Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sports un mugurkaula disku trūce

 
Reitings 197
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Atvainojos,ja tāda tēma jau bijusi,bet man ļoti vajadzīgs padoms no tām,kuras tam gājušas cauri vai zina kādu,kam tā ir bijis!
Ārsts CT atklāja,ka esmu iedzīvojusies mugurkaula disku trūcē un man beidzot ir izskaidrojums nepatīkamajām muguras sāpēm krustu rajonā...Bet stāsts ir par ko citu-es gribu būt aktīva,nu,tā pa īstam-ne tikai staigāt,nūjot,bet smelties enerģiju un piepildījumu no sporta nodarbībām,darbojoties tajās kopā ar citiem cilvēkiem...Līdz šim vismīļākās man bija tieši aerobikas grupu nodarbības,bet,cik saprotu,par tām uz kādu laiku jāaizmirst- lēkt,skriet utt...arī fizioterapiju ar vārtīšanos uz paklāja es īsti nespēju "sagremot"...Būtu jauki,ja Jūs padalītos pieredzē...
22.09.2016 14:48 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Daudzi fizioterapiju novērtē par zemu un saprot to ar
vārtīšanos uz paklāja

Patiesībā tieši fizioterapija izglāba mani no atkārtotas operācijas. Tagad bieži vēljoprojām mājās vārtos pa paklāju.
22.09.2016 15:09 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.01.2009
dreambig
iespējams,ka neriktīgais fizioterapeits vai vieta..kur Tu gāji?
22.09.2016 16:30 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Baltijas fizioterapijas centrs vai kaut kā tā :)
22.09.2016 17:24 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Starp citu, neviena nezin, kas mani sagaida, ja man bija mugurkaula lūzums, tikko pēc otrās operācijas... Es varēšu sportot pēc tiem 6-8mēnešiem, kas it kā vajadzīgi līdz pilnīgai sadzīšanai, vai arī man būs baigie ierobežojumi un nekāda svaru cilāšana zālē, skriešana u.tml. garā vairs nekad nesanāks?
22.09.2016 17:33 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ja nav akūts sāpju periods, tad pie Fizioterapeita var nostiprināt dziło muguras muskulatūru un iemācīties pareizu vingrojumu izpildi, kas noderēs arī vēlāk. Šīs divas lietas palīdzēs pasargāt savu mugurkaulu (līdz zināmai robežai, protams) un trenējot citas muskułu grupas uzlabot vingrojumu efektivitāti. Izrunājies ar fzioterapeitu par saviem mērkiem. Varbūt tādas aktīvas lēkēšanas nav ieteicamas pašreiz, bet piedāvājums ir tik plašs. Kaut vai Pilates paveidi tagad ir 'entie'.
22.09.2016 17:46 |
 
Reitings 134
Reģ: 11.10.2010
Man arī ir disku trūce, dažas protūzijas (stadija pirms trūces, kad disks ir vēl tikai izspiedies), rotējoši diski, hiperlordoze, skolioze, bet... Es pat sporta zālē cilāju svarus. Man jau šķiet, ka ir ļoti svarīgi attīstīt korsetes muskuļus, jo ja jau mugurkauls pats sevi īsti turēt negrib, kaut kas lietas labā jādara. Kopš apmeklēju sporta zāli, mugura sāp ievērojami mazāk. Ja iepriekš man mugura nesāpēja kādas 2 reizes nedēļā, tad apmeklējot zāli, kustoties, tā sāp kādu reizi, divas nedēļā. Domāju ir ievērojama atsķirība. Vismaz vairs nav vajadzīgas tās šausmīgās šprices dibenā. :(
Kā arī, ja tev patīk aerobika (visa lēkāšana utt), droši, iegādājies labus, amortizējošus apavus un lēkā. Esmu gājusi uz zumbu, problēmu nebija... Vnk jāizvērtē, ja saproti, ja ir kāda kustība, ko labāk nedarīt, izlaid.
Tas pats ir arī ar skriešanu. Jā, nedrīkst skriet pa asfaltu ar kaut kādām koka kedām, bet pa mežu, labos apavos, kāpēc gan ne?
Man jau šķiet, ka nekas nav aizliegts, tikai jāizvēlas pareizs izpildījums.
Lasīju, ka nedrīkst braukt ar velosipēdu, jo redz, kratoties uz bedrēm. Nopietni? Kurš tev liek pa tām bedrēm kratīties! Es braucot vnk pie katra nelīdzenuma paceļu savu dibenu no sēdekļa un nekāda trieciena nav. Tad jau sabiedriskajā transportā sēžot ir lielāka iespējamība kaut ko traumēt.
Uz novembra beigām beidzot pierakstījos pie rehabilitaloga. Tad jau redzēs, ko šis man teiks!. :)
Neiroloģe Ieraugot manu datortomogrāfijas izrakstu arī domāja, ka būs man operācija jātaisa, bet pārbaudot visus refleksus secināja, ka nemaz tik traki nav.
Jā, bija brīdis, kad kājās īsti neklausīja, muguras sāpes stiepās līdz pat ceļiem, bija brizi, kad pat nevarēju gultā pagriezties no viena sāna uz otru.. Bet tiešām, kustības palīdz! Protams, tikai visu ar prātu!
22.09.2016 18:47 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Kops bernibas sportoju - kadreiz vieglatletika, basketbols utt., tagad sporta zale, baseins, skriesana. Diska truci dabuju porms 4 gadiem. Saspiedu kaut ko tur :) nevareju 2 dienas kajas normali pakustinat, tad lenam ka pile saku parvietoties. Sportot vajag, lai nostiprinatu muskulis, kas ir vedera, jostas rajona. Skriet var, uzliec jostu, vingro, bet nekadas skibas kustibas... Tas ir necel kaut ko no laba sana uz kreiso saverpjot muguru. Peldi. Dzivo dzivi. Sapes pedejos gados uznak reti, reiz kaut ka ne ta kaut ko izdariju un atkal saka spiest uz kajam, kapi vilkos, vajadzeja kur pietureties, bet paris dienas dibena Bilirubins un vitamins B unnnn atkal uz kajam. Sporto, necel paniku kur nevajag. Aptuveni 1x 2 gados vari apskatities magnetiskaja rez. vai nav izmainas. Viss! :-D
22.09.2016 19:37 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Aijacha
Par to gultu izlasiju.. Hihi, vakar sedus gaju gulet, smiekligi jau nav, bet man sita nebija bijis. Ir bijis, ka nevar pagriezties, tas gan.
Lai Jums visam laba veseliba!
22.09.2016 19:43 |
 
Reitings 109
Reģ: 16.10.2015
Kādu laiku pavingrosi uz paklāja-un tad pamazām palielini slodzi,un viss būs ok ;)
22.09.2016 19:52 |
 
Reitings 46
Reģ: 21.02.2016
Man arī ir diska trūce. Neiroķirurģe ieraugot MR rezultātus, teica, ka parasti tādos gadījumos operācijas taisa. Ir pagājuši jau 2 gadi, regulāri vingroju, peldu. No sākuma drīkstēju tikai max 3 kg celt. Jā, sākumā bija ļoti traki, sāpes pa visu kāju, naktī bija grūti pagriezties uz otriem sāniem. Ilgstoši lietotas pretsāpju zāles. Neskrienu, braucu ar velo, braucot pa bedrēm vai no apmalītēm, nedaudz pieceļos kājās.
Ik pa laikam aizeju pie fizioterapeita.
Viss būs labi, tik nedrīkst slinkot ar vingrošanu! :-)
26.09.2016 23:01 |
 
Reitings 431
Reģ: 26.12.2009
Jāstiprina muguras dziļā muskulatūra, fizioterapeits, TRX.
26.09.2016 23:16 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.01.2009
Meitenes,Jūs esat super! Milzīgs paldies! Jūs mani tiešām iedrošinājāt :) Esmu gatava mēģināt!
05.10.2016 15:09 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Kā jau meitenes saka - iesaku labu fizioterapeitu. Ja negribi "valstīties pa grīdu" vari doties uz slinga terapiju vai vienkārši atrast labāku fizioterapeitu. Jo principā pēc kārtīfas fizioterapijas (gan pēc kādas 3 nodarbības, kad ir palielināta slodze) - kājiņas trīc kā tādam gumijas ezītim. Vari iet uz peldēšanu vai ūdens aerobiku - tas mugurai būs pats saudzīgākais sports.
manam vīram arī kaut kādā stadijā disku trūce diagnosticēta - bet pēc fizioterapijas viņam pilnībā pārgāja muguras sāpes. Viņš arī ir saskaņojis skvoša spēlēšanu ar fizioterapeitu (kas mugurai nu galīgi nav labs sporta veids) - tagad viņš spēlē gan ar vienu, gan otru roku.
Ja nu galīgi nav traki un fizioterapeits nav aizliedzis kaut ko konkrētu darīt - dzīve neapstājas.
05.10.2016 15:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits