 gadu vecumu. Tagad ari Francija tiek spriests par obligata skolas gaitu uzsaksanas vecuma mainu, seit tie visticamak bus 3 gadi. Protams, ar apmacibu limeni, kas atbilstoss 3 gadus veciem berniem. Pateicoties tam, jau no mazotnes visi berni bus apmaciti daudz maz vienada limeni, jo dazadi attistibas un zinasanu limeni viena grupa tomer trauce nodrosinat pietiekami efektivu kopejo apmacibas procesu.

+
Pēc radu pieredzes zinu, ka UK skolu sāk 5 gados un viela ir atbilstoša vecumam.
27.09.2016 21:02 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Tā kā prakse ar jaunāku bērnu sūtīšanu uz skolu darbojas citās valstīs un tur bērni "nezaudē savu bērnību" un kādus tur vēl dod iemeslus, kāpēc Latvijā nedrīkst skolu sākt ar 6 gadiem.
Vispār pasaulē ir daudzas, dažādas prakses ar izglītības sistēmu un ne vienmēr viss mums pazīstamais ir tas labākais.
27.09.2016 21:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kad bērnudārza pēdējā gadā mācās tā, ka ārā iziet nav laika - viss OK. Bet tikko tam pašam pasākumam piekar citu "birku"- ārprāts!!! Bērnību aiztiek!!!
27.09.2016 21:15 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Kad bērnudārza pēdējā gadā mācās tā, ka ārā iziet nav laika - viss OK. Bet tikko tam pašam pasākumam piekar citu "birku"- ārprāts!!! Bērnību aiztiek!!!

Es arī par šo domāju. Sešgadniekiem taču arī bērnudārzā ir gan nodarbības, gan garā diena līdz sešiem vakarā. Tad jau arī bērnudārzā nevar laist.
27.09.2016 21:29 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
KitijaK, paldies par raizēm par manu saprašanas līmeni. Es izteicu savu viedokli un mēgināju paskaidrot (acīmredzami, neveiksmīgi), ka paziñojums " tas ir tiešām nenormāli" var izklausīties negatīvs, ja vien neiet runa par biežāk/retāk sastopamiem gadījumiem (resp. Norma būtu biežāk sastopams). Bet tas ir tikai mans viedoklis un naivi iedomājos, ka varu to izteikt.
27.09.2016 21:33 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nu tak, bērnudārzā bērnība netiek atņemta, a, kā ieiet pa skolas durvīm, tā hops! un nost! :-D Man sāk izklausīties, ka problēma šīs idejas pretiniekiem nav vis raizes par zaudēto bērnību un nez kādām grūtībām, bet gan par to, ka vairs nebūs iespējas atstāt bērnu līdz sešiem, septiņiem vakarā vietā, kur zināms, ka viņu pieskatīs un viss būs kārtībā, tā vietā būs jādomā, ko ar bērnu darīt pārējo dienas daļu, pēc skolas. Tas uztraukums arī saprotams, bet tāpēc jau nevajag piesaukt visu citu.
27.09.2016 21:41 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
marissa nav gluzhi taa , bet iemesls tiesham sleepjas tajaa , lai tik pec iespejas agrak bernu noslogotu ar atbildiibu , jo bus tacu jaapilda majas darbi , nevares tik daudz laika speeleeties . Tas ir lieki . Un par shodienas daarziniem tas pats , kapec tik loti jauzspiezh beernam maaciities ? Skolaa saaks iet , tur arii 1. klasee maaciisies. Bet tagad redz vajag , lai saakot 1.klasi beerns jau maak to , ko faktiski agrak tikai maaciija 1.klasee .
Muusu laikos taa nebija un nezin kapec izauga gudraaki par shodienas izlaistajiem skolnieciniem , kuriem ir tikai tiesibas . Viss ir reali sagrozits lidz aarpraatam .
27.09.2016 21:49 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Principā jau skola tomēr (vismaz joprojām Latvijā) ir tāds diezgan nežēlīgs sociāls pasākums, ne tikai mācīties burtiņus un cipariņus. Es zinu, ka es skolai kā mācībām biju gatava jau varbūt 4 gadu vecumā, jo arī visu mācēju, aizejot uz sagatavošanas grupiņu 5 gadu vecumā un man patika lasīt, rēķināt utt. Bet skolai kā sociālam pasākumam...ujj, ar to bija grūti ilgus gadus. Varbūt slikti, ka vecāki mani nesūtīja bērnudārzā, bet varbūt labi, jo bērnudārzs jau tā briesmīgi no skolas neatšķiras - saliek kopā bērneļus ne pēc viņu izvēles un "izdzīvo stiprākais" kā jau jebkurās sabiedrībiņās. Iespējams es būtu kļuvusi kaut kāda suicidāla jau 4-5 gadu vecumā. :D
27.09.2016 22:04 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
marissa nav gluzhi taa , bet iemesls tiesham sleepjas tajaa , lai tik pec iespejas agrak bernu noslogotu ar atbildiibu , jo bus tacu jaapilda majas darbi , nevares tik daudz laika speeleeties . Tas ir lieki . Un par shodienas daarziniem tas pats , kapec tik loti jauzspiezh beernam maaciities ? Skolaa saaks iet , tur arii 1. klasee maaciisies. Bet tagad redz vajag , lai saakot 1.klasi beerns jau maak to , ko faktiski agrak tikai maaciija 1.klasee .
Muusu laikos taa nebija un nezin kapec izauga gudraaki par shodienas izlaistajiem skolnieciniem , kuriem ir tikai tiesibas . Viss ir reali sagrozits lidz aarpraatam .

Nevaru spriest, kas ir tavi laiki, bet manos laikos lasītprasme un skaitļu saprašana, un citas pamatlietas bija vēlamas pirmajā klasē. Atceros, ka nebiju apķērīgākais bērns (tāpēc saņēmu pārmetumus no skolotājiem un vēlāk pamatīgāk mācījos), bet mana 1. klases draudzene mācēja lasīt uzsākot pirmo klasi utt, es nezinu, varētu teikt, ka 50/50 ar gudriniekiem un tādiem kā es vai tomēr pirmo īpatsvars bija. Turklāt mūsu skolā vēl bija kaut kādi mistiskie iestājeksāmeni (tāpēc es izvēlējos radošo klasi, jo neko citu pārāk labi nepratu :D), tā kā manos laikos nebija tā, ka pirmās klases skolotāji sauca - nāciet bez zināšanām, mēs jums mācīsim burtot un mācīsim ciparus. :D :D Var jau būt, ka tagad prasības ir vēl stingrākas, es to tiešām nezinu, atvainojos, ka runāju bez šīm zināšanām, tomēr vēlējos norādīt uz to, ka varbūt tā ir tikai agrāko laiku idealizācija.
27.09.2016 23:43 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015

1.klasē mums bija šāda 1991 .gada izdota Ābece . Labi atceros , ka tajā bija vārdiņi pa zilbēm un primitīvi teikumi . Līniju šērssvītru burtnīcās bija jāpieraksta visa līnija ar kaut kādiem vārdiem "lineāls , lineāls , lineāls " utt. Mums mācīja kā pareizi jāraksta mazos un lielos burtus , katru burtu arī vajadzēja pierakstīt visu līniju - j , j , j , j utt.
Visiem bija daudz maz vienāds līmenis , sākumā lasīja pa zilbēm . Apbrīnoju tādas kā jūs , kuras 5 vai 6 gados jau mācēja tekoši lasīt , rakstīt un skaitīt . Gāju parastā Rīgas vidusskolā Rīgas centrā un nejūtos kaut ko pazaudējusi tikai tāpēc , ka nebiju brīnumbērns , kurš skolā gāja 5 vai 6 gados . Ja kas biju teicamniece un ātri skolā apguvu visas prasmes .
28.09.2016 00:26 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
KitijaK tagad viss ir sagrozīts , bērniem uzliek baigās prasības mācēt lasīt , rakstīt , skaitīt jau bd , nolaiž to vecumu , kad būtu to jāprot arvien zemāku . Bet pamatskolā un it sevišķi vidusskolā prasības ir tik zemas , ka ar mūsu izglītības diplomu neņem vairākās ārzemju universitātēs . Tas ir normāli ? (t)
28.09.2016 00:29 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Apbrīnoju tādas kā jūs , kuras 5 vai 6 gados jau mācēja tekoši lasīt , rakstīt un skaitīt .
Nekas tāds diži apbrīnojams jau nav..ar mani bērnībā daudz noņēmās ģimene.. turklāt arī patika lasīt, rakstīt, dzejolīši.. :)
28.09.2016 00:30 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vecāki arī bērnībā šo to mācīja , atceros , ka lasīju Margaritas Stārastes grāmatiņas ar dzejolīšiem , bet burtojot . No galvas pratu noskaitīt kaut kādus pantiņus . Par skaitļiem gan neatceros neko . Bērnudārzā mums nebija nekādu baigo prasību . 6 gados pēdējā grupiņā mēs zīmējām , līmējām ko un kad katrs vēlās . Nebija kaut kādas sasaukšanas " bērni , tagad visi rakstīsim , skaitīsim un lasīsim " . Māmiņdienai taisījām apsveikumus un tikai tad kopistiski katrs rakstīja kā nu prata to pantiņu , kuru bieži vien audzinātāja palīdzēja arī ar savu roku .
Bija meitenes , kurām patika zīmēt , viņas noņēmās ar krītiņiem , man arī ir saglabāti visādi zīmējumi no bd laikiem , bet tas bija tiešām pēdējā grupiņā 6 gados .
5 gados mēs tikai rotaļājāmies un gājām uz mūzikas nodarbību , kur dziedājām jautras dziesmas un dejojām , gatavojām priekšnesumus svētkiem .
28.09.2016 00:50 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Man tāda ābece bija, bet bērnudārza laikos. Ar visu to, ka gāju krievu bērnudārzā. Pieņemu gan, ka ar bērnudārzu tam sakarā nav, bet vecāki bija paši uz savu galvu nopirkuši. Varbūt tu esi vecāka par mani, ja no šīs arī skolā mācījies.
Es, kā jau teicu, nebiju brīnumbērns, bet noteikti ne visi bija kā baltas lapas. Es teiktu, ka tas mazākums bija tie, kuri bija kā baltas lapas.
28.09.2016 00:54 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
es jau nerunāju par baltām lapām , arī es taču pratu burtot , bet nelasīju tekoši . Varbūt balta lapa ir burtošana ? Kā uz to paskatās . Šodien laikam tā skaitās balta lapa , bet toreiz tas bija atbilstošs līmenis uzsākot skolas gaitas . Baltas lapas arī manā klasē nebija .
28.09.2016 01:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!