Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jāiet uz kāzām

 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Man drīz jādodas uz kāzām. Bet man ir bažas par dažām lietām. Protams, es skaidri nezinu, kā būs, bet nu cik man ir pastāstīsts, tad neliekas forši dažas lietas.
Pirmās bažas ir par guļvietām. Ir aizdomas, ka tur nebūs padomāts par viesu izguldīšanu, kaut ko dzirdēju, ka būs vienkārši matrači lielā telpā :( Bail pat domāt par dušas pieejamību visam tam kvantumam cilvēku... Ko darīt? Man tas tomēr ir svarīgi.
Kā arī ir aizdomas, ka nebūs padomāts par veģetāriešiem. Kāzas notiek laukos un tur uzsvars būs uz gaļu. Tā kā esmu veģetāriete, man bail, ka nebūs, ko ēst.
Vai esat bijušas tādā situācijā un kā to korektāk atrisināt?
31.08.2016 09:57 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Tev tajaas kaazaas jaabut obligaati ari pa nakti? Var tacu aiziet uz ceremoniju bazniicaa, redzeet kaa sarkstaas, apsveikt, uzdavinaat daavanu un viss.
Otrs variants aizbraukt, bet vakaraaa braukt atpakal nevis palikt tur, atvainojies un pasaki, ka nevari tik ilgibpalikt, visi bus apmierinaati
31.08.2016 10:03 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Ja tie cilvēki ir labi pazīstami, vienkārši pazvani vedējiem vai kādam, kas organizē pasākumu un noskaidro. Ja tā nesanāk, tad var māģināt pajautāt arī kādam no jaunā pāra. Ja tik ļoti svarīga dušošanās 2 dienu svinībās vai nevari vienu nakti pagulēt (cik nu kāzu svinībās vispār tā gulēšana) uz matračiem vienā telpā ar citiem, vienkārši nepaliec pa nakti..
31.08.2016 10:04 |
 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Viesu nams ir tālu laukos, kādi 250 km no Rīgas, braukt uz mājām naktī būtu nereāli, ņemot vērā, ka tiks lietots arī alkohols.
31.08.2016 10:07 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Parasti par visu ir padomāts. Ir pabūt arī vviesu namos kur matrači ir vienā telpā, bet tomēr katram savs matrsacis, savs spilvens, sava sega, un vannasistabai durvis slēdzamas.
Un tomēr psi veģetāriete nevis vegāns, nejau uz galda bšu tikai cepta gaļa, gaļas salāti utt. Parasti ir arī darzeņi dažādos veidos, daudz salāti utt.
Tomēr ja jau aizcina uz kāzām tad ir pazīstami cilvēki, piezvani un pajautā
31.08.2016 10:09 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Paņem rezervē tuvāko viesnīcu un paliec pa nakti tur.
Un ēst gan jau atradīsi ko. Neticu, ka PILNĪGI visur būs gaļa. Sliktākajā gadījumā ēdīsi kartupeļus, kāpostus un dārzeņu plati.
31.08.2016 10:09 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Komforts ir svarīgs, bet izņēmumgadījumā bez tā var arī iztikt. Man būtu vienalga kur gulēt, ja tāpat līz nakts vidum ievilkto ballīte un svētku svinēšana. Skaidrs, ka neviens tur nebrauc gulēt,bet svinēt dzīvi. Par dušu arī- bez tās var iztikt vienu vakaru. Ieej dušā no rīta, lai ilgāk būtu svaiga.
31.08.2016 10:10 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kas tu 24h apm. nevari iztikt bez dušas? Parasti jau tādās viesu mājās ir duša,bet paņem līdzi dvieli,ziepes drošības pēc.
Varētu padomāt, ka nekas nebūs veģitārisks!ja pa porcijai būs -apēd salātus,kartupeļus un gaļu atstāj.
31.08.2016 10:10 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Neviens neliek obligāti lietot alkoholu kāzās.
31.08.2016 10:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man ar katru dzīves gadu pieaug lielāka vēlme pēc komforta.. sazinātos un noskaidrotu, ko pāris ir ieplānojis. Varbūt tuvumā ir kāda viesnīciņa, cits viesu namiņš, kurā var komfortabli izgulēties?
Vienmēr ir iespēja pasākumu pamest vakarā :)
Par ēdienu. Gan jau galdā būs kaut kas, kas nesatur gaļu. Ļaunākajā gadījumā pazustu uz stundiņu aizbraukdama uz vietējo restorānu/kafejnīcu :)
31.08.2016 10:12 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Cik es esmu bijusi ir zviedru galds un katrs liek un kombēnē, ko
grib.
Neesi tik kaprīza!
31.08.2016 10:12 |
 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Viesnīca būtu par sālītu... Tā jau kāzas dārgi izmaksā, dāvana aploksnē, kleita, kurpes, ziedi, degviela tik tālam ceļam. Un par to visu iespējams nesaņemšu pat ne kārtīgu nakstmītni, ne ēdienu... neceļas roka vēl tērēties par viesnīcu un varbūt līdzi vēl ņemt savu ēdienu? :)
Cerams, ka ar ēdienu nebūs tik traki. Bet reiz biju pie tiem pašiem cilvēkiem ciemos, un patiešām nebija ko ēst. Bija 4 veidu salāti, bet pilnīgi visi bija ar gaļu, zivi, olām, krabju nūjiņām vai ko tamlīdzīgu. Tāpat arī parastie vārītie kartupeļi bija nolieti ar gaļas mērci. Un kāposti bija dzīvnieku taukos taisīti. Tāpēc esmu mazliet sabijusies, ka arī šoreiz tā būs (t)
31.08.2016 10:15 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Piedod, bet, ja Tev ir tik lielas pretenzijas, varbūt tad Tev būs patīkamāk palikt mājās, kur ir gan duša, gan gulta, gan arī pati varēsi sev pagatavot veģetārus ēdienus..
Tāpat gulēšana diez vai tur būs baigi ilgā. Labākajā gadījumā aiziesi gulēt ap 1iem naktī, kad būs paēsta kūka pēc mičošanas. Pamodīsies arī agri.
Man liekas, ka Tu meklē lielu problēmu, kur tādu nav..
31.08.2016 10:20 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Ja lielas kāzas, un viesu namā tad parasti klāj galdus, nevis gatavo paši. Latgalē (domāju ka visur apmēram vienādi) tas svinību galds ir ļoti vienveidīgs. Vienmēr būs dārzeņu plate, sautētie dārzeņi, un kādi 3 veidu salāti no kuriem 1-2 būs bez gaļas. Uz galda parasti jau arī stāv augļi. Gan jau kaut ko sakasīsi un normāli paēdīsi.
Ar varu neviens rīklē nelies, un tās 2,5-3 h ja tur būs tik traki, varēsi aizbraukt vakarā mājās
31.08.2016 10:20 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
Un par to visu iespējams nesaņemšu

Nopietni? Tu tiešām domā par to,kas tev pienākas vai nepienākas citu kāzās?? Pa lielam jau tas nav piespiedu pasākums.
31.08.2016 10:24 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Tad tiešām pazvani, pajautaa.
Pirmkaart, nelietotu alkoholu, vai lietotu un pavisam maz, taa tikai pieklaajibas peec šampanieša glaaazi pieliktu pie luupaam.
Otrkaart, kaapec tev tur jaapaliek lidz naktij (?) viini taču ceremoniju riko pa dienu nevis jau deviņos vakaraa.
Ja tomeer paliec un viss tik traki, viesnicas nemaz nav tik briesmigi daargas ir ari pa 35 eiro, kur ir gan duša, ziepes/šampuns, var ari kaut ko pasutit eest un liela miiksta gulta taa ka pačeko tuveejas viesnicas, varbut atradisies. Un vispaar kaapec tu suuddzies par naudu, tevi taču nespiež neviens braukt un riikotaaji nekad nespees izdabaat visu veelmeem, kaadam negaršo kaut kas, kaadam diēta, citam alerģija, nu nevar uzmineet - ipasi ja viesu ir daudz
31.08.2016 10:25 |
 
Reitings 228
Reģ: 29.12.2015
Var taču nelietot alkoholu un vakarā braukt mājās. Bet, ja nu loti gribas, lietot alkoholu, tad vienu nakti var arī pieciest neērtības un no rīta gaidīt rindā uz dušu. Uz galda tiešām nekad nav tikai gaļa, gan jau būs arī kas tāds, ko Tu ēd, un var jau arī vienu dienu ēst mazliet mazāk. Bet vispār, ja ir tik daudz neatrisināmas problēmas, tad varbūt vienkārši nevajag braukt!
31.08.2016 10:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja man būtu tik daudz kreņķi par pasākumu, droši vien paliktu mājās. Bet es pieļauju, ka uz vietas, kad visiem būs lielā jautrība, arī guļvietu nesmādēsi :D
Man jau šķeit, ka kāzu rīkotājiem vaja padomāt nedaudz par viesu ēdienkarti. Galu galā tieši viņiem jau viss tiek pasniegts. Ir muļķīgi jaukt visos ēdienos gaļu, ja nāk arī veģetārieši..
31.08.2016 10:28 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Tev meitenes jau n-to reizi prasa, cik tuvi/tāli cilvēki precas? Un kāpēc Tu nevari uzzvanīt un uzzināt Tevi interesējošos jautājumus?
Vienreiz biju kāzās, kur bija jāguļ uz matračiem. Ok, nav lielākais komforts manā dzīvē, bet izņēmuma gadījumos taču var. Jā, es arī rpriekšroku dodu komfortam, bet esmu pieaudzis cilvēks un kaprīzes tāda sīkuma (lasi - vienas nakts dēļ) netaisīšu. Ja iesi gulēt vēlu, tad būs nogurums un aizmigsi ātri vienalga kur.
Un ar tām dušām arī viss labi. Viesu namā tādas parasti ir (pat vairākas). Un rindu arī nebūs, jo katrs jau mostas savā laikā, nevis konkrēti pēc modinātāja
31.08.2016 10:32 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es parasti uz kāzām braucu ballēties nevis izgulēties komfortā. Nez, man lauku kāzās matrači nešķiet pasaules gals.
Par tiem veģetāriešiem - man viesu vidū tādu nebija un es tiešām baigi neiespringu uz veģetāriem ēdieniem, kaut gan tāpat bija šis tas bez gaļas. Ja jaunais pāris ir tuvi draugi, tad gan jau būs padomājuši par ēdienkarti. Ja ne, nedomāju,ka paliksi neēdusi, ne jau visos ēdienos ir gaļa.
Bet vispār piekrītu meitenēm, kas rakstīja, ja nu akurāt tik daudz problēmu, paliec mājās. (t)
31.08.2016 10:36 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Vienmēr brīnos par tiem,kas uztraucas, ka nebūs sava gulta, sava istaba, sava duša. Jūs gulēt tur braucat vai kā? Vienu vakaru taču var iztikt bez dušas un gulēt uz matrača. (t) Es kāzās kā muzikants (!!!) esmu gulējusi sienā, jo bija kāzas, kur viesiem bija gulēšana teltīs/mašīnās. Un tā nekas. Par ēdienu - pilnīgi viennmēr ir kaut kas veģetārs. Neesmu bijusi kāzās, kur visos ēdienos būtu gaļa.
31.08.2016 10:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits