Apgerbs b/d

 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
maitenes, ko jusu berni velk uz darzinu? Es parasti velku legingus vai zekubikses + dzemperi. Virs vislaik mudina vilkt vairak tadu svinigaku apgerbu, bet man kka roka necelas. :)
05.09.2016 13:55 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Es goda vārds neko tādu agrāk nebiju redzējusi, tāpēc mani šis fakts mazliet izbrīnija. Nevajag dusmoties un nevajag arī teikt, ka miroņgalva ir neatņemama bērnības sastāvdaļa. :-D
06.09.2016 16:33 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Man bērnam arī ir krekliņi ar miroņgalvām, pats veikalā izvēlējās un laimīgs nēsā :-D Es pati arī nēsāju krekliņus ar miroņgalvām, nekad tas nav asociējies ar nāvi :-D Tas viss ir galvā, kā tu šo simbolu uztver :-)
06.09.2016 16:57 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Man miroņgalvas vienmēr asociējušās ar pirātiem jeb piedzīvojumu, dārgumu vilinājumu. Nekad neesmu uztvēris, kā nāves simbolu, ja nav attiecīgi pasniegts.
Latviešiem ir tādas bērnu grāmatas ''Mežonīgie pīrāgi''. Tad sanāk, ka bērni nedrīkst lasīt tās grāmatas?
Nez, es uzskatu, ka pirāti vairāk vai mazāk būs vienmēr topā. Un pirātu simbols ir sakrustoti kauli ar galvaskausu. Ja nav drūmā, depresīvā noformējumā apģērbs, tad labi iet kopā.
P.S. Svētules droši vien neatbalsta arī maziem bērniem panku frizūras?:-D Eh kādā pasaulē mēs dzīvojam...
06.09.2016 20:08 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Agresīvā, tu pēdējā laikā dikti agresīva un kašķīga (t):-D
Es vispār dzīvē nesaprotu, kāpēc jāstrīdās/jāperāda taisnība par gaumi/stilu vai vispār kādam par to jāaizrāda? (t)
Ja cilvēks ir gots - lai ir!
Ja ir kāda crazy tante - nu es padomāšu, ka čukčuk, bet nu neko - lai dzīvo!
Kāds velk miroņgalvas, bet kāds - ciku cakas. bet nevajag uzspiest viedokli, ka miroņgalvas ir tikai nāve, bērniem nedrīkst u.tml!
06.09.2016 21:54 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Robīte +1
Piebildīšu, ka ciku cakas ir no mana skatupunkta riebīgāk, nekā miroņgalvas mazam bērnam:-D
06.09.2016 22:01 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Man bērnu nav, bet es arī neredzu neko dīvainu tajos galvaskausos. :D
Un par tām krāsām apģērbā - biju tieši šodien pie draudzenes. Rādīja jaunās drēbītes, un es nopriecājos cik visas ir skaistos maigos toņos. Kopskats bija ļoti labs.
Man personīgi nepatīk, ka bērnu ģērbj visās varavīksnes krāsās. :-D
06.09.2016 22:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man pašai nepiestāv bēšīgās un pasteļkrāsas un skaistie maigie toņi, un - kāda sagadīšanās - bērnam arī nē.
06.09.2016 22:17 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man atkal laikam neizdzīvota bērnība - varētu staigāt mežģīnēs, rozā, papēžos, kuplos svārkos, kleitās, krellēs u.tt, būtu man meita - būtu baigā caca, beeeeet - man ir 2 puikas :-D:-D:-D
06.09.2016 22:20 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Jebkurš, kas kaut nedaudz laika pavadījis ar bērniem, īpaši puikām, taču zina, ka miroņgalvas ir pats krutākais, kas var būt tieši pirātu dēļ. Maniem 2 un 3 gadus vecajiem radiniekiem garderobē ir vairāki šādi apģērba gabali un pie sienas karājas pirātu karogs. Vēlāk skolas vecuma bērnus skeleti fascinē šausmu stāstu dēļ.
Ko tad AG, aizliegsi savam bērnam skolā mācīties anatomiju u.c. "nāves" zinības?
Labi, ka paši bērni ir krietni robustāki un prātīgāki par šādām cimperlīgām māmiņām. :-)
Pirms kāda laika strādaju skolā ar 4. klasi. Vienīgā reize, kad viņi izteica komplimentu par manu apģērbu bija, kad man mugurā bija šāds t-krekls ar miroņgalvu. :-D
06.09.2016 22:38 |
 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Man ir dēls, velku tagad, kamēr silts, pa grupiņu šortus + T kreklu. Ziemā vilkšu plānās kokvilnas sporta bikses ( HM variants no Basic nodaļas ) + īsās/garās rokas. Laukā iet citreiz džinsos, kad vēsāks ir arī sporta bikses ar silto iekšu, vai džinsi ar oderi. Jakas ar rāvējslēdzējiem tiek pārsvarā lietotas, jo tās var pats uzvilkt. Bikses pilnīgi visas ir tādas, lai būtu gumija un pats spētu uzvilkt/novilkt.
Neuzskatu, ka mans dēls tiek ģērbts kā urla, bet b/d iekštelpās pārsvarā ir bacis treniņbikses pasteļtoņos, jo tās ir ērtas, pats var uzvilkt un plānas, par cik grupiņā ir silts.
Uz b/d velku ''labās'' drēbēs. Tiesa, gaišas bikses gan nedodu uz laukā iešanu, jo tāpat pēc katras laukā iešanas drēbes paliek netīras, it īpaši dibens. Cenšos saskaņot drēbes, lai ir gaumīgi. Pagaidām neaizraujas ar to, ka pats izvēlas, ko vilkt. Viņam vienalga. Bet man galvenais, lai ir ērti, nesasvīst, nav par aukstu, lai pats var novilkt/uzvilkt un lai izskatās kopumā daudz maz ok.
07.09.2016 11:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
velku to pašu ko jebkur citur ejot , džinsi, baikas, kleitas, legini ... ar miroņgalvām , ar zaķīšiem nu pilnīgi visu ... galvenais , lai apģērbs ir tīrs nu vismaz ieejot grupā . Pucēju uz pasākumiem, piemēram, teātris , kādas izstādes atklāšana , došanās uz dzimšanas dienas ballīti u.t.t.
07.09.2016 12:18 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Visu diskusiju nelasīju, taču tiku līdz tēmai par sporta biksēm puikām.
Katram vecumam savs. Pavisam maziem bērniem jābūt ļoti ērtam, viegli novelkamam apģērbam. Cik ir redzēts/dzirdēts, ka bērns nepaspēj novilkt bikses (īpaši ar pogām un rāvējslēdzējiem) un piečurā, par ko ir redzētas scēnas, ka bērnu par to vēl mammas nobar. Nobar par to, ka saplēsis rāvējslēdzēju. Par sasmērētām drēbēm pat nerunāšu. Atnākot, kad visi bērni ģērbjas uz ārā iešanu, cik redzēts, ka puikas mocās uzstīvēt tās cietās džinsas un aiztaisīt ciet līdz asarām un histērijām. Man šķiet, ka te problēma nav īsti džinsa apģērbam, kas tomēr sākotnēji bija radīts kā strādnieku apķērbs, kas arī var būt ērts apģērbs, bet gan tajā, ka ir jāizvēlas mīkstāku džinsu audumu, kas ir retums.
Man pilnīgi vienalga, ko velk citi bērni. Galvenais, lai apģērbs būtu TĪRS, nesaplēsts, nenovalkāts. Arī tādi skati ir redzēti.
Atbildot uz autores (kura, cik šķirstīju, pati nemaz nepiedalās diskusijā) jautājumu, meitenei vasarā kleita (labākajā gadījumā ar pleciņiem) un plāni legingi, lai var brīvi darboties. Aukstākā periodā zeķubikses un džemperkleita. Bikses tikai ārā iešanai. Visumā vairāk pievēršu uzmanību tam, lai krāsas un citas detaļas būtu saskaņotas. To arī mācu mazajai.
07.09.2016 13:05 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
iesprauksos ar jautajumu mazliet ne par temu, bet nu tomer!
neesmu vel pulcina ar bd drebju problemu, mans vel tikai punci un esmu tikai ieprikusi pirmas drebites!
BET ir lieta, kas man nenormali kaitina un velejos uzzinat vai es vieniga tada vai ari citas ir izjutusas so problemu- seksisms bernu apgerba!!
1- krasas!!! ja meitene tad roza visos tonos, ja puika, tad zils visos tonos!!!
ka ar citam krasam, ka zals, oranzs, dzeltens, bruns, peleks!??? nu tikk loti maz tadu apgerbu, ka raudat gribas, lidz ar to gandriz vis parsvara ir balts!!
2- hello kitty vai masinites varianti!! ja ir mazliet vairak krasas, tad noteikti virsu bus- masinites, kugisi, traktori utt vai balloni, kakisi, krelles, kronisi utt, un viss roza!!
3- disneja pasaule walda par bernu apgerbiem!! man personigi nepatik un neinterese un tik mazam ( driz dzims), vins tacu vel nezina un vinam nav sava "milaka" varona, bet sajuta, ka jau no bernibas vajag, lai vinam patik spiderman vai cars varoni!!! vai elza!!!
uh... izliku savu sapi un sekoju lidzi diskusijai, domajot, cik gan viegli vai gruti bus pec gadiem, ja plus sitam visam vel klat pierindosies "man neptik un nevilksu"!!
P.s. nerunaju par audumu kvalitati un problemu "elpojos" apgerbs neprdomatibu!
man patik sada tipa, zel, ka diezgan dargi!!
07.09.2016 13:32 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
viens noverojums - darzina drebes novalkajas daudz atrak neka dzivojot pa maju. Artak sasmerejas. tas laikam sasitits ar to, ka bernam ir lielaka briviba, neka ar mammu majas / parka. Ka ari pa maju var uzvilkt kreklinu ar nelielu pleki no brokastu putras / bet uz darzinju jau nevilksi jau sasmuletu kreklu - sabiedriba berns iziet ka neka :)
07.09.2016 14:00 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Nu, godīgi sakot, es grēkoju arī ar pleķainām drēbēm... No kādiem 15 krekliņiem, ko nopirku vasaras sākumā, vismaz 10 ir ar neizmazgājamiem traipiem... Es nevaru ne ar ko viņus iztīrīt. Pavisam briesmīgos uz b/d nevelku, bet tādus ar blāviem, grūti pamanāmiem traipiem gan.
Par krāsām - diemžēl valda gan krāsu diference. Puikam pērku arī zaļas, dzeltenas, oranžas drēbes, bet ir grūti atrast kaut ko bez zilā, melnā, tumšā, sevišķi bikses.
07.09.2016 14:46 |
 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Nu manam ir tā, ka drēbes ļoti viegli nosmērē pat nezinu kur ar neizmazgājamiem pleķiem. Nekādi Vanishi, persili, veļas ziepes, arieli, amyway nedarbojas uz tiem pleķiem, ja izņem, tad daļēji, kaut pa 3x mazgāti. Tie paliek kā ''māju drēbes''. Attiecīgi - tīrās, nenopleķotās drēbes ir ''labās'' drēbes. :D
Man būtībā arī vienalga, kā citi bērni ir saģērbti... kad sāku savu vest uz b/d, domāju, ka nekad nevilkšu puikam zeķbikses un šortus. Bet 1. gadu laižot vēl 2gadnieku, sapratu, ka tā ir visērtāk bērnam. Jo... šorti nost, kombis virsū. a tā - jāvelk nost bikses, jāvelk zeķbikses, pa vvirsu atkal bikses/kombis... vieglāk, kad bērns var pats apģērbties, ''nestāvot'' rindā, respektīvi - nesasvīst. Var ātri apģērbties un noģērbties. Tas man ir svarīgāk, lai neslimotu pēc tam, kad sasvīdis slapjš iziet laukā, nekā man bijušais princips ''zeķbikses+šorti'' nekad.
07.09.2016 14:56 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
virdzinija
Drogās apskaties pie pulveriem ziepes Drug, kur bilde mamma ar bērnu. Paberzē traipu vietas, tad paturi kādas 15 min un tad veļas mašīnā kopā ar visu pārējo, nemaz neizskalojot.
Es vasarai biju nopirkusi gaišus legingus, pat nepadomāju, ka ļoti nepraktiski. Jau domāju, ka būs jāmet ārā, bet man kolēģe ieteica šīs ziepes. Tikai zāles traupus nevaru izmazgāt.
07.09.2016 15:03 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
es tadus ieedusos traipus merceju - iemetu spaini drebes, pa virsu uzberu Vanish vai citu traipu tiramo un tad parjelu pari verdoshu udeni. Manuprat traipu tiritaji vislabak darbojas tieshi ar loti loti karstu udeni. ;)
07.09.2016 15:09 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Visus traipus un tajā skaitā zāles traipus tīru ar visparastākajām veļas ziepēm (tādām, kā bija padomju laikos). Visu izņem :-D
07.09.2016 15:11 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Varbūt jāpamēģina tiešām ar verdošu ūdeni. Ar veļas ziepēm esmu berzusi, ar žults ziepēm - bez rezultāta. Laikam tas, ka es nemazgāju drēbes augstāk par 40 grādiem, pie vainas, jo man liekas, ka visas sarausies!
07.09.2016 15:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits