Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Grūti pieņemt savu ģimeni

 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Ģimeni neizvēlas, tā saka, bet man ir pagrūti pieņemt savu vecmammu un vecvecmammu. Kāpēc? Jo viņas abas jau dienā kad es piedzimu (kā man atstāstīja otra vecmamma) izteicās, ka labāk būtu, ja es tāda maziņa nomirtu. Otra lieta ir tā, ka viņas ir raganas. Un ne jau tādas mīļās, labās kā filmā "Praktiskā maģija", bet savā laikā citiem dzīves čakarējušas. Es vienkārši nesaprotu.. Par sevi paklusēšu, bet viņām bija spējas un zināšanas. Ko viņas savos labākajos dzīves gados darīja? (jaunībā un līdz vecumdienām) viena zināja kā otru kapā novest (vismaz to mēģināt) vai uzsūtīt kādu slimību un citas neiedomājamas lietas, otra ir izmētājusies pa pusi Latvijas. Cik pilsētu, tik veču - atvīlusi vīriešus, jaukusi citiem attiecības..
...
Rezultāts? Abām nav nekādas veselības, vecvecmamma ir jau pusparalizēta un viņu apkopj viens no viņas bērniem. Bet vecmamma vēl strādā, bet piebāž mammai galvu ar muļķībām. Es sev galvā esmu ieņēmusi domu un ticu tam, ka cilvēks var mainīt savu likteni, veidot savu dzīvi labāku rēķinoties ar citiem cilvēkiem (kā otram darīsi, tā pašam būs). Un tomēr mani nepamet sajūta, ka visas manas veselības problēmas ir kā karma (kam es tā kā ticu) par to abu dzīves maitātāju grēkiem. Pie tam, kad kāds paprasa no kurienes mani radi nāk, par viņām es nemaz stāstīt nedrīkstu, vienmēr jāmelo, citādi būs jādzird tādi vārdi kā "Tad viņa ir tā vecā, kas tam tur to izdarīja utt.." vai "Ak tā ir tā, kura puspagasta gultās gulējusi".
...
Ģimene ir ģimene, bet es nevaru pieņemt cilvēkus, kuri ne manu dzīvību ir pieņēmuši (nu re, es piedzimu, kas tur tāds??), ne ka citiem dzīves samaitājušas. Abas tagad vecas un tikai vecuma dēļ vēl sarunātos, jo ir grūti vecam un slimam cilvēkam savā vientulībā. Nezinu, vai ir pareizi nelikties par viņām ne zinis. Bet atkal kontaktu veidot bail, jo liekas, ka sāks jaukties manā dzīvē un ar saviem pesteļiem visu izbojās. Kā lai pieņem to ģimenes daļu, kas ir tik maz laba darījusi un tik daudz ļauna? :-|
30.08.2016 14:59 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
up
30.08.2016 15:07 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Nu, kā - pieņem un viss. Vai arī izviries no tās. Tu tur vienkārši ne-ko nevari padarīt. Kad sapratīsi to, tad paliks vieglāk.
30.08.2016 15:10 |
 
Reitings 987
Reģ: 02.06.2016
Tu pati uzraksti tā :
Ģimene ir ģimene

Ģimeni neizvēlas, tā saka

Ar sirdi jūti šādi, bet ar prātu gribi atsvešināties.. Sarežģīti tev tur.. Ļauj večiņām nodzīvot mierīgi līz pēdējam brīdim.
+ stāsts izklausās nereāli nereāls
30.08.2016 15:16 |
 
Reitings 987
Reģ: 02.06.2016
Nezinu, vai ir pareizi nelikties par viņām ne zinis.

nu man ir šāda pati dilemma, man ir dikti žēl sava omes, audzināja mani kā meitu, visu, visu, nezinu vai izaugtu bez viņas tik atbildīga un prātīga, bet katru reizi tagad aizbraucot ciemos pasēžu 2 h un gribu bēgt, jo viss ir slikti, vajag nomirt ātrāk un vispār viņi paši sev tur ( radinieki) maisa gaisu .
30.08.2016 15:20 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
OMG, reizēm jābrīnās, kādi albatrosi citiem galvās lidinās...
No visa šī stāsta manu antipātiju iekaroja tā vecmamma kura izstāstīja savai mazmeitiņai, ka redz tās divas raganas piepiedzimšanas nomirt novēlēja. Izcili stulbs gājienss. Taču vecam cilvēkam tā kā jābūt jau arī dzīvesgudram, lai saprastu, ka mazmeitiņai pēc šādas informācijas taču būs kaut kā tālāk jāsadzīvo un jākontaktējas ar it kā "sliktajem" ģimenes pārstāvjiem.
30.08.2016 15:23 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Bet vienu zinu noteikti - tas, ka kāda tava radiniece kādam tur ģimenes jaukusi vai sliktu darījusi, nav tava daļa. Ģimene ir cilvēki, kurus mēs tiešām neizvēlamies, kuri mums doti no augšas, "pēc noklusējuma". Ģimene ir mūsu patvērums, cilvēki, kurus mēs pieņemam un atbalstam arī viņu nedienās.
30.08.2016 15:26 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Otra lieta ir tā, ka viņas ir raganas. Un ne jau tādas mīļās, labās kā filmā "Praktiskā maģija", bet savā laikā citiem dzīves čakarējušas. Es vienkārši nesaprotu.. Par sevi paklusēšu, bet viņām bija spējas un zināšanas.

Prātiņ, nāc mājās!
30.08.2016 15:36 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Roberts.I - :-D:-D:-D
Vai ne?
30.08.2016 15:39 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Un ne jau tādas mīļās, labās kā filmā
,kas uz slotas lido??:-D pie lielā melnā katla raganu dziru vāra un melns kaķis ar kraukli vēro:-D
30.08.2016 15:43 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
es nesaprotu kāda tev daļa gar tām tumsonīgām vecām paaudzēm ? Kas tev viņas , draudzenes , tev baigi jākontaktējas , vai kā ? Cik tev gadu ?
Nekontaktējies taču ar tām omēm un miers . Pati jau arī šķiet ietekmējusies , ja tici kaut kādām karmām un tamlīdzīgam bulšitam . Tavas problēmas ir tikai tavas rīcības dēļ , nevis tāpēc , ka tām omēm ir spējas .
30.08.2016 15:43 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ja tavas vecmammas bùtu raganas un bùtu teikishas labàk lai tas bèrns nomirst, tici man, tu te tagad nedrukàtu tizlus rakstus.
Tà kà esi dzīva, tad saproti, ka viss tas ir muljkjíbas un mànjticība, mazàk klausies, ko pagasta vecmeitas un dzèràji runà par savu neizdevushos dzīvi un ko tajà vaino. Ehh....
Radiniekus neizvèlamies, bet ja negribi, nekontaktèjies!!! Bet nevaino vecmammu savàs neveiksmès!
Varbùt der parunát ar vecmammàm un izràdīsies, ka daudz kas no tev piestàstītà nemaz nav taisníba! Un otra vecmamma ir riktīga muljkje - kàpèc bèrnam kas tàds vispàr jàstàsta(varbüt pat jàmelo?)
30.08.2016 18:49 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
Ja tavas vecmammas bùtu raganas un bùtu teikishas labàk lai tas bèrns nomirst, tici man, tu te tagad nedrukàtu tizlus rakstus.

haha :D
Visu diskusiju izlasīju ar vienu paceltu uzaci.
Pirmkārt, jau ģimenes āra un gulēt ar visiem pēc kārtas, nav raganiskums, bet gan maucība. Ar to, tevi nenolādēs un karma par viņu nemšanos, pat ja tavuprāt, tāda eksistē, tev nebūs.
Otrkārt, kas ir "Par sevi paklusēšu, bet viņām bija spējas un zināšanas. " Kādas zināšanas? Prot pareizos augus atrast, lai izraisītu asiņošanu, vai vemšanu? Nu tad mācies no šīm zināšanām, atpazīt augus. Prot, visādas sentēvu gudrības? tas nenozīmē, ka raganas, tas nozīmē, ka cilvēks tuvu dabai... nedomāju, ka tev abas slimas un vecas maģiski uzbur kaut ko vai uz slotas lidinās.Ja, viņām būtu tik ūberkrutas spējas, viņas būtu vecas, bet noteikti, ne slimas.
30.08.2016 19:30 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
*ģimenes jaukšana ārā
30.08.2016 19:31 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
bet katru reizi tagad aizbraucot ciemos pasēžu 2 h un gribu bēgt, jo viss ir slikti, vajag nomirt ātrāk un vispār viņi paši sev tur ( radinieki) maisa gaisu

Lielākā daļa veco cilvēku reiz nonāk pie šādas stadijas. Protams, ir grūti noskatīties, bet tas cilvēks nedara neko briesmīgu, lai no viņa fiziski norobežotos. Vismaz man tā liekas.. (t) Cita lieta ir, ja nekad nav bijušas mīlošas attiecības, tad gan pienākumu var mest pie malas.
30.08.2016 19:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits